Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Fleche Wallonne | Tour of the Alps | Champions League | London Marathon | Skarverennet | NM terrengløp Bjerkebanen | Liege-Bastogne-Liege| Alle resultater

Resultater Gaustaløpet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater Gaustaløpet som arrangeres lørdag 2. mars 2024.

Publisert 2. mars 2024 i Resultater

Gaustaløpet 2024

72. utgave

Dato

2. mars

Sted

Gransherad – Vestfold og Telemark

50 km klassisk

Startlister

Resultater

Menn

1 Vebjørn Ryen Heddal Il/V Ryen As M 31-40 02:39:08 00:00
2 Vidar Igeltjørn IL Korlevoll – Odda / Korlevoll il M 41-50 02:39:37 00:29
3 Knut Kristiansen Mogen Rjukan IL M 21-30 02:41:41 02:33
4 Odd Ivar Medhus Røldal IL M 51-60 02:42:35 03:27
5 Vebjørn Myhr Svarstad IL / Vasa Gringos M 41-50 02:49:09 10:01
6 Marcus Linheim Gulset Idrettsforening / Team Grenland ski M 21-30 02:51:05 11:57
7 Per Kristian Saastad Larvik Ski M 51-60 02:51:27 12:19
8 Jens Torgersen Asker Skiklubb M 31-40 02:51:38 12:30
9 Erlend Gjestrud Skiforeningen / Korsvoll Skole M 41-50 02:53:25 14:17
10 Tom Einar Rosland Tørn, IL / Knarren Løypelag M 31-40 02:55:50 16:42
11 Anders Vamsæter Vamsæter Utleie AS M 21-30 03:02:29 23:21
12 Christian Amdahl Oslo M 41-50 03:08:10 29:02:00
12 Ulrick Mathisen Barkåker IF M 15-20 03:08:10 29:02:00
14 Øyvind Gaute Berg Stord IL M 41-50 03:10:11 31:03:00
15 Morten Føyen Stord IL M 41-50 03:11:20 32:12:00
16 Gøran Aas Advansia M 31-40 03:11:54 32:46:00
17 Simen Austdal Vestringen IL M 31-40 03:12:19 33:11:00
18 Haakon Kinneberg IL Jardar M 31-40 03:12:37 33:29:00
19 Alexander Engseth Hafslund Eco Vannkraft M 21-30 03:15:24 36:16:00
20 Mathias Bugge Danielsen Tinn IL Ski M 15-20 03:17:54 38:46:00
21 Henry Lilleland Tinn IL Ski M 31-40 03:20:55 41:47:00
22 Dag Ole Hatlen Huseby Haveråsbakken Pulk, ski og Jogg M 41-50 03:22:52 43:44:00
23 Egil Birkrem Flatdal IL M 61-70 03:26:18 47:10:00
24 Geir Olav Luraas Tinn IL M 51-60 03:34:12 55:04:00
25 Sondre Bergsland Rjukan M 21-30 03:38:23 59:15:00
26 Frank Løke Team Actionfrank M 41-50 03:39:18 01:00:10
27 Bjarne Brynning Horten SK M 61-70 03:39:40 01:00:32
28 Bjørn Tore Jahnsen SKI M 31-40 03:51:28 01:12:20
29 Odd Ivar Paulsen Notodden M 51-60 03:57:02 01:17:54
30 Erik Rø Lurås Rø Lurås M 21-30 04:00:28 01:21:20
31 Åsmund Kleven Håvardsrud Turn og Ballsko M 51-60 04:06:25 01:27:17
32 Per Morten Kristiansen Greåker IF M 41-50 04:09:33 01:30:25
33 Anders Folkvang Sarpsborg Tennisklubb M 41-50 04:45:00 02:05:52
34 Knut Håkanes Miland M 61-70 04:46:22 02:07:14

Kvinner

1 Vilde Elisabet Flatland Tinn IL Ski K 21-30 02:56:06 00:00
2 Kristin Antonsen Gransherad IL K 31-40 02:56:52 00:46
3 Mona Hegna Gransherad IL K 21-30 03:13:07 17:01
4 Gro Siljan Hjukse Bergkameratene Ski / Salomon Norge K 41-50 03:21:29 25:23:00

Om rennet

Gaustaløpet er Telemarks eldste turrenn og et av de eldste i Norge og ble første gang arrangert i 1934.
Traseen går gjennom tre kommuner og arrangementet er et samarbeid mellom Rjukan Idrettslag, Gransherad Idrettslag og Tuddal Idrettslag.
Rennet går fra Rjukan Fjellstue, gjennom Gausdalen til Gransherad og er ca. 52 km. Kort løype går fra Bitringsnatten i Tuddal til Gransherad, ca. 27 km.
Fra Fjellstua kan en delta i enten aktiv eller trim klasse. Fra Bitringsnatten er det trimklasse for alle og en konkurranseklasse for ungdom fra 13-16 år.

Løypekart

Hjemmeside

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater