Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Haukelirennet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Haukelirennet lørdag 13. april 2024.

Publisert 13. april 2024 i Resultater

Haukelirennet 2024

Dato

13. april

Sted

Haukelifjell – Vestfold og Telemark

32 km fri teknikk

Start for konkurranseklasser kl 12.30

Startlister

Resultater

Menn, topp 50

1 Gaute Kvåle Røldal IL / Team Elon Vest M26-30 01:41:03 00:00
2 Mathias Holbæk Il Vindbjart / Team Elon Vest M21-25 01:41:06 00:03
3 Sivert Wiig Gjesdal IL / Team Elon Vest M26-30 01:43:03 02:00
4 Karsten Andre Vestad Molde og Omegn IF / Team Elon Midt-Norge M21-25 01:45:10 04:07
5 Magnus Lian AARRESTAD Gronntrening M26-30 01:45:48 04:45
6 Jon Rolf Skamo Hope Hyen IL M26-30 01:46:12 05:09
7 Aron Åkre Rysstad Valle IL / Team Elon Vest M21-25 01:48:02 06:59
8 Sondre Skomedal Ramse Otra IL / Team Elon Vest M26-30 01:49:16 08:13
9 David THORVIK Kjelsås IL / Team Elon Oslofjord M21-25 01:52:15 11:12
10 Lars Aasheim Svaland Birkenes IL M26-30 01:52:29 11:26
11 Daniel Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK M19-20 01:52:53 11:50
12 Thomas Linnebo Mollestad Oddersjaa SSK / Team Elon Vest M21-25 01:53:47 12:44
13 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL M31-35 01:54:35 13:32
14 Daniel Dukstad Voss IL / Team Elon Vest M21-25 01:56:16 15:13
15 Thomas Blom Imås IL Ski M21-25 01:57:25 16:22
16 André Botnen Røldal IL M36-40 01:59:59 18:56
17 Iver Fjelldalselv Skarphedin, IL M41-45 02:01:59 20:56
18 Marcus Linheim Gulset Idrettsforening / Team Grenland Ski TTG M21-25 02:03:04 22:01
19 Sondre Harstad Rinde Skarphedin, IL M17-18 02:03:23 22:20
20 Per-Gunnar Mustad Langesund tri M51-55 02:03:49 22:46
21 Thomas Bakka Suldal IL M17-18 02:04:20 23:17
22 Ole Kristian Bergsland Hansen Sandnes IL M31-35 02:05:38 24:35:00
23 Tage Aarekol Vindafjord IL / Vindafjord il Sirdal ski M19-20 02:06:54 25:51:00
24 Tom Einar Rosland Tørdal M36-40 02:09:06 28:03:00
25 Vemund Myhre Vegårshei IL / Hovden Skigymnas M17-18 02:09:21 28:18:00
25 Iver Bjerga Øverland Sauda IL / HSG M17-18 02:09:21 28:18:00
27 Dagfinn B. Lie Il Vindbjart M51-55 02:09:22 28:19:00
28 Daniel Hetland Imås IL M21-25 02:09:45 28:42:00
29 Jan Øvregård IL Rein M61-65 02:11:24 30:21:00
30 Kristian Heggebø Vindafjord IL M36-40 02:11:28 30:25:00
31 Hans Olav Kåsa Gulset Idrettsforening / Gulset Ski / Grenland ski M51-55 02:12:51 31:48:00
32 Nicolai Skjærpe Sandnes IL M31-35 02:17:01 35:58:00
33 Niklas Bosdal Thorsen Førde IL / Hovden Skigymnas M17-18 02:17:26 36:23:00
34 Børge Søvik Isfjorden IL M41-45 02:18:33 37:30:00
35 Gisle Nysæter Skien OK M51-55 02:20:22 39:19:00
36 Morten Føyen Stord IL M41-45 02:22:40 41:37:00
37 Atle Andreassen Stavanger M46-50 02:22:57 41:54:00
38 Ole Martin Viki Rolfsen Risør M41-45 02:24:18 43:15:00
39 Knut Skarpeteig Oslo M41-45 02:25:03 44:00:00
40 Terje Jensen Risør M41-45 02:25:04 44:01:00
41 Sondre Sangvik Nilsen Søgne SK / Team Sirdal Ski / Søgne Skiklubb M19-20 02:25:39 44:36:00
42 Bror Filip Korsæth Trøsken IL M17-18 02:26:52 45:49:00
43 Kristian Kinn Haugesund M36-40 02:27:23 46:20:00
44 Øyvind Gaute Berg Stord IL M46-50 02:28:07 47:04:00
45 Håvard Kolbeinsvik Sauda IL / Team Sirdal Ski M19-20 02:28:30 47:27:00
46 Hans Martin Haughem Runar Ski M56-60 02:28:50 47:47:00
47 Bjørn Heradstveit Fana IL M51-55 02:28:59 47:56:00
48 Kristoffer Sola Team Sirdal Ski / Sandnes IL M19-20 02:29:11 48:08:00
49 Espen Lindland Team Østensvik M41-45 02:29:39 48:36:00
50 Ragnar Andresen Sparebanken Sør M56-60 02:30:19 49:16:00

Kvinner

1 Nora Sanness Kjelsås IL / Team Elon Oslofjord K21-25 01:50:05 00:00
2 Sofie Nordsveen HUSTAD Kjelsås IL K26-30 01:51:45 01:40
3 Karoline Simpson-Larsen Vargar IL / Team Elon Vest K26-30 01:56:17 06:12
4 Sigrid Leseth Føyen Kjelsås IL K21-25 01:57:27 07:22
5 Emilie Enes-Seberg Hovden Sportsklubb K17-18 02:11:42 21:37
6 Gunhild Kvålseth Morgedal IL K21-25 02:15:09 25:04:00
7 Vårinn Hagen IL Korlevoll – Odda K17-18 02:19:06 29:01:00
8 Karoline Kvalvåg Hetlelid Hjelmeland idrettslag – ski K17-18 02:28:37 38:32:00
9 Anja Elise Lid Høydalsmo IL K36-40 02:34:04 43:59:00
10 Ingrid Andersen twr Lundmarks K31-35 02:35:43 45:38:00
11 Synne Flom Drangedal IL K21-25 02:39:37 49:32:00
12 Mona Aasnes Rauland K31-35 02:40:30 50:25:00
13 Thea Bay-Otterholm IL Korlevoll — Odda K17-18 02:41:31 51:26:00
14 Mathilde Aga HAGEN Korlevoll K17-18 02:43:37 53:32:00
15 Solveig Nyaas Kjæve Oslo K41-45 02:56:39 01:06:34
16 Vibeke Øye Equinor Bergen BIL K51-55 03:17:22 01:27:17
17 Mona Unneland Equinor Bergen BIL K56-60 03:53:09 02:03:04

Ungdomsrennet menn

1 Torbjørn Grindheim Otra IL M15-16 Ungdomsrennet 39:33:00 00:00
2 William Samland Eik Uskedalen IL M15-16 Ungdomsrennet 40:45:00 01:12
3 Petter Lindskog Rein, IL M15-16 Ungdomsrennet 40:46:00 01:13
4 Tobias Harstad Rinde Skarphedin, IL M15-16 Ungdomsrennet 42:11:00 02:38
5 Torben Djuv Søfting Sauda IL M15-16 Ungdomsrennet 42:14:00 02:41
6 Johan Gjesteland Imås, IL M15-16 Ungdomsrennet 42:33:00 03:00
7 Julian Enes-Seberg Hovden Sportsklubb M14 42:40:00 03:07
8 Jesper Krakstad Imås, IL / Imås M15-16 Ungdomsrennet 42:58:00 03:25
9 Brage Bjorvand Josefsen Oddersjaa SSK M15-16 Ungdomsrennet 44:59:00 05:26
10 Simon Bakka Suldal IL M14 45:32:00 05:59
11 Iver Bastlien Sauda M15-16 Ungdomsrennet 45:38:00 06:05
12 Oscar Befring Mathisen Asker SK / Asker Skiklubb M13 47:57:00 08:24
13 Gabriel Aslaksen Imås, IL / Imås Ski M15-16 Ungdomsrennet 50:10:00 10:37
14 Daniel Bakka Suldal IL M15-16 Ungdomsrennet 51:11:00 11:38
15 Mathias Fjelldalselv Skarphedin, IL M14 53:53:00 14:20
16 Magnus Aarekol Vindafjord IL M12 57:35:00 18:02
17 Niklas Sjo Heggebø Ølen lL / Vindafjord IL M12 58:09:00 18:36

Ungdomsrennet kvinner

1 Celina Enes-Seberg Hovden Sportsklubb K14 43:19:00 00:00
2 Malin Flem Hjelmeland IL K15-16 Ungdomsrennet 47:28:00 04:09
3 Frida Kolbeinsvik Sauda IL K15-16 Ungdomsrennet 49:09:00 05:50
4 Ingvild Horgen Skarphedin, IL K15-16 Ungdomsrennet 51:33:00 08:14
5 Marte Krogh Suldal IL Ski K15-16 Ungdomsrennet 54:22:00 11:03
6 Kristine Reinsviki Rein, IL K15-16 Ungdomsrennet 55:55:00 12:36
7 Linea Helgevold Fjelldalselv Vindafjord IL K13 58:50:00 15:31
8 Malin Apeland Rein, IL K15-16 Ungdomsrennet 01:03:57 20:38

Om rennet:

Haukelirennet er eit internasjonalt turrenn som blir arrangert av Idrettslaget Rein på Haukelifjell kvart år. Start og mål er i Haukelifjell skisenter, og løypa slyngar seg gjennom majestetisk natur på flotte Hardangervidda. 

Skiglede, rekruttering og mangfald er i fokus, og både eliten, ungdommar, aktive skiløparar, mindre aktive skiløparar, barnefamiliar og turgåarar er på plass når rennet går av stabelen på vårsida. Me har nemleg ei distanse for alle – både med og utan tidtaking.

Vårsol, norske flagg, kvite vidder og rungande jubel er stikkord som skildrar denne dagen. Velkommen til Noregs blidaste turren på Haukelifjell 13. april 2024.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater