Sport på TV | Fotball EM | Tour de France | Wimbledon | OL Paris | Diamond League Monaco | VM orientering Edinburgh | NM motbakkeløp| Alle resultater

Resultater Portfjelløpet 2023

Lignende saker

Startlister og resultater for Portfjelløpet 17. juni 2023.

Publisert 17. juni 2023 i Resultater

Portfjelløpet 2023

Dato

17. juni

Sted

Lierne – Trøndelag

Distanse

16 km

Resultater

Om Portfjelløpet

Portfjelløpet er et kombinert fjell og skogsløp som passer ypperlig for både konkurranseløpere og mosjonister. Det er 16 kilometer langt og går fra Lindal i naturskjønne omgivelser, gjennom Storporten i Portfjellet og opp til løypas høyeste punkt, 780 m.o.h. videre går den etter stier på fjellet og i skogen og ender opp i Tunnsjø sentrum. Starten går fra Lindal Fjällgård mellom Kvelia og Tunnsjøen.

Hjemmeside

Værvarsel

Tidligere vinnere Portfjelløpet

Damer senior

1980    Elin Osen                               Osen                1.24.34

1981    Bente Eidesmo                       Grong               1.32.04

1982    Bodil Lie                                Frol                  1.41.53

1983    Bodil Lie                                Frol                  1.29.53

1984    Marit Sund                             Grong               1.22.27

1985    Inger B Sellæg                       Romedal            1.23.14

1986    Eva Moberg                            Sundsvall        1.26.49

1987    Gunn Finne                            Kolveried        1.18.20

1988    Gunn Finne                            Strindhem       1.19.28

1989    Gunn Finne                            Strindheim      1.17.37

1990    Hild S Krogstad                      Overhalla        1.25.55

1991    Hild S Krogstad                      Overhalla        1.24.52

1992    Hild S Krogstad                      Overhalla        1.27.44

1993    Inger Lise Aune                     Overhalla         1.32.10

1994    Kari Grindberg                       Steinkjer         1.29.49

1995    Kari Grindberg                       Steinkjer         1.28.40

1996    Kari Grindberg                       Steinkjer         1.29.59

1997    Kari Grindberg                       Steinkjer         1.31.48

1998    Sissel Ingulfsvann                   Tunnsjø        1.46.47

1999    Sissel Ingulfsvann                   Tunnsjø            1.47.49

2000    Sissel Ingulfsvann                   Tunnsjø        1.56.34

2001    Beate Breivik                         Spillum           1.30.36

2002    Randi Mo                               Overhalla        1.32.31

2003    Randi Mo                               Overhalla        1.30.05

2004    Ingrid Aunet Tyldum               Overhalla           1.26.01

2005    Berit Vestermo                       Hovin              1.48.25

2006    Kjersti Nordberg                    Steinkjer         1.23.43

2007    Elise Aunet Tyldum                Overhalla          1.27.35           

2008    Laila    Kveli                          Steinkjer FIK    1.21.46

2009   Hild Sissel K. Vannebo             Overhalla IL      1.40.32

2010   Merete Røthe                      Namsos Løpeklubb       1.44.52

2011   Laila Kveli                           Namdal Løpeklubb        1.24.17

2012   Mari Guin                             Frol IL                     1.24.31

2013  Heidi Hestmark                     Namdal LK                1.32.03

2014  Kristin Gausen                      Inderøy IL                   1.30.56

2015  Laila Kveli                           Namdal LK                           1.24.11

2016  Julie Gausen                       Inderøy IL                     1.42.32

2017 Hild Sissel Vannebo               Namdal LK                    1.40.02

2018 Hanna Mørkved                     Namdal LK                    1.27.55

2019 Synnøve Ingulfsvann             Namdal LK                     1.36.45

2022 Veronika Vik Olsen                Steinkjer FIK                     50.11 (10 km løype)

Herrer Senior

1980    Bjørnar Holand                      Nordli                        1.14.31

1981    Oddvar Fossmo                      Namsskogan             1.08.14

1982    Almar Nilsen                          Terråk                        1.10.29

1983    Almar Nilsen                          Terråk                        1.08.32

1984    Vidar Ramberg                       Mosvik                      1.07.05

1985    Hans Svärd                             Valsjön                      1.06.15

1986    Almar Nilsen/Knut Inge Finne                                   1.06.34

1987    Ola Berget                              Mosvik                      1.06.39

1988    Almar Nilsen                          Sømna                        1.09.00

1989    Almar Nilsen                          Sømna                        1.08.37

1990    Arnt Oluf Eide                       Snåsa                           1.09.54

1991    Arnt Oluf Eide                       Snåsa                           1.09.13

1992    Torstein Bjørhusdal                Spillum                        1.08.36

1993    Torstein Bjørhusdal                Elva/Namskogan            1.09.53

1994    Frode Lillefjell                       Ogndal                        1.09.24

1995    Anders Eide                           Snåsa                          1.04.34

1996    Sture Sivertsen                       Verdal                         1.08.55

1997    Håkon Loe Johansen              Strindheim                    1.10.00

1998    Hallgeir Viken                        Nordli                          1.06.13

1999    Hallgeir Viken                        Nordli                           1.11.26

2000    Frode Estil                              Sørli                            1.09.20

2001    Carlos Silvo de Brito              Vidar                           1.09.26

2002    Morten Skarstad                     Trones                        1.10.56

2003    Morten Skarstad                     Trones                        1.08.12

2004    Morten Skarstad                     Ogndal                          1.07.25

2005    Morten Skarstad                     Namdal LK                   1.07.48

2006    Henrik Sandstad                    Steinkjer FIK                1.07.05

2007    Morten Skarstad                    Namdal LK                   1.06.30

2008   Espen Fiskum                         Namdal LK                  1.10.43

2009    Espen Fiskum                         Namdal LK                 1.08.20

2010    Kenneth Myhre                      Malm IL                     1.14.48

2011    Jerry Ahrlin                           Trångsviken IF            1.11.14

2012    Espen Kveli                           Namdal LK                1.13.21

2013   Jonas Austmo Kolstad         Henning Skilag/Steinkjer FIK  1.18.04

2014   Kenneth Myhre                   Malm IL                            1.14.06

2015   Espen Kveli                            Namdal LK                   1.16.11

2016 Jonas Riseth                         Namdal LK                      1.15.32

2017 Andreas Vannebo                Spillum IL                         1.30.10

2018 Aleksander Kirkeberg           Steinkjer FIK                    1.13.07

Flere resultater

Alle resultater