Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Resultat Skatås Mörkaste 2023

Lignende saker

Startlistor och resultat Skatås Mörkaste fredag 17 november 2023.

Publisert 17. november 2023 i Resultater

Skatås Mörkaste 2023

Datum

17 november

Plats

Skatås, Göteborg

Distans

7 km | 12 km

Startlista

Resultat

12 km herrar, top 30

1 Björn Cederberg Norconsult 53:34:00 00:00
2 John Kumlin IK Ymer 56:25:00 02:51
3 Per-Adam Jägerström Göteborg 58:27:00 04:53
4 Richard Bäckström Hälle IF 59:48:00 06:14
5 Felix Karlsson Göteborg 59:56:00 06:22
6 Marcus Ljung Graninge-Alliansen / GP IF 59:59:00 06:25
7 Morgan Salén Equipe de Suéde 01:00:15 06:41
8 Marcus Jansson Team Bergspring Mölndahls AIK 01:02:37 09:03
9 Erik Hjertonsson Aktivitus SC 01:02:55 09:21
10 Filip Henriksson Mölndals AIK 01:03:37 10:03
11 Johan Nilsson Mölndals AIK 01:03:40 10:06
12 Andreas Schöndell Lilleby 01:03:43 10:09
13 Johan Zetterlund Skanska Personalförening 01:03:57 10:23
14 Robert Einer Göteborg 01:04:17 10:43
15 Staffan Sjöberg Göteborg 01:04:28 10:54
16 Erik Bengtsson Sävedalens AIK 01:04:46 11:13
17 Oscar Stenqvist Hälle IF 01:05:29 11:55
18 Stefan Holm IK Akele 01:05:29 11:55
19 Peter Sandqvist Billdal 01:05:33 11:59
20 Alexander Waerme Norconsult 01:05:54 12:21
21 James Parker Sankt Jörgens Väg 28A 01:06:08 12:34
22 Joakim Hiramsson Göteborg 01:06:27 12:53
23 Gustav Rhedin Bokenäs IF 01:06:31 12:57
24 Glen Peterson Potat IS 01:06:41 13:07
25 Michael Zantelid SOS Alarm 01:06:46 13:12
26 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:06:52 13:18
27 Anton Hermansson Norconsult 01:06:59 13:25
28 David Rothamel NTI Gymnasiet Johanneberg 01:07:04 13:31
29 Lars Kårlin RAS Running Club 01:07:08 13:35
30 Fredrik Norell Göteborg 01:07:17 13:43

12 km kvinnor, top 30

1 Sofia Johansson Ingen Klubb 01:09:39 00:00
2 Elin Brattström Stig G gbg 01:13:17 03:38
3 Marie Carlberg Göteborg 01:13:53 04:14
4 Ingrid Zar Göteborg 01:15:45 06:06
5 Malin Ramne OK Skogsvargarna 01:17:08 07:29
6 Annie Andreasson OK Skogshjortarna 01:17:45 08:06
7 Sarah Vyckemans Mölndal 01:17:49 08:10
8 Lovisa Schmid Göteborg 01:18:37 08:58
9 Malin Fallgren Aktivitus Sports Club 01:18:52 09:13
10 Lina Ahlström Lerum 01:19:25 09:46
11 Lisa Sundström Norconsult 01:19:43 10:04
12 Elin Thulin Skanska Personalförening 01:19:51 10:12
13 Alma Söderström Astrazeneca/Göteborg 01:20:05 10:26
14 Nanna Bergendahl Fyrtillfyr Swimrun 01:20:19 10:40
15 Anaelle Stenman Göteborg 01:20:19 10:40
16 Adeline Jerome Härryda 01:20:30 10:51
17 Charlotte Ihrehom Mölndal 01:20:42 11:03
18 Victoria Plate Göteborg 01:21:39 12:00
19 Nina Myhre Team Bunkern 01:21:47 12:08
20 Liselott Johansen Lerum 01:22:01 12:22
21 Kerstin Wolme Tjuvkil 01:22:13 12:34
22 Malin Grahn #Älska Utmaning 01:23:19 13:41
23 Hanna Kihlberg Fyrtillfyr Swimrun 01:23:51 14:13
24 Astrid Mörtsell Öjersjö 01:24:32 14:54
25 Amanda Lanetoft Göteborg 01:24:37 14:59
26 Kajsa-Stina Bekken Stig Gbg 01:25:10 15:31
27 Therese Svanberg Mölnlycke 01:25:19 15:40
28 Miranda Leikeryd Göteborg 01:25:22 15:43
29 Saga Smedberg Göteborg 01:26:01 16:22
30 Anna Staxäng Billdal 01:26:11 16:32

7 km herrar, top 30

1 Linus Hultegård Sävedalens AIK 30:49:00 00:00
2 Anton Arvidsson Henån 33:03:00 02:14
3 Noel Kjellberger IFK Göteborg Orientering 33:06:00 02:18
4 Filip Valentin Göteborg-Majorna OK 34:51:00 04:02
5 Carl Sjögren Tidaholms SOK Sisu 35:36:00 04:47
6 Henning Falkenström IFK Göteborg Orientering 35:37:00 04:48
7 Anton Björk Göteborg – Majorna OK 35:53:00 05:04
8 Melker Martner IFK Göteborg Orientering 35:54:00 05:05
9 Daniel Johansson Saab IF 37:11:00 06:22
10 Simon Horkeby Mölndal Outdoor 37:25:00 06:36
11 Emil Augustsson Göteborg 37:47:00 06:58
12 Olle Roos IFK Göteborg Orientering 38:34:00 07:46
13 Fredric Gustafsson Activitus 38:52:00 08:03
14 David Kristenson 39:21:00 08:32
15 Johan Linhart Aktivitus SC 39:30:00 08:41
16 Anders Ingemarson Högsbo 39:40:00 08:51
17 Emil Johansson IFK Göteborg Orientering 39:46:00 08:57
18 Nils Frid Göteborg Majorna OK 40:53:00 10:04
19 Mikael Bengtsson Plejd 40:58:00 10:09
20 Martin Svensson Simlångsdalen if 41:04:00 10:15
21 Fredrik Ihreholm Mölndal 41:26:00 10:37
22 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 41:41:00 10:52
23 Fredrik Pettersson Mölndal 41:47:00 10:58
24 Mattias Mattias Adrenalin.Nu 42:39:00 11:50
25 Olof Hagvall Huskvarna 42:54:00 12:05
26 Jan Glos Göteborg 43:05:00 12:16
27 Henning Andreasson OK Skogshjortarna 44:06:00 13:17
28 Mikael Anefors OK Skogshjortarna 44:08:00 13:19
29 Jonas Starke Mölndal 44:45:00 13:56
30 David Nguyen Skanska Personalförening 45:32:00 14:44

7 km kvinnor, top 30

1 Evelina Hultegårg Örgryte IS 37:00:00 00:00
2 Johanna Widarsson Norbeck Örgryte IS 38:07:00 01:07
3 Kristyna Hlubuckova Sweco 44:16:00 07:16
4 Annie Svensson Örgryte IS 44:30:00 07:30
5 Anna Larsson Hälle IF 45:41:00 08:41
6 Annika Eek Mölndal OCR IF 47:06:00 10:06
7 Olivia Westberg ARC 48:13:00 11:13
8 Emilia Wängroth Alingsås 48:40:00 11:40
9 Alice Gabrielsson Göteborg 49:21:00 12:21
10 Moa Kjellberger IFK Göteborg Orientering 49:35:00 12:35
11 Astrid Grahn IFK Göteborg Orientering 49:35:00 12:35
11 Ebba Sundberg 49:35:00 12:35
13 Ida Alainentalo Team Nordic Trail SC 50:25:00 13:25
14 Amanda Sideby Göteborg Majorna OK 50:30:00 13:30
15 Hilda Martner IFK Göteborg Orientering 50:54:00 13:54
16 Emma Gyllander Floda 50:56:00 13:56
17 Olivia Norderfor Malmö 51:17:00 14:17
18 Maria Ågren 51:31:00 14:31
19 Moa Wickstrand-Ljungberg Skogshjortarna 51:53:00 14:53
20 Lina Bergholtz Göteborg 51:55:00 14:55
21 Lovisa Röjd Ictech AB 52:00:00 15:00
22 Selma Arnekvist Ck Master 52:07:00 15:07
23 Maria Törnquist Sävedalen 52:34:00 15:34
24 Carin Ljungström Göteborg 52:43:00 15:43
25 Hanna Josefsson Team Bunkern IF 52:52:00 15:52
26 Olivia Norderfor Malmö 52:56:00 15:56
27 Lisa Petersson Lövgatetrion 53:02:00 16:02
28 Stella Melin Göteborg 53:06:00 16:06
29 Anne Lundqvist Jonsered 53:20:00 16:20
30 Anna Landmér Torslanda 53:21:00 16:21

 

Infomation

Loppet är chansen för dig som vill utmana terrängen i Delsjöområdet i Göteborg i mörker.

Vi serverar dig 7 eller 12 km nighttrail. Det enda som krävs av dig är en normalstark pannlampa och ett öppet sinne.

Loppet arrangeras av oss på hösten och är väldigt likt Skatås ryggar men med den stora skillnaden att man springer med pannlampa och längs reflexer som markerar banan.

Hemsida

Banan

Väder

Flera resultat

Alle resultater