Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Nordhordland Rundt 2023

Lignende saker

Startliste, rittprofil og resultater fra Nordhordland Rundt 14. mai 2023.

Publisert 14. mai 2023 i Resultater

Nordhordland Rundt 2023

Dato

14. mai

Sted

Alversund – Vestland

90 km landeveisritt

Startliste

Resultater

Menn

1 Kristoffer Madsen 5071 ck M25-29 2:16:08.0 0:00.0
2 Johannes Lindvard Skarstein Velonor Cykleklubb M25-29 2:16:34.4 0:26.4
3 Ivar Grønhaug Nordhordland SK M35-39 2:16:43.7 0:35.7
4 Jonas Grave Kristensen Bergen CK M50-54 2:16:46.9 0:38.9
5 Herman Toppe Alvær Nordhordland SK M20-24 2:16:48.1 0:40.1
6 Andreas Økland Amundsen Søreidgrend M25-29 2:16:52.7 0:44.7
7 Kristoffer Skjelde Bergen M30-34 2:16:53.0 0:44.7
8 Martin Nyhammer Kleppestø M35-39 2:16:53.1 0:44.7
9 Jan Egil Vestbø Straumsgrend M35-39 2:16:53.6 0:44.7
10 Bjørn Chr Larsen Bergen CK M55-59 2:16:53.7 0:44.7
11 Atle Vaage Nordhordland SK M50-54 2:16:55.2 0:47.2
12 Jaromir Bernekier Olsvik M35-39 2:16:57.8 0:49.8
13 Bjørnar Sæle Velonor Cykleklubb M25-29 2:17:03.4 0:55.4
14 Eirik Søyland Tasta & omegn sykkelklubb / Banana Riders M45-49 2:17:16.2 1:08.2
15 Rune Jung Bergen CK M50-54 2:17:29.2 1:21.2
16 Kenneth Soltvedt Tasta & omegn sykkelklubb / Banana Riders M50-54 2:20:19.3 4:11.3
17 Trond Roger Hjorth Tasta & omegn sykkelklubb / Banana Riders M50-54 2:20:19.9 4:11.3
18 Espen Olsvik Nordhordland sk M50-54 2:20:20.3 4:11.3
19 Erlend Drønen Herdlevær Bergen Kommune B.I.L M35-39 2:20:45.3 4:37.3
20 Gisle Clementsen Nordhordland SK / Stolt Entreprenør AS M50-54 2:20:55.7 4:47.7
21 Terje Husa Nordhordland SK / Equinor BIL M45-49 2:26:12.0 10:04.0
22 Håvard Aarvik BPI M25-29 2:29:19.7 13:11.7
23 Anders Dalland Åsane CK / Anders Dalland M25-29 2:29:25.0 13:17.0
24 Martin Gulseth Sagene IF Sykkel M30-34 2:29:26.2 13:18.2
25 Trond Austrheim Nordhordland SK M50-54 2:29:43.5 13:34.5
26 Viggo Vea Randonneurs Norge M50-54 2:30:01.0 13:53.0
27 Torgeir Heggelund Åsane CK / NCC BIL M50-54 2:30:02.7 13:54.7
28 Bernardino Moreira Bergen M35-39 2:30:10.9 14:02.9
29 Tore Håvardstun Ytre Arna M40-44 2:30:11.9 14:02.9
30 Geir Geitle Voss SK M60-64 2:30:17.8 14:09.8
31 Ståle Viken Rå CK / Rå CK . Bergen og Omegn Entreprenør AS M55-59 2:30:20.6 14:12.6
32 Ottar Nordtømme Rå CK M50-54 2:30:21.5 14:12.6
33 Kim-André Østbye Bergen M30-34 2:30:23.5 14:15.5
34 Olav Kvalheim Åsane CK M60-64 2:30:34.9 14:26.9
35 Helge Åsheim Arna SK M50-54 2:32:02.8 15:54.8
36 Olav Midttun Vossevangen CK M50-54 2:32:14.2 16:06.2
37 Trond Bertelsen Austrheim IL M40-44 2:32:16.3 16:08.3
38 Vidar Tveit Rå CK / RÅ CK / Bergen og Omegn Entreprenør AS M50-54 2:35:03.1 18:55.1
39 Ingvard Kvalheim Nordhordland SK M55-59 2:36:01.1 19:53.1
40 Sølve Frydenberg Framo BIL M45-49 2:36:05.1 19:55.3
41 Frank Arthur Toppe Bananariders M50-54 2:36:19.9 20:11.9
42 Øyvind Kårbø Nordhordland SK / Nordhordaland SK M50-54 2:36:20.9 20:12.9
43 Chris-Andre Larsen Bergen CK M25-29 2:36:27.8 20:19.8
44 Svein Reidar Rasmussen Åsane CK M45-49 2:36:44.5 20:36.5
45 Arne Stusdal Isdalstø M55-59 2:38:58.2 22:49.8
46 Arild Myhr Nhsk M55-59 2:39:24.4 23:16.4
47 Mathias Njåstad Storebø M30-34 2:39:39.5 23:31.5
48 Christian Haugsøen Y.A.C.K M30-34 2:39:59.6 23:51.6
49 Ørjan Ellingsen Equinor M50-54 2:40:10.5 24:02.3
50 Isak Stamnes Hordvik Rasarsykkellag/Btc M40-44 2:40:14.7 24:06.7
51 Lars Christian Larsen ÅCK M55-59 2:40:45.6 24:37.6
52 Tormod Vågenes Nordhordland SK M45-49 2:41:47.3 25:39.3
53 Henrik Krey Hode Over Vann M30-34 2:42:01.5 25:53.5
54 Stein otto Johannessen CK Sotra / Byggmester Markhus M55-59 2:42:32.2 26:24.2
55 Atle Kleivdal Geilo IL Sykkel M60-64 2:42:32.4 26:24.2
56 Bjarte Hetlevik CK Sotra M55-59 2:42:33.2 26:24.2
57 Svein-Arne Kausland CK Sotra / Tryg Forsikring M55-59 2:42:33.3 26:24.2
58 Ove Kaland CK Sotra M55-59 2:42:33.4 26:24.2
59 Frode Jarland Nordhordland SK M55-59 2:42:33.5 26:24.2
60 Jens Eric Kirkefjord Åsane CK M55-59 2:42:55.8 26:47.8
61 Bjarte Fanebust Nordhordland sk M55-59 2:43:42.5 27:34.5
62 Jørn Fauske Mathopen M45-49 2:44:32.4 28:24.4
63 Ole-Jørgen Michelsen Åck M45-49 2:46:52.8 30:44.8
64 Henning Lerkerød Rasmussen Hylkje M50-54 2:48:34.3 32:26.3
65 Kris Urheim Bergen M40-44 2:48:34.9 32:26.9
66 Kenneth Sæle Salhus M35-39 2:52:34.6 36:26.6
67 Thomas Flaktveit Åsane CK / Team Superselma M35-39 2:52:35.1 36:26.6
68 Simen Austgulen Grinde Åsane CK M25-29 2:53:21.9 37:13.9
69 Jarle M. Eikås Åsane CK M55-59 2:53:52.5 37:44.5
70 Stein Jordahl Bergen M45-49 2:54:28.9 38:20.9
71 Svein Roar Kvåle Åsane CK M40-44 2:54:29.6 38:21.6
72 Rolf Andersen Tertnes M45-49 2:54:40.3 38:31.9
73 Øyvind Reidar Bolstad Bergen M45-49 2:54:49.2 38:41.2
74 Christian Endregaard DNB M60-64 2:57:45.7 41:37.7
75 Allan Fuglevik Rådal M45-49 2:58:16.2 42:08.2
76 Johnny Heggøy CK Sotra M50-54 2:59:39.4 43:31.4
77 Jarl Totland Ambita AS M50-54 3:00:30.9 44:22.9
78 Ørjan Skotnes Nyborg M35-39 3:01:04.0 44:56.0
79 Roar Slyngstadli Frende Forsikring M55-59 3:01:38.3 45:30.3
80 Dag Birketveit Bråtveit Kleppestø M35-39 3:02:16.1 46:08.1
81 Eirik Johnsen Ramstad Langballe Løpe og Sykkelklubb M35-39 3:03:23.5 47:15.5
82 Arne Ramstad Langballw Løpe & Sykkelklubb M65-69 3:03:33.1 47:25.1
83 Jøran Søilen Åsane CK M45-49 3:03:46.3 47:38.3
84 Rune Visnes CK Sotra M55-59 3:04:39.6 48:31.6
85 Kjell Ove Christophersen Mathopen M65-69 3:04:39.7 48:31.6
86 Rolf Inge Kaland Nesttun M65-69 3:04:56.8 48:48.8
87 Dorian Robrt Branescu Framo B.I.L M45-49 3:05:02.3 48:54.3
88 Svein Olav Høysæther Nordhordland SK / Marinehallen M40-44 3:05:04.0 48:55.1
89 Roy Pedersen Knarrevik M55-59 3:05:07.7 48:59.7
90 Thomas Ulland Nr1 Fitness Laksevåg M35-39 3:05:38.7 49:30.7
91 Martin Hansen Olsvik M35-39 3:05:38.8 49:30.7
92 Sindre Kristoffersen Micro Stars M25-29 3:07:57.5 51:49.5
93 Daniel Larsen Straume M35-39 3:11:32.9 55:24.9
94 Kenneth Heggøy CK Sotra M45-49 3:11:49.6 55:41.6
95 Andreas Joten Aasheim Siemens Energy M30-34 3:13:03.3 56:55.3
96 Arild Forthun Siemens Energy M35-39 3:13:04.9 56:56.9
97 Bjarte Trengereid Siemens Energy M55-59 3:13:05.0 56:56.9
98 Bjarte Thorstensen Laksevåg M35-39 3:13:06.2 56:58.2
99 Martin Øverås Dale IL M80-84 3:13:19.5 57:11.5
100 Magnus Mjelstad Mjølkeråen M35-39 3:14:53.4 58:45.4
101 Robin Gulseth Bergen M30-34 3:16:01.2 59:53.2
102 Kenneth Klever Mjølkeråen M40-44 3:23:32.9 1:07:24.9
103 Frank Knoph Frekhaug M45-49 3:28:09.6 1:12:01.6
104 Helge Pettersen Bønes M35-39 3:32:30.6 1:16:22.6
105 Daniel Henry Øvrebø Ostereidet M35-39 3:32:34.4 1:16:26.4
106 Harald Forland Bergen CK M65-69 3:34:33.4 1:18:25.4
107 Vigleik Stoveland Askøy STK Sykkel M75-79 3:42:33.0 1:26:25.0
108 Robert Meyer Åsane CK / Tryg Forsikring M60-64 3:45:36.2 1:29:27.7
109 Karl Johannes Romarheim Nordhordland Brann og Redning M50-54 3:45:37.3 1:29:27.7
110 Anders Midtun HVL M65-69 3:51:59.7 1:35:51.7
111 Paal Jørs Bergen CK / Teamrynkeby-Vestland M60-64 4:01:47.0 1:45:39.0
112 Jarl Petter Kvalsvik Arna SK / Team Rynkeby / Tryg Forsikring BIL M55-59 4:01:47.6 1:45:39.0
113 Aleksander Morvik Brandt Arna SK / Team Rynkeby M30-34 4:01:49.1 1:45:39.0
114 Thomas Hernes CK Sotra / Team Rynkeby M40-44 4:01:51.2 1:45:39.0
115 Norvald Bjarte Algrøy CK Sotra / Team Rynkeby Vestland M50-54 4:01:52.1 1:45:39.0
116 Kjetil Gjesdal Arna SK / Team Rynkeby Vestland M60-64 4:01:52.6 1:45:39.0
117 Tom Sell-Dyngeland Arna SK / Team Rynkeby M50-54 4:01:53.7 1:45:39.0
118 Olav Leivestad Equinor BIL Mongstad M35-39 4:01:54.5 1:45:39.0
119 Sveinung Nilsen Team Rynkeby M50-54 4:01:54.9 1:45:39.0
120 Geir Leivestad Boreal Sjø M35-39 4:01:55.8 1:45:39.0
121 Åge Skålvik Grimstad SK M60-64 4:20:29.0 2:04:21.0

Kvinner

1 Malene Hjorteland Haugesund Triatlonklubb K25-29 2:40:27.9 0:00.0
2 Therese Vågenes Nordhordland SK K40-44 2:41:47.4 1:19.4
3 Sonja Nilsen CK Sotra K45-49 2:42:30.8 2:02.9
4 Marita Neset Bergen Kommune B.I.L K25-29 2:42:32.7 2:04.3
5 Yvonne Hetlevik CK Sotra K55-59 2:42:34.5 2:04.3
6 Ingvild Bøe Åsane ck K45-49 2:54:30.1 14:01.7
7 Solveig Mo Rådal K40-44 3:01:45.7 21:17.8
8 Grete Nesheim Arna SK K50-54 3:04:53.9 24:26.0
9 Marte Aas Mathopen K30-34 3:15:08.1 34:40.2
10 Ellen Albrechtsen Team Rynkeby K50-54 4:01:47.7 1:21:19.1
11 Christel Sande Team Rynkeby Vestland K45-49 4:01:48.5 1:21:19.1
12 Gjertrud Karevoll Voss SK K55-59 4:01:49.4 1:21:19.1
13 Veslemøy Dingen Team Rynkeby Vestland K45-49 4:01:50.2 1:21:19.1
14 Ingvill Sverkeli Nygård CK Sotra / Team Rynkeby K35-39 4:01:51.8 1:21:19.1
15 Tove Sell-Dyngeland Arna SK / Rynkeby K50-54 4:01:52.9 1:21:19.1

Om rittet

Nordhordland rundt er eit 90 km langt sykkelritt i Nordhordland som vert arrangert av Nordhordland Sykkelklubb i mai kvart år. Løypa er forholdsvis flat, slik at rittet passar for dei aller fleste.

Nytt i år er at det også blir aktivt ritt i år

M/K 10 år, sykler ca 10km start og mål ved rittets målgang

M/K 11-14 år, start ved Vågseidet, 29km

M/K 15-16+K jr start ved Austrheim Kirke 58km

M/K Elite + M jr og Master, 90km, følger vanlig NH rundt løype

Rittet føl Norges Cykleforbund sitt reglement for turritt. Det medfører mellom anna at det ikkje er lov å bruka påmontert utstyr for temporitt. Sykkelen skal ha påmontert lys foran og bak. Det er påbode med hjelm. Syklistar uten godkjent utstyr blir nekta start. Trafikkreglane skal følgjast utan unntak.

Hjemmeside

Løypekart

Flere resultater

Alle resultater