Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Fleche Wallonne 2024

Lignende saker

Startliste, rittprofil, liveoppdateringer og resultater fra Fleche Wallonne onsdag 17. april 2024.

Publisert 17. april 2024 i Sykkel

Fleche Wallonne 2024

Endagsritt (1. UWT)

88. utgave

Dato

17. april

Sted

Charleroi til Huy – Belgia

På TV

Rittet sendes direkte på Eurosport Norge og TV2 Sport 2.

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Hjemmeside

Startliste

Menn

Kvinner

Resultater

Menn

Kvinner

Værmelding

Om Fleche Wallonne

La Flèche Wallonne er et klassisk sykkelritt som blir arrangert i april i Belgia. Rittet er det første av de to belgiske Ardennes-klassikerne, og blir normalt arrangert midt mellom Amstel Gold Race og Liège–Bastogne–Liège.

På ett tidspunkt ble La Flèche Wallonne og Liège-Bastogne avholdt den samme helgen (begge rittene blir organisert av Amaury Sport Organisation). Kun sju ryttere har vunnet Ardennes-dobbelen, seire i begge rittene i en og samme sesong: Ferdi Kubler (1951 og 1952), Stan Ockers (1955), Eddy Merckx (1972), Moreno Argentin (1991), Davide Rebellin (2004), Alejandro Valverde (2006, 2015 og 2017) og Philippe Gilbert (2011).

Tidligere vinnere Fleche Wallonne

Resultater 2023

Wikidata-logo S.svgÅr Vinner Andreplass Tredjeplass
1936 BEL Philémon de Meersman BEL Alphonse Verniers BEL Camille Michielsen
1937 BEL Adolf Braeckeveldt BEL Marcel Kint BEL Albert Perikel
1938 BEL Émile Masson Jr. BEL Sylvère Maes BEL Cyrille Dubois
1939 BEL Edmond Delathouwer NED Huub Sijen BEL Albert Perikel
1941 BEL Sylvain Grysolle BEL Gustaaf Van Overloop BEL Jacques Geus
1942 BEL Karel Thijs BEL Frans Bonduel BEL Jacques Geus
1943 BEL Marcel Kint BEL Georges Claes sr. BEL Désiré Keteleer
1944 BEL Marcel Kint BEL Alberic Schotte BEL Marcel Quertinmont
1945 BEL Marcel Kint BEL Lucien Vlaemynck BEL André Maelbrancke
1946 BEL Désiré Keteleer BEL René Walschot BEL Edward Van Dijck
1947 BEL Ernest Sterckx BEL Maurice Desimpelaere BEL Gustaaf Van Overloop
1948 ITA Fermo Camellini BEL Alberic Schotte BEL Camille Beeckman
1949 BEL Rik Van Steenbergen BEL Edward Peeters ITA Fausto Coppi
1950 ITA Fausto Coppi BEL Raymond Impanis BEL Jan Storms
1951 SUI Ferdinand Kübler ITA Gino Bartali FRA Jean Robic
1952 SUI Ferdinand Kübler BEL Stan Ockers BEL Raymond Impanis
1953 BEL Stan Ockers SUI Ferdinand Kübler ITA Loretto Petrucci
1954 BEL Germain Derycke SUI Ferdinand Kübler BEL Jan De Valck
1955 BEL Stan Ockers BEL Alfons Van den Brande FRA Stanislas Bober
1956 BEL Richard Van Genechten ITA Sante Ranucci BEL André Vlayen
1957 BEL Raymond Impanis FRA René Privat BEL Victor Wartel
1958 BEL Rik Van Steenbergen BEL Jef Planckaert FRA Pierre Everaert
1959 BEL Jos Hoevenaers BEL Marcel Janssens BEL Frans Schoubben
1960 ITA Pino Cerami FRA Pierre Beuffeuil BEL Constant Goossens
1961 BEL Willy Vannitsen FRA Jean Graczyk BEL Frans Aerenhouts
1962 BEL Henri De Wolf ITA Pino Cerami GER Hennes Junkermann
1963 FRA Raymond Poulidor NED Jan Janssen NED Peter Post
1964 BEL Gilbert Desmet NED Jan Janssen NED Peter Post
1965 ITA Roberto Poggiali ITA Felice Gimondi GBR Tom Simpson
1966 ITA Michele Dancelli FRA Lucien Aimar GER Rudi Altig
1967 BEL Eddy Merckx NED Peter Post BEL Willy Bocklant
1968 BEL Rik Van Looy FRA José Samyn NED Jan Janssen
1969 BEL Jos Huysmans BEL Erik De Vlaeminck BEL Eric Leman
1970 BEL Eddy Merckx BEL Georges Pintens BEL Erik De Vlaeminck
1971 BEL Roger De Vlaeminck BEL Frans Verbeeck BEL Jos Deschoenmaecker
1972 BEL Eddy Merckx FRA Raymond Poulidor BEL Willy Van Neste
1973 BEL André Dierickx BEL Eddy Merckx BEL Frans Verbeeck
1974 BEL Frans Verbeeck BEL Roger De Vlaeminck BEL Walter Godefroot
1975 BEL André Dierickx BEL Frans Verbeeck BEL Eddy Merckx
1976 NED Joop Zoetemelk BEL Frans Verbeeck BEL Freddy Maertens
1977 ITA Francesco Moser ITA Giuseppe Saronni BEL Freddy Maertens
1978 FRA Michel Laurent ITA Gianbattista Baronchelli GER Dietrich Thurau
1979 FRA Bernard Hinault ITA Giuseppe Saronni SWE Bernt Johansson
1980 ITA Giuseppe Saronni SWE Sven-Åke Nilsson FRA Bernard Hinault
1981 BEL Daniel Willems NED Adrie van der Poel BEL Guido Van Calster
1982 ITA Mario Beccia NOR Jostein Wilmann BEL Paul Haghedooren
1983 FRA Bernard Hinault FRA René Bittinger SUI Hubert Seiz
1984 DEN Kim Andersen BEL William Tackaert NED Heddie Nieuwdorp
1985 BEL Claude Criquielion ITA Moreno Argentin FRA Laurent Fignon
1986 FRA Laurent Fignon FRA Jean-Claude Leclercq BEL Claude Criquielion
1987 FRA Jean-Claude Leclercq BEL Claude Criquielion GER Rolf Gölz
1988 GER Rolf Gölz ITA Moreno Argentin NED Steven Rooks
1989 BEL Claude Criquielion NED Steven Rooks BEL Wim Van Eynde
1990 ITA Moreno Argentin FRA Jean-Claude Leclercq NED Gert-Jan Theunisse
1991 ITA Moreno Argentin BEL Claude Criquielion ITA Claudio Chiappucci
1992 ITA Giorgio Furlan FRA Gerard Rué ITA Davide Cassani
1993 ITA Maurizio Fondriest FRA Gerard Rué ITA Claudio Chiappucci
1994 ITA Moreno Argentin ITA Giorgio Furlan RUS Jevgenij Berzin
1995 FRA Laurent Jalabert ITA Maurizio Fondriest RUS Jevgenij Berzin
1996 USA Lance Armstrong FRA Didier Rous ITA Maurizio Fondriest
1997 FRA Laurent Jalabert FRA Luc Leblanc SUI Alex Zülle
1998 DEN Bo Hamburger BEL Frank Vandenbroucke ITA Alberto Elli
1999 ITA Michele Bartoli NED Maarten den Bakker BEL Mario Aerts
2000 ITA Francesco Casagrande BEL Rik Verbrugghe FRA Laurent Jalabert
2001 BEL Rik Verbrugghe ITA Ivan Basso GER Jörg Jaksche
2002 BEL Mario Aerts VEN Unai Etxebarria ITA Michele Bartoli
2003 ESP Igor Astarloa ESP Aitor Osa KAZ Alexandre Shefer
2004 ITA Davide Rebellin ITA Danilo Di Luca GER Matthias Kessler
2005 ITA Danilo Di Luca LUX Kim Kirchen ITA Davide Rebellin
2006 ESP Alejandro Valverde ESP Samuel Sánchez NED Karsten Kroon
2007 ITA Davide Rebellin ESP Alejandro Valverde ITA Danilo Di Luca
2008 LUX Kim Kirchen AUS Cadel Evans ITA Damiano Cunego
2009 ITA Davide Rebellin LUX Andy Schleck ITA Damiano Cunego
2010 AUS Cadel Evans ESP Joaquim Rodríguez ESP Alberto Contador
2011 BEL Philippe Gilbert ESP Joaquim Rodríguez ESP Samuel Sánchez
2012 ESP Joaquim Rodríguez SUI Michael Albasini BEL Philippe Gilbert
2013 ESP Daniel Moreno COL Sergio Henao COL Carlos Betancur
2014 ESP Alejandro Valverde IRL Daniel Martin POL Michał Kwiatkowski
2015 ESP Alejandro Valverde FRA Julian Alaphilippe SUI Michael Albasini
2016 ESP Alejandro Valverde FRA Julian Alaphilippe IRL Daniel Martin
2017 ESP Alejandro Valverde IRL Daniel Martin BEL Dylan Teuns
2018 FRA Julian Alaphilippe ESP Alejandro Valverde BEL Jelle Vanendert
2019 FRA Julian Alaphilippe DEN Jakob Fuglsang ITA Diego Ulissi
2020 SUI Marc Hirschi FRA Benoît Cosnefroy CAN Michael Woods
2021 FRA Julian Alaphilippe SLO Primož Roglič ESP Alejandro Valverde
2022 BEL Dylan Teuns ESP Alejandro Valverde RUS Aleksandr Vlasov
Alle resultater