Sport på TV | Nordisk Mesterskap friidrett | Diamond League Rabat | Giro d'Italia | Ishockey VM | PGA Championship| Alle resultater

Resultater Sandnesløpet 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Sandnesløpet som arrangeres lørdag 6. mai 2023.

Publisert 6. mai 2023 i Resultater

Sandnesløpet 2023

Dato

6. mai

Sted

Sandnes – Rogaland

Distanser

5 km – 10 km – halvmaraton

Startlister

Resultater (live)

21 km, menn topp 10

1 Lars Stangeland Veidekke M40-44 01:19:28 00:00
2 Morten Tengesdal Egersunds Idrettsklubb M23-34 01:20:21 00:53
3 Jørgen Grønsund Sandnes IL / Capnor AS M35-39 01:20:44 01:16
4 Sverre Soleng Sandnes IL M40-44 01:21:00 01:32
5 Erlend Aano Spirit Friidrettsklubb M40-44 01:23:36 04:08
6 Bjørnar Bjåstad Seabrokers M50-54 01:24:28 05:00
7 Håkon Hestness Gautes Løpegutt M35-39 01:25:08 05:40
8 Daniel Hoelgaard Ålgård M23-34 01:25:16 05:48
9 Bjørn Landråk Team Landråk M40-44 01:25:46 06:18
10 Rune André Evensen Flekkefjord Idrettsforening M45-49 01:26:33 07:05

21 km, kvinner topp 10

1 Kine Bjerk Nøttveit Sandnes IL K35-39 01:28:10 00:00
2 Mette Fredriksen Jørpeland K23-34 01:33:21 05:11
3 Marie Bakke Sola K35-39 01:33:38 05:28
4 Kristina Vaardal-Lunde Hafrsfjord K23-34 01:38:15 10:05
5 Live Gjesdal Nilsson Sandnes IL / Sandnes IL Mosjonist K55-59 01:39:08 10:58
6 Johanna Håland Bryne triatlonklubb K45-49 01:41:37 13:27
7 Veronica Lauvås Nilsen Sola BIL K35-39 01:43:58 15:48
8 Sigrun Ekkje Team Ekkje K75-79 01:44:07 15:57
9 Tone Roalkvam Kleppe K45-49 01:44:20 16:10
10 Ingvild Anfinsen Sandnes K23-34 01:44:22 16:12

10 km, menn topp 10

1 Einar Kalland-Olsen Gjesdal IL / Aker Solutions M23-34 33:27:00 00:00
2 Øystein Wergeland Sandnes IL M35-39 34:43:00 01:16
3 Christian Nøttveit Sandnes IL M35-39 35:12:00 01:45
4 Sindre Jørgensen Spirit Friidrettsklubb M35-39 35:35:00 02:08
5 Bjørn Ingvar Kydland GTI Friidrettsklubb / Sr-Bank M45-49 35:51:00 02:24
6 Joakim Hansen UiS BIL M35-39 36:07:00 02:40
7 Eirik Kvalevåg Team Brokkoli M35-39 36:15:00 02:48
8 Jan Erik Wergeland Sandnes IL M35-39 36:16:00 02:49
9 Bjørnar Ellingsbø Haaland Equinor BIL M40-44 36:56:00 03:29
10 Einar Bredeli Varegg Fleridrett M23-34 37:28:00 04:01

10 km, kvinner topp 10

1 Therese Skeie GTI Friidrettsklubb K35-39 39:49:00 00:00
2 Christina Toogood Sandnes IL K23-34 40:00:00 00:11
3 Christina Ingebrigtsen Sandnes IL K23-34 41:07:00 01:18
4 Terese Moe Cbre K23-34 43:35:00 03:46
5 Kine Ravndal Riska Trailbabe K35-39 44:45:00 04:56
6 Marie Johnsen Røyneberg Sandnes K23-34 45:38:00 05:49
7 Line Frøsland Lervig Runners K23-34 46:02:00 06:13
8 Ingrid Øxnevad Sandnes IL K60-64 46:08:00 06:19
9 Ann Elen Sandsgård Sandnes K23-34 46:48:00 06:59
10 Ida Eike-Vivoll Equinor BIL K40-44 47:24:00 07:35

5 km, menn topp 10

1 Preben Aase Veidekke BIL M23-34 17:54 00:00
2 Bryan Ahmadi Sebastian Sandnes IL M18-19 18:56 01:02
3 Leif Johannes Omland Spirit Friidrettsklubb M40-44 19:24 01:31
4 Øystein Aspøy Efab AS M35-39 19:27 01:33
5 Jonas Hagen Hundvåg M23-34 19:33 01:39
6 Albert Askeland Sandnes IL M12-13 19:39 01:45
7 Svein Harald Dyngen Sandved IL M23-34 19:58 02:04
8 Tore Frøyland Sandnes Kommune BIL M40-44 20:26 02:32
9 Børge Harestad Spirit Friidrettsklubb M40-44 20:33 02:39
10 Morten Fenne Prosjektil BIL M35-39 20:47 02:53

5 km, kvinner topp 10

1 Therese Bjorland Sandnes IL K18-19 21:15 00:00
2 Marie Svela Bjerkreim IL K14-15 21:44 00:29
3 Hanna Vølstad Figgjo IL K14-15 22:07 00:52
4 Sara Aarseth Spirit Friidrettsklubb / Felleskjøpet BIL K35-39 22:25 01:10
5 Eline Aarrestad Stavanger K23-34 24:25:00 03:10
6 Stina Jautée Sandnes Kommune BIL K23-34 24:42:00 03:27
7 Ida Årrestad Stavanger K35-39 25:37:00 04:22
8 Merethe Steffensen GTI K45-49 26:21:00 05:06
9 Ana Strand Sandnes IL K20-22 26:28:00 05:13
10 Agnes Elin Engen Sandnes IL K45-49 27:28:00 06:13

Om Sandnesløpet

Ønsker du å utfordre en venn, slektning eller naboen?

Eller har du rett og slett kun lyst til å delta på et løp for å utfordre deg selv eller for å forsøke å sette ny personlig rekord?

Uansett motivasjon, Sandnesløpet er for alle som løper.

Løyper

  • Halvmaraton: Sandnes stadion, Soma, Austvoll, Gml folvordvei, Malmhei, Folkvord, Soma, Lura, Soma, Sandnes stadion. Stigning 165 m

  • 10 km: Sandnes stadion, Soma, Austvoll, Folkvord, Soma, Sandnes Stadion. Stigning 70 m

  • 5 km: Sandnes stadion, Soma, Vølstad camping, Soma, Sandnes stadion. Stigning 50 m

  • Barneløp: 200 m eller 400 m på stadion

Program

Hjemmeside

Hjemmeside Facebook

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater