Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Ålesund Maraton 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Ålesund Maraton som arrangeres lørdag 8. juni 2024.

Publisert 8. juni 2024 i Resultater

Ålesund Maraton 2024

Dato

8. juni

Sted

Ålesund – Møre og Romsdal

Distanser

5 km | 10 km | Halvmaraton | Maraton

Startliste

Alle resultater

Maraton menn

1 Axel Strålin Göteborg M23-34 02:35:28 00:00
2 Hilmar Kråkenes Velledalen IL M45-49 02:48:44 13:16
3 Ingvar Grønseth Bud IL M50-54 02:49:17 13:49
4 Dariusz Bemben Gdynia M45-49 02:52:39 17:11
5 Lars Thoresen Haug Econnect Energy M23-34 02:52:49 17:21
6 Karl Aaslie NTNUI M23-34 03:05:01 29:33:00
7 Stian Skretting Langevåg M45-49 03:07:23 31:55:00
8 Mikkel Stavelie Ålesund M23-34 03:14:46 39:18:00
9 Mats Knotten Rakettsilo M23-34 03:15:53 40:25:00
10 Birger Lunheim Brumunddal M23-34 03:32:27 56:59:00
11 Hussein Dib Ålesund M35-39 03:33:29 58:01:00
12 Magnus Ramstad Ålesund M20-22 03:33:43 58:15:00
13 Patrick Kvalsvik Uttakleiv Ulsteinvik M23-34 03:37:32 01:02:04
14 Peter Berset Ålesund M18-19 03:40:27 01:04:59
15 Alexander Ekström Loen M20-22 03:41:37 01:06:09
16 Slawomir Lesniak Valldal M45-49 03:46:03 01:10:35
17 Bjørn Haukeland Søreidgrend M60-64 03:46:58 01:11:30
18 Cory Sauder Ålesund M23-34 03:47:17 01:11:49
19 Yohan Jeon Seoul M40-44 03:47:54 01:12:26
20 Henrik Skodjereite Rønning Ålesund M23-34 03:49:58 01:14:30
21 Paul Johan Undheim Molde og Omegn IF M55-59 03:50:12 01:14:44
22 Benjamin Ekelund Ålesund M18-19 03:51:46 01:16:18
23 Mats Otterdal Sunnmøre Politiidrettslag M23-34 03:53:46 01:18:18
24 Thomas Andersson Gursken il M60-64 03:54:37 01:19:09
25 Lars-Helge Lien Vestnes M20-22 03:54:49 01:19:21
26 Martin Silset Batnfjord IL M20-22 03:56:38 01:21:10
27 Kim Engelien Thoresen Ålesund M23-34 03:59:25 01:23:57
28 Svein-Rune Johannessen Ålesund FIK / Kondis M60-64 04:03:39 01:28:11
29 Torstein Ødegård Twoday M50-54 04:07:12 01:31:44
30 Øystein Bergersen Rygene IL M23-34 04:11:29 01:36:01
31 Bjørn Oskar Haukeberg Ålesund M60-64 04:13:30 01:38:02
32 Tore Imsland Team Imsland M50-54 04:15:00 01:39:32
33 Hallvard Honningsvåg Halkjelsvik Twoday M23-34 04:21:18 01:45:50
34 Jones Maaroufi OSC AS M23-34 04:24:17 01:48:49
35 Terje Bergset Ålesund og Omegn CK M50-54 04:41:09 02:05:41
36 Henning Sæthre Nordvest Miljø AS M35-39 04:49:19 02:13:51
37 Fredrik Sunde Stavanger M23-34 04:49:50 02:14:22
38 Mathias Myrvold Ålesund M20-22 04:53:24 02:17:56
39 John Kåre Flusund Fosnavåg M23-34 04:55:23 02:19:55
40 Njål Bele Ålesund M45-49 04:55:38 02:20:10
41 Cd Liang Singapore M60-64 05:08:24 02:32:56
42 Charlie Catt Ålesund M23-34 05:23:21 02:47:53
43 Alex Hagerup 6006 M18-19 05:23:23 02:47:55
44 Mark Keating Wheaton M55-59 05:37:36 03:02:08
45 Gavin Innes OSC AS M40-44 05:51:21 03:15:53

Maraton kvinner

1 Anne Jorunn Vatne Hustad K45-49 03:24:11 00:00
2 Eva Lindseth Fræna Fjellogfjøs K45-49 03:28:16 04:05
3 Sau Mui Yip Hong Kong K35-39 03:46:50 22:39
4 Anne-Linn Van Rooijen Ålesund K23-34 03:57:03 32:52:00
5 Madelen Hopen Florø K23-34 03:58:25 34:14:00
6 Åse Kjærland Trondheim K55-59 03:58:25 34:14:00
7 Gunvor Folde Smøla K40-44 04:01:04 36:53:00
8 Gro Anita Aartun Imsland Team Imsland K45-49 04:15:00 50:49:00
9 Britt Hansen Trondheim K20-22 04:19:41 55:30:00
10 Elsa Weiyang Liu Singapore K45-49 04:46:49 01:22:38
11 Martine Jagedal Florø K23-34 04:55:35 01:31:24

Halvmaraton menn, topp 50

1 Sjur Haug Ørsta IL M23-34 01:09:26 00:00
2 Morten Eilifsen Averøy Løpeklubb / Averøya Løpeklubb M40-44 01:11:59 02:33
3 Kristoffer Tollås Ålesund FIK / KML M35-39 01:15:49 06:23
4 Marcus Megrund Valder IL M35-39 01:17:36 08:10
5 Erik Henriksen Ålesund M45-49 01:20:10 10:44
6 Tom Audun Rossland Knutsen Velledalen IL M45-49 01:20:39 11:13
7 Ola Valaas Jensen-Skare FC Gæmst M23-34 01:20:58 11:32
8 Sigurd Bergfall Kvisle Tynset IF M23-34 01:21:59 12:33
9 Jørn Snorre Øvstedal Skåla Idrettslag M40-44 01:22:18 12:52
10 Håkon Myrmo Rennebu IL M23-34 01:22:27 13:01
11 Eirik Karlsen Ålesund M23-34 01:23:21 13:55
12 Amund Sunde Valldal IL M23-34 01:23:31 14:05
13 Arild Vågnes Stokke AS M35-39 01:23:40 14:14
14 Jan Erik Buan Norodd IL M50-54 01:23:57 14:31
15 Bjarte Tomren Sta-Bil M35-39 01:24:07 14:41
16 Magne MYRMO Rennebu IL M23-34 01:24:51 15:25
17 Anker Stubberud Ålesund M23-34 01:25:44 16:18
18 Thomas Sandhaug Molde og Omegn IF M45-49 01:25:55 16:29
19 Kristoffer Nonstad Rødsetkroken Løpeklubb M35-39 01:26:09 16:43
