Sport på TV | Fotball EM | Birkebeinerløpet| Alle resultater

Resultater Mosvannsløpet 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Mosvannsløpet som arrangeres onsdag 13. september 2023.

Publisert 13. september 2023 i Resultater

Mosvannsløpet 2023

Dato

13. september

Sted

Mosvannet, Stavanger – Rogaland

Distanse

3100 meter

Startlister og resultater

Menn, topp 30

Kvinner, topp 30

Om Mosvannsløpet

Start/mål er ved Mosvangen Camping i Stavanger. 

Eliteklassene for kvinner og menn er forbeholdt løpere som er medlemmer i friidrettsklubber tilsluttet Norges Friidrettsforbund med en forventet sluttid på under 10:00 minutter (herrer)/11:30 minutter (damer). Eliteklassen starter klokken 18:00 og løperne plasseres i det første heatet. For øvrige deltakere klassevise resultatlister: 13-14 år, 15-16 år, 17-19 år, 20-24 år, 25-29 år. 30-34 år, osv. Løpere under 13 år kan melde seg på i 13-14 årsklassen. 

Alle deltakere, bortsett fra eliteklassen, får nettotid. Det betyr at tiden løper fra en passerer startstreken til en går i mål. Tiden for eliteklassen starter når skuddet går

Eliten starter kl.18:00 så løper resten ut kl.18:01

Hjemmeside

Værmelding

Tidligere vinnere Mosvannsløpet

Mosvannsløpets vinnere

1947 Odd Torgersen, EIK 11.20

1948 Jens Opsal, Hinna 11.49

1949 Olav Høyland, HIL 12.24

1950 Erling Kjelsvik, HIL 12.01

1951 Sigurd Sirevåg, Sandnes Idrettslag 11.28

1952 Sigurd Sirevåg, Sandnes Idrettslag 11.44

1953 Peder Kyllingstad, Gjesdal IL 11.48

1954 Asbjørn Haug, IL Skjalg 11.52

1955 Sigmund Birkeland, IL Skjalg 12.10

1956 Peder Kyllingstad, Gjesdal IL 11.24

1957 Christian Nilsen, Norrøna 10.49

1958 Christian Nilsen, Norrøna 10.32

1959 Christian Nilsen, Norrøna 10.32

1960 Odd Vegard Nedrebø, Gjesdal IL 10.59

1961 Odd Vegard Nedrebø, Gjesdal IL 10.33

1962 Arne Innbjo, HIL 11.10

1963 Odd Vegard Nedrebø, Gjesdal IL 10.38

1964 Odd Vegard Nedrebø, Gjesdal IL 10.40

1965 Torleif Molaug, Gjesdal IL 10.56

1966 Kolbjørn Kyllingstad, Gjesdal IL 10.40

1967 Kolbjørn Kyllingstad, Gjesdal IL 10.50

1968 Einar Synnevaag, Fana 10.46

Ny løype fra 1969: 3,1 km

1969 Johannes Baardsen, Hinna 9.50

1970 Kjell Aksel Vea, Hinna 9.43

1971 Sverre Sørnes, Gular 9.37

1972 Sverre Sørnes, Gular 9.39

1973 Sverre Sørnes, Gular 9.26

1974 Leif Inge Tjelta, Tjalve 9.09

1975 Arne Kvalheim, Tjalve (NM) 9.06

1976 Bjarte Sleire, IL Skjalg 9.39

1977 Frank Clement, Scotland 9.07

Fra 1978 ble det også innlagt kvinneklasse

Menn                                                               Kvinner 1100 m

1978 Frank Clement, Scotland 8.53       Mai Britt Stange, Haugesund IL 3.34

1979 Frank Clement, Scotland 8.58       Merete Tønder, Sola 3.38

1980 Frank Clement, Scotland 9.01       Merete Tønder, Sola 3.32

1981 Helge Knutsen, IL Skjalg 9.05        Ingrid Kristiansen, IL Skjalg 3.21

Menn                                                        Kvinner 2100 m

1982 Jarl Gaute Aase, IL Skjalg 9.08       Ingrid Kristiansen, IL Skjalg 6.47

1983 Bjarte Sleire, IL Skjalg 9.11            Kathrin Mears, Gausdal 7.14

Menn                                                        Kvinner 3100m

1984 Roger Gjøvåg, BUL 9.13                  Ingrid Kristiansen, BUL 10.05

1985 Lars Ove Strømø, FRI 9.06             Christin Sørum, IL Skjalg (jr) 10.39

1986 Roger Gjøvåg, BUL 9.11                  Christin Sørum, IL Skjalg (jr) 10.30

1987 Helge Dolsvåg, BUL 9.24                Christin Sørum, IL Skjalg (jr) 10.32

1988 Atle Tanum IL Skjalg 9.37

1989 Kevin Howard, England 9.21         Bev Nichholm, England 10.34

1990 Tesfaye Bekele, IL Skjalg 9.16

1991 Bernt Eltervaag, IL Skjalg 9.22      Torunn Sandvoll, IL Skjalg 11.06

1992 Atle Tanum, IL Skjalg 9.40             Maiken Sørum, IL Skjalg 11.11

1993 Karl J Rasmussen,HIL 9.22

1994 Bernt Eltervaag,Tjalve 9.39

1995 Løpet ble ikke arrangert

1996 Ny løype, 6100m (to runder rundt Mosvannet)

1996 Tesfaye Bekele,Bergen FIK 17.44  Gunhild Halle, Runar 19.52

1997 Ny løype, 3050m (en runde rundt Mosvannet)

1997 Tore Bye, Gjesdal 8.42                   Gunhild Halle, Runar 9.33 Rekord

1998 Svein Erik Eide, Korlevoll 8.29       Susanne Wigene, HIL 9.45

1999  Kjetil Ramstad, HIL 8.33             Ragnhild Eltervaag, Gjesdal IL 10.07

2000 Karl J Rasmussen, HIL 8:20

2001 Ny løype, 3100m (rundt Mosvangen Camping)

2001 Knut Erik Rame, Gjesdal IL 9.12

2002 Knut Erik Rame, Gjesdal IL 9.05

2003 Knut Erik Rame, Gjesdal IL 9.09

2015 Ny løype, 3050m (en runde rundt Mosvannet)

2015 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL 8.28   Camilla Ziesler, Sandnes IL 10.22

2016 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL 8.38   Camilla Ziesler, Sandnes IL 10.01

2017 Jakob Ingebrigtsen, Sandnes IL 8.00 (Rekord) 2017 Christina Toogood, Sandnes IL 10.23

2018 Henrik Ingebrigtsen, Sandnes IL 8.06 Camilla Ziesler, Sandnes IL 10.13
2019 Ørjan Grønnevik, Spirit 08:44 Vienna Dahle, IL Skjalg 09:58
2020 Erik Tangen Gundersen, IL Skjalg 08:59 Vienna Dahle, IL Skjalg 09:43

Flere resultater

Alle resultater