Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Jomfrulandsløpet 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater Jomfrulandsløpet som arrangeres 2. juli 2023.

Publisert 2. juli 2023 i Resultater

Jomfrulandsløpet 2023

Dato

2. juli

Sted

Jomfruland – Vestfold og Telemark

Distanse

5 km | 10 km

Startlister

Resultater

10 km menn, topp 20

1 Jørgen Hals Kragerø IF Friidrett M30-39 33:52:00 00:00
2 Ole Heldal Larsen Gjerpen Idrettsforening / Gjerpen IF M30-39 34:03:00 00:11
3 Thomas Guste-Pedersen Kragerø IF M30-39 34:54:00 01:02
4 Knut Harald Semb Gjerpen Idrettsforening M40-49 35:10:00 01:18
5 Viktor Aanesen Langesund sykle- og triathlonklubb M17-29 35:40:00 01:48
6 Tor Myhre Vegårshei IL M17-29 36:08:00 02:16
7 Christoffer Hagen Sportsklubben Vidar M30-39 36:12:00 02:20
8 Julian Reime Ringkollen Skiklubb M17-29 36:32:00 02:40
9 Vemund Myhre Vegårshei IL / Vegårshei M12-16 36:36:00 02:44
10 Thomas Ødegaarden Team Eksjöhus M17-29 36:38:00 02:46
11 Kristian Werner Nordby Sauøya M30-39 36:46:00 02:54
12 Lars Olav Ulleberg Tromsø Løpeklubb M30-39 37:36:00 03:44
13 Lars Heldal Larsen Gjerpen Idrettsforening / Team Rose Eiemdom M30-39 38:06:00 04:14
14 Per Henning Bjerva Ås IL M50-59 38:08:00 04:16
15 Vemund Kragh IL Bevern Friidrett / Team Fosen Yard M17-29 38:30:00 04:38
16 Christian Gjesdaludgaard Løperne av Guttas Runde Bord M30-39 38:36:00 04:44
17 Geir Aabøe Kragerø M40-49 38:40:00 04:48
18 Ulf Brenna Dnb/Il Try M50-59 38:45:00 04:53
19 Dennis Næss Kvelde IL / Dammen1182, Sandefjord Løpeklubb M17-29 39:06:00 05:14
20 Kristian Andresen Kragerø IF Friidrett M30-39 39:20:00 05:28

10 km kvinner, topp 20

1 Ragnhild Amlie Idrettlaget Try K50-59 40:43:00 00:00
2 Ine Bjaadal Winberg Langesund sykle- og triathlonklubb / Grenland Ski K17-29 43:42:00 02:59
3 Kristin Grenan Airmine K50-59 44:29:00 03:46
4 Esmee Valk Haren GN K17-29 45:42:00 04:59
5 Ellen Holmboe Høvik K50-59 46:00:00 05:17
6 Pernille Lauritsen Porsgrunn K17-29 46:54:00 06:11
7 Rita Kristoffersen Gjerstad IL K30-39 47:13:00 06:30
8 Gunhild Stople Sportsjentene K50-59 48:31:00 07:48
9 Ida Berg Helle K12-16 48:41:00 07:58
10 Johanne Hustuft Kvelde IL K17-29 48:54:00 08:11
11 Kristine Reinsviki IL Rein K12-16 49:59:00 09:16
12 Alexandra Botten Høvik IF K17-29 50:08:00 09:25
13 Kari Grusd Team Geitholmen K50-59 50:35:00 09:52
14 Anniken Aamodt Widerøe Equinor K50-59 50:52:00 10:09
15 Katrine Tallaksen Kragerø K40-49 50:56:00 10:13
16 Bente Ruzicka Bull Ski & Kajakk K50-59 50:59:00 10:16
17 Cathrine Stahlsberg Bamble K40-49 51:12:00 10:29
18 Anita Fossberg Kragerø K30-39 51:20:00 10:37
19 Madeleine Fredriksen Bergen K30-39 51:21:00 10:38
20 Marianne Fredriksen Langesund sykle- og triathlonklubb K40-49 52:05:00 11:22

5 km kvinner, topp 20

1 Tuva Meinke Kylland Sturla IF K17-29 19:18 00:00
2 Oda Nordklev Try, Idrettslaget K12-16 20:23 01:05
3 Stina Borgersen Bjaadal Ørn, Idrettsforening / Grenland Ski K12-16 22:01 02:43
4 Erle Meinke Kylland Sturla IF K12-16 22:23 03:05
5 Eli Kjerstadmo Hønefoss K40-49 23:04 03:46
6 Ingebjørg Kili IL Rein K12-16 23:05 03:47
7 Lilje Lopes Patey Idrottslaget i BUL K12-16 24:27:00 05:09
8 Mari Borgersen Bjaadal Ørn, Idrettsforening / Grenland Ski K12-16 24:34:00 05:16
9 Thea Øverkil Speedo Conzales K17-29 24:39:00 05:21
10 Celine Abrahamsen Herkules Ski/Grenland Ski K12-16 24:44:00 05:26
11 Celine Amlie Brenna Idrettslaget Try K12-16 24:57:00 05:39
12 Caroline Marie Brodahl Kragerø K30-39 25:11:00 05:53
13 Anna Regine Myhre Vegårshei IL K12-16 25:13:00 05:55
14 Frid Corwin Oslo K30-39 25:14:00 05:56
15 Amanda Grusd Team Geitholmen K17-29 25:30:00 06:12
16 Kaja Vika Team Geitholmen K17-29 25:32:00 06:14
17 Marte Frøvik-Jensen Kragerø K12-16 25:44:00 06:26
18 Tina Botten Høvik IF / Høvik Joggen K50-59 25:51:00 06:33
19 Maren Aakre Kleven Neslandsvatn K17-29 26:00:00 06:42
20 Ingrid Swinburne Gjerstad IL K12-16 26:09:00 06:51

5 km menn, topp 20

1 Eirik Solvang Jensen Kristiansand S M17-29 17:36 00:00
2 Oliver Gjethammer Try, Idrettslaget / TRY M12-16 17:38 00:02
3 Peder Skarvang Pedersen Kragerø IF Friidrett M17-29 18:03 00:27
4 Elias Nordklev Try, Idrettslaget / TRY M12-16 18:05 00:29
5 Thorvald Tveitereid Stabbestad M17-29 18:13 00:37
6 Sondre Dølven Lindvall Hei IL M12-16 18:29 00:53
7 Kristian Haakenstad Skarphedin, Idrettslaget M12-16 18:38 01:02
8 Fredrik Lønne Harmoni Håndverksbakeri M40-49 19:02 01:26
9 Dag Jean-Hansen Røa IL M40-49 19:52 02:16
9 Thomas Patey Sportsklubben Vidar / Team Altmuliggutta M50-59 19:52 02:16
11 Martin Amlie Brenna Idrettslaget Try M12-16 20:11 02:35
12 Jakob Kleiven Meltzer M17-29 20:13 02:37
12 Emil Rimeslåtten Svarstad IL M12-16 20:13 02:37
14 Ole Johnny Sogn Kvelde M30-39 20:29 02:53
15 Filip Hellmann Speedo Conzales M17-29 20:41 03:05
16 Øyvind Skarelven Kroken IL M40-49 20:43 03:07
17 Max Huysman Apex International Running Club M17-29 20:49 03:13
18 Mats Rafoss Skien M17-29 21:11 03:35
19 Sondre Olsen Gamle Fredrikstad M12-16 21:17 03:41
20 Lucas Lopes Patey Heming Fotball M12-16 21:18 03:42

Om løpet:

KIF Friidrett har hvert år gleden av å kunne innby til det tradisjonelle mosjonsløpet på denne ytterste øya i Kragerø-skjærgården – bortsett fra to år med pandemi. Nå er vi tilbake til «normale tilstander» igjen, og løpet i månedsskiftet juni-juli er som før åpent for alle, også for dem som ikke er tilsluttet noe idrettslag.

Det “klassiske” Jomfrulandsløpet er 10 km langt, dvs. at det går over to runder i en 5-kilometersløype. Slik blir det lettere for publikum å følge med, samtidig som det er enklere å avvikle for oss som arrangører. I tillegg er det mulig å nøye seg med én runde, altså 5 km med tidtaking, i tillegg til at det også fins en trimklasse uten tidtaking.

Løpet foregår i idylliske omgivelser med grønne enger, havluft og mykt underlag. Start og innkomst er som alltid ved kafeen, og starten er når flyttet til klokka 13.30, en halv time tidligere enn før. Deltakerne bør være ute i god tid. Etteranmeldte bes møte seinest én time før start (helst lenge før!).

Hjemmeside

Løypekart

Flere resultater

Alle resultater