Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Glommaløpet 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Glommaløpet som arrangeres lørdag 11. mai 2024.

Publisert 11. mai 2024 i Resultater

Glommaløpet 2024

Dato

11. mai

Sted

Sarpsborg til Fredrikstad – Viken

Distanse

10 miles (16,09 km)

Startlister

Resultater

Menn, topp 50

1 Sondre Lomeland Sportsklubben Vidar M23-34 54:19:00 00:00
2 Mats Hellerud Moss IL M23-34 54:29:00 00:10
3 Ulrik Lolland Rygge IL M23-34 54:53:00 00:32
4 Andreas Bergsland Trøsken IL / Team Swenor M23-34 55:04:00 00:44
5 Hamse Looyar Moss M40-44 57:43:00 03:23
6 Ottar Grønvold Moss IL M40-44 58:27:00 04:08
7 Anders Haslie Vestby M40-44 58:39:00 04:20
8 Eivind Igland Hevingen IL M35-39 58:41:00 04:22
9 Christer Hult Halden løpeklubb M45-49 59:54:00 05:35
10 Ozzy Gurung Fredrikstad M45-49 01:01:00 06:40
11 Øystein Solbjørg Halden M40-44 01:01:07 06:49
12 Janis Resnis Vestby M40-44 01:01:27 07:08
13 Mathias Karlsen Skogens Kongler M23-34 01:01:32 07:13
14 Jon Gulbrandsen Assemblin AS M50-54 01:01:43 07:25
15 Mats Pettersen Orkla BIL M50-54 01:01:47 07:28
16 Alfred Eliassen BSI BC M23-34 01:01:50 07:30
17 Kristoffer Rostad Råde M35-39 01:02:27 08:08
18 Erling Hisdal IK Tjalve M40-44 01:02:57 08:38
19 Henning Andersson Trondheim Triatlonklubb / Norconsult M23-34 01:03:00 08:42
20 Øyvind Wang Skibotn IL M50-54 01:03:22 09:04
21 Egil Tronstad Spydeberg IL M50-54 01:03:35 09:16
22 Pål Budalen Østbygda IL M40-44 01:03:46 09:29
23 Pål Tømmerhol Sturla IF M45-49 01:03:47 09:30
24 Petter Buckholm Multiconsult BIL M35-39 01:03:50 09:31
25 Eirik Berget Fredrikstad M23-34 01:03:53 09:34
26 Stian Skavern Multiconsult BIL M35-39 01:04:00 09:41
27 Åsmund Breie Norconsult BIL M23-34 01:04:09 09:52
28 Kenneth Thunshelle Wiig Soonløp M40-44 01:04:20 10:02
29 Øystein Bertheussen Manstad M40-44 01:04:20 10:03
30 Erlend Sæbu Fagernes M23-34 01:04:31 10:14
31 Bjørn Arild Smaaberg Sarpsborg IL M45-49 01:05:18 11:00
32 Sebastian Hack Lommedalen M20-22 01:05:17 11:01
33 Frode Bjørland Gressvik M40-44 01:05:18 11:02
34 Tom Selliseth Fet Friidrettsklubb M55-59 01:05:19 11:02
35 Espen Skaar Tune Idrettslag M40-44 01:05:28 11:10
36 Vegar Svendgård Ren-Eng FIK M45-49 01:05:30 11:13
37 Bjørn Kristian Kallasten Ås IL M50-54 01:05:31 11:15
38 Daniel Skjelhaugen Hafslundsøy M23-34 01:05:40 11:25
39 Lars Gellein Halvorsen Klaveness M23-34 01:05:42 11:26
40 Johnny Stensrud Rygge IL M60-64 01:05:49 11:31
41 Andreas Jensen Sankthanshaugen Løpeklubb M35-39 01:05:46 11:33
42 Thor Erik Nyborg Spydeberg M45-49 01:05:56 11:42
43 Rino Slåen Halden M35-39 01:06:06 11:49
44 Erling Hjorthaug Vestby M35-39 01:06:08 11:51
45 Thomas Andersen Engelsviken M50-54 01:06:18 12:00
46 Ole Herman Weel Borgenhaugen M23-34 01:06:19 12:05
47 Espen Grindahl Fredrikstad Triatlonklubb M50-54 01:06:38 12:20
48 Christer Knudsen Yven M35-39 01:06:41 12:26
49 Sindre Wormdahl Oslo M23-34 01:06:58 12:45
50 Josef Fritzner Statnett Sbil M23-34 01:07:09 12:56

Kvinner, topp 50

1 Sigrun Gjølberg Rygge IL K23-34 59:55:00 00:00
2 Petra Jacoby Hosle K40-44 01:04:47 04:54
3 Maiken Berthelsen Oslo K23-34 01:06:00 06:08
4 Thea Mathisen Fredrikstad IF K35-39 01:06:19 06:26
5 Julie Marie Larsen Fredrikstad IF K23-34 01:06:50 07:02
6 Johanne Hjelle Nitter Moss K35-39 01:08:15 08:23
7 Anne-Synnøve Jacobsen Oslo K23-34 01:09:40 09:51
8 Ina Sofie Dahl Johansen Fredrikstad K23-34 01:11:05 11:18
9 Julie Wallin Brønnøysund K23-34 01:11:13 11:26
10 Dina Lorentzen Fredrikstad K23-34 01:11:09 11:28
11 Pernille Julsen Borgenhaugen K35-39 01:12:23 12:34
12 Kaja Hasselstrøm Fredrikstad IF K23-34 01:12:26 12:38
13 Solveig Pladsen Gamle Fredrikstad K40-44 01:12:59 13:09
14 Marie Therese Ruud Sarpsborg K23-34 01:13:05 13:21
15 Cathrine Martinsen twr Lundmarks K23-34 01:13:41 13:51
16 Stine Karlstad Vestby K23-34 01:13:53 14:07
17 Lise Marie Pettersen Bane NOR K55-59 01:16:19 16:36
18 Stine Haalien Oslo K23-34 01:16:32 16:45
19 Cecilie Augensen Nilsen SK Vidar K23-34 01:16:42 16:55
20 Mari Lillehammer K23-34 01:16:52 17:08
21 Maria Vik Ålesund K23-34 01:16:57 17:19
22 Anbjørg Rangberg Tren Saltnes K35-39 01:17:11 17:24
23 Susanne Myhre Tolvsrød K23-34 01:17:11 17:26
24 Iris Marie Lauritzen Marker Orienteringslag K35-39 01:17:06 17:28
25 Maria Tharaldsen Fredrikstad IF K23-34 01:17:13 17:33
26 Siri Christiansen Crossfit Askim K40-44 01:17:26 17:44
27 Anna Kristina Hovden Oslo K20-22 01:17:31 17:46
28 Herdis Dugstad Oslo K50-54 01:17:49 18:09
29 Kine Aileen Pihl Oslo K35-39 01:17:59 18:14
30 Anne Smidesang Fåberg K50-54 01:18:12 18:24
31 Jenny Hartviksen Gamle Fredrikstad K23-34 01:18:12 18:31
32 Ellen M Wiersholm Nedenes K40-44 01:18:05 18:32
33 Camilla Lind Gaarden K35-39 01:18:35 18:53
34 Mari Nesteby Sport og Spill K35-39 01:18:52 19:06
35 Tommeline Bjerkely-Fields Kråkerøy K35-39 01:18:57 19:11
36 Dorte Foss Raufoss Friidrett K55-59 01:19:02 19:20
37 Kristine Skifjeld Jensen NCC Norge K23-34 01:19:08 19:37
38 Maren Andersen Oslo K23-34 01:19:31 20:09
39 Helene Berger Hernes K35-39 01:20:13 20:37
40 Kiran Jhooti Drammen K45-49 01:20:20 20:42
41 Kjersti Myhre Friskis K60-64 01:20:25 20:43
42 Ida Lundestad Sarpsborg K40-44 01:20:18 20:45
43 Kristine Eidet Eggen Løplabbet K20-22 01:20:43 21:07
44 Gunn-Tove Riis Fredrikstad IF K60-64 01:20:49 21:10
45 Birgit Gjølberg Rygge IL K40-44 01:21:20 21:39
46 Mona Lillevik Kolbotn K40-44 01:21:18 21:48
47 Marianne Waage-Nielsen Rasta K40-44 01:21:25 21:56
48 Camilla Bech Fredrikstad K23-34 01:21:36 21:59
49 Margaret Mcgrath Halden K55-59 01:21:35 21:59
50 Guro Sørhagen Team NSF Norsk Sykepleierforbund Viken K23-34 01:21:44 22:03

Om løpet

I Glommaløpet løper du på grussti langs Glommas siste km fra Sarpefossen til elvens utløp i havet ved Gamlebyen i Fredrikstad.

Starten for løpet går på torget i Sarpsborg. Videre går løypa gjennom Kulåsparken, over Sannesundsbrua, langs Glommastien (østsiden av Glomma), under Fredrikstad brua, med målgang i Nordens best bevarte festningsby – Gamlebyen.

PÅ 10 miles-distansen løper du i vakre omgivelser langs Glomma fra Sarpefossen i nord, til elven renner ut i havet 16 kilometer lenger syd, ved Gamlebyen i Fredrikstad.

12 av løpets 16 kilometer går på grus og løypeprofilen er flat. Dette er en lettløpt løype som er skånsom for både knær og sjel! Drikkestasjoner ved 4,5 km og 9,5 km og 14,5 km.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater