Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Mandalsmaraton 2023

Lignende saker

Startlister, program og resultater for Mandalsmaraton som arrangeres 26. august 2023.

Publisert 26. august 2023 i Resultater

Mandalsmaraton 2023

Dato

26. august

Sted

Giert Karis plass, Mandal – Agder

Distanse

10 km | Halvmaraton | Maraton

Startliste

Alle resultater

Maraton menn, topp 20

1 Robert Bue Marnardal M23-34 02:44:01 00:00
2 Kim Bertheussen Kristiansand S M40-44 02:45:43 01:42
3 Preben Hafnor Oslo M23-34 02:57:03 13:02
4 Sverre Soleng Stayer Løpeklubb M40-44 02:57:12 13:11
5 Johnny Hansen Kristiansand Løpeklubb M45-49 02:57:22 13:21
6 Aleksander Davidsen Notoriske Utekatter M23-34 02:59:46 15:45
7 Thor Martin Pedersen Kristiansand S M45-49 03:04:45 20:44
8 Frode Hodne Equinor BIL M50-54 03:05:45 21:44
9 Magnus Lindland Sletten Loplabbet M23-34 03:14:18 30:17:00
10 Knut Erik Johannesen Mandal og Halse IL-Friidrett M23-34 03:18:15 34:14:00
11 Åsbjørn Ueland Varhaug IL / Equinor B.I.L M55-59 03:19:01 35:00:00
12 Terje Uriansrud Skjetten M50-54 03:20:42 36:41:00
13 Arne Kristoffersen Farsund M40-44 03:23:49 39:48:00
14 Yngve Vetrhus Kristiansand S M45-49 03:23:59 39:58:00
15 Ronny Warmbrodt Lindesnes M40-44 03:24:16 40:15:00
16 Asle Foss Lyngdal M60-64 03:25:04 41:03:00
17 Thomas Støle Fidje Giv Akt IL M35-39 03:26:39 42:38:00
18 Truls Henrik Dalan Mandal Øl og Spaserklubb M35-39 03:30:16 46:15:00
19 Ronald William Polenz Nodeland M35-39 03:31:21 47:20:00
20 Rune Jakobsen Kristiansand Løpeklubb M50-54 03:33:41 49:40:00

Maraton kvinner

1 Randi Marie Dyrkolbotn Mandal og Halse IL-Friidrett K40-44 03:06:57 00:00
2 Melinda Frigstad Kvinesdal IL K35-39 03:08:28 01:31
3 Liv Torunn Netland Mandalitten K35-39 03:12:52 05:55
4 Inger Dagny Saanum GE Helthcare K60-64 03:13:26 06:29
5 Tiril Bjønnes Kristiansand Kommune K35-39 03:17:17 10:20
6 Kjerstin Loland Kristiansand S K35-39 03:49:06 42:09:00
7 Vera Vigunante Nystad Søgne IL K75-79 03:54:09 47:12:00
8 Marie Hornnes Otra il K23-34 04:04:53 57:56:00
9 Teresa Pham Kristiansand S K40-44 04:07:34 01:00:37

Halvmaraton menn, topp 20

1 Knud Kalsås Kristiansand Løpeklubb M40-44 01:16:28 00:00
2 Vegard Borsheim Bjerkreim IL M23-34 01:17:28 01:00
3 Tormod Klungland Per Klungland M50-54 01:20:08 03:40
4 Joakim Hanssen Kristiansand Løpeklubb M35-39 01:21:00 04:32
5 Morten Horn ELIESON Ik Gimletroll M23-34 01:21:35 05:07
6 Truls Klungland Søgne M23-34 01:22:19 05:51
7 Tor Olav Leksbø Kristiansand S M23-34 01:23:10 06:42
8 Bjørnar Frostestad Salvesen Mandal M23-34 01:23:24 06:56
9 Anders Gundersen Mhi M20-22 01:23:42 07:14
10 Vegard Aanensen Lyn Saanum M35-39 01:23:56 07:28
11 Henrik Johannessen Tromsdalen M20-22 01:24:04 07:36
12 Stig Andre Jansen Kristiansand Løpeklubb M50-54 01:24:19 07:51
13 Norvald Andreassen Grimstad Løpeklubb M45-49 01:24:42 08:14
14 Teklu Gebregziabher Grimstad M50-54 01:26:44 10:16
15 Tom Henrik Flaa Kristiansand Løpeklubb M35-39 01:27:40 11:12
16 Kåre Aanensen Mandal og Halse IL-Friidrett / Sparebanken SØR M55-59 01:27:57 11:29
17 Tor Inge Omland Grimstad Løpeklubb M45-49 01:28:10 11:42
18 Gaute Kilen Grimstad Løpeklubb M55-59 01:28:43 12:15
19 Lars Petter Ourom Kristiansand Løpeklubb M35-39 01:29:03 12:35
20 Håkon Vestberg Flekkerøy M55-59 01:29:04 12:36

