Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Hansastafetten 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Hansastafetten som arrangeres fredag 12. mai 2023.

Publisert 12. mai 2023 i Resultater

Hansastafetten 2023

51. utgave

Dato

12. mai

Sted

Sandsli, Bergen – Vestland

Startlister

Resultater

1 Multiconsult 1 (Øyvind Sandven, David Bakkebø, Daniel H. Reed, Elsa M. Buvik, Andreas B. Vandvik, Lars Nordø, Sigrid Mjanger, Robert Skarstein) Multiconsult 1 Åpen Mix 17:24.2
2 Fjellgeitene (Bjarne Andreas Bakke, Lars Engeli, Bjart Are Hellen, Sophie Dedekam, Caroline Ertsås Christie, Kristin Madsen Klokkeide, Kurt Brekke, Bjarne Ludvigsen) Fjellgeitene Åpen Mix 17:45.9
3 KPMG AS 1 (Martines Rasdal Vik, Tim Bjorheim, Sindre Guddal Karsvik, Hallvard Lomheim Døssland, Jon Olav Nordli, Frode Andre Ljøen, Aleksander Skogvold, Erling André Kjeldstad) Bergen Herreklasse 17:55.0
4 COOP Obs! Sartor (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Coop Obs! Sartor Åpen Mix 18:01.2
5 COWI (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Cowi Åpen Mix 18:02.5
6 Sopra Steria 1 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Sopra Steria 1 Åpen Mix 18:40.6
7 Sopra Steria 2 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Sopra Steria 2 Herreklasse 19:17.2
8 DNB Løpegruppen (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) DNB Løpegruppen Åpen Mix 19:39.3
9 Hansa Idrettslag Hansa Idrettslag Herreklasse 19:49.9
10 Kantega 1 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Kantega 1 Herreklasse 19:55.7
11 Multiconsult 2 (Sigurd Sandvoll, Marte B. Brun, Asbjørn Nordrum, Katrine Taksdal, Erlend Elde, Eirin Sundal, Torbjørn Bratten, Libe Aranguren) Multiconsult 2 Åpen Mix 20:18.0
12 Baker Brun 1 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Baker Brun 1 Åpen Mix 20:31.2
13 Opptur Løpeklubb (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Opptur Løpeklubb Åpen Mix 20:43.0
14 Screen Story (Hanne Elise Clausen, Hanne Elise Clausen, Rolv Lyssand Bjørø, Lene-Celine Brandt, Anders Hereid, Vegard Lund Bergheim, Lars Henriksen Doksæter, Lars Henriksen Doksæter) Screen Story Åpen Mix 20:48.4
15 RSM Bergen (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) RSM Bergen Åpen Mix 20:52.6
16 Haukeland sjukehus Laboratoriet – MBF Automat (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Haukeland Sjukehus Laboratoriet Kvinneklasse 21:07.9
17 Olsvikåsen VGS 1 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Olsvikåsen VGS 1 Åpen Mix 22:06.7
18 Azets 1 (Morten Moltumyr Hjelle, Trude Rikstad Grytten, Nina Aase, Torstein Lunde, Eirik Hove, Per Berger, Birte Skår, Kristoffer Søreide) Azets 1 Åpen Mix 22:14.3
19 KPMG AS 2 (Maria Anna Krakus, Caroline Sjögren, Martin Djuve Vågen, Marie Nergår Killi, Hilde Solberg, Ida Edvardsen, Amjad Qasem Mohammed, Maren Simonsen Bjånes) Bergen Åpen Mix 22:29.0
20 Grønneviken AS (Tonje Håtuft, Kalle Larsen, Julianne Røssland, Tryggve Gran, Marianne Bergli, Marianne Hansen, Øyvind Risnes, Christer Johansen) Grønneviken AS Åpen Mix 22:37.3
21 Aker Bergen BIL 1 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Aker Bergen BIL 1 Åpen Mix 23:12.7
22 Azets 2 (Laura Campos, Nina Totland, Luis Vera, Tormod Olsen, Torbjørn Jensen, Siril Trahaug Tennebekk, Ann Cecilie Sandnes Furset, Inghild Harstrom) Azets 2 Åpen Mix 23:23.8
23 Amesto AccountHouse AS 1 (Sarah Piper, Linn Medaas, Najaf Yosefzad, Caroline Høsøien, Åse Garmannslund, Maria Wåge Nygård, Torbjørn Larssen, Jakob Skaftun) Amesto Accounthouse AS 1 Åpen Mix 24:03.3
24 Equinor’s Chili Blondes (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Equinor Kvinneklasse 24:27.8
25 RSM Bergen 2 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) RSM Bergen 2 Åpen Mix 24:58.8
26 Coop obs lagunen 1 (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Coop obs Lagunen 1 Åpen Mix 25:45.8
27 Tomgodset (,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Tomgodset Herreklasse 26:27.0
28 Ekstra modne plommer 1 (Christine Teigen,  ,  ,  ,  ,  ,  ,  ) Ekstra Modne Plommer 1 Kvinneklasse 29:44.2

Om løpet

Grunnet annet arrangement i Sandslihallen blir start og mål flyttet til Bybanestoppet ved Aibel på Kokstad.

Startnummerutdeling fra Gneist sin tilhenger ved start / mål fra kl 17:00.
Start ved bybanestopp Kokstad (v/Aibel) kl. 18:00.
Målgang ved bybanestopp Kokstad(v/Aibel)
Garderober på Hansa etter stafetten. Noe begrenset dusjkapasitet.
Premieutdeling, mat/drikke og sosialt samvær i kantinen på Hansa 18:30-22:30.
Kun deltagere og lagledere har adgang til premieutdelingen. Vi ber om at laglederne informerer deltagerne om innholdet i invitasjonen.

Klasser:
Herreklasse
Mix-klasse (minimum 2 damer)
Dameklasse

Etappebeskrivelse
1. etappe: ca 630 m, flate, lett utfor (helt endret)
2. etappe: ca 430 m, flate, lett utfor (delvis endret i starten)
3. etappe: ca 1300 m, flate, sterk stigning, utfor (som tidligere)
4. etappe: ca 210 m, sterk stigning (som tidligere)
5. etappe: ca 940 m, kupert (som tidligere)
6. etappe: ca 540 m, lett kupert (som tidligere)
7. etappe: ca 700 m, kupert (delvis endret mot slutten)
8. etappe: ca 630, flate, stigning (helt endret)

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater