Sport på TV | Diamond League Eugene | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | NM Halvmaraton | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Østerrike Rundt 2023

Lignende saker

Startliste, etappeprofiler og resultater for Østerrike Rundt som arrangeres fra 2. til 6. juli 2023.

Publisert 2. juli 2023 i Resultater

Østerrike Rundt 2023

Österreich Rundfahrt

Etapperitt over fem etapper (2.1)

Dato

2. – 6 juli

Kart

 

Startliste

Hjemmeside

Resultater Østerrike Rundt etappe for etappe

2. juli, etappe 1: Dornbirn-Dornbirn

Liveoppdateringer

3. juli, etappe 2: St.Anton-Innsbruck

Liveoppdateringer


4. juli, etappe 3: Sillian-St.Johann

Liveoppdateringer


5. juli, etappe 4: St.Johann-Steyr

Liveoppdateringer


6. juli, etappe 5: Ybbs-Sonntagberg

Liveoppdateringer


Om Østerrike Rundt

Østerrike rundt er et etapperitt over 6-8 etapper som arrangeres i Østerrike. Fra 2005 har det blitt arrangert i juli, samtidig med Tour de France.

Tre nordmenn har vunnet rittet; Steffen KjærgaardGeir Digerud og Jostein Wilmann.

Tidligere vinnere av Østerrike Rundt

Wikidata-logo S.svgÅr Vinner Andreplass Tredjeplass
for amatører
1947 FRA Robert Renoncé FRA Roger Ilitch AUT Rudi Valenta
1948 FRA Raymond Colliot AUT Hans Goldschmid FRA Roger Dagorn
1949 AUT Richard Menapace AUT Franz Deutsch FRA Lucien Fixot
1950 AUT Richard Menapace LUX André Hoffmann AUT Kurt Schneider
1951 AUT Franz Deutsch AUT Josef Hammerl LUX Charly Gaul
1952 AUT Franz Deutsch LUX Charly Gaul GER Franz Reitz
1953 LUX François Gelhausen LUX Jean-Pierre Schmitz AUT Adolf Christian
1954 AUT Adolf Christian AUT Walter Müller BEL André Messelis
1955 SWE Lasse Nordvall AUT Adolf Christian AUT Franz Deutsch
1956 SWE Roland Ströhm AUT Eduard Ignatovicz SWE Gunnar Göransson
1957 SWE Gunnar Göransson AUT Richard Durlacher AUT Stefan Mascha
1958 AUT Richard Durlacher AUT Kurt Schweiger AUT Stefan Mascha
1959 AUT Stefan Mascha BEL Constant Goossens AUT Herbert Kaupe
1960 NED René Lotz AUT Felix Damm AUT Fritz Inthaler
1961 AUT Stefan Mascha BEL Martin Van Den Bossche AUT Walter Müller
1962 AUT Walter Müller AUT Adolf Christian GDR Gustav-Adolf Schur
1963 NED Jan Pieterse AUT Felix Damm NED Arie den Hartog
1964 LUX Edy Schütz LUX Johny Schleck AUT Christian Frisch
1965 AUT Hans Furian POL Józef Beker POL Ryszard Zapała
1966 AUT Hans Furian AUT Rolf Eberl AUT Hans Königshofer
1967 NED Marinus Wagtmans YUG Rudi Valenčič NED Fedor den Hertog
1968 NED Jan Krekels AUT Georg Postl POL Czesław Polewiak
1969 NED Matthijs de Koning AUT Wolfgang Steinmayr NED Joop Zoetemelk
1970 AUT Rudolf Mitteregger AUT Hans Oberndorfer AUT Hans Königshofer
1971 AUT Roman Humenberger AUT Rudolf Mitteregger AUT Wolfgang Steinmayr
1972 AUT Wolfgang Steinmayr AUT Rudolf Mitteregger ITA Claudio Morelli
1973 AUT Wolfgang Steinmayr URS Vladislav Nelyubin AUT Rudolf Mitteregger
1974 AUT Rudolf Mitteregger URS Yuri Lavyrushkin AUT Sigi Denk
1975 AUT Wolfgang Steinmayr AUT Rudolf Mitteregger AUT Roman Humenberger
1976 AUT Wolfgang Steinmayr ITA Luca Olivetto AUT Roman Humenberger
1977 AUT Rudolf Mitteregger CZE Jiří Konečný TCH Svatopluk Henke
1978 NOR Jostein Wilmann SUI Stefan Mutter AUT Erich Jagsch
1979 AUT Herbert Spindler AUT Rudolf Mitteregger POL Tadeusz Wojtas
1980 NOR Geir Digerud NOR Morten Sæther AUT Johann Traxler
1981 AUT Gerhard Zadrobilek POL Mieczysław Korycki AUT Harald Maier
1982 AUT Helmut Wechselberger POL Andrzej Mierzejewski CZE Libor Matejka
1983 AUT Kurt Zellhofer AUT Helmut Wechselberger CZE Lubomir Burda
1984 SUI Stefan Maurer URS Aleksandr Krasnov CZE Lubomir Burda
1985 GDR Olaf Jentzsch CZE Libor Matejka YUG Primož Čerin
1986 AUT Helmut Wechselberger SUI Richard Trinkler CZE Libor Matejka
1987 URS Dimitri Konyshev AUT Helmut Wechselberger URS Sergei Uslamin
1988 AUT Dietmar Hauer GER Gerd Audehm GDR Stephan Gottschling
1989 YUG Valter Bonča AUT Peter Lammer NOR Arne Aadnøy
1990 AUT Dietmar Hauer TCH Roman Kreuziger GDR Stephan Gottschling
1991 TCH Roman Kreuziger COL Luis Espinosa NOR Lars Kristian Johnsen
1992 SLO Valter Bonča AUT Peter Luttenberger AUT Dietmar Hauer
1993 AUT Georg Totschnig SUI Roland Meier TCH Roman Kreuziger
1994 AUT Harald Morscher NED Koos Moerenhout NOR Lars Kristian Johnsen
1995 NOR Steffen Kjærgaard CZE František Trkal BEL Glenn D’Hollander
for profesjonelle
1996 BEL Frank Vandenbroucke BEL Luc Roosen ITA Franco Ballerini
1997 ITA Daniele Nardello BEL Frank Vandenbroucke SUI Oscar Camenzind
1998 SUI Beat Zberg SUI Philipp Buschor ITA Matteo Tosatto
1999 ITA Maurizio Vandelli AUT Georg Totschnig SLO Branko Filip
2000 AUT Georg Totschnig AUT Hannes Hempel ITA Maurizio Vandelli
2001 AUS Cadel Evans AUT Hans Peter Obwaller ITA Paolo Tiralongo
2002 AUT Gerrit Glomser AUT Hans Peter Obwaller ITA Franco Ballerini
2003 AUT Gerrit Glomser SLO Jure Golčer AUT Hans Peter Obwaller
2004 AUS Cadel Evans ITA Michele Scarponi ITA Maurizio Vandelli
2005 ESP Juan Miguel Mercado SUI Johann Tschopp AUT Gerhard Trampusch
2006 USA Tom Danielson UKR Ruslan Pidhornyj AUT Christian Pfannberger
2007 BEL Stijn Devolder AUT Thomas Rohregger SLO Jure Golčer
2008 AUT Thomas Rohregger RUS Vladimir Gusev UKR Ruslan Pidhornyj
2009 SUI Michael Albasini UKR Ruslan Pidhornyj BLR Branislaw Samojlaw
2010 ITA Riccardo Riccò ESP Sergio Pardilla ITA Emanuele Sella
2011 SWE Fredrik Kessiakoff CZE Leopold König ESP Carlos Sastre
2012 DEN Jakob Fuglsang SUI Steve Morabito SLO Robert Vrečer
2013 AUT Riccardo Zoidl KAZ Aleksandr Djatsjenko BEL Kevin Seeldraeyers
2014 GBR Peter Kennaugh ESP Javier Moreno ITA Damiano Caruso
2015 ESP Víctor de la Parte BEL Ben Hermans CZE Jan Hirt
2016 CZE Jan Hirt FRA Guillaume Martin SUI Patrick Schelling
2017 ESP Delio Fernández Cruz COL Miguel Ángel López AUT Felix Großschartner
2018 BEL Ben Hermans AUT Hermann Pernsteiner ITA Dario Cataldo
2019 BEL Ben Hermans ARG Eduardo Sepúlveda RSA Stefan de Bod
2021 avlyst

Flere resultater

Alle resultater