Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Morothon 2022

Lignende saker

Startlister og resultater for Morothon som arrangeres lørdag 12. november 2022 i Søgne.

Publisert 12. november 2022 i Resultater

Morothon 2022

Arrangeres for 31. gang

Dato

12. november 2022

Sted

Søgne – Agder

Distanse

10,5 Kortmoro – 21 km Langmoro

Startliste

Resultater (live)

Topp 25 Menn – Langmoro:

1 Magnus Lian AARRESTAD HSG 01:39:16 00:00
2 Anders Tveit BIRKENES IL 01:39:38 00:22
3 Martin Ukkelberg  Sløgedal KRISTIANSANDS IF / KRISTIANSAND IF 01:41:04 01:48
4 Lars Aasheim Svaland BIRKENES IL 01:43:24 04:08
5 Marius Harv KRISTIANSAND S 01:44:25 05:09
6 Christian Bøen KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:44:51 05:35
7 Andreas Mjåland MJÅLAND KIROPRAKTIKK OG TRENING AS 01:44:57 05:41
8 Tormod Klungland PER KLUNGLAND 01:47:14 07:58
9 Truls Klungland HENNIG OLSEN IS 01:48:14 08:58
10 Jan Olafsen KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:51:45 12:29
11 Aslak Smedsland KRISTIANSAND S 01:52:00 12:44
12 Mads Langeland KRISTIANSAND S 01:53:11 13:55
13 Lars Sodefjed KRISTIANSAND LØPEKLUBB / NEDA 01:53:39 14:23
14 Asbjørn Lohne KRISTIANSAND S 01:54:28 15:12
15 Arian Loshamn KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:55:18 16:02
16 Irvin Kilde GJERPEN IF ALLIANSE – FRIIDRETT / GRENLAND ULTRA RUNNERS 01:55:36 16:20
17 Ådne Mannsåker HSG 01:56:05 16:49
18 Jostein Efteland KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:56:12 16:56
19 Erlend Haukland KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:56:43 17:27
20 Johnny Hansen KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:58:21 19:05
21 Jonas Munthe KRISTIANSAND S 01:58:40 19:24
22 Aleksander Davidsen RIBE BETONG 01:58:53 19:37
23 Mats Lohne SØR INSTALLASJON AS 01:59:15 19:59
24 Kenneth Sløgedal MARNARDAL IL 02:00:59 21:43
25 Thomas Øderud KRISTIANSAND LØPEKLUBB 02:02:35 23:19

Topp 25 kvinner – Langmoro

1 Tiril Bjønnes SCK 02:06:51 00:00
2 Elisabeth Gill KRISTIANSAND S 02:21:04 14:13
3 Ausra A. Johansen LANGENES 02:26:42 19:51
4 Charlotte Aspholm LØPLABBET 02:31:56 25:05:00
5 Kari-Anne Kverneggen KRISTIANSAND TRIATHLON 02:31:59 25:08:00
6 Irene Arnevik TEAM EKVATOR 02:35:51 29:00:00
7 Mari Melsom Kristensen KRISTIANSAND LØPEKLUBB 02:37:07 30:16:00
8 Karoline Altmann KRISTIANSAND S 02:40:13 33:22:00
9 Jeanett Smestad SØGNE 02:45:23 38:32:00
10 Anna Gunn Folgerø KONGSHAVN 02:45:25 38:34:00
11 Silje Gauslaa SØGNE 02:51:10 44:19:00
12 Nina Kristoffersen MHI 02:51:23 44:32:00
13 Linda Sørensen SØGNE IL 02:58:32 51:41:00
14 Hanne Cathrine Bakkevold LANGENES 02:59:04 52:13:00
15 Kristin Repstad SØGNE 03:00:45 53:54:00
16 Solveig Svahnstrøm KRISTIANSAND S 03:01:03 54:12:00
17 Jorunn Thomassen LILLESAND 03:06:02 59:11:00
18 Kristine Løite LANGENES 03:09:50 01:02:59
19 Maria Trelsgård AGDER ENERGI BIL 03:11:27 01:04:36
20 Nina Slåen Svendsen KRISTIANSAND S 03:16:02 01:09:11
21 Kristin Øygarden KRISTIANSAND S 03:16:11 01:09:20
22 Heidi Turpin HIS 03:16:24 01:09:33
23 Linn Mørk SØGNE 03:18:30 01:11:39
24 Inger Katherin Dahl Frantzen SØGNE SKIKLUBB 03:24:31 01:17:40
25 Lene Holmenberg TEAM EKVATOR 03:50:38 01:43:47

