Sport på TV | Sveits Rundt | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater Clasica de Almeria 2023

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater fra Clasica de Almeria 12. februar 2023.

Publisert 12. februar 2023 i Resultater

Clasica de Almeria 2023

Endagsritt (1.Pro)

Dato

12. februar

Sted

Roquetas de Mar – Spania

På TV

Sendes på Eurosport Norge.

Sykkel på TV

Startliste

Resultater

Hjemmeside

Tidligere vinnere av Clasica de Almeria

Year Country Rider Team
1986  Spain Miguel Ángel Martínez Spain (national team)
1987  Spain Tomás Ortega CAM
1988  Spain José Gonzalez Puertas Cerdán
1989  Spain José Bernabé Plastimer
1990  Spain Bernardo González CAM
1991  Spain Asier Guenetxea Kaiku
1992  Denmark Kenneth Weltz ONCE
1993  Russia Viatcheslav Ekimov Novemail–Histor–Laser Computer
1994  Belgium Johan Capiot TVM-Bison Kit
1995  Belgium Jean-Pierre Heynderickx Collstrop-Lystex
1996  Belgium Wilfried Nelissen Lotto-Isoglass
1997  Italy Massimo Strazzer Roslotto-ZG Mobili
1998  Italy Mario Traversoni Mercatone Uno–Bianchi
1999  Czech Republic Ján Svorada Lampre-Daikin
2000  Spain Isaac Gálvez Kelme-Costa Blanca
2001  Denmark Tayeb Braikia Lotto-Adecco
2002  Italy Massimo Strazzer Phonak
2003  Brazil Luciano Pagliarini Lampre
2004  France Jérôme Pineau Brioches La Boulangère
2005  Spain Iván Gutiérrez Illes Balears–Banesto
2006  Spain Francisco Pérez Caisse d’Epargne–Illes Balears
2007  Russia Eduard Vorganov[nb 1] Karpin–Galicia
2008  Argentina Juan José Haedo Team CSC
2009  New Zealand Greg Henderson Team Columbia–High Road
2010  Netherlands Theo Bos Cervélo TestTeam
2011  Italy Matteo Pelucchi Geox–TMC
2012  Australia Michael Matthews Rabobank
2013  Australia Mark Renshaw Blanco Pro Cycling
2014  Ireland Sam Bennett NetApp–Endura
2015  Great Britain Mark Cavendish Etixx–Quick-Step
2016  Australia Leigh Howard IAM Cycling
2017  Denmark Magnus Cort Orica–Scott
2018  Australia Caleb Ewan Mitchelton–Scott
2019  Germany Pascal Ackermann Bora–Hansgrohe
2020  Germany Pascal Ackermann Bora–Hansgrohe
2021  Italy Giacomo Nizzolo Team Qhubeka Assos
2022  Norway Alexander Kristoff Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux
Alle resultater