20 Ottar Frøysa Hellebostad Hellesylt M23-34 01:26:17 16:51
21 Per Inge Bjørnestad Velledalen IL M50-54 01:26:28 17:02
22 Anders Longva Ålesund M23-34 01:26:51 17:25
23 Kristian Fauskanger Molde og Omegn IF M35-39 01:27:04 17:38
24 Andreas Nakken Velledalen IL M20-22 01:27:14 17:48
25 Thor Erich Kejzar Ålesund M40-44 01:27:39 18:13
26 Alexander Vattøy EY M23-34 01:27:51 18:25
27 Einar Orten Trovåg Sunnmørsposten/Team Klemetzen M35-39 01:28:00 18:34
28 Håvard Banne Håvard Banne / Seaonics AS M23-34 01:28:09 18:43
29 Øystein Næss IL Norodd M23-34 01:28:19 18:53
30 Anders Madsen Løp for Livet! M35-39 01:28:31 19:05
31 Petter Gustafsson Tafjord Skodje M35-39 01:28:37 19:11
32 Håkon Nesje Molde M23-34 01:29:07 19:41
33 Eivind Norstrand Rollon M40-44 01:29:08 19:42
34 Christoffer Settem Ålesund M23-34 01:29:14 19:48
35 Andreas Espelund Stranda IL M23-34 01:29:35 20:09
36 Kristoffer Sletta Gitterkameratene M35-39 01:29:52 20:26
37 Svein Robert Heltne Volda M45-49 01:30:28 21:02
38 Robin Jørgensen Velledalen IL M23-34 01:31:29 22:03
39 Oscar Almgren Uteguiden.Com M35-39 01:31:41 22:15
40 Ulrik Nakken Ålesund M23-34 01:32:05 22:39
41 Rolf Erik Tveten BCG M35-39 01:32:06 22:40
42 Mathias Røsberg Mauren Sunnmøre Politiidrettslag M23-34 01:32:14 22:48
43 Gunnar Karl Emblem Hakallestranda Kondisjonslag M50-54 01:32:50 23:24
44 Simon Meek Krampelaget M35-39 01:32:56 23:30
45 Daniel Rundereim Cflow M23-34 01:32:57 23:31
46 Asgeir Hasund Mowi ASA M55-59 01:33:04 23:38
47 Oliver Skeie Stokke AS M23-34 01:33:05 23:39
48 Kristian Kjørstad Nordfjordeid M35-39 01:33:06 23:40
49 Frank Alfred Johnson Bergsøy M35-39 01:33:08 23:42
50 Ruben Brandal Langevåg M45-49 01:33:14 23:48

