Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Hedersløpet 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Hedersløpet som arrangeres lørdag 9. september 2023.

Publisert 9. september 2023 i Resultater

Hedersløpet 2023

Dato

9. september

Sted

Akershus Festning – Oslo

Distanser

5 km | 10 km

Startlister

Resultater

10 km menn, topp 30

1 Daniel Jenssen Nordstrand IF M23-34 35:05.0 0:00.0
2 Vegard Solhaug Søndre Ål Sportsklubb M35-39 37:22.0 2:17.0
3 Arne Magnus Holter Cyberingeniørskolen M20-22 37:52.0 2:47.0
4 Fredrik Mørk Bekk Consulting M23-34 38:17.0 3:12.0
4 Fredrik Wehinger Årnes M35-39 38:17.0 3:12.0
6 Oscar Adrian Melheim Cyberingeniørskolen M23-34 38:32.0 3:27.0
7 Magnus Nermo Jessheim M35-39 38:45.0 3:40.0
8 Martin Schau Oslo M35-39 38:51.0 3:46.0
9 Frode Aas Strandvik M23-34 38:52.0 3:47.0
10 Patrik Czajkowski Hammern Skiklubb M23-34 38:53.0 3:48.0
10 Bendik Eika Rustad IL M45-49 38:53.0 3:48.0
12 Birger Kristoffersen Hmkg M40-44 39:53.0 4:48.0
13 Even Gravningen Krigsskolen M20-22 40:02.0 4:57.0
14 Vegard Slåtten Nittedaleliterunners M23-34 40:45.0 5:40.0
15 Eirik Enbusk Nesodden IF – Luftforsvaret Rygge M20-22 42:08.0 7:03.0
16 Birk Østhagen Krigsskolen M23-34 42:23.0 7:18.0
17 Knut Flydal Akershus Kommandantskap M40-44 42:31.0 7:26.0
17 Albert Leivestad Maura M20-22 42:31.0 7:26.0
19 Magne K Svenning Forsvaret M45-49 42:34.0 7:29.0
20 Simen Aune Ravn IL M23-34 42:37.0 7:32.0
21 Casper Erichsen Forsvarsdepartementet M45-49 42:48.0 7:43.0
22 Steffen Molvær Rummelhoff Oppegård M35-39 42:53.0 7:48.0
23 Christopher Lindahl Gjerdrum M45-49 43:04.0 7:59.0
24 Morten Seigerud Forsvarets Veterantjeneste M35-39 43:30.0 8:25.0
25 Ole-Johan R. Lindgren Ålesund M23-34 43:53.0 8:48.0
26 Emil Mathias Løvenskiold Luftforsvarsstaben M23-34 44:02.0 8:57.0
27 Lucas Philippenko Forsvaret M20-22 44:07.0 9:02.0
28 Eirik Riiser Oslo M23-34 44:17.0 9:12.0
29 Sebastian Bergstrøm Askim M20-22 44:19.0 9:14.0
30 Martin Eriksen Idrettslaget Krigsskolen M20-22 44:22.0 9:17.0

10 km kvinner, topp 30

1 Ingrid Eliassen Eriksen twr Lundmarks//Bodø Bauta K23-34 42:35.0 0:00.0
2 Ida Slorafoss Romerike Ultraløperklubb K35-39 42:46.0 0:11.0
3 Tonje Linga Nilsen Oslo K23-34 44:04.0 1:29.0
4 Else Vassbø Oslo K23-34 44:18.0 1:43.0
5 Victoria Koller Cyberingeniørskolen K20-22 46:10.0 3:35.0
6 Frida Sekkingstad Oslo K20-22 46:15.0 3:40.0
7 Hilde Michaelsen Oslo K45-49 46:28.0 3:53.0
8 Silje Bretteville Kolbotn K20-22 46:39.0 4:04.0
9 Sofie Owing Dilling K23-34 47:04.0 4:29.0
10 Ingrid Margrethe Gjerde Try K55-59 47:14.0 4:39.0
11 Anna Hodnefjell Baseforsvarsbataljonen K23-34 47:59.0 5:24.0
12 Molly Mccarthy Oslo K20-22 48:49.0 6:14.0
13 Stine Barclay Gaasland Forsvarsdepartementet K40-44 49:50.0 7:15.0
14 Mette Olsen Andersen SK Vidar K40-44 50:56.0 8:21.0
15 Siv Forså Gunnesmæl Forsvarets Veterantjeneste K45-49 52:03.0 9:28.0
16 Pernille Noreng Team Noreng K35-39 53:20.0 10:45.0
17 Line Mari Hansen Oslo Kommune BIL K40-44 54:10.0 11:35.0
17 Oda Breisand Haugen Eiksmarka K23-34 54:10.0 11:35.0
19 Gro Thrane Øen IL Jutul K50-54 54:47.0 12:12.0
20 Gunn Oftedal Siggerud K35-39 55:09.0 12:34.0
21 Karen Cecilie Heggelund Oslo K23-34 55:10.0 12:35.0
21 Marte Welhaven Oslo K23-34 55:10.0 12:35.0
23 Sandra Lekve Bekk K23-34 55:22.0 12:47.0
24 Martine Henriksen Oslo K23-34 55:46.0 13:11.0
25 Ingjerd Bjørndal Abbr K23-34 56:11.0 13:36.0
26 Iris Bjørnstad Luftforsvaret K23-34 56:27.0 13:52.0
26 Ingvild Vik Eidsvoll K23-34 56:27.0 13:52.0
28 Marte Karlsen Ilks K20-22 56:42.0 14:07.0
29 Jorun Støre-Valen Forsvaret K20-22 57:33.0 14:58.0
30 Svanhild Dahlberg Haugstad Fsan K23-34 57:45.0 15:10.0

5 km menn

1 Roger Thompson Follo Brannvesen M45-49 18:01.0 0:00.0
2 Balder Kristoffersen Nybak Ready Fotball M14-15 19:02.0 1:01.0
3 Halvor Herlyng Grue IL M23-34 19:34.0 1:33.0
4 Sveinung Voreland Jessheim Løpegruppe M35-39 19:52.0 1:51.0
5 Børge Gamst Asker og Bærum Brann og Redning M50-54 20:30.0 2:29.0
5 Børre Olsen Driv M60-64 20:30.0 2:29.0
7 Olav Hunor Grønoset Jordet M16-17 20:31.0 2:30.0
8 John Øyvind Polden Telemark Bataljon M23-34 20:50.0 2:49.0
9 Sebastian Lysgård IL Heming M16-17 20:56.0 2:55.0
10 John Magnus Nilsen Luftforsvaret M23-34 21:04.0 3:03.0
11 Hans Erik Fiskvik KIF Friidrett M35-39 21:26.0 3:25.0
11 Erik Elias Fiskvik KIF Friidrett M10-11 21:26.0 3:25.0
13 Øivind Skare Oslo M55-59 22:15.0 4:14.0
14 Morten Nordhagen Luftforsvaret M40-44 22:20.0 4:19.0
15 Sven Pettersen Oslo M40-44 22:38.0 4:37.0
16 Tom Erik Olsen Gunnerside M23-34 22:48.0 4:47.0
17 Fredrik Bachke Oslo M35-39 22:51.0 4:50.0
18 Johann Kronen Thorsen Oslo M23-34 23:04.0 5:03.0
19 Kjetil Haagensen Nesodden Befalsforening M45-49 23:09.0 5:08.0
20 Mark Earl Team Tooth M55-59 23:15.0 5:14.0
21 Arne Vikse Oslo M23-34 23:21.0 5:20.0
22 Raymond Andresen Oslo M23-34 23:47.0 5:46.0
23 Espen Dåsvatn Jessheim M23-34 24:08.0 6:07.0
24 Kevin Duke Sidro Gunnerside M23-34 24:26.0 6:25.0
25 Joar Eidheim Jessheim M55-59 24:49.0 6:48.0
26 Tore Tveitstul Oslo M45-49 24:50.0 6:49.0
27 Tord Kummeneje Eriksen Oslo M23-34 25:00.0 6:59.0
28 Louis Nicol Franske Ambasseden M20-22 25:04.0 7:03.0
29 Bjørn Erik Fjellstad Moe Snikskryt M23-34 25:11.0 7:10.0
30 Even Flåte Eidsvoll M50-54 25:14.0 7:13.0

5 km kvinner

1 Andrea Fjeldstrøm twr Lundmarks K23-34 19:55.0 0:00.0
2 Kristin Løvendahl Berg Oslo K23-34 21:15.0 1:20.0
3 Margrethe Lund Codex Advokat K35-39 22:44.0 2:49.0
4 Siri Aamodt Lvbn Evenes K23-34 22:46.0 2:51.0
5 Agnes Marie Eek K35-39 23:22.0 3:27.0
6 Enya Miracco Forsvarets Hundeskole K23-34 24:20.0 4:25.0
7 Heidi Eliassen Bodø Bauta K55-59 25:51.0 5:56.0
8 Kristin Runar Forsvarets Veterantjeneste K35-39 26:15.0 6:20.0
9 Linn Therece Johansenkristoffersen Moss K40-44 26:35.0 6:40.0
10 Elisabeth Kristoffersen Oslo K23-34 26:42.0 6:47.0
11 Anja Vaskinn Team 6847 K50-54 26:58.0 7:03.0
12 Ella Lee-Erichsen Fornebu K16-17 27:03.0 7:08.0
13 Hedvig Lislerud Myhre Tyrving K16-17 27:04.0 7:09.0
14 Kristin S Granrusten Harstad K23-34 27:58.0 8:03.0
15 Brage Edvardsen Oslo K20-22 28:00.0 8:05.0
16 Mélanie Coelho Franske Ambassaden K35-39 28:10.0 8:15.0
17 Marianne Johansen Lillestrøm K50-54 28:22.0 8:27.0
18 Katrine Mygland Dybwad Kjeller K35-39 29:38.0 9:43.0
19 Virginie Lorge Fransk Ambassaden K45-49 29:52.0 9:57.0
20 Thale Flatmo Oslo K35-39 29:53.0 9:58.0
21 Trine Brenna Team Jumbo K50-54 29:54.0 9:59.0
22 Gøril Emese Grønoset Oslo K18-19 30:19.0 10:24.0
23 Guro Bergstrøm Luftforsvaret K23-34 30:46.0 10:51.0
24 Kristine Larsen Oslo K23-34 30:52.0 10:57.0
25 Klara Roalkvam Thorvaldsen Oslo K10-11 31:18.0 11:23.0
26 Marthe Staum Klashaugen Kolsås K20-22 31:20.0 11:25.0
27 Tone Beate Pedersen Oslo K55-59 31:35.0 11:40.0
28 Thale Wiktoria Nøkleby Datter, FVT K16-17 31:48.0 11:53.0
29 Hege Sveistrup Nvio Runners K50-54 32:12.0 12:17.0
30 Hanna Sesselja Svare Mikalsen Harstad K35-39 32:28.0 12:33.0

Om løpet

Hedersløpet er et unikt, litt annerledes løp. Løpet er ment å samle alle løpeglade, militære og sivile løpere, og gjennom dette løpet hedre våre veteraner, både de levende og de som har gått bort. Vi løper derfor forbi Minnelunden.

Løypen er kontrollmålt, og løpet er av Kondis godkjent som kvalitetsløp. Det er åpent for alle løpere. Det er to distanser, 5 og 10 km. Disse kan løpes eller gås som en marsj.

Løpet ble etablert i 2017 og er et fellesprosjekt i regi av NVIO avd. Oslo sammen med NROF Oslo, Siops, Veteran – møter – Veteran og NLF. Ide og initiativ ble tatt av leder av NVIO Oslo Runners, Anne Birgitte Fabricius Berg.

Tanken om at Norge skulle ha et hedersløp for å hedre militære veteraner kom etter utallige deltakelser i Marine Corps Marathon i Washington DC. Et godt samarbeid med kommandanten og ikke minst plassmajoren på Akershus festning gjorde det mulig å få til et løp med start og mål på Festningsplassen.

Løpet er godt mottatt. I 2017 var det 167 deltakere, i 2018 deltok 257 og i 2019 var det 250 som fullførte. Etter to år med delvis virtuelle løp hadde vi rekord med antall deltaker i 2023, totalt 276 påmeldte. Etter løpet blir det igjen After run på Kommandantens pub på Akershus festning.

Program

13:00 – Åpning
13:15 – Hedersløpet 5 km
13:25 – Hedersløpet 10 km
13:50 – Hedersløpet 5 km marsj

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater