Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater NM Halvmaraton 2023 (Byløpet Skien)

Lignende saker

Startlister og resultater fra NM Halvmaraton som arrangeres søndag 21. mai 2023.

Publisert 21. mai 2023 i Resultater

NM Halvmaraton 2023

Dato

21. mai

Sted

Skien – Vestfold og Telemark

Løpet sendes på Direktesport.no (krever abonnement)

Distanse

5 km – 10 km – Halvmaraton

Startlister

Resultater

NM halvmaraton menn, topp 10

1 Petter Johansen Lillehammer IF Menn senior (23-34) 01:08:49 00:00
2 Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag NM M35-39 01:10:56 02:08
3 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL NM M35-39 01:11:22 02:33
4 Morten Gjendem Haugesund Idrettslag Menn senior (23-34) 01:12:58 04:09
5 Andreas Dahlø Wærnes Rindal IL Menn senior (23-34) 01:13:11 04:22
6 Espen Lie Gjerpen Idrettsforening NM M35-39 01:13:22 04:34
7 Robert Bergstå Svarstad IL Menn senior (23-34) 01:14:59 06:12
8 André Pereira GTI Friidrettsklubb Menn senior (23-34) 01:15:23 06:34
9 Ketil Stene Bratsberg IL NM M45-49 01:15:54 07:06
10 Njål Torillson Tyssing Velledalen IL NM M40-44 01:16:36 07:48

NM halvmaraton kvinner, topp 10

1 Runa Skrove Falch Sportsklubben Vidar Kvinner senior (23-34) 01:17:43 00:00
2 Kristin Waaktaar Opland Bratsberg IL NM K40-44 01:18:41 00:59
3 Angelica Karlsen Moss IL Kvinner senior (23-34) 01:18:47 01:05
4 Sigrun Gjølberg Rygge IL Kvinner senior (23-34) 01:22:36 04:54
5 Frida Byfuglien Lillehammer IF NM U23 Kvinner 01:26:40 08:59
6 Siri Schøne Ness Lyn Ski NM K35-39 01:27:10 09:28
7 Astrid Brathaug Sørset Tyrving IL Kvinner senior (23-34) 01:27:26 09:44
8 Tiril Johansen Bodø Bauta Kvinner senior (23-34) 01:29:45 12:04
9 Kerstin Kalsås Kristiansand Løpeklubb NM K40-44 01:31:03 13:21
10 Brita Cecilie Mustad Langesund sykle- og triathlonklubb NM K45-49 01:31:48 14:07

10 km menn, topp 10

1 Knut Dalsbotten SKIEN M23-34 38:59:00 00:00
2 Sander Mikkelsen Snøgg M23-34 39:20:00 00:21
3 Gisle Nysæter Gulset Idrettsforening / Skien OK M50-54 39:56:00 00:57
4 André Styrvold HLK M35-39 39:59:00 01:00
5 Gaute Byrkjeflot Team Byrkjeflot M35-39 40:27:00 01:28
6 Trond Brufladt Heistad Fysioterapi M40-44 40:53:00 01:54
7 Lorentz Berg SKIEN M45-49 41:28:00 02:29
8 Fredrik Wågene HLK(Heistad løpeklubb) M23-34 41:38:00 02:39
9 Trond-Vidar Steen Hansen Team Steen-Hansen M23-34 41:55:00 02:56
10 Tristan Schuman SKIEN M16-17 42:11:00 03:12

10 km kvinner, topp 10

1 Tonje Marie Bergem Sweco Norge AS K23-34 43:52:00 00:00
2 Marianne Årdalen Gjerpen Idrettsforening K50-54 46:35:00 02:43
3 Tomine Voje Aabel Tvedestrand Turn og IF K18-19 47:54:00 04:02
4 Kristin Johansen PORSGRUNN K45-49 51:58:00 08:06
5 Ida Kindsbekken Kjeldby SKIEN K35-39 55:53:00 12:01
6 Lillian Holm SKIEN K50-54 57:29:00 13:37
7 Anne-Marthe Strand Eidanger idrettslag K40-44 57:39:00 13:47
8 Mari-Anne Tingberg SKIEN K23-34 58:07:00 14:15
9 Anne Marthe Nossek SKIEN K35-39 58:19:00 14:27
10 Toril Brox Kjeldby SKIEN K60-64 58:22:00 14:30

5 km menn, topp 10

1 Sondre Harstad Rinde Skarphedin, Idrettslaget M16-17 16:41 00:00
2 Tobias Harstad Rinde Skarphedin, Idrettslaget M15 17:38 00:57
3 Jens Kortner Sportsklubben Vidar M35-39 17:39 00:58
4 Daniel Næss Skarphedin, Idrettslaget M23-34 17:43 01:02
5 Jan Theo Didriksen Arntzen Løplabbet Kristiansand M20-22 18:12 01:31
6 Jon Theodor Andersen SKIEN M23-34 18:37 01:56
7 Knut Engmann Tjøme Løpeklubb M40-44 18:54 02:13
8 Håkon Aase Kristiansen SVELVIK M20-22 19:48 03:07
9 Erik Miland Gjerpen Idrettsforening M45-49 20:02 03:21
10 Tor Kallestad SKIEN M35-39 20:40 03:59

5 km kvinner, topp 10

1 Trude Harstad Sparebanken Sør K45-49 20:15 00:00
2 Britt Elin Øiestad OSLO K45-49 21:56 01:41
3 Stina Borgersen Bjaadal Ørn, Idrettsforening / Grenland Ski K14 23:09 02:54
4 Marie Vingereid Gulset Ski/Grenland Ski K16-17 23:19 03:04
5 Ingrid Lindstrøm Skien OK K23-34 23:20 03:05
6 Ingvild Bjerkøen Lindberg Romnes BIL K45-49 25:30:00 05:15
7 Celine Abrahamsen Herkules Ski K13 26:28:00 06:13
8 Mari Borgersen Bjaadal Ørn, Idrettsforening / Grenland Ski K12 26:43:00 06:28
9 Hanne Larsen SKIEN K35-39 27:33:00 07:18
10 Henriette Langmyr STATHELLE K23-34 27:58:00 07:43

Om løpet

Starttid for de ulike distansene:
10 km – start kl 12.00
5 km – start kl 12.15
21 km – start kl 13.30

Premiering: Alle deltakere vil bli premiert med medalje.

I tillegg til medaljer er det denne premieringen:

Halvmaraton: Pengepremier til 1, 2 og 3. plass

1. plass: Kr. 2 500,-
2. plass: Kr. 1 500,-
3. plass: Kr. 1 000,-

5km, 10 km og halvmaraton:

1. plass.: Løpesko fra Hoka, av typen Clifton
2. plass:  Swix Race X superundertøy
3. plass: Aklima ullhansker

Hjemmeside

Flere resultater

Alle resultater