Halvmaraton kvinner, topp 20

1 Ausra A. Johansen Søgne K40-44 01:32:36 00:00
2 Lisbeth Jensen Gallefoss Universitetet i Agder BIL K60-64 01:32:49 00:13
3 Synne Groufh-Jacobsen Kristiansand Løpeklubb K23-34 01:38:46 06:10
4 Anette Birkeland Kristiansand S K35-39 01:39:02 06:26
5 Nora Wætnes Engelsen Sk Smidig K23-34 01:40:22 07:46
6 Johanne Røssland Nupen Kristiansand S K35-39 01:40:41 08:05
7 Tiril Bakke Lyngdal K35-39 01:41:53 09:17
8 Marte Danielsen Vennesla K23-34 01:42:10 09:34
9 Amalie Våge Grannes Kristiansand K23-34 01:42:47 10:11
10 Anne-Lill Larsen Anne-Lill Larsen / Eiendomsmegler 1 Sr-Eiendom K50-54 01:43:59 11:23
11 Guri Asbøll Svorkmo NOI K20-22 01:44:07 11:31
12 Colleen Delane-Skibsrud Vågsbygd Runners K50-54 01:45:41 13:05
13 Lotte Ravndal Kildal Implenia Norge AS K23-34 01:46:08 13:32
14 Marit Gausdal Team Mosjon K55-59 01:46:11 13:35
15 Amanda Nerheim Kristiansand S K35-39 01:46:11 13:35
16 Hanne Borø Sveen Larsen Optikk K40-44 01:48:05 15:29
17 Amalie Haugland Marnardal K23-34 01:48:18 15:42
18 Liv Hege Homme Valle IL / Å Energi K23-34 01:48:37 16:01
19 Anne Karlsen Flekkerøy K23-34 01:49:03 16:27
20 Betina Granlie Mathiesen Oslo K23-34 01:54:26 21:50

Mandalsmila menn, topp 20

1 Erik Udø Pedersen Ullensaker/Kisa IL M23-34 31:20:00 00:00
2 Lars Aanensen PwC M23-34 31:48:00 00:28
3 Paul Johnny Reckmann OPK AS M23-34 32:29:00 01:09
4 Aron Haile Tesfamichael Grimstad M35-39 34:15:00 02:55
5 Jonas Njerve Oslo M23-34 34:41:00 03:21
6 Sivert Oftedal Mandal og Halse IL-Friidrett / MHI Friidrett/Sport 1 Mandal/Hoka M23-34 34:42:00 03:22
7 Kristian Reiten Mandal M35-39 35:02:00 03:42
8 Kristoffer Pettersen Kristiansand Løpeklubb M35-39 35:51:00 04:31
9 Lauritz Dyrkolbotn Mandal og Halse IL-Friidrett M14-15 36:06:00 04:46
10 Jan Tore Gjedrem Bjerkreim IL M23-34 36:27:00 05:07
11 Øyvind Wathne Mandal M23-34 36:59:00 05:39
12 Andreas Mjåland Mjåland Kiropraktikk og Trening AS M23-34 37:05:00 05:45
13 Eivind Rosseland STOKKE Oslo M23-34 37:27:00 06:07
14 Benjamin Andersen Fløymila M23-34 37:37:00 06:17
15 Roger Lea Fløy M35-39 37:53:00 06:33
16 Christoffer Coward Kristiansand Løpeklubb M23-34 38:03:00 06:43
17 Martin Hemmer Kristiansand Løpeklubb M23-34 38:25:00 07:05
18 Eirik Emanuelsen Kjemi Ski M35-39 38:57:00 07:37
19 Magnus Næss Eriksen Lindesnes M23-34 39:12:00 07:52
20 Henning Skollevold Lyngdal M35-39 39:29:00 08:09

Mandalsmila kvinner, topp 20

1 Frida Reiersølmoen Kristiansand Løpeklubb K23-34 35:54:00 00:00
2 Kerstin Kalsås Kristiansand Løpeklubb K40-44 37:45:00 01:51
3 Sølvi Renate Nedreberg Askeland Varegg Fleridrett K23-34 38:48:00 02:54
4 Berit Marie Skretting GTI Friidrettsklubb K35-39 39:45:00 03:51
5 Birgitte Andersen Nilssen Grimstad K23-34 40:12:00 04:18
6 Solveig Steinsland Kristiansand S K23-34 41:51:00 05:57
7 Trine Holmer-Hoven Kristiansand Løpeklubb K45-49 42:47:00 06:53
8 Line Jostedt Mandal K35-39 43:00:00 07:06
9 Vilde Nådland Sømme Figgjo K23-34 43:28:00 07:34
10 Charlotte Aspholm Løplabbet K45-49 45:00:00 09:06
11 Line Rosseland Stokke Å Energi BIL K35-39 45:03:00 09:09
12 Janne Forsdal Borgen Kristiansand S K35-39 45:46:00 09:52
13 Maria Haven Kristiansand S K23-34 46:30:00 10:36
14 Silje Zahl Brandsæter Nodeland K40-44 47:34:00 11:40
15 Randi Føreland Kristiansand S K40-44 48:18:00 12:24
16 Sissel Svindland Mandal K40-44 48:25:00 12:31
17 Liv Tone Fossestøl Kristiansand S K23-34 48:37:00 12:43
18 Mette Gjødestøl Kristiansand S K55-59 48:58:00 13:04
19 May Lis Furenes Mandal K23-34 49:04:00 13:10
20 Tina Høgevold Kristiansand Løpeklubb K45-49 49:47:00 13:53

Om løpet

Løpet ble første gang startet opp i 1980 og har vært arrangert i 40 år! Covid-19 har gitt nye muligheter og gitt anledning til å vitalisere Norges nest eldste og sydligste maraton. Mandals maraton er nå tilbake i ny drakt med en rundløype på 10 km i sentrum og i fantastiske Furulunden. Man kan velge mellom 10 km, halvmaraton og maraton. I tillegg har vi Familieløypa.

Start tider – Giert Karis plass Mandal sentrum

Kl: 10:00 – Maraton 42km
Kl: 10:00 – Familieløypa (Varer til kl 13:00)
Kl: 11:00 – Halvmaraton 21km
Kl: 12:00 – Mandalsmila 10km

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater