Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Kristinaløpet 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Kristinaløpet som arrangeres lørdag 24. juni 2023.

Publisert 24. juni 2023 i Resultater

Kristinaløpet 2023

Dato

16. juni

Sted

Tønsberg – Telemark og Vestfold

Distanse

5 km | 10 km

Startlister

Resultater

10 km menn, topp 30

1 Ola Sakshaug Trondheim M35-39 33:18:00 00:00
2 Espen PERSEN Oslo M17-29 33:20:00 00:02
3 Axel Dabe IL Runar M17-29 33:23:00 00:05
4 Bjørnar Tho HRC M35-39 33:32:00 00:14
5 Sondre Fylling Sportsklubben Vidar / SK Vidar M30-34 34:12:00 00:54
6 Daniel Støen Nøtterø Rønners M35-39 34:45:00 01:27
7 Erlend Berger Sportsklubben Vidar M30-34 35:14:00 01:56
8 Tobias Horn Semb Nmbui M17-29 36:05:00 02:47
9 Jing Jin Jotun BIL M35-39 36:14:00 02:56
10 Jon Shaw Asker M30-34 36:52:00 03:34
11 Anders Alexander Johannessen Tønsberg Friidrettsklubb M30-34 36:56:00 03:38
12 Karl-Sigurd Hauan Nøtterø Rønners/Team Hauan/Nøtterøy Friidrett M40-44 37:02:00 03:44
13 Halvor Brochmann Stabekk M35-39 37:04:00 03:46
14 Mathias Gauer Undrumsdal M35-39 37:08:00 03:50
15 Tom Roger Vege-Tangen Namdal LK M50-54 37:22:00 04:04
16 Erik Røssland Kløvstad Østerås M30-34 38:08:00 04:50
17 Kjetil Sørum Stavern Sport M45-49 38:18:00 05:00
18 Kristoffer Bjordal Gluppe Tønsberg Kommune M35-39 38:25:00 05:07
19 Henrik Guii-Larsen Sandefjord M40-44 38:25:00 05:07
20 Pål Unnerud Bekkevard Jotun BIL M30-34 38:27:00 05:09
21 Dennis Næss Kvelde IL / Ditt Grafisk M17-29 38:27:00 05:09
22 Trym Wian Laktatkameratene M17-29 38:30:00 05:12
23 André Midtfjeld Sarpsborg SK M35-39 38:31:00 05:13
24 Jan Fredrik Andersen Skien M35-39 38:34:00 05:16
25 Erik Krauss-Svensrud Tromsø M35-39 38:45:00 05:27
26 Truls Johansen Slitusprinterne M40-44 38:55:00 05:37
27 Vetle Mathisen Löplabbet Tønsberg M17-29 38:55:00 05:37
28 Richard Waren Bamford 1869 M40-44 39:13:00 05:55
29 Marius Neset Oslo M35-39 39:19:00 06:01
30 Adrian Lindgren Tønsberg Roklubb M17-29 39:24:00 06:06

Kvinner, topp 30

1 Angelica Karlsen Moss IL K17-29 36:23:00 00:00
2 Kathrine Kvernmo Oslo K30-34 37:16:00 00:53
3 Elin Støvern Sigdal Friidrettsklubb K30-34 40:10:00 03:47
4 Ingrid Knotten Haugberg Andebu IL K45-49 40:47:00 04:24
5 Elisabeth Krauss-Svensrud Oslo K30-34 41:43:00 05:20
6 Viktoria Maria Gundersen Sportsklubben Vidar K17-29 41:52:00 05:29
7 Anine Rabe Tønsberg K30-34 41:57:00 05:34
8 Anna Grande Tjøme Løpeklubb / Tønsberg Triathlonklubb K17-29 42:37:00 06:14
9 Julie Wiik Tjøme Løpeklubb K35-39 43:07:00 06:44
10 Johanne Knoph Sandvand Vestskogen K30-34 43:19:00 06:56
11 Sidsel Skjaeggestad Mohn Kongsberg IF / Kongsberg Idressforening K55-59 44:04:00 07:41
12 Inese Ruse Kongsvinger K40-44 44:08:00 07:45
13 Linda-Louise Saue Hannestad Billingstad K30-34 44:51:00 08:28
14 Sara Havang Tønsberg K17-29 44:52:00 08:29
15 Nina Espedal Stavanger K45-49 45:05:00 08:42
16 Kine Gjersøe Tønsberg K40-44 45:15:00 08:52
17 Kari Anne Hansen Level K35-39 45:49:00 09:26
18 Ane Vilnes Oslo K30-34 45:50:00 09:27
19 Helga Bekkevold Tjøme Løpeklubb K40-44 45:51:00 09:28
20 Vilde Karoline Nilsen Bjørnø Oslo K30-34 46:09:00 09:46
21 Marita Bergum Sandberg Asics Frontrunner/Sk Vidar K40-44 46:13:00 09:50
22 Anniken Holst Sportsklubben Vidar K17-29 46:30:00 10:07
23 Danielle Cabral Billingstad K17-29 46:43:00 10:20
24 Marte Shake La Queen Fevang Tolvsrød K17-29 47:29:00 11:06
25 Kjersti Væge Kyrksæterøra IL K45-49 47:29:00 11:06
26 Monica Finnerud Duken K50-54 47:31:00 11:08
27 Kathrine Olsen NAV Tønsberg K45-49 47:35:00 11:12
28 Anne Oppedal Nøtterø Rønners K35-39 47:51:00 11:28
29 Ina Fossum-Ieess Oslo K35-39 47:51:00 11:28
30 Karense Ulseth Tjøme Løpeklubb K40-44 47:53:00 11:30

5 km menn, topp 30

1 Jonatan Vedvik Tønsberg Friidrettsklubb / Etc.No M17-29 15:00 00:00
2 Ole Tafjord Suhrke Tønsberg M17-29 15:50 00:50
3 Andreas Skatvedt Iversen Mandagsklubben M17-29 15:51 00:51
4 Eirik Bergene AABREKK Sandefjord Turn & Idrettsforening M17-29 15:52 00:52
5 Max Ratus Semb Oseberg Skilag M17-29 16:11 01:11
6 Eirik Emil Andresen Varegg Fleridrett / Varegg/Mandagsklubben M17-29 16:25 01:25
7 Benjamin Dolva Holmestrand M30-34 16:25 01:25
8 Håvard Fluge Petterson Löplabbet Tønsberg M17-29 16:33 01:33
9 Tarjei Midtgarden Mårdalen Intersport Farmandstredet M17-29 16:47 01:47
10 Kasper Fet Støtvig Oseberg Skilag M17-29 16:47 01:47
11 Pål Suhrke Tønsberg M50-54 16:51 01:51
12 Håkon Bergesen Mandagsklubben M17-29 17:06 02:06
13 Edvard Martinius Ustad Oseberg Skilag M12-16 17:19 02:19
14 Halvor Elverum Ntnui M17-29 17:29 02:29
15 Helge Sølvberg Tønsberg M30-34 17:35 02:35
16 Felix Suhrke Engeseth Oslo M12-16 17:41 02:41
17 Karl Andreas Eggan Trondheim M30-34 17:49 02:49
18 Thor Kristian Øvergaard Runagain M30-34 17:52 02:52
19 Fredrik Camillo Wille Oseberg Skilag M17-29 17:53 02:53
20 Noah Boge Oseberg Skilag M12-16 17:53 02:53
21 Viktor Wollan Jordbærparty M30-34 17:55 02:55
22 John Aslak Nærsnes Løpeklubb / Altra M35-39 17:55 02:55
23 Eirik Moen Mandagsklubben / Skanska Aktiv M17-29 17:57 02:57
24 Tobias Hellesvik Mandagsklubben Avd. Dollaråsen M17-29 17:59 02:59
25 Isak Løkke OTO (Orienteringslaget Tønsberg og Omegn) M12-16 18:01 03:01
26 Olav Wille Oseberg Skilag M12-16 18:02 03:02
27 Christian Bakke Dammen1182, Sandefjord Løpeklubb M40-44 18:09 03:09
28 Magnus Iversen Tønsberg M30-34 18:16 03:16
29 Anders Aas Olympia Sport / Oseberg Skilag M45-49 18:17 03:17
30 Anders Torbjørnsen Sandefjord M45-49 18:28 03:28

5 km kvinner, topp 30

1 Ine Bakken Sportsklubben Vidar K17-29 16:38 00:00
2 Mari Kittelsen Gaardholm Oslo K17-29 19:01 02:23
3 Maria Hartz Melling Sturla IF K17-29 19:09 02:31
4 Julie Sand-Hanssen Eiker-Kvikk, IF K17-29 19:09 02:31
5 Mona Hegna Gransherad K17-29 19:27 02:49
6 Maria Fet Støtvig Sem IF K12-16 19:54 03:16
7 Hannah Brænden SG K17-29 19:56 03:18
8 Tuva Svindland Oseberg Skilag K17-29 19:56 03:18
9 Anna Aukland Sem IF K12-16 20:10 03:32
10 Anne Haugberg Andebu IL K12-16 20:18 03:40
11 Emilie Wilberg SG IL K30-34 20:38 04:00
12 Therese Skaug Oslo K30-34 20:56 04:18
13 Martine Linnestad Tønsberg Friidrettsklubb K17-29 20:57 04:19
14 Tuva Aunan Tolvsrød K17-29 21:31 04:53
15 Elise Nedregaard Reistad K17-29 21:39 05:01
16 Thea Rabe SG IL K17-29 21:40 05:02
17 Mathilde Robertstad Optiker Holt AS K17-29 21:54 05:16
18 Kirsti Grape Rykkinn K50-54 21:57 05:19
19 Else-Beathe Disch Olsrød Oseberg Skilag K50-54 21:58 05:20
20 Jenny Axisa Eriksen Andebu IL K17-29 22:30 05:53
21 Trine Klausen Aunan Tolvsrød K45-49 22:32 05:54
22 Eveline Skarbøvik Borchgrevink Kirkens Bymisjon K45-49 22:34 05:56
23 Ingunn Minelle Ingunn Minelle K40-44 22:35 05:57
24 Brittiren Larsen Tjøme Løpeklubb K40-44 22:36 05:58
25 Eline Kulset Oslo K12-16 22:38 06:00
26 Malin Gallis Tønsberg Friidrettsklubb K12-16 22:46 06:08
27 Astrid Aas Oseberg Skilag K12-16 22:52 06:14
28 Emma Karlsen Oslo K17-29 22:57 06:19
29 Silje Nordahl Disserud IL Sandvin K30-34 23:00 06:22
30 Andra Bjordal Gluppe Nøttewrøy Diggeste Damer K30-34 23:02 06:24

Om løpet

Løpet arrangeres lørdag 24. juni 2023. Bli med på det tradisjonsrike løpet i Tønsbergs gater! Distansene er 5 og 10 km. I tillegg arrangeres Barnas Kristinaløp som er 500 meter.

Årets Kristinaløp arrangeres med noen endringer i starttidspunktene for løpene. Barnas løp starter som vanlig kl. 15:00, mens både 5km og 10km starter samtidig kl. 16:00.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater