Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Ceresrittet 2023

Lignende saker

Startliste, rittprofil og resultater fra Ceresrittet søndag 7. mai 2023.

Publisert 7. mai 2023 i Resultater

Ceresrittet 2023

Dato

7. mai

Sted

Leirsund – Viken

Startliste

Master
Lagkonkurranse
Tur

Resultater

Master

Lang løype

1 Tommy Aleksandersen Fiskeklev Landeveisclub M45-49
2 Dag Torp-Hansen Kjekkas IF M40-44
3 Bjørn Haakon Braadland Kjekkas IF M45-49
4 Simen Enger Oslo Sykleklubb M35-39
5 Andreas Minge Fiskeklev Landeveisclub M30-34
6 Petter Marki Erichsen Fevik og Omegn CC M30-34
7 Christoffer Bremvåg Nitelva CK – sykkelgruppe / Team Foss M30-34
8 Sondre Dalberg Sagene IF Sykkel M30-34
9 Stian Mjølnerød-Lie Fiskeklev Landeveisclub M30-34
10 Kjetil Farup Oslo Sykleklubb / Trek TWA Racing Team M40-44
11 Eivind Olsen Kjekkas IF M40-44
12 Bjørnar Osgjelten Kjekkas IF M40-44
13 Marcus Axelsson Tryvann Cykleklubb M40-44
14 Thomas Liebe IF Frøy / Nexans BIL M40-44
15 Steffen Karstoft Asker CK M45-49
16 Per Christian Mørk IF Frøy M45-49
17 David Anaya Vidales Fredrikstad SK M40-44
18 Øyvind Haug Kjekkas IF M45-49
19 Svein-Ole Retteråsen IF Frøy M45-49
20 Martin Garfalk Holmenkollen CK M45-49
21 Tom Erik Hammer Kjekkas IF M45-49
22 Eirik Pinslund Kjekkas IF M40-44
23 Dag Solberg Holmenkollen CK M45-49
24 Eirik Vollen Kjekkas IF M45-49
25 Martin Jarrett IK Hero / Genus BIL M40-44
26 Per Arne Karlsen Fiskeklev Landeveisclub M45-49
27 Tommy Jensen Kjekkas IF M45-49
28 Håkon Renskoug Fiskeklev Landeveisclub M45-49
29 Jah Langleite Oslo Sykleklubb M40-44
30 Martin Ljoestad Oslo Sykleklubb M35-39

Lagkonkurranse

Kvinner

1 Elisabeth Solberg Oslo Sykleklubb / Team Foss Lag Y 02:18:10
2 Jorid Iren Ødegaard Moss CK / Sandefjord/UCK Damer 02:28:46
3 Monica Storhaug Ullensaker CK / Sandefjord/UCK Damer 02:29:06
4 Anne-Berit Sandaune Eidsvoll SK / ESK Lag 1 02:30:29
5 Thrude Natholmen Sandefjord SK / Sandefjord/UCK Damer  / Sandefjord Sk/Ullensaker CK 02:31:38
6 Elin Juvik Sandefjord SK / Sandefjord/UCK Damer 02:31:38
7 Monica Nyheim Nitelva CK – sykkelgruppe / Team Foss Damer 02:40:58
8 Yvonne Garshol Nitelva CK – sykkelgruppe / Team Foss Damer 02:40:59
9 Tone Marie Schwartz Nitelva CK – sykkelgruppe / Team Foss Damer 02:41:00
10 Jane Helen Burås Nitelva CK – sykkelgruppe / Team Foss Damer 02:41:01

Menn

1 Oliver Haugen TVK / Trimtex Team Machine  / Trimtex Cycling Team, Team Maskin 02:01:53 00:00
2 Øyvind Sørumshaugen Melvold Moss CK / Trimtex Team Machine  / Trimtex Cycling Team, Team Maskin 02:02:23 00:30
3 Håvard Gullik Sørbø Namdal SK / Trimtex Team Machine  / Trimtex Cycling Team. Team Machine 02:02:31 00:38
4 Christian Solberg Moss CK / Trimtex Team Machine  / Trimtex Cycling Team / Team Maskin 02:02:50 00:57
5 Øyvind Venstad Gulsjøen Sykkelklubb / Trimtex Breddelaget  / Trimtex Cycling Team 02:09:32 07:39
6 Helge Kolstad Sagene IF Sykkel / Trimtex Breddelaget  / Sagene If/Trimtex Cycling Team 02:09:33 07:39
7 Rober Grøndahl SK Rye sykkel / Trimtex Breddelaget  / Trimtex Cycling Team, Breddelaget 02:10:01 08:08
8 Thomas Hermansen SK Rye sykkel / Trimtex Breddelaget  / Breddelaget 02:10:02 08:09
9 Iver Navestad Ullensaker CK / UCK lag 1  / Uck-Laget 02:11:11 09:18
10 Morten Land Nilsen Ullensaker CK / UCK lag 1  / UCK Boomers 02:11:11 09:18

Tur

Menn

1 Ronny Berg Stabekk Sykkelklubb M40-49 02:22:05 00:00
2 Henrik Andlem Børresen Oslo M40-49 02:24:50 02:45
3 Kenneth Aasheim Team Romerike M40-49 02:25:45 03:40
4 Kristian Thommesen SK Rye sykkel / SK Rye M20-29 02:26:17 04:12
5 Hermann Kristjansson Smaalenene SK M40-49 02:27:41 05:36
6 Kay Ingvald Pedersen Smaalenene SK / Team Refshop-Muskelknuten M30-39 02:43:29 21:24
7 Christoffer Staib Oslo M40-49 02:43:29 21:24
8 Ingar Berg Fjellfoten SK M70+ 02:44:28 22:23
9 Harald Drøpping Fjellfoten SK M50-59 02:44:29 22:24
10 Bjørn R Taraldsen Fjellfoten SK M50-59 02:44:29 22:24
11 Jørn Christian Syversrud Fjellfoten SK M40-49 02:44:29 22:24
12 Knut Tranum Fjellfoten SK / Fjellfoten M50-59 02:44:30 22:24
13 John Hedlund Fjellfoten SK M50-59 02:44:30 22:24
14 Johnny Sørensen Fjellfoten SK M60-69 02:44:30 22:25
15 Thomas Brenni Fjellfoten SK M40-49 02:44:30 22:25
16 Svein Vidar Sandvold Fjellfoten SK M50-59 02:44:31 22:25
17 Jørgen Sandvold Fjellfoten SK M30-39 02:44:31 22:25
18 Reed Elliot Waldo Fjellfoten SK M50-59 03:26:02 01:03:57
19 Jan Sunde Fjellfoten SK M60-69 03:30:03 01:07:57

Kvinner

1 Marit Karin Aaland Fjellfoten SK K60-69 03:28:28 00:00
2 Monica Hedlund Fjellfoten SK K50-59 03:30:02 01:34
3 Torun Svendsen Fjellfoten SK K60-69 03:30:03 01:34

Om rittet

Ceresrittet er et flott ritt med en lengde på 83 km som går på Romerike med kupert terreng i fine landlige omgivelser. Turrittet (Romerike Rundt) starter først. Deretter Ceres Lagkonkurranse med 3 min mellom hvert startende lag. Master cup er starter at alle lag har syklet ut. Her er det 15 min mellom puljene.

Hjemmeside Facebook

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater