Sport på TV | Sveits Rundt | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven | Tyrvinglekene| Alle resultater

Resultater Coppa Sabatini 2023

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Coppa Sabatini som arrangeres 14. september 2023.

Publisert 14. september 2023 i Resultater

Coppa Sabatini 2023

71. utgave

Gran Premio città di Peccioli

Endagsritt (1.Pro)

Dato

14. september

Sted

Peccioli – Italia

Startliste

Løypeprofil

Hjemmeside

Road book

Liveoppdateringer

Resultater

Væmelding

Om Coppa Sabatini

The Coppa Sabatini is a late season road bicycle race held annually in Province of PisaItaly. From 2005 to 2019, the race was organised as a 1.1 event on the UCI Europe Tour. In 2020, it was added to the UCI ProSeries, upgrading its classification to 1.Pro.

Tidligere vinnere Coppa Sabatini

År Vinner Andreplass Tredjeplass
1952 ITA Primo Volpi ITA Enzo Nannini ITA Rino Angelini
1953 ITA Primo Volpi ITA Odino Bardarelli ITA Dante Rivola
1954 ITA Rino Benedetti ITA Bruno Landi ITA Bruno Tognaccini
1955 ITA Angelo Miserocchi ITA Luciano Morini ITA Giuseppe Pintarelli
1956 ITA Idrio Bui ITA Guido Carlesi ITA Lino Grassi
1957 ITA Gianbattista Gabelli ITA Giacomo Fini ITA Vinicio Marsili
1958 ITA Giuseppe Pardini ITA Vinicio Marsili ITA Franco Boschi
1959 ITA Rino Benedetti ITA Giuseppe Fallarini ITA Graziano Battistini
1960 ITA Graziano Battistini ITA Cleto Maule ITA Armando Casodi
1961 ITA Dino Bruni ITA Giuseppe Pardini BEL Jos Hoevenaers
1962 ITA Alfredo Sabbadin ITA Ercole Baldini ITA Luigi Maserati
1963 ITA Dino Bruni ITA Bruno Mealli ITA Walter Leto
1964 ITA Italo Zilioli ITA Graziano Battistini ITA Franco Bitossi
1965 ITA Luciano Armani ITA Graziano Battistini ITA Ugo Colombo
1966 ITA Franco Bitossi ITA Luciano Armani ITA Tommaso de Pra
1967 ITA Michele Dancelli ITA Franco Bitossi ITA Luciano Armani
1968 ITA Franco Bitossi ITA Wladimiro Panizza ITA Renato Laghi
1969 ITA Romano Tumellero ITA Gianfranco Bianchin ITA Franco Mori
1970 SWE Gösta Pettersson BEL Patrick Sercu ITA Mauro Simonetti
1971 ITA Roberto Poggiali ITA Adriano Amici ITA Donato Giuliani
1972 BEL Antoon Houbrechts BEL Albert Van Vlierberghe ITA Enrico Maggioni
1973 ITA Mauro Simonetti BEL Roger De Vlaeminck ITA Franco Bitossi
1974 ITA Wilmo Francioni ITA Donato Giuliani ITA Franco Bitossi
1975 ITA Giovanni Battaglin ITA Celestino Vercelli ITA Pierino Gavazzi
1976 ITA Piero Spinelli ITA Giacinto Santambrogio ITA Wilmo Francioni
ikke arrangert
1978 ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Saronni ITA Franco Bitossi
1979 ITA Leonardo Mazzantini ITA Graziano Salvietti ITA Carmelo Barone
1980 ITA Gianbattista Baronchelli ITA Giuseppe Saronni ITA Francesco Moser
1981 ITA Claudio Bortolotto ITA Giancarlo Casiraghi ITA Alessandro Paganessi
1982 ITA Giuseppe Saronni ITA Pierino Gavazzi ITA Francesco Moser
1983 ITA Moreno Argentin ITA Davide Cassani ESP Marino Lejarreta
1984 ITA Silvano Contini ITA Pierino Gavazzi ITA Claudio Corti
1985 ITA Marino Amadori POR Acácio da Silva ESP Marino Lejarreta
1986 FRA Jean-François Bernard NOR Jaanus Kuum ITA Marco Giovannetti
1987 ITA Gianni Bugno ITA Pierino Gavazzi ITA Walter Magnago
1988 ITA Claudio Corti FRA Laurent Bezault ITA Marco Votolo
1989 ITA Maurizio Fondriest ITA Antonio Fanelli SUI Jürg Bruggmann
1990 ITA Moreno Argentin GER Andreas Kappes ITA Maurizio Fondriest
1991 ITA Franco Chioccioli ITA Stefano Colage ITA Franco Ballerini
1992 ITA Stefano Zanini MDA Andrei Tchmil ITA Simone Biasci
1993 ITA Claudio Chiappucci ITA Giorgio Furlan LAT Piotr Ugrumov
1994 ITA Maurizio Fondriest ITA Francesco Casagrande ITA Claudio Chiappucci
1995 ITA Davide Cassani ITA Alessio Di Basco ITA Stefano Colage
1996 DEN Bjarne Riis ITA Gianni Faresin ITA Claudio Chiappucci
1997 ITA Andrea Tafi ITA Alessandro Bertolini ITA Davide Rebellin
1998 FRA Emmanuel Magnien ITA Michele Bartoli ITA Davide Rebellin
1999 RUS Dimitri Konyshev ITA Marco Serpellini ITA Mauro Zanetti
2000 BEL Andrei Tchmil ITA Gianni Faresin ITA Sergio Barbero
2001 RUS Dimitri Konyshev BEL Serge Baguet ITA Paolo Bettini
2002 ITA Paolo Bettini ITA Andrea Ferrigato ITA Ruggero Marzoli
2003 ITA Paolo Bossoni ITA Luca Paolini ITA Mirko Celestino
2004 GER Jan Ullrich ITA Franco Pellizotti NED Michael Boogerd
2005 ITA Alessandro Bertolini ITA Rinaldo Nocentini ITA Mirko Celestino
2006 ITA Giovanni Visconti ITA Ruggero Marzoli ITA Enrico Gasparotto
2007 ITA Giovanni Visconti LUX Fränk Schleck UKR Mikhaylo Khalilov
2008 UKR Mikhaylo Khalilov ITA Filippo Pozzato ITA Stefano Garzelli
2009 BEL Philippe Gilbert ITA Giovanni Visconti ITA Leonardo Bertagnolli
2010 ITA Riccardo Riccò ITA Marco Marcato ITA Leonardo Bertagnolli
2011 ITA Enrico Battaglin ITA Davide Rebellin ESP Daniel Moreno
2012 COL Fabio Duarte COL Miguel Ángel Rubiano ITA Matteo Rabottini
2013 ITA Diego Ulissi ITA Andrea Pasqualon ITA Davide Villella
2014 ITA Sonny Colbrelli ITA Mauro Finetto ITA Franco Pellizotti
2015 ESP Eduard Prades NED Maurits Lammertink ITA Mauro Finetto
2016 ITA Sonny Colbrelli ITA Andrea Pasqualon ESP Carlos Barbero
2017 ITA Andrea Pasqualon ITA Sonny Colbrelli ITA Francesco Gavazzi
2018 ESP Juan José Lobato ITA Sonny Colbrelli ITA Gianni Moscon
2019 KAZ Aleksej Lutsenko ITA Sonny Colbrelli ITA Simone Velasco
2020 NZL Dion Smith ITA Andrea Pasqualon BLR Aljaksandr Rabusjenka
2021 DEN Michael Valgren ITA Sonny Colbrelli FRA Mathieu Burgaudeau
2022 COL Daniel Martínez NOR Odd Christian Eiking FRA Guillaume Martin

Flere resultater

Alle resultater