Halvmaraton kvinner, topp 50

1 Guro Hoff Bergen K20-22 01:24:54 00:00
2 Victoria Voie Malmefjorden K35-39 01:25:18 00:24
3 Silje Nilsen Giske K23-34 01:26:03 01:09
4 Julie Støverstein Oslostudentenes IK / OSI Friidrett/ Stranda IL K23-34 01:28:04 03:10
5 Ida Ervik Raaness Hommelvik K23-34 01:31:10 06:16
6 Malin Berge Ålesund K23-34 01:31:40 06:46
7 Meta Ipsen Moa Crossfit K45-49 01:31:58 07:04
8 Stine Osvold Muri Ålesund K23-34 01:32:55 08:01
9 Unni Irene Arnestad Blindheim Idrettslag K45-49 01:33:10 08:16
10 Elise Midtbust Stordal K35-39 01:33:55 09:01
11 Maria Fjose Ålesund K23-34 01:34:26 09:32
12 Kjersti Ervik Team Kondis K50-54 01:34:50 09:56
13 Alice Finsnes Hjelle Oslo K35-39 01:35:32 10:38
14 Cathrine Vatle Vatne K35-39 01:35:56 11:02
15 Marthe Tøsse Aandal Ålesund K23-34 01:38:54 14:00
16 May Evy Nesheim Velledalen IL K45-49 01:39:52 14:58
17 Julie-Anne Taupier Ste-Anne-Des-Lacs K23-34 01:40:17 15:23
18 Solveig Vad Stordal K20-22 01:40:32 15:38
19 Kathrine Norstrand Ålesund K35-39 01:41:28 16:34
20 Andrea Vedvik Nordfjordeid K20-22 01:42:09 17:15
21 Erika Oginte Velledalen IL K35-39 01:43:33 18:39
22 Trine Randen Stranda K60-64 01:44:10 19:16
23 Sol Haugen Trondheim & Omegn Sportsklubb / Team Kondis / Telenor K40-44 01:44:14 19:20
24 Sara Strand Takk for Sist K35-39 01:44:31 19:37
25 Ingeborg Førdestrøm Tennfjord K23-34 01:46:32 21:38
26 Iris Tveten Fossum IF K23-34 01:46:58 22:04
27 Rikke Christin Istad Ålesund K23-34 01:48:13 23:19
28 Simea Münger Ålesund K20-22 01:49:00 24:06:00
29 Giedre Navikaite Hareid K40-44 01:49:21 24:27:00
30 Astrid Skogvang Skogvang Runners K40-44 01:49:25 24:31:00
31 Inga Folland Valderøya K23-34 01:49:31 24:37:00
32 Audhild Farstad Ålesund K50-54 01:49:32 24:38:00
33 Susanne Avseth Ålesund K23-34 01:50:18 25:24:00
34 Ingrid Giskeødegård Halden K23-34 01:50:36 25:42:00
35 May Kristin Riise Nesbyen K40-44 01:50:39 25:45:00
36 Eva Lilleås Storås K23-34 01:50:40 25:46:00
37 Katrine Vestaberg Skodje K40-44 01:50:45 25:51:00
38 Tina Ord Vigra K40-44 01:51:33 26:39:00
39 Linn Stokkevåg Ålesund K40-44 01:51:34 26:40:00
40 Silje Regine Thue Sandblost Volda K23-34 01:51:55 27:01:00
41 Silje Thalberg Ålesund K40-44 01:52:44 27:50:00
42 Sharon Svendgård Ellingsøy K60-64 01:53:17 28:23:00
43 Solveig Marie Ullaland Ålesund K35-39 01:54:34 29:40:00
44 Anna Furnes Søvik K23-34 01:54:40 29:46:00
45 Thea Solnørdal Ålesund K23-34 01:55:07 30:13:00
46 Guro Elisabeth Langness Johansen Trondheim K23-34 01:55:15 30:21:00
47 Isabelle Jacqueline Grandahl Fysiofruene K23-34 01:55:26 30:32:00
48 Tonje Birkelid Borgenhaugen K23-34 01:56:29 31:35:00
49 Carolina Urtecho Hornindal K40-44 01:56:48 31:54:00
50 Amalie Vindsnes Haram Ålesund K23-34 01:57:15 32:21:00

10 km menn, topp 50

1 Kristian Nedregård Ålesund M50-54 35:29:00 00:00
2 Erlend Låstad Smutten Løpeklubb M35-39 36:15:00 00:46
3 Bård Indredavik Åndalsnes If/Stint M40-44 36:30:00 01:01
4 Jan Endre Rise Hareid IL M45-49 36:30:00 01:01
5 Karl Idar Vik Sunnmøre Politiidrettslag M40-44 37:01:00 01:32
6 Vegard Riksheim Tandstad Velledalen IL M23-34 37:25:00 01:56
7 Ole-Martin Bratteberg Twoday M23-34 37:55:00 02:26
8 Anders Rusten Ålesund FIK M40-44 38:01:00 02:32
9 Amiin Hussein Ålesund M20-22 38:04:00 02:35
10 Magnus Fjeld Olsen Ålesund M23-34 38:12:00 02:43
11 Jonah Fredell Oviedo M20-22 38:15:00 02:46
12 Bjørn Christian Jakobsen Averøy M35-39 38:49:00 03:20
13 Webjørn Mannsverk Godøy IL M45-49 39:15:00 03:46
14 Brage Dimmen Twoday M23-34 39:21:00 03:52
15 Frode Mauren Velledalen IL M50-54 39:26:00 03:57
16 Jonas Dahl-Tolcsiner Kristiansund N M20-22 39:47:00 04:18
17 Øyvind Olsen Sunnmøre Politiidrettslag M35-39 40:00:00 04:31
18 Andreas Gussiås Romuld Kleive M23-34 40:05:00 04:36
19 Øivind Telstad Fiskarstrand M45-49 40:21:00 04:52
20 Ole Lianes SK Laktat M40-44 40:47:00 05:18
21 Bart Jacob Prins Ålesund M23-34 40:48:00 05:19
22 Karl Arne Stokkeland Kpmg M23-34 41:00:00 05:31
23 Håvar Brynildsrud Sta-Bil M50-54 41:07:00 05:38
24 Øyvind Kvernen Sparebank 1 SMN M50-54 41:32:00 06:03
25 Alf Petter Bøe Ekornes AS M55-59 41:51:00 06:22
26 Morten Grundstad Sparebanken Møre / Smil M23-34 42:13:00 06:44
27 Remi Andre Hauge Dimna IL M35-39 42:59:00 07:30
28 Lars Egil Roberg Pulsen (Sykehuset) M23-34 43:08:00 07:39
29 Odin Gundesø Dr.Techn. Olav Olsen M23-34 43:10:00 07:41
30 Torgeir Slinning Borgund Vgs, ATO M40-44 43:51:00 08:22
31 Jørgen Hamstad Vigra M40-44 44:01:00 08:32
32 Øystein Bakke Velledalen IL M50-54 44:02:00 08:33
33 Vetle Vikan Seaonics M23-34 44:09:00 08:40
34 Bent Johannessen Cflow M35-39 44:12:00 08:43
35 Idar Kristengård Molde M50-54 44:20:00 08:51
36 Kristoffer Nitter Joranger Velledalen IL / Velledalen Il/Sparebanken Møre M23-34 44:34:00 09:05
37 Maciej Decyk Velledalen IL M45-49 44:45:00 09:16
38 Lukas Migliaro Sverd Dragsund Ålesund M14-15 44:57:00 09:28
39 Espen Gjelsten Sorentio AS M35-39 44:59:00 09:30
40 Nikola Azanjac Ålesund M35-39 45:05:00 09:36
41 Anton Øvreberg Ålesund M23-34 45:11:00 09:42
42 Eskild Loen IL Norodd M23-34 45:29:00 10:00
43 Alexander Zumdieck Warendorf M23-34 45:41:00 10:12
44 Erik Øiehaug Ålesund M23-34 45:41:00 10:12
45 Geir Kleppe Ålesund M50-54 45:50:00 10:21
46 Morten Julin Eliassen Holmsbu IF M55-59 45:51:00 10:22
47 Oskar Syvertsen Bergen M23-34 46:03:00 10:34
48 Pervys Rengifo Brattvåg M20-22 46:03:00 10:34
49 Tor Borgan Borgund Vgs, ATO M35-39 46:17:00 10:48
50 Fredrik Hoff Sparebanken Møre M35-39 46:18:00 10:49

10 km kvinner, topp 50

1 Live Johannessen Solheimdal Steinkjer Friidrettsklubb K23-34 33:07:00 00:00
2 Janne Elin Vatnaland Ålesund K23-34 41:27:00 08:20
3 Elena Hermundstad Ålesund K23-34 42:18:00 09:11
4 Mina Bratvold Ålesund K23-34 43:55:00 10:48
5 Marit Nygjerde Molde K50-54 44:40:00 11:33
6 Ingrid Sandhaug Molde og Omegn IF K12-13 44:47:00 11:40
7 Ylva Anda Multiconsult Ålesund BIL K23-34 46:18:00 13:11
8 Amalie Krogsethagen IL Ravn K14-15 47:07:00 14:00
9 Mari Sofie Eliassen Holmsbu IF K23-34 49:06:00 15:59
10 Sandra Gluchowska Ålesund K23-34 49:10:00 16:03
11 Karina Skåravik Haugen Valderøya K23-34 49:11:00 16:04
12 Marita Bjørkelid Andreassen Sykkylven Funkfit K50-54 49:21:00 16:14
13 Linn Eliassen Holmsbu IF K23-34 49:31:00 16:24
14 Kristine Rødseth Borgund Vgs, ATO K35-39 50:13:00 17:06
15 Karen Helset Volda K23-34 50:23:00 17:16
16 Ellen Lied Ålesund K35-39 51:26:00 18:19
17 Siri Kristin Nelvik Løndal Sunnmøre Politiidrettslag K35-39 51:46:00 18:39
18 Sunniva Brande Ålesund K40-44 52:03:00 18:56
19 Synnøve Hole Ålesund K55-59 52:03:00 18:56
20 Sofie Ellingsen Ålesund K23-34 52:15:00 19:08
21 Hanne Ødegård Ålesund K35-39 52:24:00 19:17
22 Irene Nygaard Molde K50-54 52:37:00 19:30
23 Lina Marie Storås Austigard Ålesund K35-39 52:41:00 19:34
24 Oddlin Urke Ekornes AS K50-54 52:48:00 19:41
25 Elisabeth Hjellegjerde Skog Ekornes AS K50-54 52:49:00 19:42
26 Maria Gammelsæter Mehammer Molde og Omegn IF K20-22 53:03:00 19:56
27 Charlotte Amalie Vaksdal Sunnmøre Politiidrettslag K35-39 53:04:00 19:57
28 Tessa Roelofsen Ålesund K23-34 53:06:00 19:59
29 Cathrin Myre Skram Tinde Advokatfirma AS K35-39 53:14:00 20:07
30 Ine Solevågseide Vestnes K23-34 53:27:00 20:20
31 Ida Øen Hjellbakk Stranda K23-34 53:32:00 20:25
32 Rita Kleppe Molde K23-34 53:38:00 20:31
33 Ranveig Volden Stendi AS K23-34 53:41:00 20:34
34 Hanne Sofie Flem Bjørkestøl Ekornes AS K40-44 54:01:00 20:54
35 Elisabeth Vestnes Engesetdal Idrettslag K23-34 54:15:00 21:08
36 Hanna Molvær Melland Ålesund K20-22 54:21:00 21:14
37 Simona Siauciuliene Mowi ASA K35-39 54:22:00 21:15
38 Turid Midtskogen Isfjorden IL K40-44 54:23:00 21:16
39 Emma Emblem Ålesund K20-22 54:29:00 21:22
40 Bente Aarseth Ålesund K60-64 54:32:00 21:25
41 Fride Valderhaug Valderøya K23-34 54:49:00 21:42
42 Johanne Godø HoT Runners K23-34 55:11:00 22:04
43 Eline Langlo Velledalen IL K23-34 55:14:00 22:07
44 Ane-Marte Øye Hofseth K40-44 55:30:00 22:23
45 Maria Louise Killingmo Ålesund K45-49 55:37:00 22:30
46 Åse-Karin Skogen Hauge Aktiv Trening Herøy Løpegruppe K45-49 55:40:00 22:33
47 May-Britt Longva Skodje K35-39 55:41:00 22:34
48 Kristin Mikalsen Gjerde Aktiv Trening Løpegruppe K45-49 55:42:00 22:35
49 Emilie Soleng Stephansen Emilie Soleng Stephansen K20-22 55:42:00 22:35
50 Erika Sutkiene Ålesund K40-44 56:16:00 23:09

5 km menn, topp 50

1 Henning Hellebust Sportsklubben Vidar M23-34 16:55 00:00
2 Kristian Nedregård Ålesund M50-54 16:59 00:04
3 Thomas Schjøtt Hannevig Varegg / Fana / Furuno AS M23-34 17:24 00:29
4 Petter Hellevik Byrg Kompetanse AS M35-39 17:39 00:44
5 Erik Sondre Paulsen Ålesund M35-39 17:45 00:50
6 Arve Romslo Schistad Ålesund M23-34 18:00 01:05
7 Olav Ramsli Gjethammer Volda M14-15 18:12 01:17
8 Christopher Daifuku Seattle M35-39 19:16 02:21
9 Jørgen Larsen Van Gågg M23-34 19:55 03:00
10 Martin Jansen Sunnmøre Politiidrettslag M23-34 20:21 03:26
11 Reber Atto Mowi ASA M23-34 21:29 04:34
12 Mateusz Balon Ekornes AS M40-44 21:40 04:45
13 Thomas Fure Ekornes AS M23-34 21:56 05:01
14 Håkon Wolstad Pracy Ålesund M14-15 22:35 05:40
15 Loke Kornelius Trandal Ålesund M12-13 22:57 06:02
16 Haron Rahmani Sula Vekst M50-54 23:07 06:12
17 Anders James Pracy Ålesund M45-49 23:15 06:20
18 Bjørn André Gjertsen Mowi ASA M23-34 23:17 06:22
19 Sigurd Ellingsen Tyldum Ålesund M12-13 23:19 06:24
20 Hallvard Ellingsen Tyldum Ålesund M40-44 23:20 06:25
21 Ole-Johnny Ødegaard Hofseth M45-49 23:35 06:40
22 Mathias Dyb Hofseth M23-34 23:37 06:42
23 Doru Baciu Mowi ASA M35-39 23:55 07:00
24 Bjørn Rønneberg Mowi ASA M23-34 23:59 07:04
25 Knut Andreas Sk Rollon M40-44 24:05:00 07:10
26 Tord Hellebust Dravlaus Idrettslag M23-34 24:06:00 07:11
27 Bill Mcilwain M50-54 24:28:00 07:33
28 Jordan Leore Rollon Sk M45-49 25:08:00 08:13
29 Vegard Andorsen Kpmg M40-44 26:21:00 09:26
30 Henrik Justad-Berg Oslo M50-54 26:27:00 09:32
31 Thomas Paulsen Ålesund M40-44 26:33:00 09:38
32 Eirik Solevåg Ålesund M23-34 26:42:00 09:47
33 Vebjørn Olsbø Hofseth M35-39 26:57:00 10:02
34 Olaf Nord-Varhaug Twoday M40-44 26:59:00 10:04
35 Kjetil Bjørge Ålesund M65-69 28:00:00 11:05
36 Anders Smørdal Ålesund M23-34 28:07:00 11:12
37 Victor Sauntry M40-44 28:33:00 11:38
38 Mindor Klauset Hofseth M50-54 28:36:00 11:41
39 André Seljeset Mowi ASA M40-44 29:24:00 12:29
40 Sander Sandbukt Selbervik Tennfjord M14-15 29:29:00 12:34
41 Marcus Dybvik Määttä Sula Vekst M20-22 29:35:00 12:40
42 Odd Arne Lunheim Eidsnes M60-64 29:59:00 13:04
43 Sølve Fauskevåg OSC AS M40-44 30:02:00 13:07
44 Bjørn Tore Selbervik Tennfjord M45-49 30:03:00 13:08
45 Vinh Tran Ålesund M23-34 30:15:00 13:20
46 Felix Brecht Ørskog M12-13 30:39:00 13:44
47 Trond Garmann DNB Bank ASA M45-49 31:04:00 14:09
48 Marius Anda Olsen Anda-Olsen M45-49 33:05:00 16:10
49 Simon Sakseid Seaonics AS M23-34 34:11:00 17:16
50 Thorvald Jacobsen Aksla IL M75-79 34:23:00 17:28

5 km kvinner, topp 50

1 Emma Olivie Sandvik Aarsæther Langevåg K14-15 20:41 00:00
2 Hilde Clausen Van Gågg K23-34 21:29 00:48
3 Tora Haaland Stadlandet IL K23-34 21:57 01:16
4 Silje Bruun Teigen Ålesund K40-44 22:16 01:35
5 Malin Emblem Ålesund K14-15 22:54 02:13
6 Synnøve Stave Ekornes AS K45-49 22:57 02:16
7 Johanne Ramsli Gjethammer Volda K16-17 24:06:00 03:25
8 Ingrid Berg Nesbakk Ålesund K35-39 24:31:00 03:50
9 Emma Prytz Berset Andersen Mowi ASA K23-34 24:54:00 04:13
10 Linn Øvrelid Bigset Mowi ASA K35-39 25:38:00 04:57
11 Elise Kleppe Ålesund K18-19 26:05:00 05:24
12 Anne Marthe Fagervoll Molde K40-44 26:30:00 05:49
13 Hanne Tollås Oslo K40-44 26:30:00 05:49
14 Maria Oselie Solevåg Ålesund K12-13 26:55:00 06:14
15 Kristine Solevåg Ålesund K23-34 26:55:00 06:14
16 Irene Skare Mowi ASA K35-39 27:09:00 06:28
17 Selma Lyngsaunet Ytrestøyl Frei K20-22 27:11:00 06:30
18 Klara Giske Emblem il K12-13 27:16:00 06:35
19 Marie Alnes Ålesund K55-59 27:21:00 06:40
20 Solveig Bergsnev Tysnes Ålesund K45-49 27:50:00 07:09
21 Caitlin Lyon 134 Cobourg Street, Ottawa, ON K35-39 28:12:00 07:31
22 Andrea Pracy Bergen K23-34 28:17:00 07:36
23 Birte Fiskerstrand Langevåg K35-39 28:27:00 07:46
24 Åse Maria Lien Ålesund K45-49 28:34:00 07:53
25 Amanda Bjørkhaug Henriksen Ålesund K14-15 28:40:00 07:59
26 Kari Lisbeth Fjørtoft Hofseth K55-59 28:51:00 08:10
27 Vilde Reitan Vassbotn Mowi ASA K23-34 28:53:00 08:12
28 Rose Mathilde Bache-Rabben Ålesund K12-13 28:53:00 08:12
29 Nina Røbekk Hofseth K40-44 28:53:00 08:12
30 Anne-Stine Blø Solholm Midsund K23-34 29:00:00 08:19
31 Lotta Vatle Nedrevold Ravn IL K12-13 29:08:00 08:27
32 Ranjan Berg Nesbakk Ålesund K40-44 29:15:00 08:34
33 Olina Berg Teigland Ålesund K14-15 29:15:00 08:34
34 Emilie Grønmyr Mowi ASA K23-34 29:28:00 08:47
35 Hanne Rensvik Ekornes AS K35-39 30:00:00 09:19
36 Siri Haugen Ålesund K40-44 30:08:00 09:27
37 Emilie Waterud Ellingsøy K12-13 30:09:00 09:28
38 Julie Leine Giske Team Giske Elektro K12-13 30:09:00 09:28
39 Marte Ellingsen Tyldum Ålesund K35-39 30:19:00 09:38
40 Ingrid Dyb-Sandnes Valderøya K35-39 30:24:00 09:43
41 Anna Støle Sperre Ellingsøy K12-13 30:25:00 09:44
42 Marianne Dyb-Sandnes Skodje K23-34 30:27:00 09:46
43 Elin Klefstad HoT Runners K35-39 30:38:00 09:57
44 Anita Holmberg Velledalen Il K60-64 30:43:00 10:02
45 Yesica Migliaro Ålesund K35-39 31:08:00 10:27
46 Jorunn Kvalsund Jarnes Ekornes AS K50-54 31:46:00 11:05
47 Herborg A. Horvei Oslo K60-64 31:48:00 11:07
48 Jannicke Farstad Hofseth K45-49 32:33:00 11:52
49 Lucia Santoro Stokke AS K35-39 32:36:00 11:55
50 Marianne Nørve Ørskog K35-39 32:52:00 12:11

Om Ålesund Maraton

Venner og familie, kollegaer, naboer, store og små, korte og lange – Dette er dagen hvor vi alle samles i Ålesund sentrum! Her kan du for eksempel sette ny pers på halvmaraton, jogge i det tempoet du selv ønsker på10 km, slite deg gjennom en helmaraton eller gå deg gjennom en 5 km løype. Eller hva med å få med gjengen på jobb på en stafett?

Uansett hvilken distanse du velger å gjennomføre, vil du bli heiet fram av et sprudlende publikum.

Bli med på å skape en folkefest!

Start og mål i Ålesund Sentrum på Skansekaia.

Halvmaraton løper 2 runder og Maraton løper 4 runder.

Løypa er kontrollmålt av Kondis.

Tidsskjema

Hjemmeside

Høydeprofil

Værvarsel

Flere resultater

Karmøy Maraton Karmøy Maraton Karmøy Maraton

Alle resultater