Topp 25 menn – Kortmoro

1 Erlend Haaverstad HERREKLIPPEN 55:02:00 00:00
2 Brage Josefsen KRISTIANSAND S 56:09:00 01:07
3 Karl Klungland SØGNE DYKKERKLUBB 01:02:23 07:21
4 Igor Goncharenko KRISTIANSAND S 01:07:02 12:00
5 Jan Even Djupvik SSHF 01:07:33 12:31
6 Jan Kenneth Stavenes KRISTIANSAND LØPEKLUBB 01:08:24 13:22
7 Jakob Sangvik-Bergstøl SØGNE FOTBALLKLUBB 01:09:19 14:17
8 Terje Stausland SØGNE 01:10:10 15:08
9 Morten Borø GLENCORE NIKKELVERK 01:10:51 15:49
10 Markus Buschmann SØGNE 01:11:15 16:13
11 Edgard Ellertsen GLENCORE NIKKELVERKET 01:13:47 18:45
12 Jones Throne TEAM KARAT 01:16:16 21:14
13 Johannes Aamodt SØGNE SKIKLUBB 01:17:34 22:32
14 Tobias Aaen Strann KRISTIANSAND S 01:19:33 24:31:00
15 Vidar Risdal ARENDAL 01:20:40 25:38:00
16 Edvard Dean ELEMENTSØR 01:23:04 28:02:00
17 Yngve Tufteland KRISTIANSAND S 01:25:45 30:43:00
18 Magnus Gilljohnsen KRISTIANSAND S 01:28:57 33:55:00
19 Johan Løkken HØVÅG 01:42:04 47:02:00
20 Ulrik Mørch-Bjerke DIKEMARK IF 01:43:26 48:24:00
21 Dan Johansen DRAMMEN 01:43:59 48:57:00
22 Even Svensson Aaen DIKEMARK IF 01:44:04 49:02:00
23 Henrik Aaen Strann KRISTIANSAND S 01:51:25 56:23:00
24 Vegard Ro Lohne KRISTIANSAND 02:17:11 01:22:09
25 Martin Johan Vindheim TEAM MOSJON 02:31:52 01:36:50

Topp 25 kvinner – Kortmoro

1 Lisa Mjaaland ODDERSJAA SSK 01:03:58 00:00
2 Janne Bjorvand KRISTIANSAND S 01:06:17 02:19
3 Elisabeth Ramsdal KRISTIANSAND S 01:08:11 04:13
4 Linda Moseid SØGNE SKIKLUBB 01:10:16 06:18
5 Marita Watne Venås KRISTIANSAND S 01:10:50 06:52
6 May Tove Folland KRISTIANSAND TRIATHLON 01:14:46 10:48
7 Solveig Mydland KRISTIANSAND S 01:18:17 14:19
8 Silje Bøen KRISTIANSAND ORIENTERINGSKLUBB 01:19:15 15:17
9 Lillian Solberg SSHF/POWERRUNNERS 01:19:32 15:34
10 Linn Oppedal Strann KRISTIANSAND S 01:19:39 15:41
11 Aina Granberg SØGNE 01:23:10 19:12
12 Signy Svendsen KRISTIANSAND S 01:23:13 19:15
13 Camilla Sørdal KRISTIANSAND S 01:24:50 20:52
14 Monica L Birkeland KRISTIANSAND S 01:27:48 23:50
15 Jorunn Vestøl Olsen KRISTIANSAND TRIATHLON 01:30:29 26:31:00
16 Lise Pettersen KRISTIANSAND TRIATHLON 01:37:29 33:31:00
17 Mette Javenes Flaa BIRKENES IL 01:38:47 34:49:00
18 Gunnhild Ro KRISTIANSAND S 01:40:11 36:13:00
19 Eirin Halvorsen SØGNE 01:41:33 37:35:00
19 Vibeke Repstad SØGNE 01:41:33 37:35:00
21 Ranveig Abrahamsen I-M DESIGN AS 01:42:13 38:15:00
22 Ida Svensson Aaen DIKEMARK IF 01:43:36 39:38:00
23 Solbjørg Tronstad Hausvik SØGNE 01:45:42 41:44:00
24 Sunniva Weschke KRISTIANSAND S 01:46:14 42:16:00
25 Eva Mørch Aaen KRISTIANSAND S 01:52:23 48:25:00

Om løpet:

I 2022 tilbyr vi Langmoro 20 km og Kortmoro 10 km

Også i år er det start og mål på den nye stadion i Søgne og samme løype som i 2021. Noe justering på utgang og inngang, men ellers er løypene som tidligere. Langmoro – Kortmoro
Løypene er godt merket.

Nytt av året – FELLESTART!

Vi ønsker teste ut fellesstart for «alle» for å få skikkelig trøkk ved start.
Unntaket er de som ikke ønsker tidtakning.

Premieutdeling for vinnerne blir fortløpende så snart topp 3 er i mål.

Kl 09.00 til 09.30 – uten tidtakning.
Kl 10.00 – 20 km og 10 km

Deltakerne på Kortmoro 10 km må selv være obs på hvor de skal svinge av Langmoro løypa og ikke bare følge personen foran, som kanskje skal løpe 20 km

NB: Løperne skal til enhver tid forholde seg til starttidene som står tilknyttet seg selv på EQ timing.
Det kan bli justeringer!

10-17 år løper også i år gratis – men betaler lisens!

18 – 99 år priser:
350 kr (ink 40 kr lisens) for alle andre frem til 10 nov.
490 kr (ink 40 kr lisens) fra 10 nov til 12 nov.

Les mer: https://www.morothon.no/morothon-2016/morothon-2022/

Løypekart Langmoro:

Løypekart Kortmoro:

Hjemmeside

Friidrett på TV

morothon morothon morothon morothon morothon morothon morothon morothon morothon morothon morothon morothon resultater

Alle resultater