Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Boston Marathon | Champions League,| Alle resultater

Resultater Babygiroen 2023 – Giro Next Gen

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Babygiroen som arrangeres fra 11. til 18. juni 2023.

Publisert 15. juni 2023 i Resultater

Babygiroen 2023

Etapperitt over åtte etapper (2.2U)

Dato

11. – 18. juni

Kart

Startliste

Hjemmeside

Resultater Babygiroen – etappe for etappe

11. juni, etappe 1: Agliè-Agliè

12. juni, etappe 2: San Francesco al Campo-Cherasco


13. juni, etappe 3: Priocca-Magenta


14. juni, etappe 4: Morbegno-Passo dello Stelvio


15. juni, etappe 5: Cesano Maderno-Manerba del Garda


16. juni, etappe 6: Pergine Valsugana-Povegliano


17. juni, etappe 7: Possagno-Pian del Cansiglio


18. juni, etappe 8: Tavagnacco-Trieste


Om Babygiroen

Giro d’Italia Giovani Under 23, also known as Baby GiroGirobio or Giro Ciclistico d’Italia, is an Italian road bicycle racing amateur stage race created in 1970.

Giro d’Italia Giovani Under 23 is the most important race on Italy’s U23 calendar, the analogous of the Giro d’Italia. The list of winners includes renowned riders like Francesco MoserMarco PantaniGilberto SimoniLeonardo Piepoli and Danilo Di Luca.

After the 2012 edition, the race was not held for a few years, but it was announced that in 2017 it would return as a U23 race.

Tidligere vinnere av Babygiroen

Year Country Rider Team
1970  Italy Giancarlo Bellini
1971  Italy Francesco Moser
1972  Italy Giovanni Battaglin
1973  Italy Gianbattista Baronchelli
1974  Italy Leone Pizzini
1975  Italy Ruggero Gialdini
1976  Italy Francesco Conti
1977  Italy Claudio Corti
1978  Italy Fausto Stiz
1979  Sweden Alf Segersäll
1980  Italy Giovanni Fedrigo
1981  Soviet Union Sergey Voronin
1982  Italy Francesco Cesarini
1983  Soviet Union Vladimir Volochin
1984  Soviet Union Piotr Ugrumov
1985  Soviet Union Sergei Uslamin
1986  Soviet Union Alexandre Krasnov
1987 No race
1988  Soviet Union Dmitri Konychev
1989  Soviet Union Andrei Teteriouk
1990  Italy Wladimir Belli
1991  Italy Francesco Casagrande
1992  Italy Marco Pantani
1993  Italy Gilberto Simoni
1994  Italy Leonardo Piepoli
1995  Italy Giuseppe Di Grande
1996  Italy Roberto Sgambelluri
1997  Italy Oscar Mason
1998  Italy Danilo Di Luca
1999  Slovenia Tadej Valjavec
2000  Italy Raffaele Ferrara
2001  Italy Davide Frattini
2002  Italy Giuseppe Muraglia
2003  Lithuania Dainius Kairelis Modal Faresin
2004  Italy Marco Marzano VC Ceramiche Pagnoncelli
2005 No race
2006  Italy Dario Cataldo Bedogni Natalini Praga
2007–
2008
No race
2009  Colombia Cayetano Sarmiento Colombia
2010[3]  Colombia Carlos Betancur Colombia
2011  Italy Mattia Cattaneo U.C. Trevigiani–Dynamon–Bottoli
2012  United States Joe Dombrowski United States
2013–
2016
No race
2017[4]  Russia Pavel Sivakov BMC Development Team
2018  Russia Aleksandr Vlasov Gazprom–RusVelo
2019  Colombia Andrés Ardila EPM
2020  Great Britain Tom Pidcock Trinity Racing
2021[5]  Spain Juan Ayuso Team Colpack–Ballan
2022[6]  Great Britain Leo Hayter Hagens Berman Axeon

Flere resultater

Alle resultater