Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Fristafetten 2024

Lignende saker

Startlister, program og resultater Fristafetten som arrangeres 10. april 2024.

Publisert 10. april 2024 i Resultater

Fristafetten 2024

40. utgave

Dato

10. april

Sted

Arna Idrettspark – Vestland

Start kl 18.00

Startlister

Resultater

Menn, lang løype

1 Il Gular (Christian Lothe Hitland, Filip Bøe, Ådne Hernes, Tore Akerli, Benjamin Bjørnstad, Sondre L.Gjesdal) IL Gular Herrer senior 12:02.80 0:00.00
2 (Thomas Strønstad Løseth, Herman Ellingsen, Sondre Haukanes, Aleksander Hauge Øyen, Didrik Stuhaug Hatlelid, Nicolai Holdhus) IL Gneist Herrer junior 12:06.48 0:03.68
3 Ask (Sander Feness Armond, Daniel Alèjandro Johnsen, Jon-Henning Hilleren, Marius Sørli, Sigve Lillebø, Brede Bergheim) Ask Friidrett Herrer senior 12:12.19 0:09.39
4 (Sindre Strønstad-Løseth, Gjert Høye Sjursen, Tord Andersen, Sondre Johan Knusten, Håvard Nøttestad, Oscar Alm Harestad) IL Gneist Herrer senior 12:30.80 0:28.00
5 Il Gular (Olav Hammer Stokke, Sivert Sellevold, Daniel Beeder, Christoper Wiggen, Ivar Steffansson, Matias Førde) IL Gular Herrer senior 12:41.70 0:38.90
6 Varegg Fleridrett 1.Lag Varegg Fleridrett Herrer senior 13:01.04 0:58.24
7 Il Fri IL Fri Herrer senior 13:01.25 0:58.45
8 Mjøsdalen (Daniel Hanstveit, Leon Kalleklev, Jonas Skjerven, Håvard Kleppe, Brage Hanstveit, Mathias Lone) Mjøsdalen IL Herrer senior 13:06.02 1:03.22
9 (Filip Holdhus, Oskar Trumpy, Daniel Wasbø, Martin Mjelde, Brage Simmenes, Heine Strønstad Løseth) IL Gneist Herrer junior 13:06.95 1:04.15
10 Varegg Fleridrett 2.Lag Varegg Fleridrett Herrer senior 13:09.41 1:06.61
11 Ask (Henrik Villanger, Mathias Osnes Andreassen, Tobias Natland, Jan-Olav Hilleren, Herman Andreassen, Øyvind Kolstad Silseth) Ask Friidrett Herrer junior 13:28.32 1:25.52
12 Varegg Fleridrett Varegg Fleridrett Herrer junior 13:39.42 1:36.62
13 Osterøy (Simon Skjerang, Kjetil Monstad, Torstein Leiren Mastervik, Henrik Revheim, Tore Hannisdal, Dagfinn Gjerstad) Osterøy IL Herrer senior 13:55.48 1:52.68
14 Il Fri IL Fri Herrer veteran 35 14:04.55 2:01.75
15 Osterøy (Sigbjørn Reigstad, Helge Tysse, Øystein Horsås, Henrik Horsås, Per Olle Monstad, Kjetil Monstad) Osterøy IL Herrer veteran 35 14:10.67 2:07.87
16 Eikanger (Dag Tavle, Anders Eidsnes, Aleksander Vågsholm, Jo-Haavard Færø, Einar Færø, Nikolai Færø) Eikanger IL Herrer veteran 35 14:10.88 2:08.08
17 Il (Haakon Gunby, Knut Arve Engesæt, Johnny Andersen, Thomas Skjæveland, Erik Iden, Ronny Førland) IL Fri Herrer superveteran 45+ 14:45.16 2:42.36
18 Ask (Lars Magnus Villanger, Knut Bjørnar Andreassen, Lasse Eriksen, Sjur Breivik, Christer Vonheim, Øystein Eriksen) Ask Friidrett Herrer veteran 35 14:45.94 2:43.14
19 Haukeland Sykehus (Ivar Hansen, Tom Igelkjøen, Leif Nordland, Rune Gullachsen, Odderar Skjæveland, Bjørn O.Mæhle) Herrer bedrift 17:46.41 5:43.61

Kvinner, lang løype

1 Varegg Fleridrett 1.Lag Varegg Fleridrett Kvinner senior 14:02.77 0:00.00
2 Il Gular (Ingunn Hagen, Vilde Eid, Amalie Joensen, Ina Rilvåg, Eirib Berstad, Alva Sandberg) IL Gular Kvinner senior 14:36.27 0:33.50
3 Varegg Fleridrett 2.Lag Varegg Fleridrett Kvinner senior 14:42.31 0:39.54
4 Ask (Sigri Hundven Eliassen, Anna Kolstad Silseth, Amalie Melby Arnesen, Ronja Furevik, Leah Indrebø, Sofie Demir Hustad) Ask Friidrett Kvinner junior 14:49.01 0:46.24
5 Il Gular (Ranghild Gudal, Astrid Kristiansen, Sofie Nyborg, Ingrid Kaa Hauge, Astrid Kristiansen, Ranghild Gudal) IL Gular Kvinner senior 15:13.00 1:10.23
6 Varegg Fleridrett 3.Lag Varegg Fleridrett Kvinner senior 15:22.35 1:19.58
7 Varegg Fleridrett Varegg Fleridrett Kvinner junior 16:30.88 2:28.11
8 Il (Tonje lien Sletten, Sissel Bjørke, Elise Orten, Vigdis G.Reigstad, Marianne Aadland, Helene Torvund) IL Fri Kvinner veteran 35 16:43.76 2:40.99
9 Ask (Inger Jørgensen, Elin Hundven Eliassen, Trine Engelsen, Bodil Hansen, Line Ferness Amond, Solgunn Ellingsen) Ask Friidrett Kvinner superveteran 45+ 18:09.69 4:06.92
10 Bergenslærerne (Christina Kjelby, Lise Westerbulet, Tonje N.Perdersen, Bente C.Førsund, Mariann Kjelby, Birgitte berge) Kvinner bedrift 18:42.29 4:39.52

Menn ungdom

1 Il Norna-Salhus (Jone Alsaker løken, Maja , Linus Andersson, Aleksander Flygansvær, Aurora Torkildsen, Alexandra Boronska) IL Norna-Salhus Mix 11-17 år 6:20.24 0:00.00
2 Il Norna-Salhus (Andreas Langhelle, Felicia , Thomas Krohn Hansen, Thor Magnus Søilen, Maja H.Anersson, Hedvig Hopsdal Frøyseth) IL Norna-Salhus Mix 11-17 år 6:54.45 0:34.21
3 (Jonas Haagensen  Lien, Paul Eichele, Emil Noel, Andreas Aarvold, Ulrik Kallekleiv, Julian Henry Reijczak) IL Gneist Gutter 11-14 år 7:05.55 0:45.31
4 Varegg (Olav Kiserad, Georg Melle Bruås, Live Færø Linde, Ludvig Færø Linde, Anna Ansnes Færø, Mathilde Fludal Saanum) Varegg Fleridrett Mix 11-14 år 7:06.74 0:46.50
5 Varegg (Olav Kiserud, Gustav Ansnes Færø, Ludvig Færø Linde, Georg Helle Bruås, Theodor B.Ringdal, Simon Søndervik Lekve) Varegg Fleridrett Gutter 11-14 år 7:12.99 0:52.75
6 Il (Maren Helen A Kvamme, Maren Helen A Kvamme, Tiril G.Dahl, Tiril G.Dahl, Magnus Aarvold, Magnus Aarvold, Viljar Andersson, Viljar Andersson, Tuva G.Dahl, Tuva G.Dahl, Jonathan Steinsland, Jonathan Steinsland) IL Bjarg Mix 11-17 år 7:21.12 1:00.88
7 Il Norna-Salhus (Sebastian Brkic, Alexandra Boronska, Olav Lavik Kjellby, Even Veen Torkildsen, Aurora Veen Torkildsen, Fellicia/Maja ) IL Norna-Salhus Mix 11-14 år 7:32.89 1:12.65
8 (Hannes Florian  Hall, Johanne Gaupseth Allers, Andreas Benum Tjelsflåt, Andreas Aarvold, Maria Viktoria Aune, Sofia Mangerøy  Kramer) IL Gneist Mix 11-14 år 7:33.88 1:13.64
9 Il (Samson Skjerven, Jonathan Ursin, Magnus Aarvold, Viljar Anderson, Strom Simpson-Hetlevik, Elias Sørstrønen) IL Bjarg Gutter 11-14 år 7:37.37 1:17.13
10 Il (Sebastian Bekk, Johannes Olson Trædal, Olav Kjellby, Eirik Haugetun, Ulrik Larsen Hvidsten, Håvard Grindheim) IL Norna-Salhus Gutter 11-14 år 7:37.79 1:17.55
11 Il Fri (Oda W.Iden, Vanessa Wiik, Eivind Sæbø, Andreas Sandin, Maia Loftås, Thord Skjoldal Kolltveit) IL Fri Mix 11-14 år 8:10.84 1:50.60
12 Il Norna-Salhus (Brede Langeland Birkeland, Ema Kapociute, Håvard Grindheim, Maja H.Andersson, Kristine Ness Salbu, Elliot Opedal) IL Norna-Salhus Mix 11-14 år 8:37.28 2:17.04

Kvinner ungdom

1 (Marte Gaupseth Allers, Marielle Storli-Rabenorolahy , Aleksandra Millie  Tviberg, Silje Dyb Endresen, Maria Viktoria Aune, Johanne Gaupseth Allers) IL Gneist Jenter 11-14 år 8:05.70 0:00.00
2 Il (Ella M.Skavsvåg, lydia Steinslau Ursiu, Mathilde O-Neale, Tiril G.Dahl, Ingrid Raa, Adriana Rasmussen) IL Bjarg Jenter 11-14 år 8:21.51 0:15.81

Om løpet

Friidrettsgruppa i IL Fri i samarbeid med stafettsponsor GK Norge AS ønskjer med dette velkommen til den 8. Fristafetten på Arna
idrettspark i Indre Arna sidan den første i 2015. Dette blir den 40. stafetten totalt sidan starten på Espeland i 1983. Dessverre så måtte vi
avlyse stafetten i 2020 og 2021 på grunn av pandemien. Stafetten er kun open for lag tilslutta Norges Friidrettsforbund og Norges
Bedriftidrettsforbund.

Status er 54 påmelde lag. Det blir samla start for menn junior, senior, veteran og bedrift kl.20:10. I tillegg vil klassane for gutar og jenter 11-14 år starte saman kl. 18:40. I rekrutt har vi delt opp i 2 heat.

Invitasjon

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater