Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Gran Piemonte 2023

Lignende saker

Startliste og resultater for Gran Piemonte som arrangeres 5. oktober 2023.

Publisert 5. oktober 2023 i Resultater

Gran Piemonte 2023

Endagsritt (1.Pro)

107. utgave

Dato

5. oktober

Sted

Favria – Italia

Gran Piemonte

Startliste

Hjemmeside

På TV

Rittet sendes direkte på Eurosport Norge.

Sykkel på TV

Liveoppdateringer

Resultater

Væmelding

Om Gran Piemonte

Gran Piemonte (tidligere Giro del Piemonte) er et italiensk endagsritt i landeveissykling som arrangeres hvert år i oktober. Rittet har blitt arrangert siden 1906. Rittet er av UCI klassifisert med 1.HC og er en del av UCI Europe Tour. Det regnes som et av de største rittene i Italia.

Rittet holdes ofte noen få dager før Il Lombardia i fjellområdene Appenninene.

Tidligere vinnere Gran Piemonte

År Vinner Andreplass Tredjeplass
Giro del Piemonte
1906 ITA Giovanni Gerbi ITA Battista Danesi ITA Luigi Ganna
1907 ITA Giovanni Gerbi ITA Carlo Galetti ITA Mario Gaioni
1908 ITA Giovanni Gerbi ITA Luigi Chiodi ITA Carlo Galetti
1909 ikke arrangert
1910 ITA Vincenzo Borgarello ITA Pietro Aymo ITA Cesare Zanzottera
1911 ITA Mario Bruschera ITA Carlo Galetti ITA Giuseppe Santhià
1912 ITA Costantino Costa ITA Francesco Innocenti ITA Pasquale Uzzo
1913 ITA Romolo Verde ITA Marcello Sussio ITA Giovanni Abellono
1914 ITA Giuseppe Santhià ITA Angelo Gremo ITA Costante Girardengo
1915 ITA Natale Bosco ITA Giovanni Nuvoli ITA Federico Gay
1916 ITA Francesco Cerutti ITA Paride Ferrari ITA Giovanni Abellono
1917 ITA Domenico Schierano ITA Francesco Cerutti ITA Ugo Ruggeri
1918 ITA Ugo Bianchi ITA Lorenzo Sinchetto ITA Nino Ronco
1919 ITA Costante Girardengo ITA Gaetano Belloni ITA Angelo Gremo
1920 ITA Costante Girardengo ITA Alfredo Sivocci ITA Gaetano Belloni
1921 ITA Giovanni Brunero ITA Giuseppe Azzini ITA Alfredo Sivocci
1922 ITA Angelo Gremo ITA Bartolomeo Aimo ITA Costante Girardengo
1923 ITA Bartolomeo Aimo ITA Camillo Arduino ITA Angelo Gremo
1924 ITA Costante Girardengo ITA Federico Gay ITA Bartolomeo Aimo
1925 ITA Gaetano Belloni ITA Bartolomeo Aimo ITA Alfredo Binda
1926 ITA Alfredo Binda ITA Giovanni Brunero ITA Costante Girardengo
1927 ITA Alfredo Binda ITA Battista Giuntelli ITA Antonio Negrini
1928 ITA Marco Giuntelli ITA Battista Giuntelli ITA Amulio Viarengo
1929 ITA Antonio Negrini ITA Alfredo Binda ITA Battista Giuntelli
1930 ITA Ambrogio Morelli ITA Aldo Canazza ITA Fabio Battesini
1931 ITA Mario Cipriani ITA Guglielmo Marin ITA Giovanni Firpo
1932 ITA Giuseppe Martano ITA Giuseppe Olmo ITA Felice Lessona
1933 ITA Antonio Folco ITA Andrea Minasso ITA Battista Astrua
1934 ITA Learco Guerra ITA Giuseppe Martano ITA Domenico Piemontesi
1935 ITA Aldo Bini ITA Domenico Piemontesi ITA Romeo Rossi
1936 ITA Aldo Bini ITA Giuseppe Olmo ITA Giovanni Cazzulani
1937 ITA Gino Bartali ITA Fausto Montesi ITA Severino Canavesi
1938 ITA Pietro Rimoldi ITA Severino Canavesi ITA Aldo Bini
1939 ITA Gino Bartali ITA Cesare Del Cancia ITA Fausto Coppi
1940 ITA Cino Cinelli ITA Aldo Bini ITA Osvaldo Bailo
1941 ITA Aldo Bini ITA Gino Bartali ITA Osvaldo Bailo
1942 ITA Fiorenzo Magni ITA Gino Bartali ITA Pierino Favalli
1943-1944 ikke arrangert
1945 ITA Secondo Barisone ITA Carlo Rebella ITA Primo Volpi
1946 ITA Sergio Maggini ITA Antonio Covolo ITA Antonio Bevilacqua
1947 ITA Vito Ortelli ITA Aldo Ronconi ITA Mario Vicini
1948 ITA Renzo Soldani ITA Dino-Placido Ottusi ITA Andrea Carrea
1949 ITA Adolfo Leoni ITA Fausto Coppi ITA Fiorenzo Magni
1950 ITA Alfredo Martini ITA Sergio Pagliazzi ITA Loretto Petrucci
1951 ITA Gino Bartali ITA Pasquale Fornara ITA Vincenzo Rossello
1952 ITA Giorgio Albani ITA Luciano Maggini ITA Ettore Milano
1953 ITA Fiorenzo Magni ITA Loretto Petrucci ITA Giorgio Albani
1954 ITA Nino Defilippis ITA Alfredo Martini ITA Angelo Conterno
1955 ITA Giuseppe Minardi ITA Angelo Conterno ITA Adolfo Grosso
1956 ITA Fiorenzo Magni ITA Pasquale Fornara ITA Pietro Giudici
1957 ITA Silvano Ciampi ITA Giuliano Michelon ITA Giacomo Fini
1958 ITA Nino Defilippis ITA Alessandro Fantini ITA Arigo Padovan
1959 ITA Silvano Ciampi ITA Aldo Moser ITA Arigo Padovan
1960 ITA Alfredo Sabbadin ITA Nello Fabbri ITA Carlo Brugnami
1961 ITA Angelo Conterno BEL Jos Hoevenaers ITA Giovanni Pettinati
1962 ITA Vito Taccone ITA Franco Cribiori ITA Graziano Battistini
1963 ITA Adriano Durante ITA Italo Zilioli ITA Franco Cribiori
1964 BEL Willy Bocklant ESP Jaume Alomar Florit ITA Guido Carlesi
1965 ITA Romeo Venturelli ITA Roberto Poggiali ITA Dino Zandegù
1966 GER Rudi Altig ITA Franco Bitossi ITA Gianni Motta
1967 ITA Guido De Rosso ITA Roberto Ballini ITA Mario Di Toro
1968 ikke arrangert
1969 ITA Marino Basso DEN Ole Ritter ITA Cesarino Carpanelli
1970 ITA Italo Zilioli ITA Mauro Simonetti ITA Franco Balmamion
1971 ITA Felice Gimondi ITA Gianni Motta ITA Giorgio Favaro
1972 BEL Eddy Merckx ITA Felice Gimondi ITA Wladimiro Panizza
1973 ITA Felice Gimondi ITA Marcello Bergamo ITA Giancarlo Polidori
1974 ITA Francesco Moser BEL Michel Pollentier ITA Constantino Conti
1975 ikke arrangert
1976 utgave slått sammen med Milano–Torino
1977 BEL Roger De Vlaeminck ITA Giuseppe Saronni SWE Bernt Johansson
1978 ITA Gianbattista Baronchelli AUS Clyde Sefton ITA Riccardo Magrini
1979 ITA Silvano Contini ITA Wladimiro Panizza ITA Gianbattista Baronchelli
1980 ITA Gianbattista Baronchelli ITA Wladimiro Panizza ITA Giovanni Battaglin
1981 ITA Marino Amadori SUI Bruno Wolfer ITA Luciano Rabottini
1982 ESP Faustino Rupérez FRA Pascal Jules AUS Michael Wilson
1983 ITA Guido Bontempi IRL Seán Kelly ITA Francesco Moser
1984 FRA Christian Jourdan POR Acácio da Silva NED Teun van Vliet
1985 FRA Charly Mottet SUI Urs Zimmermann GBR Robert Millar
1986 ITA Gianni Bugno ITA Enrico Grimani FRA Jean-François Bernard
1987 NED Adrie van der Poel BEL Eric Van Lancker ITA Adriano Baffi
1988 GER Rolf Gölz ITA Gianni Bugno ITA Marco Lietti
1989 ITA Claudio Chiappucci DEN Søren Lilholt DEN Per Pedersen
1990 ITA Franco Ballerini FRA Dante Rezze DEN Kim Andersen
1991 URS Dzjamolidin Abduzjaparov FRA Frédéric Moncassin BEL Sammie Moreels
1992 NED Erik Breukink IRL Stephen Roche SUI Alex Zülle
1993 SUI Beat Zberg SUI Laurent Dufaux ITA Fabrizio Bontempi
1994 ITA Nicola Miceli ITA Roberto Petito DEN Peter Meinert Nielsen
1995 ITA Claudio Chiappucci ITA Stefano Zanini ITA Davide Cassani
1996 FRA Richard Virenque ITA Andrea Tafi SUI Mauro Gianetti
1997 ITA Gianluca Bortolami ITA Paolo Lanfranchi ITA Biagio Conte
1998 ITA Marco Serpellini ITA Daniele Nardello ITA Stefano Colage
1999 ITA Andrea Tafi ITA Marco Serpellini ITA Sergio Barbero
2000 ikke arrangert
2001 BEL Nico Mattan ITA Fabio Sacchi NED Matthé Pronk
2002 ITA Luca Paolini GER Matthias Kessler ITA Gianluca Bortolami
2003 ITA Alessandro Bertolini GER Thomas Liese ITA Angelo Lopeboselli
2004 AUS Allan Davis ITA Alberto Ongarato ITA Francesco Chicchi
2005 BRA Murilo Fischer NED Steven de Jongh ITA Paride Grillo
2006 ITA Daniele Bennati SUI Grégory Rast AUS Gene Bates
2007 ikke arrangert
2008 ITA Daniele Bennati ITA Luca Paolini BLR Aljaksandr Usaw
Gran Piemonte
2009 BEL Philippe Gilbert ESP Daniel Moreno ITA Francesco Gavazzi
2010 BEL Philippe Gilbert ITA Leonardo Bertagnolli DEN Matti Breschel
2011 ESP Daniel Moreno BEL Greg Van Avermaet ITA Luca Paolini
2012 COL Rigoberto Urán ITA Luca Paolini ESP Gorka Verdugo
2013-2014 ikke arrangert
2015 BEL Jan Bakelants ITA Matteo Trentin ITA Sonny Colbrelli
2016 ITA Giacomo Nizzolo COL Fernando Gaviria ITA Daniele Bennati
2017 ITA Fabio Aru ITA Diego Ulissi ITA Rinaldo Nocentini
2018 ITA Sonny Colbrelli FRA Florian Sénéchal ITA Davide Ballerini
2019 COL Egan Bernal COL Iván Sosa FRA Nans Peters
2020 NZL George Bennett ITA Diego Ulissi NED Mathieu van der Poel
2021 GBR Matt Walls ITA Giacomo Nizzolo NED Olav Kooij
2022 ESP Iván García Cortina SLO Matej Mohorič FRA Alexis Vuillermoz

Flere resultater

Alle resultater