Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater GP de Wallonie 2023

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for GP de Wallonie som arrangeres 13. september 2023.

Publisert 13. september 2023 i Resultater

GP de Wallonie 2023

63. utgave

Endagsritt (1.Pro)

Dato

13. september

Sted

Namur – Belgia

Startliste

Løypeprofil

Hjemmeside

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Resultater

Væmelding

Om GP de Wallonie

The Grand Prix de Wallonie is an annual road bicycle race held annually in Wallonia, Belgium. From 2005 to 2019 it was organised as a category 1.1 event on the UCI Europe Tour. In 2021, it joined the UCI ProSeries, after being cancelled in 2020. It has a profile similar to the Ardennes classics in Wallonia.

Tidligere vinnere GP de Wallonie

Year Country Rider Team
1935  Belgium Gustaaf De Greef Génial Lucifer–Hutchinson
1936  Belgium Adolf Braeckeveldt La Française–Dunlop–Diamant
1937  Belgium Karel Tersago Labor–Dunlop
1938  Belgium Adolf Braeckeveldt Helyett–Hutchinson
1939  Belgium Adolf Braeckeveldt Helyett–Hutchinson
1940–
1941
No race
1942  Belgium Maurits Van Herzele Helyett–Hutchinson
1943  Belgium Edward Van Dijck Helyett–Hutchinson
1944  Belgium Joseph Somers (cyclist) A. Trialoux–Wolber
1945–
1948
No race
1949  Belgium Jacques Geus Rochet–Dunlop
1950  Belgium Joseph Verhaert Mercier–Hutchinson
1951–
1969
No race
1970  Belgium Ferdinand Bracke Peugeot–BP–Michelin
1971  Italy Felice Gimondi Salvarani
1972  Belgium Émile Cambre Goldor–IJsboerke
1973  Belgium Albert Van Vlierberghe Rokado–De Gribaldy
1974  Belgium Frans Verbeeck Watney–Maes Pils
1975  Belgium André Dierickx Rokado
1976  Belgium Herman Van Springel Flandria–Velda
1977  Belgium Walter Planckaert Maes Pils–Mini Flat
1978  Belgium Willem Peeters IJsboerke–Gios
1979  Netherlands Leo van Vliet TI–Raleigh
1980  Belgium Willy De Geest IJsboerke–Warncke Eis
1981  Italy Walter Dalgal Splendor–Europ Decor
1982  Netherlands Hennie Kuiper Daf Trucks–TeVe Blad
1983  Ireland Stephen Roche Peugeot–Shell–Michelin
1984  Belgium Frank Hoste Europ Decor–Boule d’Or
1985  France Marc Madiot Renault–Elf–Gitane
1986  Netherlands Steven Rooks PDM–Ultima–Concorde
1987  France Pascal Poisson Système U
1988  Belgium Claude Criquielion Hitachi–Bosal
1989   Switzerland Thomas Wegmüller Domex–Weinmann
1990  France Luc Leblanc Castorama
1991  Belgium Frank Van Den Abeele Lotto
1992  Netherlands Danny Nelissen PDM–Ultima–Concorde
1993  Belgium Patrick Evenepoel Collstrop–Assur Carpets
1994  Belgium Peter Farazijn Lotto
1995  Italy Andrea Chiurato Mapei–GB–Latexco
1996  Italy Franco Ballerini Mapei–GB
1997  Russia Dmitri Konyshev Roslotto–ZG Mobili
1998  Germany Udo Bölts Team Telekom
1999  Netherlands Patrick Jonker Rabobank
2000  Italy Alberto Elli Team Telekom
2001  Belgium Axel Merckx Domo–Farm Frites
2002  Belgium Dave Bruylandts Domo–Farm Frites
2003  Belgium Dave Bruylandts Marlux-Wincor Nixdorf
2004  Belgium Nick Nuyens Quick-Step–Davitamon
2005  Belgium Nick Nuyens Quick-Step–Innergetic
2006  Belgium Philippe Gilbert Française des Jeux
2007  Belgium Bert De Waele Landbouwkrediet–Tönissteiner
2008  Italy Stefano Garzelli Acqua & Sapone–Caffè Mokambo
2009  Belgium Nick Nuyens Rabobank
2010  Germany Paul Martens Rabobank
2011  Belgium Philippe Gilbert Omega Pharma–Lotto
2012  France Julien Simon Saur–Sojasun
2013  Belgium Jan Bakelants Belgium national team
2014  Belgium Greg Van Avermaet BMC Racing Team
2015  Belgium Jens Debusschere Lotto–Soudal
2016  France Tony Gallopin Lotto–Soudal
2017  Belgium Tim Wellens Lotto–Soudal
2018  Belgium Jasper Stuyven Trek–Segafredo
2019  Latvia Krists Neilands Israel Cycling Academy
2020 No race due to the COVID-19 pandemic
2021  France Christophe Laporte Cofidis
2022  Netherlands Mathieu van der Poel Alpecin–Deceuninck

Flere resultater

Alle resultater