Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Nordenkampen 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Nordenkampen i fridrett i Karlstad søndag 12. februar 2023.

Publisert 12. februar 2023 i Resultater

Nordenkampen

Nordenkampen er en årlig innendørslandskamp i friidrett mellom Norge, Finland, Sverige og Danmark/Island.

Dato

12. februar

Sted

Eva Lisa Holtz Arena, Karlstad – Sverige

Program

Startlister alle øvelser

Resultater (live)

SVT sender direkte fra stevnet. Følg denne lenken.

Norske deltakere

Menn:

60 meter:
Jacob Vaula, IL Gular.
Per Tinius Fremstad-Waldron, IL i BUL.

200 meter:
Kenny Emi Tijani-Ajayi, IK Tjalve.
Jonas Berggård Skåden, Sandnes IL.

400 meter:
Håvard Bentdal Ingvaldsen, Moelven IL.
Andreas Grimerud, Moelven IL.

800 meter:
Ole Jacob Solbu, Ås IL.
Kjetil Brenno Gagnås, Børsa IL.

1500 meter:
Narve Gilje Nordås, Sandnes IL.
Sigurd Tveit, Kristiansands IF.

3000 meter:
Per Svela, IL Norna-Salhus.
Kristoffer Sagli, Aure IL.

60 meter hekk:
Vladimir Vukicevic, SK Vidar – ut 6. februar.
Gjert Høie Sjursen, IL Gneist – inn 6. februar.
Sander Aae Skotheim, IK Tjalve.

Lengde:
Henrik Flåtnes, Tønsberg FIK.
Sander Aae Skotheim, IK Tjalve.

Tresteg:
Viljar Gjerde, IL Norna-Salhus.
Sondre Vie Ytrearne, Fana IL.

Høyde:
Sander Aae Skotheim, IK Tjalve.
Sondre Jahren, Asker SK Friidrett.

Stav:
Pål Haugen Lillefosse, Fana IL.
Philip Andreas Kubon, Fana IL.

Kule:
Marcus Thomsen, IL Norna-Salhus.
Thomas Mardal, Gloppen Friidrettslag – ut 6. februar
Henrik Vesterlid, Hattfjelldal IL – inn 6. februar

Vektkast:
Eivind Henriksen, IK Tjalve.
Thomas Mardal, Gloppen Friidrettslag.

Kvinner:

60 meter:
Helene Rønningen, IL Tyrving.
Vilde Humstad Aasmo, IK Tjalve.

200 meter:
Christine Bjelland Jensen, IL Norna-Salhus.
Maren Bakke Amundsen, Moelven IL.

400 meter:
Henriette Jæger, Aremark IF.
Andrea Rooth, Lambertseter IF.

800 meter:
Malin Ingeborg Nyfors, IK Tjalve.
Hedda Hynne, IK Tjalve.

1500 meter:
Sigrid Alvik, IL Tyrving.
Malin Edland, IK Tjalve.

3000 meter:
Kristine Eikrem Engeset, IL Norna-Salhus.
Amalie Sæten, Ull/Kisa IL.

60 meter hekk:
Andrea Rooth, Lambertseter IF.
Martine Hjørnevik, IL Norna-Salhus.

Lengde:
Thale Leirfall Bremset, IL Norna-Salhus.
Elise Hoel Ulseth, IL Norodd.

Tresteg:
Mathilde Sofie Karlsen Klokseth, IK Tjalve.
Rachel Ombeni, IL Norna-Salhus.

Høyde:
Caroline Fleischer, Trondheim Friidrett.
Hedvig Kallåk, IL Tyrving.

Stav:
Lene Onsrud Retzius, IL i BUL.
Kitty Augusta Friele Faye, Fana IL.

Kule:
Lotta Flatum, Brandbu IF.
Mariell Morken, Voss IL.

Vektkast:
Lotta Flatum, Brandbu IF.
Mariell Morken, Voss IL.

Arrangørens hjemmeside

Flere resultater

Nordenkampen

Alle resultater