Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM | US Open golf | Birkebeinerløpet | Styrkeprøven| Alle resultater

Resultater Farsund Maraton 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Farsund Maraton som arrangeres lørdag 25. mai 2024.

Publisert 25. mai 2024 i Resultater

Farsund Maraton 2024

Dato

25. mai

Sted

Farsund – Agder

Distanser

5 km | 10 km | Halvmaraton | Maraton

Startlister

Alle resultater

Maraton menn

1 Yaron Pedersen Kristiansand Løpeklubb M50-54 03:18:17 00:00
2 Bjørn Løining Flekkefjord/Conocophillips BIL M55-59 03:23:29 05:12
3 Krzysztof Depkapradzinski Arendal M40-44 03:24:46 06:29
4 Vidar Kristoffersen Grillklubben M23-39 03:25:20 07:03
5 Rune André Evensen Flekkefjord IF M45-49 03:29:26 11:09
5 Yngve Vetrhus Kristiansand S M45-49 03:29:26 11:09
7 Inge Morten Braut EY M45-49 03:30:04 11:47
8 Anders Helle Vanse M23-39 03:36:22 18:05
9 Eirik Hjemlestad Kvås IL M23-39 03:39:39 21:22
10 Odd Gunnar Tveit Birkenes IL M60-64 03:41:07 22:50
11 Dan Kåre Karlsen Kristiansand S M40-44 03:44:14 25:57:00
12 Oskar Nicolaisen Oslo M23-39 03:45:54 27:37:00
13 Endre Leksbø Lyngdal M45-49 03:49:07 30:50:00
14 Markus Klann Tønsberg M23-39 03:49:35 31:18:00
15 Anders Nilsen Løpeklubben M23-39 03:50:17 32:00:00
16 Øystein Dybdahl Øystese IL M60-64 03:50:33 32:16:00
17 Atle Dillerud Grillklubben M23-39 03:51:02 32:45:00
18 Vegar Knudsen Vatn Tjøme Løpeklubb M45-49 03:52:58 34:41:00
19 Joachim Bache-Mathiesen Oslo M23-39 03:53:46 35:29:00
20 Øyvind Lerøen Hafrsfjord M45-49 03:56:55 38:38:00
20 Ruben Skeime Farsund M23-39 03:56:55 38:38:00
22 Kjell Arvid Nilsen NOV BIL M40-44 03:57:20 39:03:00
23 Hans Kristian Aasland Gjesdal IL M55-59 03:58:43 40:26:00
24 Glenn Svendsen Vanse M50-54 03:59:01 40:44:00
25 Jan Olav Lundegaard Farsund M70-74 04:09:00 50:43:00
26 Kim Merli Knudsen Tölt LK M23-39 04:11:40 53:23:00
27 Rune William Gjertsen Egersunds IK M60-64 04:12:00 53:43:00
28 Jean Jacques André Paris M23-39 04:12:59 54:42:00
29 Fredrik Torkildsen Vanse M23-39 04:20:26 01:02:09
30 Øyvind A. Gui Trulsen Heder.No M50-54 04:21:52 01:03:35
31 Jan Kristian Stordrange Flekkefjord M45-49 04:44:56 01:26:39
32 James Wong New Asia M18-22 Junior 04:51:22 01:33:05

Maraton kvinner

1 Randi Marie Dyrkolbotn Mandal og Halse IL-Friidrett K40-44 03:18:22 00:00
2 Kjersti Nordstrøm Konsmo IL K23-39 03:29:50 11:28
3 Inger Dagny Saanum GE Healthcare K60-64 03:30:56 12:34
4 Nathalie Valvik Johansen Flekkerøy K23-39 03:48:10 29:48:00
5 Siri Ulrikke Høye Drammen K45-49 03:57:15 38:53:00
6 Gro Anita Aartun Imsland Team Smilepuls K45-49 04:20:54 01:02:32
7 Kristine Oftebro Kristiansand Løpeklubb K45-49 04:43:11 01:24:49
8 Marta Tveit Kristiansand S K60-64 04:57:04 01:38:42

Halvmaraton menn, topp 30

1 Andreas Mathingsdal Pedersen Kristiansand Triathlon M23-39 01:15:47 00:00
2 Øystein Therkelsen Lyngdal IL M23-39 01:23:30 07:43
3 Einar Grosås Mæle Fyra M23-39 01:24:14 08:27
4 Fredrik Trovatn Abrahamsen Spirit Friidrettsklubb M23-39 01:25:24 09:37
5 Ole Jakob Viken NTNUI M23-39 01:27:15 11:28
6 Petter Lundegaard Salvesen Lauberekka M23-39 01:29:28 13:41
7 Sten Kåre Østhassel Farsund og Lista Idrettsklubb M23-39 01:29:29 13:42
8 Tomas Mikal Eagan Cafe Sanaa M55-59 01:31:12 15:25
9 Lars Erik B Johnsen Kristiansand Løpeklubb M23-39 01:32:22 16:35
10 Jon Torleiv Klungland Farsund Kajakklubb M23-39 01:32:35 16:48
11 Christian Henning Skumsvoll Trondheim & Omegn Sportsklubb M45-49 01:33:29 17:42
12 Thomas Grimsby Stavanger M40-44 01:33:44 17:57
13 Jan Dvorak Flik M40-44 01:33:58 18:11
14 Sondre Magnussen Sondre Magnussen M23-39 01:34:25 18:38
15 Chris Alexander Hallan Trondheim M23-39 01:34:34 18:47
16 Geir Lindtner Spirit Friidrettsklubb M50-54 01:35:13 19:26
17 Frank Gunnar Gitlestad Farsund M23-39 01:38:07 22:20
18 Børge André Hansen Feda IL M23-39 01:38:20 22:33
19 Glenn Andre Ulven Stavanger M23-39 01:38:21 22:34
20 Ole Gabriel Kverneland Nærbø M40-44 01:38:24 22:37
21 Eirik Åsheim DNB M23-39 01:38:52 23:05
22 Pål-Simon López-Solberg Kristiansand S M40-44 01:39:04 23:17
23 Chris Roksvåg Pedersen Oslo M23-39 01:40:37 24:50:00
24 Tor Inge Sunde Hafrsfjord M23-39 01:40:38 24:51:00
25 Christian Follerås Kristiansand S M23-39 01:42:44 26:57:00
25 Glenn Fossheim Kristiansand S M23-39 01:42:44 26:57:00
27 Kristoffer Grassdal Bevris Mosjonistforening M23-39 01:43:05 27:18:00
28 Morten Vabo Kristiansand S M23-39 01:43:07 27:20:00
29 Eirik Hodne Kristiansand S M23-39 01:43:33 27:46:00
30 Tobias Briseid Farsund og Lista Idrettsklubb / Kpmg M23-39 01:44:36 28:49:00

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Stine Røyland Hafrsfjord K23-39 01:38:06 00:00
2 Mathilde Stenberg Oslo K23-39 01:40:08 02:02
3 Tiril Bakke Lyngdal K40-44 01:41:11 03:05
4 Lisen Masvie Cubastolen K23-39 01:43:12 05:06
5 Miriam Netland Kvinesdal K45-49 01:43:30 05:24
6 Kristine Skisland Kristiansand S K23-39 01:43:37 05:31
7 Linnea Skårdal Boxen Lyngdal J16-22 Junior 01:44:48 06:42
8 Laura Pettersentim Kristiansand S K40-44 01:45:07 07:01
9 Ingebjørg Torsås Vold Vigrestad Idrettsklubb K40-44 01:45:46 07:40
10 Gullbjørg Hadland Kristiansand S K23-39 01:49:53 11:47
11 Helle Utne Kristiansand S J16-22 Junior 01:51:02 12:56
12 Hanne Kristensen Søgne K23-39 01:51:11 13:05
13 Bente Kalleberg Stavanger K40-44 01:52:50 14:44
14 Margit Omestad Lyngdal K23-39 01:54:02 15:56
15 Lea Stang JAR J16-22 Junior 01:54:11 16:05
16 Thea Aadnesen Tvedestrand J16-22 Junior 01:54:12 16:06
17 Tuva Marie Hepburn Kristiansand S K23-39 01:56:27 18:21
18 Susanne Øgreid Vatne H & H K23-39 01:56:31 18:25
19 Annika Hamran Håland Lyngdal K23-39 01:58:31 20:25
20 Emilie Dahl Andebu IL J16-22 Junior 01:58:50 20:44
21 Emma Sørlie Team Happystad K23-39 02:00:30 22:24
22 Britt Elin Jaabæk Kristiansand S K40-44 02:03:17 25:11:00
23 Ingrid Glastad Osloo K23-39 02:05:04 26:58:00
24 Mari Emilie Ågedal Eiken J16-22 Junior 02:05:21 27:15:00
25 Kristine Kværne Stavanger J16-22 Junior 02:06:35 28:29:00
26 Sissel Kristine Ougland Farsund K23-39 02:08:44 30:38:00
27 Natalie Tveiten Lyngdal K23-39 02:08:55 30:49:00
28 Malin Limmesand Lyngdal J16-22 Junior 02:16:06 38:00:00
29 Kjeldrun Undlien Åsen K45-49 02:16:36 38:30:00
30 Lena Louise Vennesland Kristiansand S K45-49 02:17:16 39:10:00

5 km menn, topp 30

1 Geir Lervik Matningsdal Idrettslag M23+ 16:53 00:00
2 André Kroglund Tjøme Løpeklubb M23+ 18:42 01:49
3 Arne Gabriel Lindtner Spirit Friidrettsklubb / Kristiansand Student Idrettsklubb M16-22 Junior 19:27 02:34
4 Herman Omdalnilsen Farsund og Lista Idrettsklubb G7-15 22:26 05:33
5 Matyas Sarok Farsund og Lista Idrettsklubb G7-15 22:41 05:48
6 Kasper Trægdeskjerve Farsund G7-15 23:56 07:03
7 Erik Johannessen Farsund M23+ 24:10:00 07:17
8 Linus Farstad G 2011 Lyngdal il G7-15 24:16:00 07:23
9 Emilian Bergsaker G 2011 Lyngdal il G7-15 24:31:00 07:38
10 Jens Tobiassen Torridal Løpegruppe G7-15 24:42:00 07:49
11 Bjarne Bergsaker G 2011 Lyngdal il M23+ 24:43:00 07:50
11 Daniel Johannessen Farsund G7-15 24:43:00 07:50
13 Audun Tobiassen Torridal Løpegruppe M23+ 24:45:00 07:52
14 Frank Helge Edvinsen Aludyne Norway AS M23+ 24:50:00 07:57
15 Hektor Handeland G 2011 Lyngdal il G7-15 25:14:00 08:21
16 Selmer Elias Numme Flik G7-15 25:15:00 08:22
17 Tobias Mosby Kroglund Tjøme Løpeklubb G7-15 26:34:00 09:41
18 Magnus Mosby Sheppard Mitt-Eget-Lag G7-15 27:10:00 10:17
19 Sverre Edvinsen Farsund og Lista Idrettsklubb / Flik M16-22 Junior 27:11:00 10:18
20 Arn Haugland Spind IF G7-15 27:29:00 10:36
21 Tor Gåsøy Salvesen Farsund M16-22 Junior 27:30:00 10:37
22 Marius Bechsen Laxå Farsund G7-15 27:55:00 11:02
23 Ola Håberg Farsund M16-22 Junior 28:00:00 11:07
24 Olav Farstad G 2011 Lyngdal il M23+ 28:06:00 11:13
25 Benjamin Trtak G 2011 Lyngdal il G7-15 28:08:00 11:15
26 Daivaras Maniusis Vanse G7-15 28:14:00 11:21
27 Andreas Bjørnsgaard-Andersen Egen M23+ 28:17:00 11:24
28 Leo Skeime Vanse G7-15 28:47:00 11:54
29 Ludvig Salvesen Nedrejord Flik G7-15 28:57:00 12:04
30 Eskil Jordalen G 2011 Lyngdal il G7-15 29:00:00 12:07

5 km kvinner, topp 30

1 Kristine Hovden Lyngdal K23+ 26:58:00 00:00
2 Tilde Omdal-Nilsen Farsund og Lista Idrettsklubb J7-15 27:18:00 00:20
3 Milla Kjørkleiv Farsund J7-15 27:38:00 00:40
4 Tida Kjørkleiv Farsund J7-15 27:49:00 00:51
5 Josefine Hansen Søgne IL J7-15 28:11:00 01:13
6 Lykke Sofie Flakk Borhaug J7-15 28:33:00 01:35
7 Solveig Huflåtten Ytterdahl Flik J7-15 29:17:00 02:19
8 Caroline Gundersen Lyngdal K23+ 29:35:00 02:37
9 Luca T.Hægeland Flik J7-15 30:09:00 03:11
10 Jenny Hansen Søgne IL J7-15 30:16:00 03:18
11 Helene Birkeland Lyngdal K23+ 30:22:00 03:24
12 Ingrid Huflåtten Ytterdahl Flik J7-15 30:43:00 03:45
13 Wilma Kjørrefjord Farsund J7-15 30:53:00 03:55
14 Elisa Egeland S.M.A.R.T.Trening og Helse – 1.2.3. Jentan K23+ 31:25:00 04:27
15 Juli Kristine Berntsen Farsund J16-22 Junior 31:27:00 04:29
16 Mary Anne Knutsen Lyngdal K23+ 31:29:00 04:31
17 Helena Skog Farsund J16-22 Junior 31:59:00 05:01
18 Kamilla Torkildsen Vanse K23+ 32:18:00 05:20
19 Lena Simone Omland Sandnes J7-15 33:32:00 06:34
20 Erle Eikhomnilsen Kristiansand S J7-15 33:37:00 06:39
20 Theoline Løvdahl Nilsen Kristiansand J7-15 33:37:00 06:39
22 Otilie Hage Jonassen Folkehøyskolen i Nord-Norge J16-22 Junior 34:00:00 07:02
23 Gea Benedikte Reisvaag Sunde Farsund J7-15 34:45:00 07:47
24 Vilde Bekkevik Grønvold Farsund J7-15 34:46:00 07:48
25 Martine Løvdahl Nilsen Kristiansand J7-15 34:52:00 07:54
26 Cecilie Birkremsteinsnes Lyngdal K23+ 34:53:00 07:55
27 Anastasia Brekne Farsund K23+ 35:43:00 08:45
28 Leana Tønnesnen Kristensen Farsund Svømmeklubb J7-15 36:55:00 09:57
29 Line Therese Byberg Seabrokers K23+ 37:23:00 10:25
29 Monica Hove Seabrokers K23+ 37:23:00 10:25

Om løpet

Farsund Maraton er et av Norges vakreste løp som går gjennom et spektakulært natur- og kulturlandskap.

Løypekart

Løyperekorder

Øvelse Navn Klubb Tid Dato
Maraton Kvinner Inger Dagny Saanum GE Healthcare 3:03:47 25.05.2019
Maraton Menn Joar Andreas Thele Flekkefjord Kajakklubb 2:35:49 30.05.2015
Halvmaraton Kvinner Inger Dagny Saanum GE Healthcare 1:26:58 01.06.2013
Halvmaraton Menn Kristian Tjørnhom Kristiansand Løpeklubb 1:09:39 25:05.2019
10 km Kvinner Elise Selvikvåg Molvik Stavanger 37:23 31.05.2014
10 km Menn Lars Aanensen PwC 32:25 25.05.2019
5 km Kvinner Christine Elisabeth Jacobsen Kristiansand 20:51 28.05.2022
5 km Menn Sivert Oftdal MHI 18:51 27.05.2017

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater