Sport på TV | VM friidrett Innendørs | WC langrenn Lahti | Skan Cup Hommelvik | Vasaloppet | Hovedlandsrennet Gålå | WC skiskyting Holmenkollen | IBU Cup Obertilliach | Junior VM skiskyting | WC hopp Lahti | WC kombinert Lahti | WC alpint Aspen | WC alpint Kvitfjell | Strade Bianche| Alle resultater

Resultater Nøklevann Rundt 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Nøklevann Rundt som arrangeres lørdag 14. oktober 2023.

Publisert 14. oktober 2023 i Resultater

Nøklevann Rundt 2023

Dato

14. oktober

Sted

Haraløkka – Oslo

Distanse

5 km | 10 km

Startlister

Alle resultater

10 km menn, topp 30

1 Theodor Berre Jacobsen SPORTSKLUBBEN VIDAR M20-22 34:14.2 0:00.0
2 Sigurd Lund Røer BÆKKELAGETS SK / HOKA M23-34 34:46.2 0:32.0
3 Lars Sørensen RUSTAD IL M23-34 34:51.4 0:37.2
4 Anders Eide Gløersen RUSTAD IL M35-39 35:01.1 0:46.9
5 Håvard Solberg PRIVAT M45-49 35:01.8 0:47.6
6 Tore Klungland BØLER IF FRIIDRETT M23-34 35:37.7 1:23.5
7 Haakon Engelsen Berg BØLER IF FRIIDRETT M23-34 36:15.7 2:01.5
8 Trym Gjedebo-Skarpeteig BØLER IF FRIIDRETT M14-15 37:00.3 2:46.1
9 Bendik Håland Pedersen RUSTAD IL M20-22 37:12.3 2:58.1
10 Henrik Velle IK TJALVE / IK TJALVE/BÆKKELAGETS SKI M23-34 37:14.0 2:59.8
11 Teodor Sveen-Nilsen FROGNER RUNNERS M40-44 37:31.1 3:16.9
12 Øyvind Gløersen RUSTAD IL M35-39 37:36.3 3:22.1
13 Jonas Nordviken BØLER IF FRIIDRETT M16-17 37:43.6 3:29.4
14 Eirik Landheim REN-ENG FIK / FINANSCO AS M35-39 37:44.4 3:30.2
15 Ørjan Staff STAMPA RUN CLUB M23-34 37:45.6 3:31.4
16 Magnus-Johan Færø EIKANGER IL M23-34 37:51.8 3:37.6
17 Erik Bjørn Olsen Andersen SPORTSKLUBBEN VIDAR M40-44 37:58.1 3:43.9
18 christian bang NTNUI M23-34 38:09.0 3:54.8
19 Johan-Jørgen Lindgaard Strømberg SPORTSKLUBBEN VIDAR / SK VIDAR M45-49 38:12.4 3:58.2
20 Emil August Longva RUSTAD IL M16-17 38:13.0 3:58.8
21 Jonas Croff TEAM ÅBBÅR M35-39 38:14.6 4:00.4
22 Iver Løvgaard Faksvåg ULLENSAKER/KISA M14-15 38:19.5 4:05.3
23 Atle Smenes RUSTAD IL M23-34 38:36.0 4:21.8
24 Vegard Ødegård TØYEN OFFROAD OG BORDTENNIS KLUBB M23-34 38:42.8 4:28.6
25 Christer Hult HALDEN IL M45-49 38:49.1 4:34.9
26 Lars Digerud LILLOMARKA SKIKLUBB / SEMAR M23-34 39:02.6 4:48.4
27 Julian Schlicht MANDAGSJOGGERNE M23-34 39:03.8 4:49.6
28 Fredrik Løwstrøm Nyenget SCHONHOWD FYSIOTERAPI M23-34 39:04.3 4:50.1
29 Wilhelm Elvebakk Saidi RUSTAD IL M16-17 39:09.9 4:55.7
30 Kristoffer Homdrom Fredriksen PRIVAT M35-39 39:10.2 4:56.0

10 km kvinner, topp 30

1 Runa Skrove Falch SPORTSKLUBBEN VIDAR K23-34 37:59.9 0:00.0
2 Sofie Nordsveen HUSTAD KJELSÅS IL K23-34 39:30.0 1:30.1
3 Guro Flatekval PRIVAT K35-39 41:01.8 3:01.9
4 Eldbjørg Moxnes SPORTSKLUBBEN VIDAR K35-39 41:12.3 3:12.4
5 Heidi Pharo BØLER IF FRIIDRETT K35-39 41:38.8 3:38.9
6 Sara Yasmin Abid RØA ALLIANSEIDRETTSLAG / RØA IL K16-17 42:49.9 4:50.0
7 Marthe Haavind RUSTAD IL K45-49 42:55.4 4:55.5
8 Judith Ingela Rickersen Hole BÆKKELAGETS SK K23-34 44:33.5 6:33.6
9 Lovise HEIMDAL PRIVAT K23-34 44:33.9 6:34.0
10 Ingeborg Marvik Dahl Rystad RUSTAD IL K16-17 44:37.0 6:37.1
11 Katrine Rolid SPORTSKLUBBEN VIDAR K45-49 44:39.5 6:39.6
12 Hanne Opsahl Størdal SNEGLECREW K23-34 45:00.9 7:01.0
13 Madeleine Nygaard PRIVAT K40-44 45:31.7 7:31.8
14 Monica Ragnvaldsen IL TRY K50-54 45:32.3 7:32.4
15 Stine Schonhowd PRIVAT K23-34 45:53.8 7:53.9
16 Maria Myrup RUSTAD IL K40-44 46:05.8 8:05.9
17 Annie Sofie Krog Skogstad PRIVAT K23-34 46:36.7 8:36.8
18 Marianne Folden PRIVAT K35-39 47:52.5 9:52.6
19 Kine Aileen Pihl PRIVAT K35-39 47:57.2 9:57.3
20 Johanne Helene Iversen PRIVAT K35-39 47:57.3 9:57.4
21 Marte NORDLUNDE FOLLEBU SKIKLUBB K23-34 48:17.9 10:18.0
22 Kristin Holt RUSTAD IL K50-54 48:18.2 10:18.3
23 Jenny Sandsdalen RUSTAD IL K16-17 48:19.8 10:19.9
24 Marte Dybwad RUSTAD IL K40-44 48:43.0 10:43.1
25 Francesca Olmi PRIVAT K23-34 48:43.5 10:43.6
26 Cathrine Aulie PRIVAT K35-39 48:43.8 10:43.9
27 Vida Qvenild PRIVAT K20-22 48:48.3 10:48.4
28 Julie Kvale PRIVAT K23-34 49:09.2 11:09.3
29 Ann Johnsen BØLER IF / NORDSTRAND IF TRIATHLON K50-54 49:12.1 11:12.2
30 Karoline Longva RUSTAD IL K18-19 49:13.5 11:13.6

5 km menn, topp 30

1 Mathias Moen SPORTSKLUBBEN VIDAR / ULVESPANNET M35-39 15:22.1 0:00.0
2 Magnus Hjellum SPORTSKLUBBEN VIDAR M23-34 15:23.8 0:01.7
3 Magnus Warvik SPORTSKLUBBEN VIDAR M23-34 15:30.9 0:08.8
4 Rune Solli SPORTSKLUBBEN VIDAR M23-34 15:46.4 0:24.3
5 Jostein Rogstad SPORTSKLUBBEN VIDAR M35-39 15:56.3 0:34.2
6 Stian Karsrud PRIVAT M23-34 17:23.9 2:01.8
7 John Henry Strupstad AVDANKA RUNNERS FC M40-44 17:34.3 2:12.2
8 Markus Westhagen SK VIDAR M20-22 18:07.6 2:45.5
9 Knut Nordviken BØLER IF FRIIDRETT M45-49 18:35.3 3:13.2
10 Keino Valstad BØLER IF M50-54 18:39.0 3:16.9
11 Oskar Røynås BÆKKELAGETS SK M11 18:40.3 3:18.2
12 Askil Haugland LØRENSKOG SKIKLUBB M11 18:46.8 3:24.7
13 Torje Bronken Steine BØLER IF FRIIDRETT M16-17 18:47.8 3:25.7
14 Markus Nordviken BØLER IF FRIIDRETT M16-17 18:49.9 3:27.8
15 Lasse Rypdal TRAPPEFOLKET M45-49 19:17.1 3:55.0
16 Lino Inversini FOLLO BRANNVESEN IKS M45-49 19:53.1 4:31.0
17 Kristian Eikeland BØLER IF FOTBALL M12 19:56.9 4:34.8
18 Lucas Inversini PRIVAT M18-19 20:04.4 4:42.3
19 Thomas Patey SPORTSKLUBBEN VIDAR / TEAM ALTMULIGGUTTA M50-54 20:25.3 5:03.2
20 Adrian Sandholtbråten BØLER IF FRIIDRETT M16-17 20:30.7 5:08.6
21 Vegard Øye PRIVAT M45-49 20:33.5 5:11.4
22 Eivind Hult-Borck BØLER IF FOTBALL M13 20:43.8 5:21.7
23 Per Morten Rennan BØLER IF FRIIDRETT M55-59 20:46.7 5:24.6
24 Vegar Angelo PRIVAT M40-44 20:48.4 5:26.3
25 Patrick Mørk RUSTAD IL M13 21:04.1 5:42.0
26 Morten Gammelsæter SPORTSKLUBBEN VIDAR M55-59 21:06.7 5:44.6
27 Haakon Hansen ELVÅGATRAVERNE M50-54 21:07.0 5:44.9
28 Johan Martin Gran Hjort KJELSÅS IL / KJELSÅS M11 21:11.9 5:49.8
29 Arvid Beurling PRIVAT M45-49 21:23.5 6:01.4
30 Fredrik Straith RUSTAD IL LANGRENN M13 21:30.1 6:08.0

5 km kvinner, topp 30

1 Jessica Gunnarsson SPORTSKLUBBEN VIDAR K45-49 19:26.1 0:00.0
2 Sonja Emilie Moen ASKER TRIATHLON KLUBB K23-34 19:56.5 0:30.4
3 Hennie Fossheimsolberg OSLO IDRETTSLAG TRIATLON K12 20:07.3 0:41.2
4 Emma Leiner SPORTSKLUBBEN VIDAR K23-34 20:29.6 1:03.5
5 Ellinor Fossheim Solberg OSLO IDRETTSLAG TRIATLON K16-17 20:38.0 1:11.9
6 Sigrid Marie Lindkjølen MAGNOR UL K45-49 20:55.2 1:29.1
7 Tina Kleven SPORTSKLUBBEN VIDAR K23-34 21:13.9 1:47.8
8 Ane Risstad Sundnes RUSTAD IL K14-15 21:14.1 1:48.0
9 Synne Marie L. Bergkvist MAGNOR UL K16-17 21:29.5 2:03.4
10 Anette Kleppestø Vala BYMILJØETATEN BIL K23-34 22:50.5 3:24.4
11 Anette Johnsen ASKER SKIKLUBB K50-54 23:27.3 4:01.2
12 Maja Larsen Dybwad RUSTAD IL K13 23:28.9 4:02.8
13 Lene Berger KWC AS K40-44 23:30.3 4:04.2
14 Martine Elise Hansen Stavnum RUSTAD IL K13 23:33.9 4:07.8
15 June Benediktsson RUSTAD IL K14-15 24:48.4 5:22.3
16 Julia Nawara Vinsrygg BØLER IF FRIIDRETT K13 24:49.0 5:22.9
17 Aislin Feliot TYRVING IL K18-19 25:24.5 5:58.4
18 Veronika Strøm PRIVAT K23-34 25:28.1 6:02.0
19 Lotte Marie Thorseth RUSTAD IL K13 25:56.6 6:30.5
20 Caroline Strøm RUSTAD IL K14-15 26:02.8 6:36.7
21 Line Ryssmo Tvete BØLER IF K35-39 26:08.6 6:42.5
22 Anja Kristiansen IDROTTSLAGET I BUL K45-49 26:19.1 6:53.0
23 Ingvild Nesje TRAIL HUNTERS K40-44 26:35.8 7:09.7
24 Janne Lene Løvstad PRIVAT K55-59 26:36.0 7:09.9
25 Adina Kjørmo-Aakernes BØLER IF FRIIDRETT K14-15 26:40.9 7:14.8
26 Mina Alexandra Yri PRIVAT K23-34 26:48.9 7:22.8
27 Birgit Engelsen BØLER IF FRIIDRETT K60-64 27:07.9 7:41.8
28 Guro Klevstuen PRIVAT K40-44 27:12.7 7:46.6
29 Vold Lina RUSTED IL K13 27:12.9 7:46.8
30 Eli Marie Grindedal OPPSAL IF K45-49 27:18.6 7:52.5

Om løpet

Tidsplan:
11:00-13:45 Startnummerutdeling ute i teltet foran klubbhuset.
12:00 Start Barneløp, ca. 900 m, fellesstart
12:45 Start 5 km, pulje 1 fellesstart
12:47 Start 5 km, pulje 2 fellesstart
13:30 Premieutdeling 3 beste på 5 km
13:35 Premieutdeling klassevinnere på 5 km
14:00 Start 10 km, pulje 1
14:02 Start 10 km, pulje 2
14:04 Start 10 km, pulje 3
14:06 Start 10 km, pulje 4
14:08 Start 10 km, pulje 5
14:10 Start 10 km, pulje 6
14:12 Start paraløpet
15:30 Premieutdeling 3 beste på 10 km
15:35 Premieutdeling klassevinnere på 10 km
15:40 Premieutdeling 3 beste i bakkesprinten ved Rustadsaga
NB! Endringer i tidsskjema for premieutdeling kan forekomme! Dette annonseres av speaker.

Hjemmeside

Løypekart

10 km

5 km

Værvarsel

Tidligere vinnere

Lang løype
År Kvinner Menn
Lang løype 10 km (fra 2019)
2022 Marianne Harnes 00:39:53 Petter Rypdal 00:33:26
2021 Ingebjørg Arneberg Stueland 00:40:20 Anders Nøstdahl Gløersen 00:33:33
2020 Eldbjørg Moxnes 00:41:33 Anders Nøstdahl Gløersen 00:33:57
2019 Ley Muller 00:40:51 Anders Nøstdahl Gløersen 00:34:02
Lang løype 9.7 km (1994-2018, ulike varianter beskrevet under tabellen)
2018 Pernille Karlsen Antonsen 00:38:29 Anders Nøstdahl Gløersen 00:32:30
2017 Martine Ek Hagen 00:37:57 Anders Nøstdahl Gløersen 00:32:17
2016 Heidi Dietrichson Pharo 00:36:58 Anders Nøstdahl Gløersen 00:32:45
2015 Heidi Dietrichson Pharo 00:35:52 Martin Johansson 00:32:00
2014 Jessica Gunnarsson 00:37:23 **) Erik Sjöqvist 00:31:51 **)
2013 Lina Eikenes Hvamstad 00:39:56 Anders Nøstdahl Gløersen 00:32:44
2012 Heidi Pharo 00:37:54 Rune Fenne 00:32:05
2011 Jessica Gunnarsson 00:38:20 Eirik Gramstad 00:31:18
2010 Aase-Kari Eriksen 00:38:21 Petter Eggan 00:32:57
2009 Jessica Gunnarsson 00:37:41 Øyvind Heiberg Sundby 00:32:29
2008 Annie Bersagel 00:36:31 Øyvind Heiberg Sundby 00:33:15
2007 Aase-Kari Eriksen 00:38:06 Tormod Tjørnhom 00:33:36
2006 Jessica Gunnarsson 00:37:29 Martin Kjäll-Ohlsson 00:33:29
2005 Jessica Gunnarsson 00:38:21 Kristian Breili 00:33:50
2004 Karin Sønsteby 00:41:02 Øystein Sylta 00:33:25
2003 Marit Brennhovd 00:37:57 Tommy Torgersen 00:34:20
2002 Hanne Bjercke 00:42:20 Trond Olav Berg 00:34:29
2001 Ingunn Monsen 00:43:48 Hermann Bruun 00:34:34
2000 Ine Wigernæs 00:38:27 Bjørnar Andersen 00:34:14
1999 Eva Slørdahl Conradi 00:38:15 Terje Aggvin 00:32:00
1998 Veslemøy Hausken 00:36:16 Trond Olav Berg 00:34:30
1997 Tone T. Myrvoll 00:38:25 Hallgeir Viken 00:34:17
1996 Kristin Lie 00:42:37 John Hansen 00:33:27
1995 Hilde Slørdahl Conradi 00:39:09 John Hansen 00:33:30
1994 Vigdis Thoengen 00:38:38 Yngvar Christiansen 00:33:14
Lang løype ca. 9 km (forkortet pga. snø) 1992-1993
1993 Marianne J. Hjermstad 00:34:38 Yngvar Christiansen 00:30:05
1992 Siri Flatekval 00:39:40 Julius Solheim 00:30:04
Lang løype 9.7 km (1985-1991)
1991 Siri Flatekval 00:43:49 Abdel Karim Bouchane 00:33:50
1990 Siri Flatekval 00:44:16 Erik Falk 00:34:13
1989 Elisabeth Gundersen 00:38:48 Øystein Syversen 00:33:00
1988 Marit Grøndalen 00:39:34 Øystein Syversen 00:32:30
1987 Anne Kr. Osland 00:42:10 Arne Lund 00:34:03
1986 Sonja Langdalen 00:44:09 Knut Hagen 00:33:14
1985 Unn Merete Sønsteby 00:41:28 Knut Hagen 00:32:42
Lang løype ca. 8.2 km (1982-1984)
1984 Gro Smedsrud 00:39:02 Knut Kvalheim 00:27:12
1983 Hege Torp 00:32:12 Lars Øyre 00:27:51
1982 Bente Moe 00:32:10 Per Alsgaard,
Jon Arild Larsen
00:28:19
Oversikt over eksakte løypelengder
1982-1984 Lang løype ikke via Fjellstadbakken eller sirkel på idrettsanlegget, antatt ca. 8.2 km
1985-1991, 1994-2008: Lang løype ca. 9,7 km
2009-2010 Lang løype ca. 9.67 km (undergang Korketrekkeren stengt)
2011 Lang løype endret, ca 9.64 km (endret ved Fjellstadbakken)
2012-2016 Lang løype endret ca. 9.63 km (endret ved Østmarksetra og start justert)
2017-2018 Lang løype, 9.70 km (Korketrekkern åpnet, ellers lik 2012-2016)
2019 Lang løype endret og forlenget til 10.0 km, ellers lik 2017-2018

Flere resultater

Alle resultater