Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Sandnesløpet 2024

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra Sandnesløpet som arrangeres lørdag 25. mai 2024.

Publisert 25. mai 2024 i Resultater

Sandnesløpet 2024

Dato

25. mai

Sted

Sandnes – Rogaland

Distanser

5 km | 10 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater (live)

Halvmaraton menn, topp 30

1 Bjørnar Ustad Kristensen Sandnes Idrettslag M40-44 01:14:16 00:00
2 Frode Tjelta Sandnes IL M45-49 01:15:09 00:53
3 Ken Tony Johansen Gular, IL M23-34 01:15:50 01:34
4 Christian Nøttveit Sandnes IL M35-39 01:16:13 01:58
5 Kenneth Grøtteland Sandnes IL M35-39 01:18:16 04:00
6 Oddvar Dirdal Hafrsfjord M40-44 01:19:22 05:06
7 Mathias Pedersen Sandnes IL M35-39 01:19:53 05:37
8 Morten Håheimsnes Skrubbholen Joggelag M40-44 01:20:43 06:27
9 Sverre Soleng Stayer Løpeklubb M40-44 01:21:45 07:29
10 Erlend Aano Spirit Friidrettsklubb M40-44 01:22:08 07:52
11 Bjørnar Ellingsbø Haaland Equinor BIL M40-44 01:22:08 07:52
12 Fredrik Erland Lima Amina M23-34 01:23:02 08:46
13 Even Rege Sandnes M23-34 01:23:05 08:49
14 Thomas Kvalvik Kleivane IL M40-44 01:25:17 11:01
15 Thomas Asgautsen Spirit Friidrettsklubb / Stamaica Prontos M35-39 01:25:39 11:23
16 Per Andersen Sandnes IL M50-54 01:25:58 11:42
17 Bjørnar Bjåstad Sandnes IL / Seabrokers Group BIL M50-54 01:26:11 11:55
18 Thomas Egeland Skrubbholen Joggelag M35-39 01:26:13 11:57
19 Jørgen Øen Würth Industri M35-39 01:26:31 12:15
20 Gijs Groote Shell M40-44 01:26:36 12:20
21 Morten Haugeland Helvig Sandnes IL M45-49 01:26:41 12:25
22 Simen Vedvik Klinikk for Alle M35-39 01:26:46 12:30
23 Gaute Tengesdal Mandagsmila M40-44 01:27:00 12:44
24 Sivert Hebnes Sandnes IL / Team Toogood – Gaute&Kristian Sub85min M35-39 01:27:04 12:48
25 Olav Haugan Conocophillips BIL M23-34 01:27:12 12:56
26 Kristian Ydstebø GTI Friidrettsklubb / Sandnes Kommune BIL M23-34 01:27:54 13:38
27 Olav Meling Stayer Løpeklubb M35-39 01:27:57 13:41
28 Anders S. Olsen Undheim IL M45-49 01:29:22 15:06
29 Fredrik Svendal Sandnes IL / Fartsholder 1:30 M23-34 01:29:27 15:11
30 Bernt Andre Vareberg Gjesdal IL M45-49 01:29:37 15:21

