Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Coppa Agostoni 2023

Lignende saker

Startliste og resultater for Coppa Agostoni som arrangeres 28. september 2023.

Publisert 28. september 2023 i Resultater

Coppa Agostoni 2023

Endagsritt (1.1)

76. utgave

Dato

28. september

Sted

Lissone – Italia

Startliste

Hjemmeside

Sykkel på TV

Resultater

Væmelding

Om Coppa Agostoni

Coppa Agostoni er et endagsritt (1.1) i landeveissykling som arrangeres i Lombardia som ligger i Italia. Rittet ble for første gang arrangert i 1946, og er en del av UCI Europe Tour.

Tidligere vinnere Coppa Agostoni

1946 ITA Luigi Casola ITA Antonio Covolo ITA Salvatore Crippa
1947 ITA Franco Fanti ITA Donato Zampini ITA Turchemeis Zanettini
1948 ITA Luigi Malabrocca ITA Aldo Tosi ITA Alberto Roggi
1949 ITA Antonio Ausenda ITA Nello Sforacchi ITA Giorgio Albani
1950 ITA Giorgio Albani ITA Umberto Drei ITA Fiorenzo Crippa
1951 ITA Renzo Accordi ITA Spirito Godio ITA Ampleio Rossi
1952 ITA Ezio Bicocca ITA Agostino Coletto ITA Pietro Giudici
1953 ITA Andrea Barro ITA Pierino Baffi ITA Tranquillo Scudellaro
1954 ITA Aldo Moser ITA Giuseppe Calvi ITA Annibale Brasola
1955 ITA Lino Pizzoferato ITA Pierino Baffi ITA Giuliano Michelon
1956 ITA Silvano Tessari ITA Luciano Mai ITA Ezio Pizzoglio
1957 ITA Carlo Zorzoli ITA Gabriele Scappini ITA Aurelio Cestari
1958 ITA Giacobbe Boggian ITA Dino Liviero ITA Vittorio Poiano
for profesjonelle
1959 ITA Michele Gismondi ITA Rino Benedetti ITA Giuliano Natucci
1960 ITA Pietro Chiodini ITA Amico Ippoliti ITA Cleto Maule
1961 ITA Giovanni Bettinelli ITA Giuseppe Fallarini ITA Ercole Baldini
1962 ikke arrangert
1963 ESP Jaume Alomar Florit ITA Vito Taccone ITA Graziano Battistini
1964 ITA Italo Zilioli ITA Bruno Mealli ITA Adriano Passuello
1965 ITA Tommaso de Pra FRA Roger Pingeon ITA Giuseppe Fezzardi
1966 ITA Felice Gimondi BEL Eddy Merckx ITA Franco Bitossi
1967 ITA Franco Bitossi FRA Bernard Guyot ITA Michele Dancelli
1968 ITA Claudio Michelotto BEL Martin Van Den Bossche ITA Bruno Mealli
1969 ITA Franco Bitossi BEL Jean-Pierre Monseré NED Gerben Karstens
1970 BEL Eddy Merckx ITA Constantino Conti ITA Marino Basso
1971 ITA Franco Bitossi BEL Willy De Geest FRA Roger Pingeon
1972 ITA Mauro Simonetti ITA Claudio Michelotto SWE Tomas Pettersson
1973 ITA Arnaldo Caverzasi ITA Giacinto Santambrogio ITA Franco Bitossi
1974 ITA Felice Gimondi ITA Franco Bitossi BEL Roger De Vlaeminck
1975 BEL Roger De Vlaeminck BEL Freddy Maertens BEL Frans Van Looy
1976 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck ITA Francesco Moser
1977 ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli ITA Enrico Paolini
1978 ITA Giuseppe Saronni ITA Pierino Gavazzi ITA Gianbattista Baronchelli
1979 ITA Giovanni Battaglin ITA Francesco Moser ITA Alfredo Chinetti
1980 NED Cees Priem ITA Wladimiro Panizza SUI Bruno Wolfer
1981 ITA Francesco Moser ITA Gianbattista Baronchelli ESP Juan Fernández Martín
1982 ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser ITA Pierino Gavazzi
1983 BEL Alfons De Wolf ITA Roberto Ceruti ITA Claudio Savini
1984 ITA Franco Chioccioli SUI Serge Demierre ITA Claudio Corti
1985 POR Acácio da Silva ITA Claudio Corti SUI Urs Zimmermann
1986 ITA Marino Amadori SUI Heinz Imboden ITA Claudio Corti
1987 ITA Bruno Leali ITA Alberto Elli ITA Emanuele Bombini
1988 ITA Gianni Bugno ITA Massimo Ghirotto ITA Francesco Cesarini
1989 URS Dimitri Konyshev DEN Rolf Sørensen ITA Emanuele Bombini
1990 ITA Maurizio Fondriest ITA Francesco Cesarini ITA Maurizio Vandelli
1991 ITA Davide Cassani FRA Charly Mottet ITA Roberto Gusmeroli
1992 ITA Stefano Colage ITA Giorgio Furlan ITA Massimo Ghirotto
1993 ITA Davide Cassani ITA Marco Giovannetti ITA Massimo Ghirotto
1994 ITA Oscar Pelliccioli ITA Giorgio Furlan ITA Massimo Ghirotto
1995 ITA Gianni Bugno ITA Stefano Della Santa ITA Francesco Casagrande
1996 ITA Filippo Casagrande ITA Alberto Elli LAT Piotr Ugrumov
1997 ITA Massimo Apollonio ITA Biagio Conte ITA Giovanni Lombardi
1998 ITA Andrea Tafi ITA Mirko Celestino ITA Emanuele Lupi
1999 ITA Massimo Donati ITA Alberto Elli ITA Francesco Casagrande
2000 GER Jan Ullrich ITA Denis Lunghi ITA Filippo Simeoni
2001 ITA Francesco Casagrande GER Jan Ullrich ITA Gianluca Tonetti
2002 FRA Laurent Jalabert ITA Gianni Faresin ITA Massimo Giunti
2003 ITA Francesco Casagrande ITA Cristian Moreni ITA Oscar Mason
2004 ITA Leonardo Bertagnolli ITA Dario Frigo ESP Gonzalo Bayarri
2005 ITA Paolo Valoti ITA Leonardo Giordani ITA Stefano Cavallari
2006 ITA Alessandro Bertolini ITA Andrea Tonti ITA Franco Pellizotti
2007 ITA Alessandro Bertolini AUT Christian Pfannberger ITA Luca Mazzanti
2008 GER Linus Gerdemann AUT Christian Pfannberger ITA Luca Mazzanti
2009 ITA Giovanni Visconti ITA Mauro Santambrogio ESP Francisco Ventoso
2010 ITA Francesco Gavazzi ITA Mauro Santambrogio ITA Luca Paolini
2011 ITA Sacha Modolo ITA Simone Ponzi ITA Oscar Gatto
2012 ITA Emanuele Sella ITA Fortunato Baliani ITA Danilo Di Luca
2013 ITA Filippo Pozzato ITA Simone Ponzi ITA Marco Zamparella
2014 ITA Niccolò Bonifazio SLO Grega Bole ITA Simone Ponzi
2015 ITA Davide Rebellin ITA Vincenzo Nibali ITA Niccolò Bonifazio
2016 ITA Sonny Colbrelli ITA Diego Ulissi ITA Francesco Gavazzi
2017 SUI Michael Albasini ITA Marco Canola ITA Francesco Gavazzi
2018 ITA Gianni Moscon EST Rein Taaramäe ITA Enrico Gasparotto
2019 BLR Aljaksandr Rabusjenka KAZ Aleksej Lutsenko RUS Nicolai Cherkasov
2021 KAZ Aleksej Lutsenko ITA Matteo Trentin ITA Alessandro Covi
2022 NED Sjoerd Bax ESP Alejandro Valverde ITA Andrea Piccolo

Flere resultater

Alle resultater