Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Luxembourg Rundt 2023

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Luxembourg Rundt som arrangeres fra 17. september 2023.

Publisert 24. september 2023 i Sykkel

Luxembourg Rundt 2023

Etapperitt over fem etapper (2.Pro)

Tour de Louxembourg

Dato

20. – 24. september

Startliste

Hjemmeside

Resultater – etappe for etappe

20. september, etappe 1: Luxembourg-Luxembourg

Liveoppdateringer

21. september, etappe 2: Mondorf-les-Bains-Mamer

Liveoppdateringer

22. september, etappe 3: Mertert-Vianden

Liveoppdateringer

23. september, etappe 4: Pétange-Pétange

Liveoppdateringer

24. september, etappe 5: Mersch-Luxembourg

Liveoppdateringer

Om Luxembourg Rundt

The Tour de Luxembourg is an annual stage race in professional road bicycle racing held in Luxembourg. The Tour de Luxembourg is classified as a 2.Pro race, the highest rating below the World Tour, by the Union Cycliste Internationale (UCI), the sport’s governing body. In 2006, the Tour became part of the UCI Europe Tour, and became part of the UCI ProSeries in 2020. Primarily held in late May to early June, the event was sometimes used by riders as a preparation race for the Tour de France.

In his 2021 autobiography Væddeløber, the 2014 winner Matti Breschel “revealed” that his overall victory was partly facilitated by on the final stage motivating riders of another team by the promise of a 1000 € each gain if succeeding in keeping contact with the breakaway

Tidligere vinnere av Luxembourg Rundt

Year Country Rider Team
1935  Luxembourg Mathias Clemens
1936  Luxembourg Mathias Clemens
1937  Luxembourg Mathias Clemens
1938  Belgium Lucien Vlaemynck
1939  Luxembourg Mathias Clemens
1940 No race due to World War II
1941  Luxembourg Christophe Didier
1942  Luxembourg François Neuens
1943  Luxembourg François Neuens
1944 No race due to World War II
1945  Luxembourg Jean Goldschmit
1946  Belgium Briek Schotte
1947  Luxembourg Mathias Clemens
1948  Luxembourg Jean Goldschmit
1949  Luxembourg Bim Diederich
1950  Belgium Isidoor De Ryck
1951  Luxembourg Marcel Ernzer
1952  Luxembourg Jeng Kirchen
1953  Belgium Robert Vanderstockt
1954  Luxembourg Jean-Pierre Schmitz
1955  France Louison Bobet
1956  Luxembourg Charly Gaul
1957  France Gérard Saint
1958  Luxembourg Jean-Pierre Schmitz
1959  Luxembourg Charly Gaul
1960  Luxembourg Marcel Ernzer
1961  Luxembourg Charly Gaul
1962  Belgium Jef Planckaert
1963  Belgium Yvo Molenaers
1964  Netherlands Arie den Hartog
1965  Great Britain Vin Denson
1966  Luxembourg Edy Schütz
1967  Belgium Frans Brands
1968  Luxembourg Edy Schütz
1969  Italy Davide Boifava
1970  Luxembourg Edy Schütz
1971  Belgium André Dierickx
1972  Belgium Roger Rosiers
1973  France Sylvain Vasseur
1974  Belgium Freddy Maertens
1975  Belgium Frans Verbeeck
1976  Belgium Frans Verbeeck
1977  Netherlands Bert Pronk
1978  Belgium Ludo Peeters
1979  Luxembourg Lucien Didier
1980  Netherlands Bert Oosterbosch
1981  Soviet Union Yuri Barinov
1982  France Bernard Hinault
1983  Luxembourg Lucien Didier
1984  France Christophe Lavainne
1985  Netherlands Jelle Nijdam
1986  Netherlands Steven Rooks
1987  Denmark Søren Lilholt
1988   Switzerland Richard Trinkler
1989  Netherlands Michel Cornelisse
1990  France Christophe Lavainne
1991  Netherlands Gert-Jan Theunisse
1992  France Jean-Philippe Dojwa
1993  Italy Max Sciandri
1994  Netherlands Frans Maassen
1995   Switzerland Rolf Järmann
1996  Italy Alberto Elli
1997  Belgium Frank Vandenbroucke
1998  United States Lance Armstrong U.S. Postal Service
1999  Belgium Marc Wauters Rabobank
2000  Italy Alberto Elli Team Telekom
2001  Denmark Jørgen Bo Petersen Team Fakta
2002  Sweden Marcus Ljungqvist EDS–Fakta
2003  France Thomas Voeckler Brioches La Boulangère
2004  Belgium Maxime Monfort Landbouwkrediet–Colnago
2005  Hungary László Bodrogi Crédit Agricole
2006  United States Christian Vande Velde Team CSC
2007   Switzerland Grégory Rast Astana
2008  Netherlands Joost Posthuma Rabobank
2009  Luxembourg Fränk Schleck Team Saxo Bank
2010  Italy Matteo Carrara Vacansoleil
2011  Germany Linus Gerdemann Leopard Trek
2012  Denmark Jakob Fuglsang RadioShack–Nissan
2013  Germany Paul Martens Blanco Pro Cycling
2014  Denmark Matti Breschel Tinkoff–Saxo
2015  Germany Linus Gerdemann Cult Energy Pro Cycling
2016  Netherlands Maurits Lammertink Roompot–Oranje Peloton
2017  Belgium Greg Van Avermaet BMC Racing Team
2018  Italy Andrea Pasqualon Wanty–Groupe Gobert
2019  Spain Jesús Herrada Cofidis
2020  Italy Diego Ulissi UAE Team Emirates
2021[5]  Portugal João Almeida Deceuninck–Quick-Step
2022  Denmark Mattias Skjelmose Jensen Trek–Segafredo

Flere resultater

Alle resultater