Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | Landsskytterstevne| Alle resultater

Resultater Nerskogløpet 2023

Lignende saker

Startliste og resultater fra Nerskogløpet 19. august 2023.

Publisert 19. august 2023 i Resultater

Nerskogløpet 2023

Dato

19. august

Sted

Nerskogen, Rennebu – Trøndelag

Distanser

5 km | 10 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater

Halvmaraton menn

1 Kristian Engen Forbord Rindal IL M35-39 01:19:28 00:00
2 Michael Brian Watts Bratsberg IL M35-39 01:22:06 02:38
3 Even Unsgård Byneset IL M23-34 01:25:45 06:17
4 Håkon Myrmo Rennebu IL M23-34 01:27:42 08:14
5 Johannes Høysæter Trondheim & Omegn Sportsklubb M40-44 01:28:27 08:59
6 Sigmund Ofstad Rindal IL M23-34 01:28:37 09:09
7 Fredrik Bratseth Kristelig Gymnasium M23-34 01:30:46 11:18
8 Joachim Moholdt Jernbanens Idrettslag Trondheim M23-34 01:32:29 13:01
9 Bjørn Ivar Haugen Singsås IL M50-54 01:34:06 14:38
10 Jo Ingemar Bruem Jernbanens Idrettslag Trondheim M23-34 01:34:20 14:52
11 Andreas Svorkdal Svorkmo N.O.I. M23-34 01:34:40 15:12
12 Thomas Lillevestre Frol IL / Jernbanens Idrettslag Trondheim M23-34 01:35:27 15:59
13 Marius Johannessen Trondheim M23-34 01:37:52 18:24
14 Lasse Løvseth Jernbanens Idrettslag M23-34 01:38:13 18:45
15 Øystein Tveit Trondheim & Omegn Sportsklubb M50-54 01:38:42 19:14
16 Ståle Kirkvold Avonova M50-54 01:39:16 19:48
17 Mats Andreas Gilberg Trondheim & Omegn Sportsklubb / Tosk M40-44 01:41:49 22:21
18 Jomar Høiseth Trondheim & Omegn Sportsklubb M45-49 01:42:14 22:46
19 Eivind Bratseth Kristelig Gymnasium M35-39 01:42:15 22:47
20 Per Erik Kvam Trondheim & Omegn Sportsklubb M55-59 01:43:18 23:50
21 Helge Hønnås Trondheim & Omegn Sportsklubb M40-44 01:45:52 26:24:00
22 Erlend Nytun Kristelig Gymnasium M40-44 01:46:57 27:29:00
23 Arne Hønnås Stolav M50-54 01:49:09 29:41:00
24 Thomas Leikvoll Kristelig Gymnasium M23-34 01:52:30 33:02:00
25 Håvard Tømmerås Rennebu M55-59 01:53:57 34:29:00
26 Stefan Nilsen Oslo M40-44 01:56:56 37:28:00
27 Eivind Austnes Sjøholt AK M45-49 01:57:00 37:32:00
28 Olav Langseth Rennebu IL M40-44 01:58:07 38:39:00
29 Jon Gauterud Oppdalsbanken M45-49 01:59:03 39:35:00
30 Bjørn J Villa Trondheim Friidrett – Friidrett / Tkbil M50-54 02:04:12 44:44:00
31 Lars Korbøl Nordtveit Trondheim M23-34 02:05:55 46:27:00
32 Gelein De Koeijer Equinor BIL M50-54 02:09:44 50:16:00
33 Vidar Rogstad Sokna il M45-49 02:11:12 51:44:00

Halvmaraton kvinner

1 Ingri Meum Byrkjeflot Trondheim & Omegn Sportsklubb K35-39 01:37:41 00:00
2 Marion Steigedal Svorkmo N.O.I. K35-39 01:46:17 08:36
3 Camilla Løvseth Nidelv IL K45-49 01:59:55 22:14
4 Heidi Walstad Andresen Trondheim Friidrett – Friidrett K23-34 02:25:58 48:17:00
5 Marit Moe Bjørnbet Trondheim K35-39 02:34:06 56:25:00

10 km menn

1 Peder Talsnes Strindheim IL M23-34 33:26:00 00:00
2 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL M23-34 37:17:00 03:51
3 Martin Unsgård Byneset IL / Thonstad Mafian/ Felleskjøpet M23-34 38:46:00 05:20
4 Jesper Berge Kant Støren Sportsklubb M16-17 41:58:00 08:32
5 Pål Kleveland Thonstadmafian M35-39 42:00:00 08:35
6 Ole Martin Smedseng Strindheim IL / Søderberg & Partners M45-49 42:25:00 09:00
7 Marius Gynnild Soknedal M23-34 44:59:00 11:33
8 Eskil Thonstad Thonstad Mafian/Felleskjøpet M40-44 46:40:00 13:14
9 Øystein Langseth Rennebu IL M35-39 51:15:00 17:49
10 Ola Andreas Hoel Rennebu M35-39 51:17:00 17:51
11 Terje Buum Støren M40-44 52:08:00 18:42
12 Birk Bjørnbakk Manglerud Star M12-13 54:16:00 20:50
13 Ludvik Berge Kant Støren Sportsklubb M12-13 02:25:35 01:52:09

10 km kvinner

1 Madeléne Wanvik Holum Sportsklubben Vidar K23-34 37:32:00 00:00
2 Kristin Gjønnes Oppdal K35-39 45:12:00 07:40
3 Marit Syrstad Hoel Rennebu K40-44 59:02:00 21:30

5 km menn

1 Lars Svorkdal Svorkmo N.O.I. M18-19 18:14 00:00
2 Magne MYRMO Rennebu IL M23-34 18:24 00:10
3 Vegard Jonassen BDO M23-34 18:39 00:25
4 Ludvig Strømsnes Malvik IL M23-34 19:16 01:02
5 Aron Wigdahl Malvik IL M23-34 19:33 01:19
6 Magnus Fosmo Hanser Malvik IL M23-34 21:23 03:09
7 Runar Fossum Soknedal M23-34 30:00:00 11:46
8 Andreas Myrmo Rennebu IL M23-34 36:46:00 18:32

5 km kvinner

1 Turid Loe Skjerve Vollan I.K. K23-34 22:14 00:00
2 Hedvig Gauterud Vollan I.K. / Vollan Oppdal Friidrett K12-13 23:45 01:31
3 Heidi Syr Myrmo Rennebu IL K60-64 24:56:00 02:42
4 Inger Annne Klefstad Bertelsen Oppdal K23-34 31:58:00 09:44
5 Sara Holmen Oppdal K23-34 31:58:00 09:44
6 Ida Marie Sliwa Hassel Soknedal K20-22 36:46:00 14:32

Om løpet

Lørdag 19. august er det igjen klart for Nerskogsløpet.

  • I år blir det både 5 km, 10 km og halvmaraton.
  • De to korteste distansene også som trimklasse uten tidtaking.
  • Alle starter samtidig klokka 11:00 og følger samme løype på vestsida av Granasjøen mot Nerskogen.
  • 5 km og 10 km vender etter henholdsvis 2,5 km og 5 km.

Løypebeskrivelse
Rundt Granasjøen og gjennom Leverdalen på asfalt- og grusvei. Med fantastisk utsikt til Trollheimen.
Distansen på 21,1 km er kontrollmålt av Kondis i 2019.
5 km og 10 km går på asfalt, og er oppmålt av arrangør.

Hjemmeside

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater