Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Resultater Askøy på Langs 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Askøy på Langs som arrangeres lørdag 4. mai 2024.

Publisert 4. mai 2024 i Resultater

Askøy på Langs 2024

Dato

4. mai

Sted

Askøy – Vestland

Distanser

16 km | 37,3 km

Startliste

Resultater (live)

Menn Kleppestø – Herdla, topp 50

1 Erland Eldrup Bodø Bauta løpeklubb M30-39 02:59:34 00:00
2 Jan Tore Tellefsen BFG Bergen Løpeklubb M40-49 03:10:03 10:29
3 Berland Brynjel Furnes Berland Transport M20-29 03:11:42 12:08
4 Ketil Monssen BFG Bergen Løpeklubb M40-49 03:16:50 17:16
5 Kristian Ellertsen Dragefjellet Løpeklubb M40-49 03:18:10 18:36
6 Eirik Vestrheim FRI IL M40-49 03:21:06 21:32
7 Tøger Trettsveen BFG Bergen Løpeklubb M30-39 03:40:44 41:10:00
8 Sjur Breivik Ask Friidrett M40-49 03:42:53 43:19:00
9 Bjørn Haugstad Kleppestø M30-39 03:44:59 45:25:00
10 Leon Commandeur Bergen M30-39 03:47:54 48:20:00
11 Håvar Sørbøen Ål il M30-39 03:48:51 49:17:00
12 Anders Runningen Bergen M30-39 03:49:39 50:05:00
13 Morten Lilleheil SK Viggo M30-39 03:49:53 50:19:00
14 Arnstein Sørbøen Ål il M50-59 03:51:13 51:39:00
15 Pål Bødtker Sandsli M30-39 03:51:32 51:58:00
16 Terje Refvik Hauglandshella M40-49 03:51:58 52:24:00
17 Bendik Fotland Eidsvåg I Åsane M30-39 03:54:21 54:47:00
18 Robert Nilsen Loddefjord M40-49 03:54:26 54:52:00
19 Jørgen Hemre H Hemre Byggefirma M30-39 03:54:37 55:03:00
20 Ørjan Greve Nesttun M40-49 03:54:38 55:04:00
21 Michael Squarcina Trondheim M30-39 03:55:57 56:23:00
22 Karl Henrik Heimstad Pedersen Skagerrak Sportsklubb / Os Lakk, Lær & Stroppeklubb M30-39 03:56:06 56:32:00
23 Henrik Løseth Jansen BFG Bergen Løpeklubb M30-39 03:56:34 57:00:00
24 Andre Kvalem Storebø M30-39 03:57:19 57:45:00
25 Kurt Brekke Varegg / Fjellgeitene M50-59 03:57:20 57:46:00
25 Eirik Drange Kleppestø M40-49 03:57:20 57:46:00
27 Eirik Keilegavlen Bergen M40-49 03:57:37 58:03:00
28 Askild Stordal Bergen M40-49 03:59:52 01:00:18
29 Jan Harald Bakkejord Rådal M50-59 04:02:50 01:03:16
30 Jan Åge Sundnes Blubbelubb Sportsklubb M30-39 04:03:30 01:03:56
30 André Vike Blubbelubb Sportsklubb M30-39 04:03:30 01:03:56
32 Øystein Høines Larsen Vangenbanden M40-49 04:05:54 01:06:20
33 Even Meisterplass Død Mann Springer i 3D M30-39 04:06:03 01:06:29
34 John Thomas Lohne Løp Sammen Askøy M40-49 04:06:30 01:06:56
35 Audun Folkedal Øvre Hallingdalske Skiløperkompani M50-59 04:07:25 01:07:51
36 Jarle Johnstad Strusshamn M40-49 04:09:35 01:10:01
37 Ståle Furnes Fjellgeitene M50-59 04:11:38 01:12:04
38 Oliver Skålevik Evensen Kalandseidet M40-49 04:11:51 01:12:17
39 Geir Austbø Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy M50-59 04:12:03 01:12:29
40 Paul Tenfjord Bergen M30-39 04:14:12 01:14:38
41 Roger Hild Hansen Team Hild M40-49 04:18:16 01:18:42
42 Torleif Halseth Stamaica Prontos M30-39 04:19:31 01:19:57
43 Christopher Zweidorff Bergen M30-39 04:19:34 01:20:00
44 Jamie Løvaas Bergen M20-29 04:20:03 01:20:29
45 Kjetil Kårbø Laksevåg TIL / Melkesyre M40-49 04:20:07 01:20:33
46 Thomas Moldestad Olsen Fyllingsdalen M30-39 04:20:11 01:20:37
47 Jon Brunvoll Geriatrix M50-59 04:20:32 01:20:58
48 Thor-Andre Søyland BFG Bergen Løpeklubb M30-39 04:21:08 01:21:34
49 Tim Peter Edstrøm BFG Bergen Løpeklubb M40-49 04:21:10 01:21:36
50 Daniel Mikulinski Bergen M30-39 04:21:11 01:21:37

Kvinner Kleppestø – Herdla, topp 50

1 Anita Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb K40-49 03:29:15 00:00
2 Iga Kopiec BFG Bergen Løpeklubb K30-39 03:47:22 18:07
3 Margunn Bye Tøsdal Sædalen Idrettslag K30-39 03:56:04 26:49:00
4 Leni Økland BFG Bergen Løpeklubb K30-39 04:01:31 32:16:00
5 Linn Åse Bergsvik Løp Sammen Askøy K40-49 04:10:18 41:03:00
6 Maria Erichsen Øverland Bodø Bauta løpeklubb K30-39 04:15:45 46:30:00
7 Hanne Elisabeth Liland Varegg Fleridrett / Varegg K50-59 04:21:04 51:49:00
8 Sonja Kløften ASK K40-49 04:26:04 56:49:00
9 Sølvi Abbedissen Norna-Salhus IL K40-49 04:29:33 01:00:18
10 Gro Sævik Dyrhovden Samnanger IL K30-39 04:31:28 01:02:13
11 Petronille Sørlie Eidsvåg I Åsane K30-39 04:38:33 01:09:18
12 Ida Meisterplass Erdal K30-39 04:39:19 01:10:04
13 Tone Kristin Sundal Kleppestø K30-39 04:44:39 01:15:24
14 Camilla Ianke Fjell K40-49 04:55:11 01:25:56
15 Lucia Gutierrez Loza Protrail Mexico K30-39 04:56:34 01:27:19
16 Cecilie Eriksen Follese K40-49 05:02:12 01:32:57
17 Johanne Jacobsen Standal Bergen K20-29 05:03:18 01:34:03
18 Maria Bøe Svardal Florvåg K30-39 05:07:19 01:38:04
19 Renate Krossøy DNB K40-49 05:07:39 01:38:24
20 Maria Krakus Bergen K20-29 05:08:46 01:39:31
21 Elisabeth Kristoffersen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K40-49 05:10:05 01:40:50
22 Anniken Farestveit Kleppestø K30-39 05:10:44 01:41:29
23 Ina Aas Loddefjord K60-69 05:17:51 01:48:36
24 Irene Langhelle Spenst K40-49 05:23:18 01:54:03
25 Malvina Kochkina Norwegian Hull Club / Loddefjordløperne K40-49 05:27:53 01:58:38
26 Karina Haraldsen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K30-39 05:28:24 01:59:09
26 Lisbeth Larsen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K50-59 05:28:24 01:59:09
28 Mari Nieuwenhuizen Loddefjord K30-39 05:28:36 01:59:21
29 Kristin Risvand Mo Løp Sammen Askøy/Bergen Kommune BIL K50-59 05:30:18 02:01:03
30 May Britt Soldal Laksevåg K50-59 05:32:26 02:03:11
31 Eivind Tomte Knutsen No Name Løpeklubb x SFP M30-39 05:33:08 02:03:53
32 Tiril Teigland No Name Run Club K30-39 05:33:36 02:04:21
33 Tonje Sofie Rykkje Varegg Fleridrett K18-19 05:35:05 02:05:50
34 Ragni Nordås Opptur Motbakkeklubb K50-59 05:41:22 02:12:07
35 Olive Millie Holcroft Laksevåg K20-29 05:41:47 02:12:32
36 Marie Krohn-Hansen Rådal K30-39 05:43:20 02:14:05
37 Maria Myksvoll Godvik K30-39 05:43:47 02:14:32
38 Elisabeth Karlstad Hæve Ask Friidrett K40-49 05:44:22 02:15:07
39 Christine Hamm Kjerrgarden K50-59 06:00:19 02:31:04
40 Grethe Lill Erdal Mjølkeråen K40-49 06:02:07 02:32:52
41 Birthe Bakkejord Sol/Bakke K60-69 06:05:12 02:35:57
42 Emilie Tømmerås Bentzon Olsvik K20-29 06:07:50 02:38:35
43 Anita Svanberg Loddefjord K50-59 06:13:32 02:44:17
44 Jing Jin Kokstad K40-49 06:22:22 02:53:07
45 Cassandra Algrøy Ågotnes K30-39 06:26:17 02:57:02
46 Solveig Helgesen Bergen K30-39 06:26:25 02:57:10
47 Benedikte Helgesen Fyllingsdalen K30-39 06:26:54 02:57:39
48 Martine Sande Strusshamn K20-29 06:27:31 02:58:16
49 Lene Standnes Abbedissen Kleppestø K30-39 06:29:23 03:00:08
50 Monica Beeder Bergen K30-39 06:29:37 03:00:22
50 Beate Skodje ADO K30-39 06:29:37 03:00:22

Menn Træet-Herdla, topp 50

1 Herman Dræge Olsvikåsen Videregående M18-19 01:21:52 00:00
2 Jens Nikolai Handle Jensen Velledalen IL M30-39 01:25:48 03:56
3 Sakarias Breivik Ask Friidrett M14-17 01:28:32 06:40
4 Hector Breivik Ask Friidrett M14-17 01:28:37 06:45
5 Asbjørn Dahlen Osmarka il M40-49 01:42:32 20:40
6 Helge Dahlen Osmarka M40-49 01:43:36 21:44
7 Bjarne Otto Lyngbø Ask Friidrett M60-69 01:48:04 26:12:00
8 Georg Breivik Ask Friidrett M14-17 01:48:35 26:43:00
9 Filip A. Eide Fabu-8A Skole Gutter 01:54:04 32:12:00
10 Wyatt Soutzo Team Canada M40-49 01:54:52 33:00:00
11 Joakim Skjold Gaustad Fabu-10A Skole Gutter 01:56:02 34:10:00
12 Lars Haugland Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy M40-49 01:57:22 35:30:00
13 Tommy Fjeldberg Astrik M40-49 01:58:11 36:19:00
13 Thomas Hole Olsen Follese M40-49 01:58:11 36:19:00
15 Henrik Fromreide Fabu-8A Skole Gutter 02:01:31 39:39:00
16 Raymond Lund Skansen Toll M50-59 02:01:43 39:51:00
17 Eivind Nag Mosland Austrheim M30-39 02:03:01 41:09:00
18 Thomas Mosland Gillesdal Frekhaug M40-49 02:03:02 41:10:00
19 Jonas Oksnes Fabu-9A Skole Gutter 02:03:21 41:29:00
20 Didrik F. Sørensen Fabu-8B Skole Gutter 02:04:48 42:56:00
21 Johan B.D Lønøy Fabu-8A Skole Gutter 02:05:32 43:40:00
22 Lukas Bratli Fabu-10B Skole Gutter 02:06:04 44:12:00
23 Lars Corneliussen Dale Fabu-9B Skole Gutter 02:07:35 45:43:00
24 Ola Berland Roald Fabu-8A Skole Gutter 02:08:16 46:24:00
25 Johan Wu Savland Fabu-9A Skole Gutter 02:10:13 48:21:00
26 Tobias A. Stien Fabu-8A Skole Gutter 02:10:17 48:25:00
27 Leander Espeland Fabu-10A Skole Gutter 02:10:50 48:58:00
28 Nicklas A. Daae Fabu-8A Skole Gutter 02:14:11 52:19:00
29 Fridtjov Skotnes Kjerrgarden M60-69 02:14:30 52:38:00
30 Julian Træet Fabu-8B Skole Gutter 02:14:32 52:40:00
31 Ludvig Steinskog Erdal Ungdomsskole M14-17 02:14:59 53:07:00
32 Gard-Emil Sæther Kleppestø M14-17 02:17:42 55:50:00
33 Vegar Sæther Kleppestø M40-49 02:18:01 56:09:00
34 Johannes Solsvik Kleppestø M14-17 02:18:05 56:13:00
35 Thomas Berland Bergen M40-49 02:21:01 59:09:00
36 Kornelis Skråmestø Haugland Fabu-9B Skole Gutter 02:23:41 01:01:49
37 Mio Skuterud Stenseth Fabu-10B Skole Gutter 02:24:16 01:02:24
38 Andreas Kjerrgård Fabu-9B Skole Gutter 02:24:28 01:02:36
39 Nicolai Børve Nordanger Fabu-9B Skole Gutter 02:34:31 01:12:39
40 John Bratli Fabu-10A Skole Gutter 02:34:33 01:12:41
41 Karoline Strømmen Fabu-8A Skole Gutter 02:40:08 01:18:16
42 Oddvar A Berntsen Ask Friidrett M70-79 02:44:15 01:22:23
43 Adrian Natås Fabu-8B Skole Gutter 02:45:04 01:23:12
44 Markus Hagen Fabu-8B Skole Gutter 02:45:06 01:23:14
45 Vilius Venalis Fabu-8B Skole Gutter 02:49:14 01:27:22
46 Didrik K. Gaustad Fabu-8A Skole Gutter 02:49:29 01:27:37
47 Nils Martin Hilleren Fabu-8A Skole Gutter 02:49:52 01:28:00
48 Theodor Langøy Fabu-8B Skole Gutter 02:50:55 01:29:03
49 Aron Sæther Kleppestø M14-17 02:53:47 01:31:55
50 Alexander Merkesvik Larsen Fabu-9B Skole Gutter 02:53:59 01:32:07

Kvinner Træet-Herdla, topp 50

1 Anette Heimli Jokstad Velledalen IL K30-39 01:36:05 00:00
2 Kristin Ottestad – Dahlen Osmarka il K14-17 01:45:56 09:51
3 Line Feness Armond Ask Friidrett K40-49 01:59:20 23:15
3 Irmelin Olsen Nyborg K30-39 01:59:20 23:15
5 Thea Marie Øybø Bergen K20-29 02:02:35 26:30:00
6 Katinka Elise Meisterplass Prinsesse Springer i 3D K30-39 02:05:21 29:16:00
7 Caroline Therese Einarsen Skansen Toll K20-29 02:11:24 35:19:00
8 Juliette Eilertsen Kjerrgarden K14-17 02:12:56 36:51:00
9 Kristin Sunde Kleppestø K40-49 02:14:30 38:25:00
10 Tonje Helene Krogstad Hauglandshella K30-39 02:15:33 39:28:00
11 Marit Nodland Lund Skansen Toll K20-29 02:27:48 51:43:00
12 Martine S. Marcussen Fabu-8B Skole Jenter 02:28:27 52:22:00
12 Isabella S. Marcussen Fabu-8B Skole Jenter 02:28:27 52:22:00
14 Birthe Ellingsen Breivik Ask Friidrett K40-49 02:32:33 56:28:00
15 Inger Paulsen Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K40-49 02:34:32 58:27:00
16 Mie Nodland Skansen Toll K20-29 02:34:44 58:39:00
17 Linnea W. Håpoldøy Fabu-8A Skole Jenter 02:40:08 01:04:03
18 Solveig Jacobsen Standal Ålesund K30-39 02:40:45 01:04:40
19 Monica Solsvik Kleppestø K40-49 02:42:26 01:06:21
20 Eirin Håpoldøy Herdla K30-39 02:42:31 01:06:26
21 Benedikte Vanglo Nodland Skansen Toll K20-29 02:42:39 01:06:34
22 Kari Gjerstad Storrø Ask Friidrett K70-79 02:43:32 01:07:27
23 Mathilde H. Haugland Fabu-8A Skole Jenter 02:53:55 01:17:50
24 Meida Budanovaite Fabu-8A Skole Jenter 02:53:56 01:17:51
25 Camilla Dræge Florvaag K40-49 02:54:37 01:18:32
26 Anna Berland Hellebø Fabu-9B Skole Jenter 02:54:40 01:18:35
27 Ingvild Haugland Virkesdal Fabu-9B Skole Jenter 02:54:41 01:18:36
28 Zuzanna Bogaca Fabu-9A Skole Jenter 02:56:47 01:20:42
29 Oline Kjærgård Grenby Fabu-9B Skole Jenter 02:56:48 01:20:43
30 Marie Fimreite Håpoldøy Fabu-10B Skole Jenter 02:57:09 01:21:04
30 Julia Merkesvik Fabu-10A Skole Jenter 02:57:09 01:21:04
32 Victoria Kjerrgård Fabu-9A Skole Jenter 02:57:52 01:21:47
33 Alva Celine Thue Fabu-8B Skole Jenter 02:57:57 01:21:52
34 Reidun Nøttveit Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy K50-59 02:59:55 01:23:50
35 Renate Høstaker Olsen Hauglandshella K40-49 02:59:57 01:23:52
36 Sissel Bergesen ASK K60-69 03:07:04 01:30:59
37 Hanna Kjærgård Grenby Fabu-9B Skole Jenter 03:08:28 01:32:23
38 Susanne Eilertsen Fabu-9B Skole Jenter 03:08:38 01:32:33
39 Eva Bergfjord Hansen Fabu-9A Skole Jenter 03:08:39 01:32:34
39 Nora Fauskanger Fabu-9A Skole Jenter 03:08:39 01:32:34
41 Anette Nedreli Fyllingsdalen K30-39 03:08:52 01:32:47
42 Grethe Davidsen Løp Sammen Askøy K40-49 03:16:00 01:39:55
43 Linn Axdal-Solli Follese K40-49 03:16:01 01:39:56
44 Maren S. Sjursen Fabu-8A Skole Jenter 03:17:12 01:41:07
45 Thea B. Kristoffersen Fabu-8B Skole Jenter 03:19:56 01:43:51
46 Linnea Strømmen Fabu-8B Skole Jenter 03:19:57 01:43:52
47 Nina Hetlevik Kleppestø K40-49 03:20:43 01:44:38
48 Åse Nodland Skansen Toll K60-69 03:20:47 01:44:42
49 Alva Abedissen Fabu-8A Skole Jenter 03:23:40 01:47:35
49 Nora Aa. Langøy Fabu-8B Skole Jenter 03:23:40 01:47:35

Om løpet

Vi er glade for å kunne invitere dere til årets Askøy På Langs!  For 2024 planlegger vi nå å gjennomføre en dag som inkluderer:

– en løpsopplevelse for den spreke

– en fantastisk tur for den nysgjerrige

– et målområde med liv og leven og aktiviteter for små og store.

Meld på deg selv eller kjøp et gavekort til en du mener fortjener en stor opplevelse og kanskje en liten utfordring!

Rekorder:

Distanse Kvinner Menn
Kleppestø-Herdla Fort Sara-Rebekka Færø Linde(2021)
3:20:09
Anders Kjærevik (2021)
2:46:35
Træet skole-Herdla
Fort
Anette Heimli Jokstad (2021)
1:30:59
Tor Kristian Ravnanger Innbjør (2021)
1:27:34
Maraton Kleppestø-
Herdla Fort
Margunn Bye Tøsdal(2018)
4:17:41
Kjetil Monssen (2019)
3:35:58

Tidsskjema:

08:00
START – APL Fulldistanse
Kleppestø Kai
11:00 – 11:30
Etteranmelding APL Halvdistanse
Træet Skule
12:00
START – APL Halvdistanse
Træet Skule
13:00
Barneløp ved Team Rynkeby God Morgon Vestland
Herdla
18:00
Målområdet stenger
Herdla

 

 

 

 

 

Hjemmeside

Løypekart

Flere resultater

Alle resultater