Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Fløibanen Opp 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Fløibanen Opp som arrangeres tirsdag 16. april 2024.

Publisert 16. april 2024 i Løp/friidrett

Fløibanen opp 2024

6. utgave

Dato

16. april

Sted

Fløibanen, Bergen – Vestland

Distanse

830 meter

Startlister

Resultater

Menn – seedet gruppe

1 Joel Dyrhovden Samnanger IL 8:04.0 0:00.0
2 Thorbjørn Ludvigsen Varegg Fleridrett 8:16.0 0:12.0
3 Callum Smith Varegg Fleridrett / Team Drevelin 8:34.0 0:30.0
4 Espen Roll Karlsen Gneist, IL 8:42.0 0:38.0
5 Lorentz Erland Linde Varegg Fleridrett 8:56.0 0:52.0
6 Jonas Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb 8:57.0 0:53.0
6 Simen Teigum Slettede Skjåk IL 8:57.0 0:53.0
8 Tor Naustdal Helgheim Equinor BIL 8:59.0 0:55.0
9 Erland Eldrup Bergen 9:08.0 1:04.0
10 Andreas Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb 9:11.0 1:07.0
11 Markus Galleberg Norna-Salhus IL 9:22.0 1:18.0
12 Andreas Fleten Nielsen Bergen 9:47.0 1:43.0
13 Andrè Lenningsvik Varegg Fleridrett 9:57.0 1:53.0
14 Bjørn Tore Taranger BFG Bergen Løpeklubb 10:11.0 2:07.0
15 Didrik Helle Bruås Fana IL / Fana Langrenn 10:15.0 2:11.0
15 Daniel Wasbø Gneist 10:15.0 2:11.0
17 Daniel Fenne BFG Bergen Løpeklubb 10:28.0 2:24.0
18 Gard Oma Vestkysten SK 10:30.0 2:26.0
19 Thor-Andre Søyland BFG Bergen Løpeklubb 10:39.0 2:35.0
20 Leonid Raiets Le Team 11:09.0 3:05.0
21 Lars Røttingen Fana IL 11:47.0 3:43.0
22 Kjetil Gloppen Loddefjordløperne 11:54.0 3:50.0
23 Christian Olsen Bjørgvin Løpeklubb 12:00.0 3:56.0
24 Michael Squarcina Trondheim 12:09.0 4:05.0
25 Kim Ove Hansen Laksevåg 12:28.0 4:24.0
26 Geir Vatne Sætre Bergen 13:53.0 5:49.0

Kvinner – seedet gruppe

1 Emma Julie Dyrhovden Bjørn West IL 10:02.0 0:00.0
2 Anita Iversen Lilleskare BFG Bergen Løpeklubb 10:13.0 0:11.0
3 Eli Anne Dvergsdal Fana IL 10:17.0 0:15.0
4 Iga Kopiec BFG Bergen Løpeklubb 10:34.0 0:32.0
5 Leni Økland BFG Bergen Løpeklubb 10:45.0 0:43.0
6 Maria Erichsen Øverland Bergen 11:39.0 1:37.0
7 Symra Emilia Garverhaugen Fana IL 11:53.0 1:51.0
8 Bahereh Ganji Bergen 11:58.0 1:56.0
9 Astrid Berre Fana IL 12:08.0 2:06.0
9 Helene Morken Bønes 12:08.0 2:06.0
11 Lena Nyvoll Tangen Fana IL 12:30.0 2:28.0
12 Matilde Gildestad Fana IL 13:03.0 3:01.0
13 Maria Norheim Dale I Sunnfjord 22:49.0 12:47.0

Menn – åpen klasse, topp 30

1 Alexander Wolff Hyllestad IL 10:18.0 0:00.0
2 Håkon Amundsen Nesheim Varegg Fleridrett 10:25.0 0:07.0
3 Jon Harald Leknes DNB 10:38.0 0:20.0
4 Georg Helle Bruås Fana IL / Fana Langrenn 10:48.0 0:30.0
5 Vegard Gjerde Bønes 10:50.0 0:32.0
6 Preben Morken Nordhordland Taxi 11:05.0 0:47.0
7 Leon Pitula Kompani Nr1 11:18.0 1:00.0
8 Ronny Helle Brattholmen 11:30.0 1:12.0
9 Ole Eirik Foshaugen Ulset 11:31.0 1:13.0
9 Thor Sleveland Bergen 11:31.0 1:13.0
11 Malvin Berland Kjerrgarden 11:36.0 1:18.0
11 Oliver Skålevik Evensen Kalandseidet 11:36.0 1:18.0
13 Tore Landsnes Backe 11:39.0 1:21.0
14 Dag-Ove Njøtøy Backe Bergen 11:45.0 1:27.0
15 Ørjan Anderswn Fana IL 11:52.0 1:34.0
16 Andreas Aarvold Fana IL 11:56.0 1:38.0
17 Alexander Gaare Jansen IL Sandviken 11:58.0 1:40.0
18 Alf Rasmus Drivenes Backe Bergen AS 12:03.0 1:45.0
19 Pål Jespersen Team Langballe 12:09.0 1:51.0
20 Eivind Kjeldberg Strawberry 12:13.0 1:55.0
21 Harald Bakke Bønes 12:14.0 1:56.0
22 Jan Helge Olsen Varegg Fleridrett 12:15.0 1:57.0
23 Trygve Lande Bergen Triathlon Club 12:18.0 2:00.0
24 Magnus Halland Varegg Fleridrett 12:20.0 2:02.0
25 Erik Markestad Kode 12:21.0 2:03.0
26 John Erik Indrebø Norengros 12:23.0 2:05.0
27 Andreas Iversen ABB 12:24.0 2:06.0
28 Steffen Sørås FM Gruppen 12:27.0 2:09.0
29 Christoffer Larsen Team TCN 12:28.0 2:10.0
30 Trond Vetås Espedalen Sportsclub 12:31.0 2:13.0

Kvinner – åpen klasse, topp 30

1 Anine Dyrdal Rådal 12:08.0 0:00.0
2 Sølvi Nyvoll Tangen Fana IL 13:08.0 1:00.0
3 Gjertrud Toppe Håvardstun Kalandseidet 13:11.0 1:03.0
4 Lisa Sørensen Førresfjorden 13:14.0 1:06.0
5 Teresa Melvær Løp Sammen Askøy 13:18.0 1:10.0
6 Eline Indrebø Norengros 13:24.0 1:16.0
7 Kaia Hannestadnygaard Godt Brød 13:25.0 1:17.0
8 Elaine Maille Godvik 13:41.0 1:33.0
9 Helene Reime Hellem Varegg Fleridrett 13:44.0 1:36.0
10 Jennifer Barwick Fyllingsdalen 13:54.0 1:46.0
10 Tina Booth Kristiansand S 13:54.0 1:46.0
12 Emma Strønen Fløyen 14:10.0 2:02.0
13 Martine Rathe Fyllingsdalen 14:13.0 2:05.0
14 Lene Asbjørnsen Kleppestø 14:30.0 2:22.0
15 Pernille Hægland Bergen 14:38.0 2:30.0
16 Karen  Christine Wærdahl BFG Bergen Løpeklubb 14:46.0 2:38.0
17 Mia Laastad Bjørlykke Team Mistrol 14:47.0 2:39.0
17 Sara Eltvik Haganes Midgard Racing 14:47.0 2:39.0
17 Renate Mathisen Bergen 14:47.0 2:39.0
20 Athena Levang Bergen 14:48.0 2:40.0
21 Eirin Helen Flolid Fosse Olsvik 15:04.0 2:56.0
22 Frida Riisnes Bergen 15:15.0 3:07.0
23 Elise Korneliussen Godt Brød 15:30.0 3:22.0
24 Shivani Gloppen Spreke Fjellhøns fra Godvik 15:33.0 3:25.0
25 Siri Aadland Søreidgrend 15:34.0 3:26.0
26 Tove Larsen Kompani Nr1 15:36.0 3:28.0
26 Lena Ågotnes Fløyen 15:36.0 3:28.0
28 Annette Brenner Bergen 15:42.0 3:34.0
28 Kirsten Martine Vikse Kallåk Bergen 15:42.0 3:34.0
30 Lisbeth Eliassen Bergen 15:52.0 3:44.0

TV-sending

Løpet sendes på Direktesport.no, følg denne lenken (krever abonnement).

Om løpet

Spektakulært motbakkeløp i traséen til Bergens stolthet, Fløibanen!
Med en distanse på ca 820m og en stigning på 310 høydemeter, midt i byen, med publikumstilgang hele veien oppover, så blir dette en løpsfest som er verdt å få med seg!
Siden banen ikke kan stå stille i mange timer, blir det et begrenset antall løpere som kan slippe til.
Bli en del av en eksklusiv gruppe som får denne fantastiske sjansen for sjette gang i historien!
En seedet gruppe med de antatt beste løperne starter til slutt!

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater