Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Hove Tri 2023 – NM Triatlon

Lignende saker

Startlister og resultater fra Hove Tri som arrangeres lørdag 10. juni 2023.

Publisert 11. juni 2023 i Resultater

Hove Tri 2023

NM Triatlon

Dato

10. – 11. juni

Sted

Tromøya, Arendal – Agder

Distanse

Kort løype: 500 meter svømming – 21 km sykkel – 5 km løp
Lang løype: 1600 meter svømming – 39 km sykling – 10 km løp
Ungdom: 375 meter svømming – 10 km sykling – 2,5 km løp

Startliste

Lørdag
Søndag

Alle resultater søndag

Menn, topp 20

1 Eirik Berling Grande Oslo Idrettslag M Elite 1:55:07.0 0:00.0
2 Petter Ellingsbø Hamar IL – Triathlon M Elite 1:56:06.0 0:59.0
3 Ola Rasmussen Vestbø Haugesund Triatlonklubb M Elite 1:58:03.0 2:56.0
4 Vegard Horgen Oslo Idrettslag M Elite 1:58:32.0 3:25.0
5 Henrik Hodne Eliassen Åsane Cykle Klubb M Elite 1:59:25.0 4:18.0
6 Leander Warncke-Wang Åsane Cykle Klubb M Elite 2:01:23.0 6:16.0
7 Espen Herstad Bærumsvømmerne M Elite 2:03:02.0 7:55.0
8 Martin Haug NTNUI M Elite 2:05:46.0 10:39.0
9 Andreas Wathne NTNUI M Elite 2:06:03.0 10:56.0
10 Eskil Høien Trondheim Triatlonklubb M Elite 2:07:51.0 12:44.0
11 Simen Holen Trondheim Triatlonklubb M Elite 2:08:19.0 13:12.0
12 Oscar Ovanger NTNUI M Elite 2:08:33.0 13:26.0
13 Sindre Nilo Oslofjord triatlon M Elite 2:08:50.0 13:43.0
14 Erik Marki Bjorli Bærumsvømmerne M 50 2:09:03.0 13:56.0
15 Sigurd Nørstebøen Oslostudentenes IK M 30 2:09:11.0 14:04.0
16 Håkon Sitre Nordstrand IF M 45 2:14:14.0 19:07.0
17 Vidar Goldfine NTNUI M 20 2:14:22.0 19:15.0
18 Espen Medbø Oslofjord triatlon M 40 2:14:55.0 19:48.0
19 Anders Muren Skogn IL M 25 2:15:01.0 19:54.0
20 Sondre Gjerde Aardal Åsane Cykle Klubb M Elite 2:15:35.0 20:28.0

Kvinner, topp 20

1 Tyra Bardal Trondheim Triatlonklubb K Elite 2:19:39.0 0:00.0
2 Hannah Judithe Eriksen NTNUI K Elite 2:20:07.0 0:28.0
3 Kristina Starheim Lofoten Triatlonklubb – ULTRA K Elite 2:22:48.0 3:09.0
4 Cornelia Bloch Haugesund Triatlonklubb K 55 2:25:15.0 5:36.0
5 Ulrikke Gaare-Olstad Oslo Idrettslag K Elite 2:31:50.0 12:11.0
6 Johanna Håland Bryne triatlonklubb K 45 2:33:37.0 13:58.0
7 Lene Heimdal Oslostudentenes IK K Elite 2:34:20.0 14:41.0
8 Beate Lærum Berg Skagerrak Sportsklubb K 45 2:34:47.0 15:08.0
9 Ann Åse Stava Helgevold Haugesund Triatlonklubb K 45 2:36:50.0 17:11.0
10 Andrea Vanebo NTNUI K Elite 2:42:42.0 23:03.0
11 Ingeborg Solberg Ringerike Svømmeklubb K 40 2:43:45.0 24:06.0
12 Silje Milenkovic Bryne triatlonklubb K18-19 2:44:49.0 25:10.0
13 Solveig Granås Arendal Triathlon K 50 2:46:31.0 26:52.0
14 Ilka Huber Arendal Triathlon K 45 2:48:05.0 28:26.0
15 Marianne Lien Horten og Omegn’s Cykleklubb K 50 2:50:13.0 30:34.0
16 Lene Rønnevik Haugesund Triatlonklubb K 45 2:50:28.0 30:49.0
17 Heidi Turpin Arendal Triathlon K 40 2:52:42.0 33:03.0
18 Bodil Skaslien NTNUI K 20 2:54:43.0 35:04.0
19 Anne Marie Hausland Arendal Triathlon K 55 2:57:27.0 37:48.0
20 Nina Tveten Skagerrak Sportsklubb K 40 2:57:46.0 38:07.0

Alle resultater – Lørdag

Menn – lang løype, topp 20

1 Martin Skilbrei Bærumsvømmerne M 45 2:17:32.0 0:00.0
2 Andreas Haugerud Anestesilegene Hamar-Elverum M 35 2:17:55.0 0:23.0
3 Ole Peder Moe Tønsberg Triathlonklubb M 45 2:18:27.0 0:55.0
4 Sondre Risdal Solheim Bærumsvømmerne M 30 2:20:39.0 3:07.0
5 Knut Hauge Thunder Athletics M 30 2:20:54.0 3:22.0
6 Henrik H Steenfeldt-Foss Øyna èin to tri M 30 2:21:52.0 4:20.0
7 Sondre Snersrud NHHI (Norges Handelshøyskoles Idrettsforening) / Nhhi Triathlon M 20 2:22:27.0 4:55.0
8 Henrik Spiten Nhhi Triathlon M 20 2:23:38.0 6:06.0
9 Lars Mølmann Skedsmokorset M 25 2:23:42.0 6:10.0
10 Tollef Vollan Thunder Athletics M 30 2:23:58.0 6:26.0
11 André M. Høibo Kristiansand Triathlon / André M. Høibo M 45 2:24:10.0 6:38.0
12 Kristian Grimstad Triathlon M 40 2:24:35.0 7:03.0
13 Kjell Bue Kristiansand Triathlon M 50 2:24:50.0 7:18.0
14 Erlend Martinsen Tønsberg Triathlonklubb M 40 2:26:27.0 8:55.0
15 Theo Lakerveld Tønsberg Triathlonklubb M 40 2:27:16.0 9:44.0
16 Arthur Eknæs Oslo M 25 2:27:53.0 10:21.0
17 Zidane Moujahidi Flekkefjord M 25 2:28:21.0 10:49.0
18 Jan-Asle Gustavsen Grimstad Triathlon M 45 2:29:19.0 11:47.0
19 Kjetil Aarbogh Hamar IL – Triathlon M 45 2:30:03.0 12:31.0
20 Kenneth Halvorsen Grimstad Triathlon M 40 2:30:36.0 13:04.0

Kvinner – lang løype

1 Karoline Nikolaisen Trim Elite K 35 2:28:07.0 0:00.0
2 Nora Johansen Arendal Triathlon K 40 2:33:52.0 5:45.0
3 Linn Karlsvik Tønsberg Triathlonklubb K 40 2:43:42.0 15:35.0
4 Solgunn Berstad Kristiansand Triathlon K 45 2:45:16.0 17:09.0
5 Birgit Kvisvik Frisk i BDO K 25 2:48:14.0 20:07.0
6 Reni Pålsdatter Lukas Grimstad Triathlon / Grimstad Triatlon K 50 2:53:26.0 25:19.0
7 Gerd Elin S. Sandve Oslo Idrettslag K 45 2:54:08.0 26:01.0
8 Linda Moseid Kristiansand Triathlon K 50 2:54:24.0 26:17.0
9 Nicoline Havnå Arendal Triathlon K 35 2:58:51.0 30:44.0
10 Maria Haaland Oslofjord triatlon K 30 3:02:35.0 34:28.0
11 Cecilie Holm Nilsen Gard AS K 45 3:02:37.0 34:30.0
12 Guri Asbøll NTNUI K 20 3:03:23.0 35:16.0
13 Lenja Vivian Pedersen Fevik K 40 3:10:43.0 42:36.0
14 Venke Johansen Arendal Triathlon K 65 3:23:45.0 55:38.0
15 Hege Heiestad Fjellhamar K 50 3:27:20.0 59:13.0

Menn – kort løype, topp 20

1 Felix Almløf Nittedal Triathlonklubb / Nittedal Triathlon M16-17 1:01:13.0 0:00.0
2 Oddmund Søgnen BØ I Telemark M16-17 1:01:51.0 0:38.0
3 Noah Aarøy Haugesund Triatlonklubb M16-17 1:03:38.0 2:25.0
4 Eirik Alexander Håkansson Åsane Cykle Klubb M16-17 1:07:47.0 6:34.0
5 Martin Macmahon Gard AS M 50 1:10:24.0 9:11.0
6 Sverre Egaas Knaben og Fjotland IL / Fjotland Triathlon Mosjon M 40 1:10:40.0 9:27.0
7 Tobias Eidet-Iversen Holmestrand M18-19 1:10:41.0 9:28.0
8 Georg Feed Cykleklubben Haugaland M 45 1:11:06.0 9:53.0
9 Are Solum Gard AS M 35 1:11:42.0 10:29.0
10 Vilhelm Lae Røa Allianseidrettslag M 50 1:11:45.0 10:32.0
11 Anders Boye Rindal IL M 25 1:12:36.0 11:23.0
12 Luca Spak Jenbergsen Rjukan M16-17 1:14:46.0 13:33.0
13 Guttorm Kvastad Arendal Triathlon / Arendal Triathlon/Grimstad Løpeklubb M 50 1:15:13.0 14:00.0
14 Erik Skuland Kristiansand Triathlon M 35 1:15:57.0 14:44.0
15 Sander Langfeldt Hamar IL – Triathlon M18-19 1:16:06.0 14:53.0
16 Kristian Møller Pt-Bua M 45 1:16:13.0 15:00.0
17 Preben Ankersen Grimstad Triathlon / NOV BIL M 55 1:16:19.0 15:06.0
17 Kristian Lien Studsrød Færvik M 25 1:16:19.0 15:06.0
19 Matthias Mueller Gard AS M 45 1:16:25.0 15:12.0
20 Roald Ankersen Grimstad Triathlon M 45 1:16:51.0 15:38.0

Kvinner – kort løype, topp 20

1 Pernille Rønnevik Haugesund Triatlonklubb K16-17 1:10:00.0 0:00.0
2 Maren Sandqvist Bjorli Bærumsvømmerne K16-17 1:11:39.0 1:39.0
3 Silje Vestøl Grimstad Triathlon K 45 1:12:15.0 2:15.0
4 Karianne Velken Kristiansand Triathlon K 50 1:16:18.0 6:18.0
5 Maren Sofie Steen Drammen Triathlon Club K 20 1:17:30.0 7:30.0
6 Maren Johansen HIS K 35 1:17:37.0 7:37.0
7 Anine Ahlsand SK Rye K 25 1:17:54.0 7:54.0
8 Inger Dagny Saanum GE Healtcare K 60 1:18:04.0 8:04.0
9 Amalie Skilbrei Bærumsvømmerne K16-17 1:18:10.0 8:10.0
10 Frida Thorsås SKY Fitness K 25 1:18:17.0 8:17.0
11 Julie Alexandra Wahr-Hansen Bærumsvømmerne K 30 1:18:20.0 8:20.0
12 Signe Konstanse Krogstad-Hansen Aurskog-Høland Triatlon K18-19 1:20:12.0 10:12.0
13 Viviana Hiis Gard AS K 35 1:20:33.0 10:33.0
14 Kimberly Tvedten Triton Lillestrøm svømme- og triatlonklubb K 40 1:20:50.0 10:50.0
15 Randi Marie Dyrkolbotn MHI K 40 1:20:56.0 10:56.0
16 Sonja Emilie Moen NTNUI K 25 1:21:15.0 11:15.0
17 Henriette Heinecke Oslo K 25 1:22:10.0 12:10.0
18 Kjersti Nelson Treningscamp K 35 1:22:24.0 12:24.0
19 Nora Småge Hilsen NTNUI K 20 1:23:09.0 13:09.0
20 Iselin Johansen Kristiansand Triathlon K 25 1:24:02.0 14:02.0

Program

Lørdag 10. juni 2023:

Kl.06.30: Parkering åpner
Kl.07.00: Deltakerservice åpner. Utlevering av deltakerposer
Kl.07.00: Skiftesonen åpner
Kl.08.10: Obligatorisk prerace-møte Lang løype mosjon
Kl.08.30: Start Lang løype mosjon, også stafettlag
Kl.10.40: Obligatorisk prerace-møte for Kort løype mosjon
Kl.11.00: Start Kort løype mosjon (menn)
Kl.11.05: Start Kort løype mosjon (kvinner og stafettlag)
Kl.12.40: Obligatorisk prerace-møte Supersprint
Kl. 13.00: Start Supersprint
Kl. 16.00: Obligatorisk prerace-møte NM normaldistansen

‍Søndag 11. juni 2023:

Kl.06.30: Parkering åpner
Kl.07.00: Deltakerservice åpner. Utlevering av deltakerposer
Kl.07.00: Skiftesonen åpner
Kl.08.30: Start NM normaldistansen
Kl.12.30: Medaljeseremonier NM

Løypebeskrivelse

Kort løype
Lang Løype
Ungdom
NM

Om

Konkurransen ønsker å bidra til pur idrettsglede og folkehelse, enten du er 8, 18 eller 80 år. Arrangørklubben er Arendal Triathlon, som ble stiftet i 2007. Første gang konkurransen ble arrangert var i 2009. Da var det 275 deltakere som stilte til start.

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater