Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | Landsskytterstevne| Alle resultater

Resultater Leknesløpet 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater for Leknesløpet som arrangeres 26. august 2023.

Publisert 26. august 2023 i Resultater

Leknesløpet 2023

Dato

26. august

Sted

Leknes – Nordland

Distanse

5 km | 10 km | Halvmaraton

Startliste

Resultater

Halvmaraton menn

1 Gøran Rasmussen-Åland Ap/Blest/Lofoten Løpeklubb ? Menn 40-59 1:23:03.3 0:00.0
2 Kristoffer Johansen Leknes Menn 20-39 1:34:11.0 11:07.7
3 Simon Iversen Blims Menn 20-39 1:38:01.5 14:58.2
4 Pål Abelsen Vestvågøy Triathlonklubb Menn 60+ 1:38:10.8 15:07.5
5 Svein Lindberg Lofoten Sykkelklubb Menn 60+ 1:43:23.8 20:20.5
6 Kristoffer Håkonsen Vestvågøy Triatlonklubb Menn 20-39 1:43:52.6 20:49.3
7 Mathias Wigum Advansia Menn 20-39 1:46:40.7 23:37.4
8 Martin Peder Bakkejord Insula AS Menn 20-39 1:47:00.6 23:57.3
9 Anders Fjelltun Stamsund Menn 40-59 1:51:54.7 28:51.4
10 Øystein Rist Ballstad Menn 40-59 1:54:12.0 31:08.7
11 Borgar Svendsen-Lindbäck Gravdal Menn 16-19 1:56:43.0 33:39.7
12 Feliciano Maluve 8372 Menn 20-39 1:56:45.9 33:42.6
13 Dan-Viggo Vårum Gravdal Menn 40-59 2:07:03.1 43:59.8

Halvmaraton kvinner

1 Sunneiv Syversrud Lofoten Politiidrettslag Kvinner 20-39 1:41:41.6 0:00.0
2 Ingrid Klovning Leknes Kvinner 20-39 1:48:28.1 6:46.5
3 Vigdis Lorentzen LFK Kvinner 20-39 1:54:33.0 12:51.4
4 Wenche Bøe Leknes Skiklubb Kvinner 40-59 1:57:39.6 15:58.0
5 Nora Tuormaa Bøstad Kvinner 20-39 2:00:14.5 18:32.9

10 km menn

1 Sigve Høyen Wærstad Leknes Skiklubb Menn 20-39 35:08.0 0:00.0
2 Trym Bragason Toreid IL Blest Menn 13-15 37:03.0 1:55.0
3 Espen Johansen Leknes Skiklubb Menn 20-39 38:51.8 3:43.8
4 Eivind Fredly KS Ski Lofoten Menn 16-19 39:06.3 3:58.3
5 Eidar Furu Leknes Skole Menn 40-59 39:50.4 4:42.4
6 William Fjellheim Ulriksen KS SKI Lofoten Menn 16-19 41:00.0 5:52.0
7 Raymond Bakken Leknes Skiklubb Menn 40-59 41:05.9 5:57.9
8 Magnus Halset Borg Atletiske Fiskesprettere/Leknes Skole Menn 20-39 41:24.7 6:16.7
9 Johannes Hardeng Bafs Menn 20-39 41:41.6 6:33.6
10 Andreas Arctander Leknes Menn 20-39 42:05.1 6:57.1
11 Jan-Levi Brinchmann Lofotkraft Bedriftsidrettslag Menn 40-59 44:09.1 9:01.1
12 Leif-Ole Barth Leknes Menn 20-39 47:10.9 12:02.9
13 Cato Fredriksen Leknes Menn 40-59 47:40.9 12:32.9
14 Eskil Wærstad Sennesvik Menn 20-39 47:50.5 12:42.5
15 Marius Morstøl Nordlandssykehuset Lofoten Menn 40-59 48:57.9 13:49.9
16 Anton Fjellheim Ulriksen KS SKI Lofoten Menn 16-19 51:24.3 16:16.3
17 Ludvik Rasmussen-Åland IL Blest Menn 13-15 52:53.0 17:45.0
18 Jan Arntsen Vågan Bowlingklubb Menn 40-59 53:44.3 18:36.3
19 Agnar Berg Ballstad Menn 13-15 1:03:33.3 28:25.3
20 Daniel Pleym Olsen Gravdal Menn 20-39 1:03:49.5 28:41.5
21 Leif Klausen Leknes Skiklubb Menn 40-59 1:18:23.8 43:15.8

10 km kvinner

1 Friederike Røper Leknes Skiklubb Kvinner 20-39 45:19.8 0:00.0
2 Silje Fjellheim Ulriksen KS SKI Lofoten Kvinner 13-15 47:25.5 2:05.7
3 Katrin Muthjohansen Bafs/ Leknes Skiklubb Kvinner 20-39 48:05.8 2:46.0
4 Hannah Roll Leknes Kvinner 20-39 55:39.5 10:19.7
5 Gry Strømnes Stamsund Kvinner 40-59 55:55.0 10:35.2
6 Marthe Skarpås Gravdal Kvinner 20-39 1:00:02.1 14:42.3
7 Tove Westgaard Leknes Kvinner 60+ 1:02:16.1 16:56.3
8 Ronja Athammer Gravdal Kvinner 20-39 1:04:09.6 18:49.8
9 Stina Strøm Borg Atletiske Fiskesprettere Kvinner 20-39 1:05:56.7 20:36.9
10 Kjellaug Guldal Gravdal Kvinner 60+ 1:19:23.9 34:04.1

5 km menn

1 Ruben Antonsen Vestvågøy Triathlonklubb Menn 20-39 21:09.0 0:00.0
2 Håvard Heimark Leknes Menn 20-39 22:17.6 1:08.6
3 Brage Toreid Blest IL Menn 40-59 22:30.9 1:21.9
4 Bernt Kristoffersen Leknes Skiklubb Menn 60+ 25:15.7 4:06.7
5 Benjamin Einarsen Lofoten Bob- og Kappgangklubb Menn 40-59 26:51.8 5:42.8
6 Geir Kristian Johansen Plater & Kassetter Menn 40-59 27:37.3 6:28.3
7 Gert Westblad Gravdal Menn 60+ 31:13.2 10:04.2
8 Steinar Evjen Napp Menn 40-59 40:45.9 19:36.9
9 Oliver Berg Ballstad Menn 10-12 41:02.6 19:53.6
10 Isak Olai Rist Ballstad Menn 13-15 41:12.6 20:03.6
11 Leon Emil Rist Ballstad Menn 10-12 41:25.6 20:16.6

5 km kvinner

1 Camilla Bastein Leknes Kvinner 20-39 24:35.7 0:00.0
2 Lene-Catrin Ervik Sistranda Kvinner 40-59 26:43.3 2:07.6
3 Hilde Toreid Blest IL Kvinner 40-59 27:15.3 2:39.6
4 Camilla Iren Larsen Leknes Kvinner 20-39 27:27.1 2:51.4
5 Miriam Haven Gravdal Kvinner 20-39 27:30.9 2:55.2
6 Hege Sandvik MDG Vestvågøy / Leknes Skole Kvinner 20-39 27:43.4 3:07.7
7 Maja Nordheim Leknes Skiklubb Kvinner 20-39 27:43.6 3:07.9
8 Ellen Martinsen Bøstad Kvinner 60+ 29:20.1 4:44.4
9 Marthe Julie Vollan Vestvågøy Triathlonklubb Kvinner 40-59 31:56.1 7:20.4
10 Lea Aursand Leknes Skole Kvinner 20-39 31:57.1 7:21.4
11 Katrine Fjelltun-Larsen Leknes Kvinner 20-39 32:37.3 8:01.6
12 Liv Sofia Evjen Leknes Kvinner 20-39 37:35.5 12:59.8
13 Marielle Evjen Napp Kvinner 20-39 40:45.8 16:10.1

Om løpet

Lørdag 26. august er det klart for årets utgave av Leknesløpet. Som tidligere kan du velge mellom halvmaraton, 10 km og 5 km. I tillegg blir det barneløp. Barneløp 1,6 km (rulleskiløypa).

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater