Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Jølster Maraton 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater Jølster Maraton som arrangeres 1. juli 2023.

Publisert 1. juli 2023 i Resultater

Jølster Maraton 2023

40. utgave

Dato

1. juli

Sted

Vassenden, Jølster – Vestland

Distanse

5 km | 10 km | Halvmaraton | Maraton

Startlister

Resultater

Maraton menn, topp 10

1 Håvard Berland BFG Bergen Løpeklubb M45-49 02:37:58 00:00
2 Stein Henrik Olaussen Varegg Fleridrett / Øl og Kondis M35-39 02:45:42 07:44
3 Sander Kjøsnes Lie FRI IL M23-34 02:51:50 13:52
4 Simen Skistad Skistad Transport M23-34 02:54:16 16:18
5 Daniel Espeland Oslo M23-34 02:59:47 21:49
6 Karl Viktor Fessl Oslo M40-44 03:00:24 22:26
7 Tord Langedal Ness Zebra Consulting M23-34 03:05:05 27:08:00
8 Sjur Breivik Ask Friidrett M40-44 03:06:01 28:03:00
9 Ove Wolff Hyllestad IL M55-59 03:08:57 30:59:00
10 Inge Lende Ask Friidrett / Løp Sammen Askøy M55-59 03:11:20 33:22:00

Maraton kvinner, topp 10

1 Synnøve Aune Bergen K23-34 03:12:00 00:00
2 Evelyn Handegård Sotra Sportsklubb K23-34 03:24:49 12:49
3 Lene Sikveland Undheim IL K40-44 03:32:34 20:34
4 Leni Økland BFG Bergen Løpeklubb K35-39 03:33:40 21:40
5 Emily Betts London K23-34 03:37:21 25:21:00
6 Gro Anita Aartun Imsland Team Imsland K45-49 03:42:12 30:12:00
7 Edna Karin Boge Leikvoll BFG Bergen Løpeklubb K60-64 03:46:37 34:38:00
8 Inger Johanne Klokset Haugesund Idrettslag K55-59 03:47:37 35:37:00
9 Mari Johansen Aune Leikanger K35-39 03:53:35 41:35:00
10 Liv B. Jegteberg Lystad Sportsklubben Vidar / Team Kondis K60-64 03:59:15 47:15:00

Halvmaraton menn, topp 10

1 Tage Morken Augustson Varegg Fleridrett / Drevelin Aktiv / Team Kjell / Steinerskolen i Bergen VGS M23-34 01:08:02 00:00
2 Ken-Tony Johansen Gular, IL M23-34 01:14:37 06:35
3 Kristian Nestor Jarnung Norna-Salhus IL M45-49 01:15:18 07:16
4 Henrik Angermund Varegg Fleridrett / Running Records M40-44 01:15:24 07:22
5 Lars-Erik Notevarp Bjørge Varegg Fleridrett / Equinor M23-34 01:15:35 07:33
6 Per Christian Eggen Mjøs Varegg Fleridrett M23-34 01:16:02 08:00
7 Brage Burø Sunde Førde M23-34 01:17:21 09:19
8 Stian Bråten Johannessen Bagn IL / FM Gruppen M23-34 01:18:09 10:07
9 Arne Kalland-Olsen Haugesund M23-34 01:18:44 10:42
10 Hugo Olsen BFG Bergen Løpeklubb / Telenor Telesport Bergen M55-59 01:19:15 11:13

Halvmaraton kvinner, topp 10

1 Marie Kloster Skjalg IL K40-44 01:21:38 00:00
2 Malene Hjorteland BFG Bergen Løpeklubb K23-34 01:25:58 04:20
3 Maria Isabel Bipop Bang Jensen Oslo K23-34 01:35:25 13:47
4 Anita Midlang Sogndal K35-39 01:35:41 14:03
5 Solveig Vannes HSI K45-49 01:38:02 16:24
6 Viktoriia Sobko Ukraina K50-54 01:39:43 18:05
7 Mona Haukås Olsen Veten Ladies K35-39 01:40:14 18:36
8 Randi Hukset Sollie Oslo K35-39 01:40:45 19:07
9 Gro Reinhardt Aas Nærsnes Løpeklubb K60-64 01:41:07 19:29
10 Helene Hauge Skei I Jølster K40-44 01:44:31 22:53

10 km menn, topp 10

1 Anders Veum Varegg Fleridrett / EY BIL M20-29 34:18:00 00:00
2 Emanuel Aarseth Jølster IL M14-15 36:21:00 02:03
3 Per Ove Walaker Fanaråk IL M50-59 37:00:00 02:42
4 Sigmund Aasen Kvalheim Lillehammer IF / Lillehammer If/Måløy IL M20-29 37:33:00 03:15
5 Andre Klingenberg Tambarskjelvar, IL M30-39 37:59:00 03:41
6 Gisle Kirkeeide Jølster IL M30-39 38:13:00 03:55
7 Jan-Ove Knutsen Bergen Kommune Bedriftsidrettslag M40-49 38:14:00 03:56
8 Christian Rennemo Nordfjordeid M30-39 38:21:00 04:03
9 Torje Bjørvik Norconsult as M30-39 39:38:00 05:20
10 Hans Olav Midtun Aker Solutions BIL M40-49 40:35:00 06:17

10 km kvinner, topp 10

1 Ane BREKKE Førde IL K20-29 38:24:00 00:00
2 Ine Birgitte Nyhus Varegg Fleridrett K20-29 38:26:00 00:02
3 Jeanette Haugsbø Gaular IL K30-39 41:55:00 03:31
4 Aurora Svalheim Sandane Turn og Idrettslag K14-15 44:20:00 05:56
5 Ingeborg Tysnes Dale IL K50-59 49:13:00 10:49
6 Annika Bjørset Førde K30-39 49:15:00 10:51
7 Marit Dahle Oslo K30-39 50:13:00 11:49
8 Stine Solvik Førde K30-39 50:26:00 12:02
9 Sandrine Stora Basel K40-49 52:46:00 14:22
10 kristine myrland Frekhaug K20-29 53:29:00 15:05

5 km kvinner, topp 10

1 Eivind Øygard Jølster IL M30-39 14:45 00:00
2 Håvard Klakegg Jølster IL M20-29 16:32 01:47
3 Mads Knutsen Florø Tog IF M30-39 17:11 02:26
4 Magnus Reite-Bjellaas Jølster IL M20-29 17:23 02:38
5 Severin Halland M20-29 17:47 03:02
6 Torstein Vonen Tambarskjelvar, IL M30-39 17:52 03:07
7 Even Bjørkhaug Førde IL / Førde IL Symjing M14-15 17:52 03:07
8 Odd Rognebakke Tambarskjelvar, IL M60-69 18:42 03:57
9 Erling Hagen BFG Bergen Løpeklubb / Telenor Telesport Bergen M50-59 18:47 04:02
10 Kjell Øygard Jølster IL M60-69 18:51 04:06

5 km kvinner, topp 10

1 Eli Anne Dvergsdal Fana IL / Dynafit K30-39 16:57 02:12
2 Frida Øygard Fiskebeinern SK K20-29 20:04 03:07
3 Maria Klakegg Jølster IL K14-15 20:16 03:19
4 Kaja Johannessen Skrede Førde IL K14-15 21:18 04:21
5 Bracha Grossman Second Wind K40-49 21:31 04:34
6 Tora Haaland Stadlandet IL K30-39 22:42 05:45
7 Johanne Støfring Jølster IL K18-19 23:02 06:05
8 Kristin Sunde Jølster IL K40-49 23:32 06:35
9 Pia Kvernevik Måløy Idrettslag K30-39 24:19:00 07:22
10 Amalie Salvesen Skjalg IL K16-17 25:12:00 08:15

Om løpet:

Program:

08:00 – Stemnekontoret opnar
10:00 – Registrering sykkeltrim
10:00 – Start maraton
11:15 – Start halvmaraton
11:40 – Start 10 km
11:50 – Start 5 km
13:15 – Start miniton
14:00 – Premieutdeling ved Gjesthalla

Drikkestasjonane står slik sett frå start: 2-5-10-14-19 km. Same system tilbake til mål, men sjølvsagt motsatt veg. Du får servert vatn, saft, cola og sportsdrikk (Fuel of Norway med sitron lime smak). I tillegg har vi bananer.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater