Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Ålesund Maraton 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Ålesund Maraton som arrangeres lørdag 10. juni 2023.

Publisert 10. juni 2023 i Resultater

Ålesund Maraton 2023

Dato

10. juni

Sted

Ålesund – Møre og Romsdal

Distanser

5 km – 10 km – halvmaraton – maraton

Startliste

Alle resultater

Menn maraton, topp 10

1 Kristoffer Nonstad Salomon Norway M35-39 02:58:07 00:00
2 Petter Hørthe Ålesund M23-34 02:59:02 00:55
3 Vegard Riksheim Tandstad Velledalen IL M23-34 03:06:38 08:31
4 Irmantas Kairelis Hokksund M45-49 03:12:02 13:55
5 Torgeir Standal Ålesund M45-49 03:15:54 17:47
6 Josef Maximilian Husevåg Selje M20-22 03:19:13 21:06
7 Stian Skretting Langevåg M45-49 03:19:15 21:08
8 Håvard Bakke Bjerkevik Garching BEI München M23-34 03:24:07 26:00:00
9 Audun Bakke Jensen Ålesund M23-34 03:24:45 26:38:00
10 Aurimas Jakimavicius Team NSF M35-39 03:25:25 27:18:00

Kvinner maraton, topp 10

1 Janne Elin Vatnaland Spirit Friidrettsklubb K23-34 03:10:53 00:00
2 Maria Nickelsen Dæhlin Oslo K23-34 03:47:03 36:10:00
3 Anne-Lill Larsen Eiendomsmegler 1 K50-54 03:47:43 36:50:00
4 Tanja Christine Gaivoronski Asics Frontrunner Norway K35-39 04:05:33 54:40:00
5 Liv Berit Jegteberg Lystad Sportsklubben Vidar / Team Kondis K60-64 04:06:04 55:11:00
6 Viktoria Lönnstedt Umeå K20-22 04:16:49 01:05:56
7 Grete Håvåg Lothe Korlevoll-Odda, IL / Team Kondis K70-74 04:58:56 01:48:03
8 Mali Haugan Ålesund K23-34 05:03:48 01:52:55
9 Heidi Nakken Høivik Oslo K23-34 05:07:10 01:56:17

Menn halvmaraton, topp 10

1 Bjorn Sether Wastvedt Bergen M23-34 01:13:51 00:00
2 Alexander Sebastian Solnør Norges Golfforbund M35-39 01:14:12 00:21
3 Kristoffer Tollås Ålesund FIK / Kongen Marina Løpeklubb M35-39 01:14:45 00:54
4 Ole Lukkedal Ørskog IL M45-49 01:18:11 04:20
5 Erik Henriksen Norconsult AS M40-44 01:18:18 04:27
6 Vetle Nevland OSI M23-34 01:19:51 06:00
7 Fredrik Giske Nobil M23-34 01:21:15 07:24
8 Ola Valaas Jensen-Skare FC Gæmst M23-34 01:22:12 08:21
9 Per Myren IL Norodd M35-39 01:22:14 08:23
10 Andreas Nakken Velledalen IL M20-22 01:22:42 08:51

Kvinner halvmaraton, topp 10

1 Ingeborg Margrete Lianes Oslo K23-34 01:24:37 00:00
2 Synnøve Aune Bergen K23-34 01:29:03 04:26
3 Mirela Jaromin Family Sports Club K35-39 01:29:06 04:29
4 Marianne Standal Molde Olymp – Friidrett / Team Bris K50-54 01:32:25 07:48
5 Louise Skak Romerike Ultraløperklubb K45-49 01:35:07 10:30
6 Tonje Brande Ålesund K45-49 01:36:01 11:24
7 Malin Berge Team Kondis K23-34 01:36:03 11:26
8 Andrea Mork Averøy K23-34 01:36:57 12:20
9 Cathrine Vatle Vatne K35-39 01:37:25 12:48
10 Irene Mork Averøy Løpeklubb / Kjønnøya Joggers K23-34 01:37:29 12:52

Menn 10 km, topp 10

1 Kristian Nedregård Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb M45-49 33:57:00 00:00
2 Bjørn Ole Skorgevik Ålesund M23-34 34:38:00 00:41
3 Bård Indredavik Åndalsnes If/Stint M40-44 35:14:00 01:17
4 Ole-Martin Lid Tomrefjord IL – Team Intersport Ålesund M23-34 35:30:00 01:33
5 Brage Dimmen Twoday Avento M23-34 38:23:00 04:26
6 Hilmar Kråkenes Velledalen IL M45-49 40:09:00 06:12
7 Ole-Martin Bratteberg Twoday M23-34 40:34:00 06:37
8 Webjørn Mannsverk Godøy IL M45-49 40:50:00 06:53
9 Håvard Langdal Valderøya M23-34 41:28:00 07:31
10 Daniel Eikås Stryn T og IL M20-22 41:29:00 07:32

Kvinner 10 km, topp 10

1 Ine Birgitte Nyhus Varegg Fleridrett / Ålesund Kommune K23-34 38:37:00 00:00
2 Emma Randby Åsebu IL K23-34 43:25:00 04:48
3 Erika Oginte Velledalen IL K35-39 44:57:00 06:20
4 Marit K Tronrud Hønefoss K55-59 46:26:00 07:49
5 Tora Stahl Rød SK Laktat K35-39 46:57:00 08:20
6 Siri Haugen Blindheim IL K16-17 47:52:00 09:15
7 Maria Vik Ålesund K23-34 48:13:00 09:36
8 Benedikte Goronga Vatne K35-39 48:46:00 10:09
9 Sunniva Brande Ålesund K40-44 48:55:00 10:18
10 Anniken Vorpenes Twoday Avento K40-44 49:22:00 10:45

Menn 5 km, topp 10

1 Amiin Hussein Peab K. Nordang M20-22 19:56 00:00
2 Arve Romslo Schistad Ålesund M23-34 19:59 00:03
3 Mathias Bae Nordal Emblem IL Fotball M12-13 20:30 00:34
4 Jim André Fredly-Gjerde Ålesund Høyre M23-34 20:44 00:48
5 Emil Solibakke Emblem IL M12-13 21:11 01:15
6 Markus Sotnakk Emblem M14-15 21:11 01:15
7 Håkon Wolstad Pracy Emblem IL Fotball M12-13 21:45 01:49
8 Haakon Nærø Ålesund M23-34 21:47 01:51
9 Vidar Blindheim Optimar AS M35-39 22:05 02:09
10 Jørn Magnus Midthjell Haram Gutter 2010 M12-13 22:06 02:10

Kvinner 5 km, topp 10

1 Viktoria Maria Gundersen Sportsklubben Vidar / SK Vidar K23-34 20:41 00:00
2 May Evy Nesheim Velledalen IL K45-49 21:09 00:28
3 Heidi Grøndahl PTG Tempra K35-39 22:29 01:48
4 Amalie Krogsethagen Ravn K12-13 23:21 02:40
5 Gunnhild Langdal Sykehusapoteket i Ålesund K23-34 25:25:00 04:44
6 Karoline Aarset Ålesund K23-34 25:27:00 04:46
7 Sofie Eik Vestnes Varfjell IL K23-34 26:05:00 05:24
8 Synnøve Eik Tomrefjord IL K23-34 26:33:00 05:52
9 Ane Skarsbø Vatne K12-13 26:37:00 05:56
10 Nicoline Andersen Haram Håndball K14-15 27:27:00 06:46

Om Ålesund Maraton

Venner og familie, kollegaer, naboer, store og små, korte og lange – Dette er dagen hvor vi alle samles i Ålesund sentrum! Her kan du sette ny pers, jogge i det tempoet du selv ønsker eller gå deg gjennom en 5 km løype.

Uansett hvilken distanse du velger å gjennomføre, vil du bli heiet fram av et sprudlende publikum.

Tidsskjema

10:00 Helmaraton

10:20 Barnas Minimaraton

11:15 Halvmaraton, p1
11:18 Halvmaraton, p2
11:21 Halvmaraton, p3
11:24 Halvmaraton, p4
11:27 Halvmaraton, p5

13:00 10 km, p1
13:03 10 km, p2
13:06 10 km, p3
13:09 10 km, p4

13:45 5 km, p1
13:48 5 km, p2
13:51 5 km, p3

14:00 5 km, stafett

Hjemmeside

Høydeprofil

Værvarsel

Flere resultater

Karmøy Maraton Karmøy Maraton Karmøy Maraton

Alle resultater