Halvmaraton kvinner, topp 30

1 Maria Wiig Spirit Friidrettsklubb K23-34 01:20:17 00:00
2 Kine Bjerk Nøttveit Sandnes IL K35-39 01:26:49 06:32
3 Runa Linn Egeland Sandnes IL K23-34 01:28:17 08:00
4 Oddveig Odland Varhaug IL K40-44 01:31:06 10:49
5 Lise Marie Ravndal Sandnes IL K20-22 01:33:44 13:27
6 Live Gjesdal Nilsson Sandnes IL K55-59 01:37:19 17:02
7 Ulrikke Hoff Bergen K23-34 01:38:44 18:27
8 Siw Bærheim Kleppe K35-39 01:39:02 18:45
9 Marie Beining Sola K23-34 01:40:41 20:24
10 Mari Skogland Sandnes K35-39 01:41:53 21:36
11 Kristine Tranøy Oslo K23-34 01:42:48 22:31
12 Ingvild Anfinsen Sandnes K35-39 01:43:02 22:45
13 Marit Topnes Serigstad Sandnes K23-34 01:43:53 23:36
14 Anne Mari Tengesdal Sandnes K35-39 01:46:16 25:59:00
15 Lise Marie Nesje Flekkefjord K40-44 01:46:28 26:11:00
16 Anja Hoffmann Egersund K55-59 01:46:34 26:17:00
17 Luz Angela Meza Spirit Friidrettsklubb K40-44 01:48:17 28:00:00
18 Clémence Bastien-Thiry Stavanger K23-34 01:48:36 28:19:00
19 Nathalia Vorland Novaform AS K35-39 01:49:33 29:16:00
20 Mari Nieuwenhuizen Loddefjord K23-34 01:53:13 32:56:00
21 Eline Guldhav Stavanger K23-34 01:53:31 33:14:00
22 Anne Siri Sævareid Sandnes IL K50-54 01:54:42 34:25:00
23 May Linn Fostenes Sandnes K23-34 01:55:51 35:34:00
24 Bente Søvik Hundvåg Runners K45-49 01:56:32 36:15:00
25 Sølvi Bøe Sandnes K23-34 01:57:03 36:46:00
26 Carmen Lee Lyse Aktiv K23-34 01:58:00 37:43:00
27 Karianne Munro Valheim Stavanger K35-39 01:58:07 37:50:00
28 Tiril Pedersen Den Gule Banken K23-34 01:58:52 38:35:00
29 Ragnhild Næss Sola K45-49 01:59:15 38:58:00
30 Trude Osaland Sandnes IL K50-54 01:59:49 39:32:00

10 km menn, topp 30

1 Einar Kalland-Olsen Gjesdal IL / Aker Solutions M23-34 32:37:00 00:00
2 Jan Erik Wergeland Sandnes IL M35-39 35:49:00 03:12
3 Ørjan Hviding Spirit Friidrettsklubb M23-34 35:53:00 03:16
4 Nikolai Fjellbakk Varegg Fleridrett M23-34 36:18:00 03:41
5 Simen Moe Strømø Stavanger M23-34 37:18:00 04:41
6 Erling Eggesvik Nordfjorden IL M23-34 37:48:00 05:11
7 Rasmus Orstad Klepp Stasjon M35-39 37:49:00 05:12
8 Simon Killingland Hana FUS M23-34 39:51:00 07:14
9 Per Sigurd Steen Bethuelsen GTI Friidrettsklubb M40-44 39:56:00 07:19
10 Rasmus Birkelid Team Theodor M35-39 39:58:00 07:21
11 Roger Amdal Team Stokka M45-49 40:08:00 07:31
12 Øystein Johannessen Equinor BIL M35-39 40:13:00 07:36
13 Håvard Rugeldal Kleivane IL M35-39 40:15:00 07:38
14 Espen Lønne Q Meieriene M40-44 40:16:00 07:39
15 Fredrik Sandal Klepp Stasjon M35-39 40:17:00 07:40
16 Leif Inge Nesvåg Egersunds Idrettsklubb M45-49 40:21:00 07:44
17 Bjørnar Høiland Bryne triatlonklubb M23-34 40:23:00 07:46
18 Anders Madsen KG M35-39 40:24:00 07:47
19 Ronny Handeland Fiskebekk Mosjonistforening M40-44 40:52:00 08:15
20 Tommy Byberg Sandnes IL M45-49 40:59:00 08:22
21 Karl Magnus Torgrimsen Forus og Gausel Idrettslag M23-34 41:21:00 08:44
22 Erling Byberg Kleppe M23-34 41:25:00 08:48
23 Henrik Haugland Handelsbanken M23-34 41:38:00 09:01
24 Frank Larsen Klippenberg Equinor BIL M35-39 42:10:00 09:33
25 Filip Vasvik Skaarland & Vasvik Entrepenør AS M18-19 42:14:00 09:37
26 Kjetil Haga Øster Hus Entreprenør AS M40-44 42:22:00 09:45
27 Stian Blanckaert Røyneberg M23-34 42:24:00 09:47
28 Fredrik Storebø Hetland Sport M16-17 42:33:00 09:56
29 Anders Kallhovd Karioca M35-39 43:09:00 10:32
30 Julian Holta Pedersen Torehaugen IL M20-22 43:13:00 10:36

10 km kvinner, topp 30

1 Adina Rydland Fitjar IL K16-17 39:52:00 00:00
2 Therese Skeie GTI Friidrettsklubb K35-39 40:25:00 00:33
3 Christina Ingebrigtsen Sandnes IL / Christina Ingebrigtsen K23-34 40:57:00 01:05
4 Marju Stern Sandnes K35-39 43:38:00 03:46
5 Alexis Sophia Korbanova Team Theodor K23-34 44:12:00 04:20
6 Marte Øygarden Stavanger K23-34 44:19:00 04:27
7 Christina Aaltvedt Stavanger K35-39 44:44:00 04:52
8 Kristine Karlsrud Trondheim K23-34 46:10:00 06:18
9 Veronica Fenne Lyse Aktiv K35-39 46:16:00 06:24
10 Hege Høgli Andersen SUS Bedriftsidrettslag K23-34 47:07:00 07:15
11 Therese Ravndal Sandnes K35-39 47:45:00 07:53
12 Therese Leikvoll Grødem Runners K40-44 47:52:00 08:00
13 Amandine Lefort Stavanger K35-39 47:57:00 08:05
14 Lan Pham Gjengen Il/Vår Energi K23-34 47:57:00 08:05
15 Nina Rødsmoen Sandnes IL K60-64 48:23:00 08:31
16 Ann Kristin Hermansen Sandnes Kommune BIL K35-39 48:37:00 08:45
17 Elisabeth Haga Hommersåk K40-44 48:48:00 08:56
18 Julie L. Mæhle Jute K20-22 48:55:00 09:03
19 Madeleine Rettore Sandnes IL K23-34 49:56:00 10:04
20 Kristine Kverneland Sandnes K23-34 50:00:00 10:08
21 Vilde Voll Jørpeland K23-34 50:01:00 10:09
22 Anita Bratbak Oslofjord triatlon K23-34 50:27:00 10:35
23 Irene Hegre Vegspretten K45-49 51:20:00 11:28
24 Bettina Alstadsæther Capone.No K23-34 52:19:00 12:27
25 Stine Olsen Hafrsfjord K35-39 52:21:00 12:29
26 Karema Toledo Molvik GTI Friidrettsklubb / Kaefer Energy K40-44 52:27:00 12:35
27 Henny Anggraini Sandnes IL K45-49 52:28:00 12:36
28 Turi Kvame Lorentzen Sandnes K45-49 52:38:00 12:46
29 Amalie Apeland Gunderstad Kopervik K23-34 53:20:00 13:28
30 Norah Delin Indrelid Skjalg IL K18-19 54:21:00 14:29

5 km menn, topp 30

1 Thomas Førland Asgautsen Spirit Friidrettsklubb / Stamaica Prontos M35-39 17:06 00:00
2 Ken Tony Johansen Gular, IL M23-34 17:10 00:04
3 Lars Stangeland Veidekke BIL M45-49 18:51 01:45
4 Albert Askeland Sandnes IL M12-13 19:03 01:57
5 Eivind Sande Norske Fjellaber M23-34 20:13 03:07
6 Kristian Engen Sandnes IL M14-15 20:26 03:20
7 Morten Brattebø Fenne Prosjektil BIL M35-39 20:32 03:26
8 Nedas Laivys Hafrsfjord M16-17 20:37 03:31
9 Bjørnar Rogne Halvorsen Rpil M23-34 20:37 03:31
10 William Loadman Rekstad Sandnes BIL M23-34 20:38 03:32
11 Christian Molland Sandnes M35-39 21:19 04:13
12 Magnus Flood Equinor BIL M23-34 21:24 04:18
13 Fredrik Wallentinsen Kvamsøe Kleivane M16-17 21:27 04:21
14 Jo Helge Gilje Asker Sk. Friidrett / Asker TLG M50-54 21:39 04:33
15 Raymond Karlsen Ålgård Fysioterapi M40-44 22:07 05:01
16 Eirik Stueland Akerbp Kvarts M45-49 22:09 05:03
17 Magnus Haug Sandnes IL M16-17 22:23 05:17
18 Ole Dybevik Berntsen Sandnes M18-19 22:38 05:32
19 Erling Angeltveit Hafrsfjord M60-64 23:00 05:54
20 Anders Lundøy Stavanger M23-34 23:05 05:59
21 Daniel Rye Spirit Friidrettsklubb / Relevant Regnskap AS M23-34 23:22 06:16
22 Jakub Kozakowski Sandnes M23-34 24:10:00 07:04
23 Johannes Fenne SK Jarl / Wang Ung M14-15 24:17:00 07:11
24 Jan Tore Kvamsøe Kleivane IL M40-44 24:21:00 07:15
25 Stein Ådneram Sandnes M23-34 24:28:00 07:22
26 Magnus Håmsø Øl og Kondis M40-44 24:33:00 07:27
27 Eivind Steinstad Sandnes M23-34 24:40:00 07:34
28 Marius Ommundsen Øl og Kondis / Aker BP M40-44 24:40:00 07:34
29 Arnt Vegard Espeland Sandnes IL M50-54 24:49:00 07:43
30 Kjell Kristian Oftedal Bogafjell Vikings M40-44 24:49:00 07:43

5 km kvinner, topp 30

1 Hanna Vølstad Figgjo IL K16-17 20:57 00:00
2 Mari Vølstad Figgjo IL K14-15 22:52 01:55
3 Mathilde Oftedal-Loen Sandnes IL K12-13 24:17:00 03:20
4 Karoline Espeland Sandnes IL K14-15 24:48:00 03:51
5 Ingrid Simensen Shell BIL K23-34 25:17:00 04:20
6 Line Due-Olsen Stavanger K35-39 25:17:00 04:20
7 Nina Sømme Kvarstein Sandnes K23-34 25:24:00 04:27
8 Jurgita Laiviene Hafrsfjord K40-44 25:52:00 04:55
9 Nina Loen Sandnes K23-34 26:19:00 05:22
10 Annie Elizabeth Stevenson Vågen vg Skole K18-19 26:43:00 05:46
11 Live Rønneberg Andreassen Vågen vg Skole K18-19 26:44:00 05:47
12 Kine Strømstad Klepp Stasjon K23-34 27:09:00 06:12
13 Birgitte Skår Sandnes K23-34 27:46:00 06:49
14 Ingrid Fjetland Sandnes K16-17 27:56:00 06:59
15 Aleksandra Orenczak Sandnes K23-34 27:57:00 07:00
16 Lynn Galston Stavanger K35-39 28:13:00 07:16
17 Mari Bjøndal Kvernaland K23-34 28:52:00 07:55
18 Mona Reppe Sandnes K35-39 29:06:00 08:09
19 Maren Tysse Stavanger K23-34 29:08:00 08:11
20 Elise Gundersen Sandnes K23-34 29:11:00 08:14
21 Ingvil Østerhus Sandnes K23-34 29:11:00 08:14
22 Iven Kristina Mikkelsen Sandnes K23-34 29:12:00 08:15
23 Trine Vestre-Øen Sandnes K35-39 29:17:00 08:20
24 Gunn Tove Johnsen Akademiet Sandnes K23-34 29:32:00 08:35
25 Marit Aase Sola K35-39 29:34:00 08:37
26 Reidun Følgesvold Mosaic Medical AS K35-39 30:01:00 09:04
27 Hanne Lende Sandnes K23-34 30:02:00 09:05
28 Ane Engelsvold Sværi Sandnes K35-39 30:07:00 09:10
29 Camilla Høie Gloppen Hafrsfjord K23-34 30:23:00 09:26
30 Nina Holden Sandnes K23-34 30:42:00 09:45

Om løpet

  • Henting av startnummer fra kl. 09:30 på Sandnes stadion

  • Barneløp:

    • Kl. 10:30 (400 m) og kl. 10:40 (200 m)

  • Start Mosjonsløp

    • Start 5 km kl. 11:00

    • Start 21 km kl. 11:45

    • Start 10 km kl. 12:00

  • Antatt målgang:

    • 5 km:

      • Første person -> ca. 11:16

    • 10 km

      • Første person -> ca. 12:33

    • Halvmaraton:

      • Første person -> ca. 13:00.

  • Premieutdeling:

    • Premieutdeling 5 km ca. kl. 12:05

    • Premieutdeling 10 km ca. kl. 13:00

    • Premieutdeling 21 km ca. kl. 13:30

Hjemmeside

Hjemmeside Facebook

Løypekart

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater