Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Resultater Fredrikstadløpet 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater Fredrikstadløpet søndag 7. april 2024.

Publisert 7. april 2024 i Resultater

Fredrikstadløpet 2024

29. utgave

Dato

7. april

Sted

Fredrikstad – Viken

Distanser

3 km | 5 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater

Halvmaraton menn, topp 30

1 Mari Gjølberg Ålerud Rygge IL / Forsvarsbygg K40-44 01:24:02 00:00
2 Anette Hauge Oslo K35-39 01:29:29 05:36
3 Camilla Sødal Breistrand Oslo K23-34 01:31:41 07:40
4 Ingvild Aurdal Fetsund K50-54 01:36:53 12:53
5 Agnes Holstad Trondheim K23-34 01:39:47 15:50
6 Cecilie Lille Oslo K45-49 01:39:50 15:55
7 Kaja Hasselstrøm Fredrikstad IF K23-34 01:40:51 16:53
8 Marie Rasch Jakobsen Oslo K23-34 01:42:14 18:17
9 Anbjørg Rangberg Tren Saltnes K35-39 01:42:51 18:50
10 Hanna F. Nordbrøden Cowi BIL K35-39 01:43:01 19:08
11 Birgit Gjølberg Rygge IL K40-44 01:45:33 21:39
12 Hege Kittilsen Bøler IF Friidrett K50-54 01:46:28 22:32
13 Elin Drangsholt Bekkestua K65-69 01:46:42 22:45
14 Ingeborg Holten Hjemdal Kråkerøy K23-34 01:48:56 25:04:00
15 Stine Kirkebø Skjærhalden K40-44 01:49:02 25:11:00
16 Kristin Åsheim Osloo K23-34 01:50:21 26:27:00
17 Anette Evensen Kongsberg Running Club K45-49 01:50:15 26:27:00
18 Suzanne Skotvedt Bjørnsen Oslo K45-49 01:50:32 26:43:00
19 Olivia Jansen Oslo K23-34 01:51:24 27:33:00
20 Ines Pato Oslo K35-39 01:52:08 28:22:00
21 Monica Undhjem Saltnes K35-39 01:52:24 28:23:00
22 Ingunn Monsen Sportsklubben Vidar K60-64 01:52:57 29:08:00
23 Ellen Therese Skau Halvorsen Fredrikstad IF K50-54 01:57:13 33:23:00
24 Therese Wiklem Nygård Soonløp K40-44 01:57:34 33:48:00
25 Corinna Petersen SON K23-34 01:57:47 34:04:00
26 Ann-Cecilie Larsen Team Guttormsen K40-44 01:58:38 34:50:00
27 Mathilde Stølan Fredrikstad K23-34 01:58:37 34:50:00
28 Ingelin Lund-Olsen Oslo K23-34 01:58:46 34:57:00
29 Hedda Høyert Ugland Soon Triathlonklubb K23-34 01:59:05 35:12:00
30 Kristine Ruud Sellebakk K35-39 01:59:43 35:54:00

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Pål Oraug Sarpsborg IL M45-49 01:16:14 00:00
2 Kim Bertheussen Kristiansand S M40-44 01:17:01 00:48
3 Magnar Wium Idd Sportsklubb M35-39 01:19:54 03:42
4 Robert Rognli Larvik M50-54 01:20:08 03:54
5 Ken-Robert Jakobsen Idrottslaget i BUL M45-49 01:21:48 05:35
6 Kristoffer Rostad Råde M35-39 01:22:16 06:02
7 Jens Sandbrekke Wolther Oslo M23-34 01:22:24 06:12
8 Mathias Karlsen Skogens_Kongler M23-34 01:22:51 06:40
9 Tor Erik Olsen Granstangen Skole M50-54 01:23:14 07:02
10 Steinar Uglebakken Gresvik M40-44 01:23:18 07:10
11 Egil Tronstad Spydeberg IL M50-54 01:23:35 07:22
12 Jonathan Storheil Værnes Oslo M23-34 01:24:03 07:51
13 Vegard Brox Bøler IF M45-49 01:24:32 08:20
14 Martin Kvam Oslo M23-34 01:24:46 08:34
15 Morten Tokerud Color Line M40-44 01:25:08 08:55
16 Jacob Knudsen Nordstrand IF Triathlon M50-54 01:25:09 08:57
17 Jørn Espen Nilsen Engelsviken M35-39 01:26:11 09:57
18 Mads Jørgensen Oppegård M45-49 01:26:13 10:00
19 Robin Bakker Triton Lillestrøm M40-44 01:26:18 10:06
20 David Josefsen M23-34 01:26:50 10:36
21 Mats Tidemann Sportsklubben Vidar M23-34 01:26:50 10:39
22 Stein Kamfjord Andersen Idrottslaget i BUL / BUL M50-54 01:27:30 11:22
23 Thomas Mittun-Kjos Oslo M50-54 01:27:49 11:40
24 Sverre Melleby Nordstrand IF Triathlon M40-44 01:28:08 11:57
25 Joakim Wethal Idrottslaget i BUL M45-49 01:28:17 12:09
26 Ulf Eliasson SON M40-44 01:28:30 12:19
27 Anders Folke Westlund Oslos Ølglade Running Club M23-34 01:28:42 12:32
28 Henrik Lund Nossen Norconsult BIL M35-39 01:28:57 12:45
29 Tom Selliseth Fet Friidrettsklubb / Fet Skiklubb M55-59 01:29:03 12:51
30 Håkon Næss Hokksund M23-34 01:29:18 13:08

5 km menn, topp 30

1 Adrian Monkvik Sarpsborg IL M16-17 15:47 00:00
2 Fredrik Hesjedal-Tronstad Spydeberg IL M16-17 15:47 00:00
3 Herman Hesjedal-Tronstad Spydeberg IL M18-19 16:23 00:37
4 Emil Husebye Aamodt Fredrikstad Skiklubb M18-19 17:05 01:19
5 Magnus Hasseleid Kragerø IF Friidrett M35-39 17:39 01:53
6 Thomas Roth Ullensaker/Kisa IL M23-34 17:45 01:59
7 Sverre Lande Johansen Sarpsborg IL M18-19 17:51 02:05
8 Jonas Brustad Manstad M35-39 18:09 02:22
9 Keino Valstad Bøler IF M50-54 18:28 02:42
10 Herman Harstad Jacobsen Fredrikstad IF M14-15 18:53 03:07
11 Oliver Stauning Joranger Fredrikstad IF M12-13 18:57 03:10
12 Alf-Georg Joranger Fredrikstad IF / Fredrik Halsbog M45-49 18:58 03:11
13 Filip Nåvik Moss IL M16-17 18:58 03:11
14 Einar Bergsholm Ås IL M55-59 18:58 03:13
15 Andreas Berbu Svorkmo N.O.I. M45-49 19:02 03:17
16 Ruben Haukelid Kråkerøy M23-34 19:06 03:24
17 Martinus Wissting Svorkmo NOI M16-17 19:13 03:28
18 Andreas Johansen Heier Yven M23-34 19:15 03:30
19 Karl Erik OVERN Fitmen Concepts M35-39 19:25 03:39
20 Anders Harald Andersen Fredrikstad IF M40-44 19:28 03:44
21 Thomas Antonsen Grålum M23-34 19:36 03:54
22 Sigbjørn Eikje Ås IL M50-54 19:44 03:58
23 Kristoffer Ansteensen Kottum Sarpsborg IL M16-17 19:50 04:03
24 Børre Olsen Driv Idrettslag / Driv M60-64 19:52 04:07
25 Jonas Lærum Oslo M23-34 19:52 04:08
26 Kim Ieng Eng Moss M40-44 19:55 04:11
27 Martin Årtun Vestby M12-13 19:57 04:14
28 Dag Løkken Finess Torp Frukt & Tobakk M35-39 19:58 04:14
29 Viljar Solum Dahlberg Fredrikstad IF M14-15 20:01 04:16
30 Oskar Mathisen Halden M35-39 20:04 04:20

5 km kvinner, topp 30

1 Malin Søtorp Solberg Sarpsborg IL K18-19 18:26 00:00
2 Klara Helen Homlung Prøitz Sarpsborg IL / Sarpsborg IL Friidrett K14-15 18:56 00:29
3 Astrid Finnestad Sarpsborg IL K18-19 19:10 00:43
4 Amalie Wedege Halden løpeklubb K23-34 19:25 01:00
5 Jenny Wissting Svorkmo NOI K45-49 19:52 01:27
6 Mari Bones Sarpsborg IL K40-44 20:15 01:51
7 Ellinor Fossheim Solberg Oslo Idrettslag Triatlon K16-17 20:31 02:05
8 Ella Fuglesteg Fredrikstad IF K12-13 21:10 02:46
9 Oraug Marie Sarpsborg IL K12-13 21:47 03:21
10 Maria Tharaldsen Fredrikstad K23-34 21:51 03:28
11 Hege Gathen Fredrikstad IF K55-59 22:34 04:12
12 Anne Smidesang Fåberg K50-54 22:43 04:19
13 Hedvig Brimsholm Fredrikstad IF K14-15 23:14 04:53
14 Karin Wåhlberg Fredrikstad IF K12-13 23:18 04:57
15 Jennifer Valstad Bøler IF K16-17 23:21 05:04
16 Anne Kim Krakeli Gamle Fredrikstad K50-54 23:28 05:08
17 Carine Skarpenes Saltnes K35-39 23:45 05:26
18 Tina Jørgensen Gressvik K35-39 25:05:00 06:50
19 Wenche B Hansen Bamford1869 K45-49 25:54:00 07:35
20 Irina Buer Bratsberg Fredrikstad IF K45-49 25:58:00 07:39
21 Hilde Renate Strand Halden løpeklubb K50-54 26:40:00 08:21
22 Anne Marthe Flesjø Moss K40-44 26:47:00 08:39
23 Ingjerd Buer Løvås Halden IL K70-74 27:10:00 08:54
24 Connie Elisabeth Rossing Moss K23-34 27:17:00 09:01
25 Charlotte Forsberg Gressvik K60-64 27:19:00 09:02
26 Saynab Siyad Halden løpeklubb K45-49 27:32:00 09:13
27 Nora Heiberg-Aubert Fredrikstad IF K14-15 27:38:00 09:20
28 Marie Elise Martiniussen Fredrikstad IF K14-15 27:38:00 09:25
29 Ida-Synnøve Kristiansen Fredrikstad Skiklubb K23-34 28:08:00 09:54
30 Hanna Augusta Karlsen Oslo K23-34 28:20:00 10:04

3 km menn

1 Hennie Fossheim Solberg Oslo Idrettslag Triatlon K13 11:18 00:00
2 Bo August Fossheim Solberg Ås il M11 11:33 00:15
3 Troy V. Stokseth Halden Løpeklubb M11 11:49 00:31
4 Didrik Nåvik Moss IL M12 13:17 01:59
5 Lars Godli Schaug Kråkerøy IL M12 13:53 02:35
6 Kristoffer Pettersen Fredrikstad M15 13:58 02:40
7 Karl Pettersen Fredrikstad M12 14:06 02:48
8 Sverre Astrup Haugen Fredrikstad IF M11 14:56 03:38
9 Henri Furuheim Kråkerøy M11 15:27 04:09
10 Victor Kjenne Gaustad Fredrikstad IF M11 15:33 04:15
11 Vetle Rebnord-Sperlin Kråkerøy M14 15:41 04:23
12 Melvin H-Jensen Kråkerøy M11 15:47 04:29
13 Fredrik Heiberg-Aubert Fredrikstad IF M12 15:51 04:33
14 Andreas Krohn Fredrikstad IF M12 16:12 04:54
15 Helmer Isakstuen M13 16:23 05:05
16 Ebbe Tharaldsen Fredrikstad IF M11 16:42 05:24
17 Hugo Broen De Almeida Fredrikstad IF M11 16:43 05:25
18 Daniel R Eriksen Fredrikstad IF M12 16:46 05:28
19 Edvin Kjenne Gaustad Fredrikstad IF M12 17:49 06:31
20 Ola Lervik Fredrikstad IF M11 18:34 07:16
21 Christoffer Haugom Bækhus Fredrikstad IF M11 18:49 07:31
22 Albert Shabani M11 20:40 09:22
23 Sondre Rebnord-Sperlin Kråkerøy M12 20:47 09:29
24 Arin Saied Fredrikstad IF M11 21:10 09:52
25 William Rosenvinge Kongstensvømmerne M13 25:10:00 13:52

3 km kvinner

1 Gisel Lebesby-Garcia Fredrikstad IF K13 13:11 00:00
2 Paula Mittun-Kjos Lyn K13 14:08 00:57
3 Elvira Wissting Svorkmo NOI K11 14:48 01:37
4 Lydia Nygren Fredrikstad IF K12 16:29 03:18
5 Live Aune Karlsen Kongsberg K12 16:35 03:24
6 Ellinor Nygren Fredrikstad IF K11 16:38 03:27
7 Signe Solberg Rosnes Fredrikstad IF K12 16:40 03:29
8 Vilma Furuheim Kråkerøy K11 16:53 03:42
9 Amalie Karlsen Kongsberg K14 17:04 03:53
10 Mali H-Jensen Kråkerøy K11 17:04 03:53
11 Aurora Mosengen K13 17:08 03:57
12 Helena Rødje Fredrikstad IF K11 18:35 05:24
13 Ingrid Isakstuen K11 19:17 06:06
14 Mia Skogvoll Hestvikstranda IL K13 20:28 07:17
15 Henny Haabeth Fredrikstad IF K11 20:44 07:33
16 Ville Tharaldsen Fredrikstad IF K11 27:56:00 14:45

Om Fredrikstadløpet

Fredrikstadløpet ble i 2022 flyttet til Gamlebyen i Fredrikstad og arrangeres der også i 2024. Det konkurreres i distanser på 5 km og 21 km samt i 3 km for barn / ungdom.
Start- og målområde for alle distanser er på baksiden av Kongstenhallen. Underlaget er asfalt, med unntak av litt grus i start- og målområdet. Trasèene for 3 km og 5 km er helt flate og uten skarpe svinger. Halvmaraton løpes som 3 tilnærmet like runder à 7km. Løypa går i all hovedsak på asfalt. Med unntak av 2 gangveituneller (som passeres 3 ganger), er løypa uten høydeforskjeller. Barneløpet er er på ca 500 m og går i området ved start / mål for de øvrige distansene.

Bestetider oppnådd i Fredrikstadløpet

3 km, jenter: Malin Søtorp Solberg, Sarpsborg IL, 2022, 10:21
3 km, gutter: Karl Jostein Nyquist, Øystre Slidre IL, 2006, 9:04
5 km, kvinner: Ida Bergsløkken, Royal Sportsklubb (2018), Hanne Mjøen Maridal, Lillehammer IF (2019) og Runa Skrove Falch, Sportsklubben Vidar (2023), 16:47
5 km, menn: Henrik Sandstad, SK Vidar, 2004, 14:34
Halvmaraton, kvinner: Anita Håkenstad Evertsen, IL i BUL, 1996, 1:12:21
Halvmaraton, menn: Terje Næss, SK Vidar, 1997, 1:04:58

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater