Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | Fotball NM, menn - 1. runde | NM sluttspill Ishockey | The Masters - golf | Monte Carlo Open - tennis| Alle resultater

Kampoppsett og resultater Fotball NM menn 2024

Lignende saker

Kamper, terminliste og resultater Fotball NM menn 2023.

Publisert 10. april 2024 i Fotball

Fotball NM menn 2024

Cupen 2024

260 lag deltar:

– 84 lag direkte kvalifiserte til første ordinære runde
– 176 lag spiller kvalifiseringsrunde 1
– 88 lag spiller kvalifseringsrunde 2
– 44 lag kvalifiserer seg til første ordinære runde sammen med de 84 lag som allerede er direkte kvalifiserte
– 1. runde: 128 lag, 64 kamper

Resultater

Liveresultater pågående kamper

Andre runde

De fleste kampene i runde 2 vil bli spilt 24. april.

Skjervøy – Alta
Fløya – Tromsø
Tromsdalen – Lyn
Junkeren – Bodø/Glimt
Melhus – Ranheim
Stjørdals/Blink – Levanger
Strindheim – Molde
Træff – Kristiansund
Hødd – Aalesund
Stord – Lysekloster
Bjarg – Åsane
Frøya – Sogndal
Askøy – Brann
Torvastad – Viking
Vard Haugesund – Sandnes Ulf
Mandalskameratene – Bryne
Fløy – Egersund
Jerv – Strømsgodset
Pors – Odd
Eik Tønsberg – Fredrikstad (spilles 25. april)
Fram – Arendal
Hønefoss – Sarpsborg 08 (spilles 25. april)
Elverum – HamKam
Eidsvold Turn – Mjøndalen
Ull/Kisa – Rosenborg
Strømmen – Lillestrøm
Skeid – Raufoss
Frigg – KFUM
Oppsal – Vålerenga
Bærum – Stabæk
Kjelsås – Kongsvinger
Råde – Moss

Første runde

Dato Dag Tid Hjemmelag Resultat Bortelag Bane
09.04.2024 tirsdag 18.00 Brønnøysund 0 – 6 Bodø/Glimt Brønnøysund Kgb
10.04.2024 onsdag 17.00 Union Carl Berner 0 – 3 Vålerenga Jordal kunstgress
10.04.2024 onsdag 17.00 Kirkenes 0 – 11 Alta Kirkenes stadion
10.04.2024 onsdag 17.30 Førde 2 – 6 Sogndal Førde stadion
10.04.2024 onsdag 18.00 Ørn Horten 0 – 3 Mjøndalen Lystlunden Stadion KG
10.04.2024 onsdag 18.00 Sandviken 4 – 6 Bjarg Stemmemyren kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Randesund 0 – 2 Jerv Sukkevann kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Drøbak-Frogn 0 – 10 Fredrikstad Seiersten stadion KG
10.04.2024 onsdag 18.00 Mjølner 1 – 2 Fløya Narvik kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Sortland 0 – 6 Tromsø Sortland ipk.
10.04.2024 onsdag 18.00 Eide/Omegn 0 – 5 Molde Eide kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Sarpsborg FK 1 – 5 Sarpsborg 08 Kurland KG (Hovedbane)
10.04.2024 onsdag 18.00 Nardo 2 – 4 Strindheim TF Nissekollen Arena
10.04.2024 onsdag 18.00 Fjøra 2 – 5 Åsane Fosshaugane Campus
10.04.2024 onsdag 18.00 Åskollen 1 – 3 Odd Glassverket Kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Trygg/Lade 2 – 3 Stjørdals-Blink OBOS kunstgressbane
10.04.2024 onsdag 18.00 Brattvåg 1 – 2 Kristiansund Brattvåg kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Varhaug 0 – 5 Viking Varhaug Kunstgress 1
10.04.2024 onsdag 18.00 Madla 3 – 5 Vard Haugesund Madla Handelslag Stadion
10.04.2024 onsdag 18.00 Fløy-Flekkerøy 1 – 0 Sandefjord Fotball Cemo Arena Flekkerøy
10.04.2024 onsdag 18.00 Hønefoss BK 5 – 0 Gjøvik-Lyn Aka Arena
10.04.2024 onsdag 18.00 Stord 7 – 6 Djerv 1919 Vikahaugane Kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Oppsal 3 – 1 Follo Trasop kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Heming 0 – 2 Lyn Heming kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Sverresborg 0 – 6 Rosenborg Havstein kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Fana 0 – 2 Lysekloster Nesttun Kunstgress 1
10.04.2024 onsdag 18.00 Rana FK 0 – 3 Junkeren Sagbakken KGB
10.04.2024 onsdag 18.00 Frigg 3 – 1 Grorud Tørteberg kunstgress 2
10.04.2024 onsdag 18.00 Torvastad 3 – 2 Haugesund Torvastad 1 grasbane
10.04.2024 onsdag 18.00 Årvoll 0 – 2 KFUM Årvoll kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Træff 5 – 1 Surnadal Reknesbanen
10.04.2024 onsdag 18.00 Bossekop 1 – 3 Skjervøy Finnmarkshallen
10.04.2024 onsdag 18.00 Vidar 0 – 1 Egersund Alustar Arena (Lassa)
10.04.2024 onsdag 18.00 Fram Larvik 2 – 1 Notodden Framparken
10.04.2024 onsdag 18.00 Nybergsund IL Trysil 0 – 8 Kongsvinger Nybergsund stadion
10.04.2024 onsdag 18.00 Ridabu 0 – 5 HamKam Black River Park kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Nordstrand 0 – 1 Kjelsås Nordstrand kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Gjelleråsen 2 – 4 Strømmen Li kunstgress hovedbane 11er
10.04.2024 onsdag 18.00 Mosjøen IL 0 – 4 Levanger Kippermoen Kgb
10.04.2024 onsdag 18.00 Senja 1 – 6 Tromsdalen Senja Stadion
10.04.2024 onsdag 18.00 Brodd 1 – 3 Sandnes Ulf NSE-banen Midjord kunstgras
10.04.2024 onsdag 18.00 Tiller 0 – 3 Ranheim TF TOBB Arena Sør
10.04.2024 onsdag 18.00 Bjørkelangen 0 – 7 Lillestrøm Bjørkelangen kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Lørenskog 1 – 2 Ullensaker/Kisa Strømmen stadion kg
10.04.2024 onsdag 18.00 Os 0 – 2 Frøya Kuventræ kunstgress 01
10.04.2024 onsdag 18.00 Spjelkavik 0 – 2 Aalesund Spjelkavik kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.00 Mandalskameratene 7 – 6 Start Idrettsparken stadion
10.04.2024 onsdag 18.00 Hei 0 – 1 Pors Mortens Plass KG, Hei
10.04.2024 onsdag 18.00 Melhus 1 – 0 Byåsen TF Gruva nye KG11
10.04.2024 onsdag 18.30 Asker 0 – 2 Stabæk Føyka kunstgress
10.04.2024 onsdag 18.30 Hallingdal 0 – 7 Strømsgodset Gol kunstgress
10.04.2024 onsdag 19.00 Gamle Oslo 0 – 2 Skeid Vallhall
10.04.2024 onsdag 19.00 Råde 2 – 0 Kvik Halden Råde KG 1
10.04.2024 onsdag 19.00 Express 1 – 2 Arendal RSA BIL Arena
10.04.2024 onsdag 19.00 Skreia 0 – 8 Raufoss Skreia ipl kunstgress
10.04.2024 onsdag 19.00 Funnefoss/Vormsund 0 – 2 Eidsvold TF Funnefoss kunstgress
11.04.2024 torsdag 18.00 Askøy 2 – 2 (Askøy videre etter straffer Sotra Follese Tertnes Holding Arena
11.04.2024 torsdag 18.00 Ullern 0 – 2 Bærum Ullern kunstgress 2
11.04.2024 torsdag 18.00 Lyngbø 1 – 7 Brann Lyngbø Idrettspark
11.04.2024 torsdag 18.00 Forus og Gausel 0 – 10 Bryne XL-Bygg banen
11.04.2024 torsdag 19.00 Volda 1 – 6 Hødd Sparebank 1 Bana
11.04.2024 torsdag 19.00 Sprint-Jeløy 0 – 3 Moss Bellevue KG
11.04.2024 torsdag 19.30 Toten 1 – 3 Elverum Østre Toten kunstgressbane
11.04.2024 torsdag 19.30 Flint 0 – 6 FK Eik Tønsberg 871 Flint ESSO Arena A KG

Andre kvalifiseringsrunde

18.03.2024 mandag 20.00 Rosseland 1 – 2 Forus og Gausel Rosseland kunstgress
19.03.2024 tirsdag 18.30 Gneist 1 – 6 Askøy Liland kunstgress 1
19.03.2024 tirsdag 19.00 Manglerud Star 2 – 3 Årvoll Manglerud kunstgr.
19.03.2024 tirsdag 19.00 Volda 2 – 0 Ørsta Sparebank 1 Bana
19.03.2024 tirsdag 20.45 Mosjøen IL 3 – 2 Fauske/Sprint Stålhallen
20.03.2024 onsdag 16.00 Brønnøysund 2 – 1 Vuku Brønnøysund Kgb
20.03.2024 onsdag 18.00 Sverresborg 3 – 1 NTNUI Havstein kunstgress
20.03.2024 onsdag 18.00 Randesund 3 – 2 Donn Sukkevann kunstgress
20.03.2024 onsdag 18.00 Harstad 1 – 2 Senja Harstad stadion
20.03.2024 onsdag 18.00 Hei 3 – 0 Storm Mortens Plass KG, Hei
20.03.2024 onsdag 18.00 Sortland 1 – 0 Melbo Blåbyhallen
20.03.2024 onsdag 18.00 Bremnes 2 – 5 Stord ScaleAQ Stadion
20.03.2024 onsdag 18.00 Grüner 0 – 1 Heming Dælenengen kunstgress
20.03.2024 onsdag 18.15 Austevoll 1 – 3 Frøya Austevoll kunstgras 1
20.03.2024 onsdag 18.30 Fløya 10 – 1 Storelva TUIL Arena
20.03.2024 onsdag 19.00 Sandved 1 – 2 Madla Bankers Banen kunstgress
20.03.2024 onsdag 19.00 Nord 1 – 3 Torvastad Bauge Auto Arena
20.03.2024 onsdag 19.00 Tynset 0 – 2 Tiller Steimoegga kunstgress
20.03.2024 onsdag 19.00 Eide/Omegn 3 – 2 Dahle Eide kunstgress
20.03.2024 onsdag 19.00 Express 2 – 1 Vindbjart RSA BIL Arena
20.03.2024 onsdag 19.00 Skreia 4 – 3 Kolbu/KK Skreia ipl kunstgress
20.03.2024 onsdag 19.00 Lisleby 1 – 3 Sarpsborg FK Østfoldhallen
20.03.2024 onsdag 19.15 Drøbak-Frogn 1 – 0 Grei Seiersten stadion KG
20.03.2024 onsdag 19.15 Surnadal 3 – 1 Elnesvågen Alti Park
20.03.2024 onsdag 19.25 Lokomotiv Oslo 1 – 4 Union Carl Berner Norges idrettshøgskole
20.03.2024 onsdag 19.30 Flint 3 – 2 Halsen Flint ESSO Arena A KG
20.03.2024 onsdag 19.30 Førde 7 – 0 Florø Hafstadparken 1
20.03.2024 onsdag 19.30 Varhaug 2 – 1 Sola Varhaug Kunstgress 1
20.03.2024 onsdag 19.30 Bjørkelangen 1 – 0 Skjetten Bjørkelangen kunstgress
20.03.2024 onsdag 19.30 Lyngbø 2 – 1 Loddefjord Lyngbø Idrettspark
20.03.2024 onsdag 20.00 Råde 4 – 0 Sparta Sarpsborg Råde KG 1
20.03.2024 onsdag 20.00 Verdal 1 – 4 Trygg/Lade Verdalskalk Arena
20.03.2024 onsdag 20.30 Toten 3 – 2 Sander Gjøvik stadion
21.03.2024 torsdag 20.00 Orkla 2 – 3 Melhus Orkla Mardahl Arena
22.03.2024 fredag 19.30 Åskollen 3 – 1 Åsgårdstrand Gulskogen Arena
23.03.2024 lørdag 13.00 Innstranda 1 – 2 Mjølner Nordlandshallen
23.03.2024 lørdag 13.00 Kirkenes 16 – 1 Hammerfest Finnmarkshallen
23.03.2024 lørdag 14.00 Vestfossen 0 – 5 Gamle Oslo RVS Parken Vestfossen KG
23.03.2024 lørdag 15.00 Hallingdal 4 – 0 Åssiden Gol kunstgress
23.03.2024 lørdag 15.15 Bossekop 2 – 0 Skarp Finnmarkshallen
23.03.2024 lørdag 16.00 Reinsvoll 13 – 14 Ridabu Raufoss Storhall
24.03.2024 søndag 13.00 Nybergsund IL Trysil 3 – 1 Flisa Elverum Stadion 11er
01.04.2024 mandag 19.30 Fjøra 5 – 2 Voss Fosshaugane Campus
02.04.2024 tirsdag 18.30 Spjelkavik 1 – 0 Herd Spjelkavik kunstgress

Første kvalifiseringsrude

Dato Dag Tid Hjemmelag Resultat Bortelag Bane
02.03.2024 lørdag 14.00 Porsanger 2 – 6 Bossekop Finnmarkshallen
02.03.2024 lørdag 14.00 Finnsnes 3 – 5 Storelva Senja Storhall
02.03.2024 lørdag 17.00 Senja 2 – 1 Hamna Senja Storhall
05.03.2024 tirsdag 20.00 Kolbu/KK 7 – 0 Valdres Raufoss Storhall
06.03.2024 onsdag 20.30 Grand Bodø 1 – 3 Innstranda Nordlandshallen
08.03.2024 fredag 18.30 Bergsøy 4 – 6 Ørsta Havila Stadion Fosnavåg
08.03.2024 fredag 19.00 Odda 0 – 7 Nord Odda stadion
08.03.2024 fredag 19.00 Steinkjer 1 – 6 Vuku Guldbergaunet Fotballhall
09.03.2024 lørdag 12.00 Sandnessjøen 1 – 2 Brønnøysund Stamnes Arena
09.03.2024 lørdag 14.00 Gamle Oslo 7 – 2 Stovner Vallhall
09.03.2024 lørdag 14.00 Sortland 1 – 0 Skånland Blåbyhallen
09.03.2024 lørdag 14.00 Elnesvågen 5 – 1 Sunndal Tornes KGB
09.03.2024 lørdag 14.00 Eiger 2 – 4 Randesund B&G banen Hålå
09.03.2024 lørdag 14.00 SIF/Hessa 0 – 4 Spjelkavik Skarbøvik stadion KGB
09.03.2024 lørdag 14.00 Kolstad 1 – 6 Tiller SalMar Banen Kunstgress
09.03.2024 lørdag 14.00 Hovdebygda 0 – 5 Volda Hovdebygda Kunstgras X
09.03.2024 lørdag 14.00 Vestfossen 6 – 2 Drammens BK RVS Parken Vestfossen KG
09.03.2024 lørdag 15.00 Flatanger 1 – 5 Verdal Kleppen Arena
09.03.2024 lørdag 15.00 Åndalsnes 4 – 6 Eide/Omegn Øran Hovedbane
09.03.2024 lørdag 15.00 Årvoll 2 – 0 Holmlia Årvoll kunstgress
09.03.2024 lørdag 15.00 Fjøra 6 – 3 Eid Fosshaugane Campus
09.03.2024 lørdag 15.00 Skreia 3 – 2 Gran Skreia ipl kunstgress
09.03.2024 lørdag 15.30 Østsiden 3 – 4 Lisleby Østfoldhallen
09.03.2024 lørdag 16.00 Tynset 3 – 1 Alvdal Steimoegga kunstgress
09.03.2024 lørdag 16.00 Ottestad 0 – 1 Reinsvoll Hias-banen
09.03.2024 lørdag 17.00 Flisa 2 – 0 Furnes Gjemselund 1 kunstgress 11er
09.03.2024 lørdag 18.00 Christiania BK 0 – 3 Lokomotiv Oslo Nordre Åsen kunstgressbane
09.03.2024 lørdag 19.00 Toten 12 – 2 Faaberg Raufoss Storhall
10.03.2024 søndag 14.00 Åssiden 5 – 0 Modum FK Årbogen Kunstgress
10.03.2024 søndag 15.00 Rørvik 0 – 5 Mosjøen IL Rørvik kunstgress
10.03.2024 søndag 15.00 Grei 3 – 1 Lommedalen Strømmen stadion kg
10.03.2024 søndag 15.00 Jevnaker 2 – 3 Hallingdal Jevnaker Kunstgress
10.03.2024 søndag 17.00 Morild 0 – 4 Mjølner Blåbyhallen
11.03.2024 mandag 18.00 Skjetten 4 – 2 Rælingen Skjetten Stadion
11.03.2024 mandag 19.00 Frøyland 2 – 3 Rosseland Frøyland kunstgress
11.03.2024 mandag 19.00 KIL/Hemne 3 – 4 Surnadal Sodvinhallen
12.03.2024 tirsdag 18.00 Manglerud Star 4 – 1 Oslojuvelene Manglerud kunstgr.
12.03.2024 tirsdag 18.00 Sola 6 – 3 Hana SR-Bank Mini Arena banen
12.03.2024 tirsdag 19.00 Drøbak-Frogn 1 – 0 Kråkerøy Seiersten stadion KG
12.03.2024 tirsdag 19.00 Heming 7 – 1 Fagerborg Heming kunstgress
12.03.2024 tirsdag 19.00 Grüner 5 – 3 Ready Dælenengen kunstgress
13.03.2024 onsdag 18.00 Hammerfest 3 – 0 Sørøy Glimt
13.03.2024 onsdag 18.00 Ishavsbyen 0 – 3 Fløya
13.03.2024 onsdag 18.00 Ganddal 0 – 1 Sandved Pizzabakeren Ganddal Banen (KG2)
13.03.2024 onsdag 18.00 Åsgårdstrand 2 – 1 Sandefjord BK Åsgårdstrand KG
13.03.2024 onsdag 18.00 Tverrelvdalen 0 – 3 Kirkenes
13.03.2024 onsdag 18.00 Varegg 0 – 3 Askøy Stemmemyren kunstgress
13.03.2024 onsdag 18.00 Nymark 2 – 3 Austevoll Nymark Kunstgress 03
13.03.2024 onsdag 18.00 Gneist 6 – 0 Osterøy Liland kunstgress 1
13.03.2024 onsdag 18.00 Løten 0 – 2 Nybergsund IL Trysil Løten kunstgress
13.03.2024 onsdag 18.00 Torvastad 3 – 1 Åkra Torvastad 3 kunstgras
13.03.2024 onsdag 18.00 Voss 3 – 2 Årdal Prestegardsmoen Olabanen
13.03.2024 onsdag 18.00 Urædd 0 – 4 Hei Urædd KG
13.03.2024 onsdag 18.00 Madla 4 – 2 Staal Jørpeland Madla Handelslag Stadion
13.03.2024 onsdag 18.00 Nordhordland 0 – 3 Loddefjord Knarvik Kunstgras
13.03.2024 onsdag 18.00 NTNUI 4 – 0 Heimdal Koteng Arena
13.03.2024 onsdag 18.00 Trauma 1 – 4 Donn Hove kunstgress
13.03.2024 onsdag 18.00 Høyang 1 – 5 Førde Sletta kunstgras
13.03.2024 onsdag 18.00 Sparta Sarpsborg 3 – 0 Borgen Spartabanen KG
13.03.2024 onsdag 18.00 Dahle 6 – 0 Tomrefjord Dahle kunstgresspark
13.03.2024 onsdag 18.00 Vindbjart 4 – 3 Vigør Sparebanken Sør-banen Vennesla
13.03.2024 onsdag 18.00 Trio 0 – 6 Stord Kvednabekkjen
13.03.2024 onsdag 18.00 Trygg/Lade 8 – 7 Kvik OBOS kunstgressbane
13.03.2024 onsdag 18.30 Rollon 1 – 2 Herd Fjordlaks Arena Kunstgress
13.03.2024 onsdag 18.30 Varhaug 4 – 0 Ålgård Varhaug Kunstgress 1
13.03.2024 onsdag 19.00 Medkila 1 – 8 Harstad Harstad stadion
13.03.2024 onsdag 19.00 Hitra 1 – 3 Orkla Hitra Idrettspark
13.03.2024 onsdag 19.00 Bjørkelangen 4 – 2 Sørumsand Bjørkelangen kunstgress
13.03.2024 onsdag 19.00 Eidanger 1 – 4 Express Eidangerbanen KG
13.03.2024 onsdag 19.00 Askim Fotball 0 – 2 Råde Askim KG
13.03.2024 onsdag 19.00 Stryn 1 – 4 Florø Stryn Kunstgrasbane
13.03.2024 onsdag 19.00 Ulfstind 5 – 7 Skarp TUIL Arena
13.03.2024 onsdag 19.00 Trønder-Lyn 1 – 4 Sverresborg Sørøya Kunstgress
13.03.2024 onsdag 19.00 Arna-Bjørnar 1 – 2 Frøya Arna Idrettspark
13.03.2024 onsdag 19.00 Storm 10 – 1 Skarphedin Bratsberg KG
13.03.2024 onsdag 19.00 Melbo 3 – 0 Lofoten Blåbyhallen
13.03.2024 onsdag 19.00 Fauske/Sprint 3 – 0 Hulløy Bodø SKS – Arena
13.03.2024 onsdag 19.00 Tertnes 0 – 4 Bremnes Åstveit Idrettspark 1
13.03.2024 onsdag 19.00 Sander 3 – 2 Eidsvold IF Gjemselund 1 kunstgress 11er
13.03.2024 onsdag 19.00 Forus og Gausel 2 – 0 Vardeneset XL-Bygg banen
13.03.2024 onsdag 19.30 Konnerud 2 – 3 Åskollen Konnerud stadion
13.03.2024 onsdag 19.30 Lyngbø 3 – 1 Fyllingsdalen Lyngbø Idrettspark
13.03.2024 onsdag 19.30 Union Carl Berner 4 – 2 Skedsmo Nordre Åsen kunstgressbane
13.03.2024 onsdag 20.00 Halsen 4 – 3 Teie Bergeskogen KG
13.03.2024 onsdag 20.00 Nøtterøy 0 – 7 Flint Nesskogen KG Hovedbane
13.03.2024 onsdag 20.00 Sarpsborg FK 5 – 0 Ås Kurland KG (Hovedbane)
13.03.2024 onsdag 20.30 Melhus 4 – 0 Nidelv Tempe Hovedbane
13.03.2024 onsdag 20.45 Ridabu 2 – 1 Lillehammer Løten kunstgress

Norgesmestere fotball

År Norgesmester Resultat Tapende finalist Finaledommer
NM 1902 Grane 2-0 Odd Bredo EriksenLyn
NM 1903 Odd 1-0 Grane Finn HagemannLyn
NM 1904 Odd 4-0 Porsgrunds FC Thomas Hj. WiborgKragerø Turnforening
NM 1905 Odd 2-1 Akademisk FK Arthur NordlieLyn
NM 1906 Odd 1-0 Sarpsborg Sverre StrandGrane
NM 1907 Mercantile 3-0 Sarpsborg August Heiberg KahrsLyn
NM 1908 Lyn 3-2 Odd Charles S. DavisSarpsborg
NM 1909 Lyn 4-3 e.e.o. Odd Wiese (1. omgang) og Torgersen (2. omgang), begge Akademisk FK
NM 1910 Lyn 4-2 Odd Theodor HansenFredrikstad
NM 1911 Lyn 5-2 Urædd Ruben Gelford, Sverige
NM 1912 Mercantile 6-0 Fram Larvik Tryggve LundOdd
NM 1913 Odd 2-1 Mercantile Ruben Gelford, Sverige
NM 1914 Frigg 4-2 Gjøvik-Lyn Daniel EieLyn
NM 1915 Odd 2-1 Kvik Fredrikshald Peder Chr. AndersenKristiania BK
NM 1916 Frigg 2-0 Ørn Peder Chr. AndersenKristiania BK
NM 1917 Sarpsborg 4-1 Brann Arne WendelborgFrigg
NM 1918 Kvik Fredrikshald 4-0 Brann Ragnvald SmedvikFrigg
NM 1919 Odd 1-0 Frigg Peder Chr. AndersenKristiania BK
NM 1920 Ørn 1-0 Frigg Fredrik SchieldropMinde
NM 1921 Frigg 2-0 Odd Alf LagesenDrammens BK
NM 1922 Odd 5-1 Kvik Fredrikshald Thorvald E. JohnsenTrygg
NM 1923 Brann 2-1 Lyn Karl August AndersenKvik Fredrikshald
NM 1924 Odd 3-0 Mjøndalen Trygve HøgberghFagerborg
NM 1925 Brann 3-0 Sarpsborg Fridtjof JohansenHolmestrand
NM 1926 Odd 3-0 Ørn Finn GrefbergFrigg
NM 1927 Ørn 4-0 Drafn Fritz LütcherathHasle
NM 1928 Ørn 2-1 Lyn Paulus NilsenBrodd
NM 1929 Sarpsborg 2-1 Ørn Thoralf KristiansenGjøa
NM 1930 Ørn 4-2 Drammens BK Reidar Randers-JohansenTrygg
NM 1931 Odd 3-1 Mjøndalen Bjarne H. BechØrn
NM 1932 Fredrikstad 6-1 Ørn Oscar Arvid CarlsenLillestrøm
NM 1933 Mjøndalen 3-1 Viking Eivind JohansenLarvik Turn
NM 1934 Mjøndalen 2-1 Sarpsborg Kolbjørn DæhlenSkeid
NM 1935 Fredrikstad 4-0 Sarpsborg Thoralf ChristiansenStavanger
NM 1936 Fredrikstad 2-0 Mjøndalen Kåre Gunnar KinnEidsvold IF
NM 1937 Mjøndalen 4-2 Odd Alf SimensenSarpsborg
NM 1938 Fredrikstad 3-2 Mjøndalen Finn AmundsenLyn
NM 1939 Sarpsborg 2-1 Skeid Gullik HagajoreTønsberg Turn
NM 1940 Fredrikstad 3-0 Skeid Thorleiv NordbøFrigg
Ingen cup spilt i årene 1941–44 pga. idrettsstreiken
NM 1945 Lyn 1-1 e.e.o.
1-1 e.e.o.
4-0
Fredrikstad Haakon EngebretsenBrage
Edvin PedersenGjøa
Nils GundersenFram Larvik
NM 1946 Lyn 3-2 Fredrikstad Sverre HermansenFjellkameratene
NM 1947 Skeid 2-0 Viking Bjarne HalvorsenSkiold
NM 1948 Sarpsborg 1-0 Fredrikstad Johan NarvestadHasle
NM 1949 Sarpsborg 3-1 Skeid Svend J. SvendsenTorp
NM 1950 Fredrikstad 3-0 Brann Josef LarsenFrigg
NM 1951 Sarpsborg 3-2 Asker Folke BålstadMercantile-Trygg
NM 1952 Sparta 3-2 Solberg Helge LadimGrüner
NM 1953 Viking 2-1 Lillestrøm Øivind HelgesenLiull
NM 1954 Skeid 3-0 Fredrikstad Finn Å. BråthenLillestrøm
NM 1955 Skeid 5-0 Lillestrøm Henry KlausenSarpsborg
NM 1956 Skeid 2-1 Larvik Turn Gunnar AndersenUlefoss
NM 1957 Fredrikstad 4-0 Sandefjord Ballklubb Leif GulliksenØrn
NM 1958 Skeid 1-0 Lillestrøm Birger NilsenGrüner
NM 1959 Viking 2-1 Sandefjord Ballklubb Trygve DahlgrenUrædd
NM 1960 Rosenborg 3-3 e.e.o.
3-2 e.e.o.
Odd Harald HeltbergFrigg
Arnold NilsenNymark
NM 1961 Fredrikstad 7-0 Haugar Bjørn BorgersenMercantile
NM 1962 Gjøvik-Lyn 2-0 Vard Georg DragvollBrage
Første mesterskap der klubber fra hele landet fikk delta
NM 1963 Skeid 2-1 Fredrikstad Kåre FurulundLøren
NM 1964 Rosenborg 2-1 Sarpsborg Johan RisethNamsos
NM 1965 Skeid 2-2 e.e.o.
1-1 e.e.o.
2-1
Frigg Finn BolstadSkiold
Rolf HansenSkiens Grane
Sverre Eugen OlsenAkademisk
NM 1966 Fredrikstad 3-2 Lyn Hans GranlundHeggedal
NM 1967 Lyn 4-1 Rosenborg Ivar HornslienNydalen
NM 1968 Lyn 3-0 Mjøndalen Henry ØbergHamar
NM 1969 Strømsgodset 2-2 e.e.o.
5-3
Fredrikstad Rolf H. AndersenSkeid
Kåre SirevaagViking
NM 1970 Strømsgodset 4-2 Lyn Einar RøedTønsberg Turn
NM 1971 Rosenborg 4-1 Fredrikstad Rolf NyhusNordstrand
NM 1972 Brann 1-0 Rosenborg Kjell WahlenSkeid
NM 1973 Strømsgodset 1-0 Rosenborg Svein Inge ThimeStavanger
NM 1974 Skeid 3-1 Viking Egil BergstadBorre
NM 1975 Bodø/Glimt 2-0 Vard Kaare LindboeVidar
NM 1976 Brann 2-1 Sogndal Odd JohannessenVang
NM 1977 Lillestrøm 1-0 Bodø/Glimt Rolf HaugenLillehammer
NM 1978 Lillestrøm 2-1 Brann Reidar BjørnestadSandviken
NM 1979 Viking 2-1 Haugar Ivar FredriksenLillestrøm
NM 1980 Vålerengen 4-1 Lillestrøm Einar HalleMolde
NM 1981 Lillestrøm 3-1 Moss Jan Erik OlsenDrammens BK
NM 1982 Brann 3-2 Molde Torbjørn AassBrage
NM 1983 Moss 2-0 Vålerengen Thorodd PresbergStrømsgodset
NM 1984 Fredrikstad 3-3 e.e.o.
3-2
Viking Per Arne LarsgårdSandefjord
Einar HalleMolde
NM 1985 Lillestrøm 4-1 Vålerengen Tore HollungØstsiden
NM 1986 Tromsø 4-1 Lillestrøm Egil NervikFreidig
NM 1987 Bryne 1-0 e.e.o. Brann Kjell NordbyRygge
NM 1988 Rosenborg 2-2 e.e.o.
2-0
Brann Bjørn KronborgFaaberg
Thorodd PresbergStrømsgodset
NM 1989 Viking 2-2 e.e.o.
2-1
Molde Rune PedersenSprint/Jeløy
Egil NervikFreidig
NM 1990 Rosenborg 5-1 Fyllingen Arild HaugstadFaaberg
NM 1991 Strømsgodset 3-2 Rosenborg Roy Helge OlsenFrigg
NM 1992 Rosenborg 3-2 Lillestrøm Rune PedersenSprint/Jeløy
NM 1993 Bodø/Glimt 2-0 Strømsgodset Sven KjelbrottHaugerud
NM 1994 Molde 3-2 Lyn Terje SingsaasRosenborg
NM 1995 Rosenborg 1-1 e.e.o.
3-1
Brann Jon E. SkjervoldFet
Rune PedersenSprint/Jeløy
NM 1996 Tromsø 2-1 Bodø/Glimt Terje HaugeLyngbø
NM 1997 Vålerenga 4-2 Strømsgodset Roy Helge OlsenHarstad
NM 1998 Stabæk 3-1 e.e.o. Rosenborg Rune PedersenSprint/Jeløy
NM 1999 Rosenborg 2-0 Brann Tom Henning ØvrebøNordstrand
NM 2000 Odd Grenland 2-1 e.e.o. Viking Frode KvamStrindheim
NM 2001 Viking 3-0 Bryne Kjell AlsethStjørdals/Blink
NM 2002 Vålerenga 1-0 Odd Grenland Tommy SkjervenKaupanger
NM 2003 Rosenborg 3-1 e.e.o. Bodø/Glimt Terje HaugeOlsvik
NM 2004 Brann 4-1 Lyn Espen BerntsenVang
NM 2005 Molde 4-2 e.e.o. Lillestrøm Brage SandmoenKjelsås
NM 2006 Fredrikstad 3-0 Sandefjord Tom Henning ØvrebøNordstrand
NM 2007 Lillestrøm 2-0 FK Haugesund Per Ivar StabergHarstad
NM 2008 Vålerenga 4-1 Stabæk Svein Oddvar MoenHaugar
NM 2009 Aalesund 2-2 e.e.o.
5-4 på straffer
Molde Kristoffer HelgerudLier
NM 2010 Strømsgodset 2-0 Follo Tom Harald HagenGrue
NM 2011 Aalesund 2-1 Brann Svein-Erik EdvartsenHamar
NM 2012 Hødd 1-1 e.e.o.
4-2 på straffer
Tromsø Kjetil SælenArna-Bjørnar
NM 2013 Molde 4-2 Rosenborg Svein Oddvar MoenHaugar
NM 2014 Molde 2-0 Odd Dag Vidar HafsåsKolstad Idrettslag
NM 2015 Rosenborg 2-0 Sarpsborg 08 Ken Henry JohnsenHusøy & Foynland
NM 2016 Rosenborg 4-0 Kongsvinger Tore HansenFeda
NM 2017 Lillestrøm 3-2 Sarpsborg 08 Ola Hobber NilsenNordstrand
NM 2018 Rosenborg 4-1 Strømsgodset Trond Ivar DøvleFjellhamar
NM 2019 Viking 1-0 FK Haugesund Espen EskåsBækkelagets Sportsklubb
NM 2020 Avlyst grunnet koronaviruspandemien.
NM 2021-22 Molde 1-0 Bodø/Glimt

Fotball på TV

Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn Fotball NM menn norgesmesterskapet fotball Fotball NM menn

Alle resultater