Sport på TV | Sveits Rundt | EM friidrett Roma | Fotball EM| Alle resultater

Program og resultater Roland Garros 2024

Lignende saker

Terminliste og resultater fra årets andre Grand Slam-turnering i tennis, Roland Garros som spilles fra 26. mai - 9. juni 2024.

Publisert 7. juni 2024 i Tennis

Roland Garros 2024

128. utgave av French Open
Regjerende mester: Novak Djokovic

Dato

26. mai – 9. juni

Sted

Paris – Frankrike

På TV

Turneringen sendes på Eurosport, Rex og TV Norge.

Tennis på TV

Underlag

Grus

Norske spillere

Casper Ruud
Ulrikke Eikeri (dobbel)

Spillere

Liveresultater (pågående kamper)

Resultater alle kamper og kampoppsett

Casper Ruuds kamper

64-delsfinale, 28. mai – kl 13.30:
Casper Ruud – Felipe Meligeni Alves 6-3, 6-4, 6-3

32-delsfinale, 30. mai – Ikke før kl 17.00:
Casper Ruud – Alejandro Davidovich Fokina 7-6, 1-6, 6-3, 4-6, 6-3

16-delsfinale, 1. juni – kl 22.00:
Casper Ruud – Tomas Martin Etcheverry 6-4, 1-6, 6-2, 6-2

8-delsfinale, 3. juni:
Casper Ruud – Taylor Fritz 7-6, 3-6, 6-4, 6-2

Kvartfinale, 5. juni:
Casper Ruud – Novak Djokovic (Djokovic trekker seg , Ruud videre på walkover)

Semifinale, 7. juni, ikke før kl 17.30 på TV Norge:
Casper Ruud – Alexander Zverev 6-2, 2-6, 4-6, 2-6

Trekning

Menn

Kvinner

Kvinner dobbel

Terminliste ATP Touren 2024

Hjemmeside for turneringen

Værmelding

Om turneringen

Tournoi de Roland-Garros (offisielt Championnats Internationaux de France, ofte kalt French Open eller på norsk Det åpne franske mesterskapet) er en tennisturnering som arrangeres i mai–juni i Paris og er den andre av de fire årlige Grand Slam-turneringene.

Roland-Garros begynte som en nasjonal turnering i 1891. I 1925 ble det åpnet for utenlandske spillere. I 1928 ble det bygd et nytt tennisstadion ved Porte d’Auteuil. Den ble oppkalt etter en krigsveteran fra 1. verdenskrig, Roland Garros, og fikk rødt grusunderlag.

Rafael Nadal har vunnet flest titler (14) i herresingle (per 2022); den seneste seieren vant han i 2022 da han beseiret Casper Ruud i finalen. I damesingle har Chris Evert vunnet 7 titler.

Tidligere vinnere

Year Singles Doubles
Men Women Men Women Mixed
1891 United Kingdom H. Briggs † No competition France B. Desjoyau
France T. Legrand †
No competition No competition
1892 France Jean Schopfer † France J. Havet
France D. Albertini †
1893 France Laurent Riboulet † France Jean Schopfer
United Kingdom J. Goldsmith †
1894 France André Vacherot (x3) † France Gérard Brosselin
France J. Lesage †
1895 France André Vacherot
Germany Christian Winzer †
1896 United Kingdom F. Warden
United Kingdom Wynes †
1897 France Paul Aymé (x4) † France Adine Masson (x3) † France Paul Aymé
France Paul Lebreton †
1898 France Marcel Vacherot
Greece Xenophon Kasdaglis †
1899 France Paul Aymé
France Paul Lebreton † (x2)
1900 France Yvonne Prévost †
1901 France André Vacherot † France Suzanne Girod † France André Vacherot
France Marcel Vacherot †
1902 France Michel Vacherot † France Adine Masson (x2) † France Max Decugis
France J. Worth † (x2)
France Helene Prevost
France Réginald Forbes (x2) †
1903 France Max Decugis (x2) †
1904 France Kate Gillou (x3) † France Max Décugis
France Maurice Germot †
France Kate Gillou
France Max Decugis †
1905 France Maurice Germot (x2) † France Max Décugis
France J. Worth †
France Yvonne de Pfeffel
France Max Decugis (x2) †
1906 France Max Décugis
France Maurice Germot † (x4)
1907 France Max Decugis (x3) † France Comtesse de Kermel † France Adine Masson
France Yvonne de Pfeffel †
France A. Pean
France Robert Wallet †
1908 France Kate Gillou-Fenwick † France Kate Fenwick
France Cecile Matthey †
France Kate Gillou
France Max Decugis †
1909 France Jeanne Matthey (x4) † France Jeanne Matthey
France Daisy Speranza (x4) †
France Jeanne Matthey
France Max Decugis †
1910 France Maurice Germot † France Marcel Dupont
France Maurice Germot †
France Marguerite Mény
France Édouard Mény de Marangue †
1911 France André Gobert France Max Décugis
France Maurice Germot † (x4)
France Marguerite Broquedis
France André Gobert †
1912 France Max Decugis (x3) † France Daisy Speranza
France William Laurentz (x2) †
1913 France Marguerite Broquedis (x2) † France Blanche Amblard
France Suzanne Amblard (x2) †
1914 France Suzanne Lenglen
France Max Decugis †
1915 No tournament due to World War I
1916
1917
1918
1919
1920 France André Gobert † France Suzanne Lenglen (x4) † France Max Décugis
France Maurice Germot †
France Élisabeth d’Ayen
France Suzanne Lenglen †
France Suzanne Lenglen
France Max Decugis †
1921 France Jean Samazeuilh † France André Gobert
France William Laurentz †
France Suzanne Lenglen
France Geramine Pigueron (x2) †
France Suzanne Lenglen
France Jacques Brugnon (x3) †
1922 France Henri Cochet † France Jacques Brugnon
France Marcel Dupont †
1923 France François Blanchy † France François Blanchy
France Jean Samazeuilh †
France Suzanne Lenglen
France Didi Vlasto †
1924 France Jean Borotra † France Julie Vlasto † France Jean Borotra
France René Lacoste †
France Marguerite Billout
France Yvonne Bourgeois †
France Marguerite Broquedis
France Jean Borotra †
1925 ↓ Open to non French club players↓
France René Lacoste France Suzanne Lenglen (x2) France Jean Borotra
France René Lacoste
France Suzanne Lenglen
France Didi Vlasto (x2)
France Suzanne Lenglen
France Jacques Brugnon (x2)
1926 France Henri Cochet United States Vincent Richards
United States Howard Kinsey
1927 France René Lacoste Netherlands Kornelia Bouman France Henri Cochet
France Jacques Brugnon
South Africa Irene Bowder Peacock
South Africa Bobbie Heine
France Marguerite Broquedis Bordes
France Jean Borotra
1928 France Henri Cochet United States Helen Wills Moody (x3) France Jean Borotra
France Jacques Brugnon
United Kingdom Phoebe Holcroft Watson
United Kingdom Eileen Bennett Whittingstall
United Kingdom Eileen Bennett Whittingstall
France Henri Cochet (x2)
1929 France René Lacoste France René Lacoste
France Jean Borotra
Spain Lilí de Álvarez
Netherlands Kea Bouman
1930 France Henri Cochet France Henri Cochet
France Jacques Brugnon
United States Helen Wills Moody
United States Elizabeth Ryan
Germany Cilly Aussem
United States Bill Tilden
1931 France Jean Borotra Weimar Republic Cilly Aussem United States George Lott
United States John Van Ryn
United Kingdom Eileen Bennett Whittingstall
United Kingdom Betty Nuthall
United Kingdom Betty Nuthall Shoemaker
South Africa Pat Spence
1932 France Henri Cochet United States Helen Wills Moody France Henri Cochet
France Jacques Brugnon
United States Helen Wills Moody
United States Elizabeth Ryan
United Kingdom Betty Nuthall Shoemaker
United Kingdom Fred Perry
1933 Australia Jack Crawford United Kingdom Peggy Scriven Vivian (x2) United Kingdom Pat Hughes
United Kingdom Fred Perry
France Simonne Mathieu
United States Elizabeth Ryan (x2)
United Kingdom Margaret Scriven-Vivian
Australia Jack Crawford
1934 Germany Gottfried von Cramm France Jean Borotra
France Jacques Brugnon
France Colette Rosambert
France Jean Borotra
1935 United Kingdom Fred Perry Nazi Germany Hilde Krahwinkel Sperling (x3) Australia Jack Crawford
Australia Adrian Quist
United Kingdom Margaret Scriven-Vivian
United Kingdom Kay Stammers
Switzerland Lolette Payot
France Marcel Bernard
1936 Germany Gottfried von Cramm France Jean Borotra
France Marcel Bernard
France Simonne Mathieu
United Kingdom Billie Yorke (x3)
United Kingdom Billie Yorke
France Marcel Bernard
1937 Germany Henner Henkel Nazi Germany Gottfried von Cramm
Nazi Germany Henner Henkel
France Simonne Mathieu
France Yvon Petra
1938 United States Don Budge France Simonne Passemard Mathieu (x2) France Bernard Destremau
France Yvon Petra
France Simonne Mathieu
Kingdom of Yugoslavia Dragutin Mitić
1939 United States Don McNeill United States Don McNeill
United States Charles Harris
France Simonne Mathieu
Poland Jadwiga Jędrzejowska
United States Sarah Palfrey Fabyan
United States Elwood Cooke
1940 No tournament due to World War II
1941 France Bernard Destremau (x2) †† Luxembourg Alice Weiwers (x2) †† France Christian Boussus
France Bernard Destremau ††
France Cosette St. Omer Roy
Luxembourg Alice Weiwers (x3) ††
Luxembourg Alice Weiwers
France Robert Abdesselam ††
1942 France Bernard Destremau
France Yvon Petra ††
France N. Lafargue
France Henri Pellizza (x2) ††
1943 France Yvon Petra (x3) †† France Simone Iribarne Lafargue †† France Marcel Bernard
France Yvon Petra (x2) ††
1944 France Raymonde Veber Jones †† France Genevieve Grosbois
France Claude Manescu ††
France Suzanne Pannetier
France Antoine Gentien ††
1945 Switzerland Lolette Payot †† France Henri Cochet
France Pierre Pellizza ††
France Paulette Fritz
France Simone Iribarne Lafargue ††
Switzerland Lolette Payot
France A. Jacquemet ††
1946 France Marcel Bernard United States Margaret Osborne duPont France Marcel Bernard
France Yvon Petra
United States Louise Brough
United States Margaret Osborne duPont (x2)
United States Pauline Betz Addie
United States Budge Patty
1947 Hungary József Asbóth United States Patricia Canning Todd South Africa Eustace Fannin
South Africa Eric Sturgess
South Africa Sheila Piercey Summers
South Africa Eric Sturgess
1948 United States Frank Parker (x2) France Nelly Landry Sweden Lennart Bergelin
Czechoslovakia Jaroslav Drobný
United States Doris Hart
United States Patricia Canning Todd
United States Patricia Canning Todd
Czechoslovakia Jaroslav Drobný
1949 United States Margaret Osborne duPont United States Pancho Gonzalez
United States Frank Parker
United States Margaret Osborne duPont
United States Louise Brough
South Africa Sheila Piercey Summers
South Africa Eric Sturgess
1950 United States Budge Patty United States Doris Hart United States Bill Talbert
United States Tony Trabert
United States Doris Hart
United States Shirley Fry (x4)
United States Barbara Scofield
Argentina Enrique Morea
1951 Egypt Jaroslav Drobný (x2) United States Shirley Fry Australia Ken McGregor
Australia Frank Sedgman (x2)
United States Doris Hart
Australia Frank Sedgman (x2)
1952 United States Doris Hart
1953 Australia Ken Rosewall United States Maureen Connolly (x2) Australia Lew Hoad
Australia Ken Rosewall
United States Doris Hart
United States Vic Seixas
1954 United States Tony Trabert (x2) United States Vic Seixas
United States Tony Trabert (x2)
United States Maureen Connolly
Australia Nell Hall Hopman
United States Maureen Connolly
Australia Lew Hoad
1955 United Kingdom Angela Mortimer United States Beverly Baker Fleitz
United States Darlene Hard
United States Darlene Hard
South Africa Gordon Forbes
1956 Australia Lew Hoad United States Althea Gibson Australia Don Candy
United States Bob Perry
United Kingdom Angela Buxton
United States Althea Gibson
Australia Thelma Coyne Long
Chile Luis Ayala
1957 Sweden Sven Davidson United Kingdom Shirley Bloomer Brasher Australia Mal Anderson
Australia Ashley Cooper
United Kingdom Shirley Bloomer
United States Darlene Hard
Czechoslovakia Věra Suková
Czechoslovakia Jiří Javorský
1958 Australia Mervyn Rose Hungary Zsuzsa Körmöczy Australia Ashley Cooper
Australia Neale Fraser
Mexico Rosie Reyes
Mexico Yola Ramírez
United Kingdom Shirley Bloomer Brasher
Italy Nicola Pietrangeli
1959 Italy Nicola Pietrangeli (x2) United Kingdom Christine Truman Italy Nicola Pietrangeli
Italy Orlando Sirola
South Africa Sandra Reynolds
South Africa Renée Schuurman
Mexico Yola Ramírez Ochoa
United Kingdom William Knight
1960 United States Darlene Hard Australia Roy Emerson
Australia Neale Fraser (x3)
Brazil Maria Bueno
United States Darlene Hard
Brazil Maria Bueno
Australia Bob Howe
1961 Spain Manuel Santana United Kingdom Ann Haydon Jones South Africa Sandra Reynolds
South Africa Renée Schuurman (x2)
United States Darlene Hard
Australia Rod Laver
1962 Australia Rod Laver Australia Margaret Smith Court South Africa Renée Schuurman Haygarth
Australia Bob Howe
1963 Australia Roy Emerson Australia Lesley Turner Bowrey Australia Roy Emerson
Spain Manuel Santana
United Kingdom Ann Haydon-Jones
South Africa Renée Schuurman
Australia Margaret Court
Australia Ken Fletcher (x3)
1964 Spain Manuel Santana Australia Margaret Smith Court Australia Roy Emerson
Australia Ken Fletcher
Australia Margaret Smith
Australia Lesley Turner (x2)
1965 Australia Fred Stolle Australia Lesley Turner Bowrey Australia Roy Emerson
Australia Fred Stolle
1966 Australia Tony Roche United Kingdom Ann Haydon Jones United States Clark Graebner
United States Dennis Ralston
Australia Margaret Smith
Australia Judy Tegart
South Africa Annette Van Zyl
South Africa Frew McMillan
1967 Australia Roy Emerson France Françoise Dürr Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
France Françoise Dürr
Australia Gail Sherriff
United States Billie Jean King
Australia Owen Davidson
1968 ↓ Open Era ↓
Australia Ken Rosewall United States Nancy Richey Australia Ken Rosewall
Australia Fred Stolle
France Françoise Dürr
United Kingdom Ann Haydon Jones (x2)
France Françoise Dürr
France Jean-Claude Barclay
1969 Australia Rod Laver Australia Margaret Court (x2) Australia John Newcombe
Australia Tony Roche
Australia Margaret Court
United States Marty Riessen
1970 Czechoslovakia Jan Kodeš (x2) Romania Ilie Năstase
Romania Ion Țiriac
France Gail Chanfreau
France Françoise Dürr (x2)
United States Billie Jean King
Australia Bob Hewitt
1971 Australia Evonne Goolagong Cawley United States Arthur Ashe
United States Marty Riessen
France Françoise Dürr
France Jean-Claude Barclay
1972 Spain Andrés Gimeno United States Billie Jean King South Africa Bob Hewitt
South Africa Frew McMillan
United States Billie Jean King
Netherlands Betty Stöve
Australia Evonne Goolagong Cawley
Australia Kim Warwick
1973 Romania Ilie Năstase Australia Margaret Court Australia John Newcombe
Netherlands Tom Okker
Australia Margaret Court
United Kingdom Virginia Wade
France Françoise Dürr
France Jean-Claude Barclay
1974 Sweden Björn Borg (x2) United States Chris Evert (x2) Australia Dick Crealy
New Zealand Onny Parun
United States Chris Evert
Soviet Union Olga Morozova
Czechoslovakia Martina Navratilova
Colombia Iván Molina
1975 United States Brian Gottfried
Mexico Raúl Ramírez
United States Chris Evert
Czechoslovakia Martina Navratilova
Uruguay Fiorella Bonicelli
Brazil Thomas Koch
1976 Italy Adriano Panatta United Kingdom Sue Barker United States Fred McNair
United States Sherwood Stewart
Uruguay Fiorella Bonicelli
France Gail Chanfreau
South Africa Ilana Kloss
Australia Kim Warwick
1977 Argentina Guillermo Vilas Socialist Federal Republic of Yugoslavia Mima Jaušovec United States Brian Gottfried
Mexico Raúl Ramírez
Czechoslovakia Regina Maršíková
United States Pam Teeguarden
United States Mary Carillo
United States John McEnroe
1978 Sweden Björn Borg (x4) Romania Virginia Ruzici United States Gene Mayer
United States Hank Pfister
Socialist Federal Republic of Yugoslavia Mima Jaušovec
Romania Virginia Ruzici
Czechoslovakia Renáta Tomanová
Czechoslovakia Pavel Složil
1979 United States Chris Evert (x2) United States Gene Mayer
United States Sandy Mayer
Netherlands Betty Stöve
Australia Wendy Turnbull
Australia Wendy Turnbull
Australia Bob Hewitt
1980 United States Victor Amaya
United States Hank Pfister
United States Kathy Jordan
United States Anne Smith
United States Anne Smith
United States Billy Martin
1981 Czechoslovakia Hana Mandlíková Switzerland Heinz Günthardt
Hungary Balázs Taróczy
South Africa Rosalyn Fairbank
South Africa Tanya Harford
United States Andrea Jaeger
United States Jimmy Arias
1982 Sweden Mats Wilander United States Martina Navratilova United States Sherwood Stewart
United States Ferdi Taygan
United States Martina Navratilova
United States Anne Smith
Australia Wendy Turnbull
United Kingdom John Lloyd
1983 France Yannick Noah United States Chris Evert Sweden Anders Järryd
Sweden Hans Simonsson
South Africa Rosalyn Fairbank
United States Candy Reynolds
United States Barbara Jordan
United States Eliot Teltscher
1984 Czechoslovakia Ivan Lendl United States Martina Navratilova France Henri Leconte
France Yannick Noah
United States Martina Navratilova
United States Pam Shriver (x2)
United States Anne Smith
United States Dick Stockton
1985 Sweden Mats Wilander United States Chris Evert (x2) Australia Mark Edmondson
Australia Kim Warwick
United States Martina Navratilova
Switzerland Heinz Günthardt
1986 Czechoslovakia Ivan Lendl (x2) Australia John Fitzgerald
Czechoslovakia Tomáš Šmíd
United States Martina Navratilova
Hungary Andrea Temesvári
United States Kathy Jordan
United States Ken Flach
1987 West Germany Steffi Graf (x2) Sweden Anders Järryd
United States Robert Seguso
United States Martina Navratilova
United States Pam Shriver (x2)
United States Pam Shriver
Spain Emilio Sánchez
1988 Sweden Mats Wilander Ecuador Andrés Gómez
Spain Emilio Sánchez
United States Lori McNeil
Mexico Jorge Lozano
1989 United States Michael Chang Spain Arantxa Sánchez Vicario United States Jim Grabb
United States Patrick McEnroe
Soviet Union Larisa Savchenko Neiland
Soviet Union Natalia Zvereva
Netherlands Manon Bollegraf
Netherlands Tom Nijssen
1990 Ecuador Andrés Gómez Socialist Federal Republic of Yugoslavia/Federal Republic of Yugoslavia Monica Seles (x3) Spain Sergio Casal
Spain Emilio Sánchez
Czechoslovakia Jana Novotná
Czechoslovakia Helena Suková
Spain Arantxa Sánchez Vicario
Mexico Jorge Lozano
1991 United States Jim Courier (x2) Australia John Fitzgerald
Sweden Anders Järryd
United States Gigi Fernández
Czechoslovakia Jana Novotná
Czechoslovakia Helena Suková
Czechoslovakia Cyril Suk
1992 Switzerland Jakob Hlasek
Switzerland Marc Rosset
United States Gigi Fernández
Commonwealth of Independent States/Belarus Natasha Zvereva (x4)
Spain Arantxa Sánchez Vicario
Australia Mark Woodforde
1993 Spain Sergi Bruguera (x2) Germany Steffi Graf United States Luke Jensen
United States Murphy Jensen
Russia Eugenia Maniokova
Russia Andrei Olhovskiy
1994 Spain Arantxa Sánchez Vicario Zimbabwe Byron Black
United States Jonathan Stark
Netherlands Kristie Boogert
Netherlands Menno Oosting
1995 Austria Thomas Muster Germany Steffi Graf (x2) Netherlands Jacco Eltingh
Netherlands Paul Haarhuis
Latvia Larisa Savchenko Neiland
Australia Todd Woodbridge
1996 Russia Yevgeny Kafelnikov Russia Yevgeny Kafelnikov
Czech Republic Daniel Vacek (x2)
United States Lindsay Davenport
United States Mary Joe Fernández
Argentina Patricia Tarabini
Argentina Javier Frana
1997 Brazil Gustavo Kuerten Croatia Iva Majoli United States Gigi Fernández
Belarus Nastasha Zvereva
Japan Rika Hiraki
India Mahesh Bhupathi
1998 Spain Carlos Moyá Spain Arantxa Sánchez Vicario Netherlands Jacco Eltingh
Netherlands Paul Haarhuis
Switzerland Martina Hingis
Czech Republic Jana Novotná
United States Venus Williams
United States Justin Gimelstob
1999 United States Andre Agassi Germany Steffi Graf India Mahesh Bhupathi
India Leander Paes
United States Serena Williams
United States Venus Williams
Slovenia Katarina Srebotnik
South Africa Piet Norval
2000 Brazil Gustavo Kuerten (x2) France Mary Pierce Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Switzerland Martina Hingis
France Mary Pierce
South Africa Mariaan de Swardt
South Africa David Adams
2001 United States Jennifer Capriati India Mahesh Bhupathi
India Leander Paes
Spain Virginia Ruano Pascual
Argentina Paola Suárez (x2)
Spain Virginia Ruano Pascual
Spain Tomás Carbonell
2002 Spain Albert Costa United States Serena Williams Netherlands Paul Haarhuis
Russia Yevgeny Kafelnikov
Zimbabwe Cara Black
Zimbabwe Wayne Black
2003 Spain Juan Carlos Ferrero Belgium Justine Henin United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
Belgium Kim Clijsters
Japan Ai Sugiyama
United States Lisa Raymond
United States Mike Bryan
2004 Argentina Gastón Gaudio Russia Anastasia Myskina Belgium Xavier Malisse
Belgium Olivier Rochus
Spain Virginia Ruano Pascual
Argentina Paola Suárez (x2)
France Tatiana Golovin
France Richard Gasquet
2005 Spain Rafael Nadal (x4) Belgium Justine Henin (x3) Sweden Jonas Björkman
Belarus Max Mirnyi (x2)
Slovakia Daniela Hantuchová
France Fabrice Santoro
2006 United States Lisa Raymond
Australia Samantha Stosur
Slovenia Katarina Srebotnik
Serbia and Montenegro Nenad Zimonjić
2007 The Bahamas Mark Knowles
Canada Daniel Nestor
Australia Alicia Molik
Italy Mara Santangelo
France Nathalie Dechy
Israel Andy Ram
2008 Serbia Ana Ivanovic Uruguay Pablo Cuevas
Peru Luis Horna
Spain Anabel Medina Garrigues
Spain Virginia Ruano Pascual (x2)
Belarus Victoria Azarenka
United States Bob Bryan
2009 Switzerland Roger Federer Russia Svetlana Kuznetsova Czech Republic Lukáš Dlouhý
India Leander Paes
United States Liezel Huber
United States Bob Bryan
2010 Spain Rafael Nadal (x5) Italy Francesca Schiavone Canada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
United States Serena Williams
United States Venus Williams
Slovenia Katarina Srebotnik
Serbia Nenad Zimonjić
2011 China Li Na Belarus Max Mirnyi
Canada Daniel Nestor (x2)
Czech Republic Andrea Hlaváčková
Czech Republic Lucie Hradecká
Australia Casey Dellacqua
United States Scott Lipsky
2012 Russia Maria Sharapova Italy Sara Errani
Italy Roberta Vinci
India Sania Mirza
India Mahesh Bhupathi
2013 United States Serena Williams United States Bob Bryan
United States Mike Bryan
Russia Ekaterina Makarova
Russia Elena Vesnina
Czech Republic Lucie Hradecká
Czech Republic František Čermák
2014 Russia Maria Sharapova France Julien Benneteau
France Édouard Roger-Vasselin
Chinese Taipei Hsieh Su-wei
China Peng Shuai
Germany Anna-Lena Grönefeld
Netherlands Jean-Julien Rojer
2015 Switzerland Stan Wawrinka United States Serena Williams Croatia Ivan Dodig
Brazil Marcelo Melo
United States Bethanie Mattek-Sands
Czech Republic Lucie Šafářová
United States Bethanie Mattek-Sands
United States Mike Bryan
2016 Serbia Novak Djokovic Spain Garbiñe Muguruza Spain Feliciano López
Spain Marc López
France Caroline Garcia
France Kristina Mladenovic
Switzerland Martina Hingis
India Leander Paes
2017 Spain Rafael Nadal (x4) Latvia Jeļena Ostapenko United States Ryan Harrison
New Zealand Michael Venus
United States Bethanie Mattek-Sands
Czech Republic Lucie Šafářová
Canada Gabriela Dabrowski
India Rohan Bopanna
2018 Romania Simona Halep France Pierre-Hugues Herbert
France Nicolas Mahut
Czech Republic Barbora Krejčíková
Czech Republic Kateřina Siniaková
Chinese Taipei Latisha Chan
Croatia Ivan Dodig (x3)
2019 Australia Ashleigh Barty Germany Kevin Krawietz
Germany Andreas Mies (x2)
Hungary Tímea Babos
France Kristina Mladenovic (x2)
2020 Poland Iga Świątek
2021 Serbia Novak Djokovic Czech Republic Barbora Krejčíková France Pierre-Hugues Herbert
France Nicolas Mahut
Czech Republic Barbora Krejčíková
Czech Republic Kateřina Siniaková
United States Desirae Krawczyk
United Kingdom Joe Salisbury
2022 Spain Rafael Nadal Poland Iga Świątek (x2) El Salvador Marcelo Arévalo
Netherlands Jean-Julien Rojer
France Caroline Garcia
France Kristina Mladenovic
Japan Ena Shibahara
Netherlands Wesley Koolhof
2023 Serbia Novak Djokovic Croatia Ivan Dodig
United States Austin Krajicek
Chinese Taipei Hsieh Su-wei
China Wang Xinyu
Japan Miyu Kato
Germany Tim Pütz
Alle resultater