Sport på TV | Janteloppet - Ski Classics | NNM Nordreisa | NM sluttspill Ishockey | Amstel Gold Race | Tour of the Alps | Boston Marathon| Alle resultater

Resultater Sevilla Marathon 2024

Lignende saker

Livestream, startliste og resultater fra Sevilla Marathon som arrangeres søndag 18. februar 2024.

Publisert 18. februar 2024 i Resultater

Sevilla Marathon 2024

Dato

18. februar

Sted

Sevilla – Spania

Distanse

Maraton

Resultater (live)

Menn, topp 20

  1. Deresa Geleta Ulfata (ETH) – 2:03:26
  2. Morhad Amdouni – 2:03:46
  3. Gashau Ayale – 2:04:52
  4. Yemaneberhan Crippa (ITA) – 2:06:05
  5. Tefese Delelegn Abebe – 2:06:10
  6. Ghirmay Ghebreslassie – 2:06:48
  7. Christian Zamora (URU) – 2:06:53
  8. Eyob Faniel – 2:07:07
  9. Melaku Belachew Bizuneh – 2:07:27
  10. Suldan Hassan – 2:07:35
  11. Ibrahim Chakir – 2:07:46
  12. Daniel Meucci – 2:07:49
  13. Samuel Russom – 2:07:57
  14. Rory Linkletter – 2:08:01
  15. Petro Mamu Shaku – 2:08:01
  16. Mohamed El Talhauqui – 2:08:03
  17. Phil Sesemann – 2:08:04
  18. Carlos Martin Diaz Del Rio (CHI) – 2:08:04
  19. Yitayal Atnafu Zerihun – 2:08:17
  20. Abdi Ali Gelchu – 2:08:22

Kvinner, topp 22

  1. Azmera Gebru Hagos (ETH) – 2:22:13
  2. Josephine Chepkoech (KEN) – 2:22:38
  3. Magdalyne Masai (KEN) – 2:22:51
  4. Habela Genet Abdurkadir – 2:23:14
  5. Derartu Hailu Gerefa – 2:23:18
  6. Antonina Kwambai – 2:23:47
  7. Dalilia Abdulkadir Goas – 2:24:02
  8. Meline Rollin – 2:24:12
  9. Florencia Borelli (ARG) – 2:24:18
  10. Carolina Wikstrom – 2:24:30
  11. Tulu Tejinesh Gebisa – 2:24:37
  12. Esther Navarrete Santana – 2:24:40
  13. Rahma Tahiri – 2:24:51
  14. Chloe Herbiet – 2:24:56
  15. Cian Oldknow – 2:25:08
  16. Meritxel Soler Delgado – 2:25:08
  17. Fantu Zewude Jifar – 2:25:58
  18. Mary Granja – 2:26:34
  19. Tereza Hrochova – 2:26:38
  20. Luz Llanco – 2:26:38
  21. Daiana Ocampo (Arg) – 2:27:16
  22. Amine Bettiche – 2:27:29

Livestream

Sendes også på Eurosport Norge fra kl 08.15

Startlister elite

MEN’S ELITE FIELD

  1. Gadisa Birhanu Shumie – ETH – 2:04:59 Sevilla 2023
  2. Asrar Hiyrden – ETH – 2:04:43 Sevilla 2022
  3. Okubay Tsegay – ERI – 2:05:20 Berlín 2023
  4. Afewerki Berhane – ERI – 2:05:22 Amsterdam 2021
  5. Morhad Amdouni – FRA – 2:05:22 París 2022 NR
  6. Gashau Ayale – ISR – 2:05:33 Sevilla 2023 NR
  7. Ghirmay Ghebreslassie – ERI – 2:05:34 Sevilla 2022
  8. Deresa Geleta Ulfata – ETH – 2:05:51 Dubai 2023
  9. Deribe Robi Melka – ETH – 2:05:58 Eindhoven 2015
  10. Yitayal Atnafu – ETH – 2:06:21 Dubai 2020
  11. Ayad Lamdassem – ESP – 2:06:25 Sevilla 2022
  12. Yohanes Ghebregergis – ERI – 2:06:28 Siena 2021
  13. Hailu Zewdu – ETH – 2:06:31 Dubai 2020
  14. Limenih Getachew – ETH – 2:06:47 Siena 2021
  15. Abdi Ali Gelchu – ETH – 2:07:15 Sevilla 2022
  16. Eyob Faniel – ITA – 2:07:19 Sevilla 2020
  17. Lema Alemayehu Mekonen – ETH – 2:07:23 Sevilla 2020
  18. Julius Kiprono Tarus – KEN – 2:07:35 Eindhoven 2019
  19. Fredrick Kibii – KEN – 2:08:05 Lens 2023
  20. Michael Sommer – BEL – 2:08:09 Berlín 2023
  21. Nguse Amlosom Tesfaldet – ERI – 2:08:23 Málaga 2021
  22. Haftom Welday – GER – 2:08:24 Valencia 2023
  23. Lahsene Bouchikhi – BEL – 2:08:36 Valencia 2023
  24. Abderrazak Charik – FRA – 2:08:37 Amsterdam 2023
  25. Daniel Paulus – NAM – 2:08:40 Daegu 2023 NR
  26. José Antonio Uribe – MEX – 2:08:55 Houston 2014
  27. Yemaneberhan Crippa – ITA – 2:08:57 Milán 2023
  28. Tachlowini Gabriyesos – RO – 2:09:00 Sevilla 2023
  29. Byambajav Tseveenravdan – MGL 2:09:03 Oita 2020
  30. Tafese Delelegn – ETH – 2:09:07 Changsha 2023
  31. Weldu Negash – SWE – 2:09:14 Rotterdam 2014
  32. Ibrahim Chakir – ESP – 2:09:16 Sevilla 2023
  33. Yohan Durand – FRA – 2:09:21 París 2021
  34. Daniele Meucci – ITA – 2:09:25 Sevilla 2022
  35. Yimer Getahun – ISR – 2:09:27 Hula Lake Park 2021
  36. Samuel Russom – ERI – 2:09:36 København 2022
  37. Juan Joel Pacheco Orozco M – MEX – 2:09:45 Valencia 2020
  38. Adam Nowicki – POL – 2:09:48 Sevilla 2023
  39. Dewi Griffiths – GBR- 2:09:49 Frankfurt 2017
  40. Jorge Castelblanco – PAN – 2:09:49 Valencia 2020
  41. Weynay Ghebresilasie – GBR – 2:09:50 Berlín 2023
  42. Paulo Paula – BRA – 2:09:51 Sevilla 2022
  43. Melkam Jember – ISR – 2:09:51 Sevilla 2020
  44. Feyissa Mulgeta Birhanu – ETH – 2:09:56 Nanchang 2023
  45. Petro Mamu Shaku – ERI – 2:09:57 Poznan 2023
  46. Duber Abdisha – ETH – 2:10:01 Xiamen 2020
  47. Tiidrek Nurme – EST – 2:10:02 Sevilla 2020
  48. Valentin Witz – FRA – 2:10:04 Valencia 2022
  49. Jonny Mellor – GBR – 2:10:05 Sevilla 2020
  50. Mohamed El Talhaoui – MAR – 2:10:10 Marrakesh 2019
  51. Derlys Ayala – PAR – 2:10:11 Valencia 2020 NR
  52. Phil Sesemann – GBR – 2:10:23 Londres 2023
  53. Rory Linkletter – CAN – 2:10:24 Eugene 2022
  54. Carlos Martín Díaz del Rio – CHI – 2:10:26 Sevilla 2023
  55. Elroy Gelant – RSA – 2:10:31 Cape Town 2019
  56. Melaku Belachew Bizuneh – ETH – 2:10:31 Hong Kong 2017
  57. Collins Kemboi Kipsang – KEN – 2:10:42 Dresden 2023
  58. Johnatas de Oliveira Cruz – BRA – 2:10:43 Hamburgo 2023
  59. Lemawork Ketema – AUT – 2:10:44 Wien 2019
  60. Archie Casteel – SWE – 2:10:49 Sevilla 2023
  61. Tesfamichael Haftom – ETH – 2:10:55 Nanchang 2023
  62. Thijs Nijhuis – DIN – 2:10:57 Sevilla 2020
  63. Iraitz Arrospide – ESP – 2:10:59 Valencia 2019
  64. Cristhian Zamora – URU – 2:11:02 Sevilla 2023
  65. Getinet Mele Gedamu M – ETH – 2:11:03 Valencia 2019
  66. Tariku Tilahun Ayele – ETH – 2:11:03 Fuzhou 2019
  67. Ivan Gonzalez – COL – 2:11:07 Valencia 2020
  68. Ebba Tulu Chala M – SWE – 2:11:09 Berlin 2023
  69. Chakib Lachgar – ESP – 2:11:11 Sevilla 2023
  70. Maxim Raileanu – MOL – 2:11:12 Sevilla 2023
  71. Mohammed Abdu Endris – ETH – 2:11:27 Nanjing 2023
  72. Luke Caldwell – GRB – 2:11:33 Houston 2022
  73. Jorge Blanco – ESP – 2:11:34 Sevilla 2020
  74. Mourad El Bannouri – MAR – 2:11:47 Valencia 2017
  75. Juan A. Pérez Moreno – ESP – 2:11:50 Valencia 2019
  76. Darío Ivanovski – MKD – 2:11:51 Valencia 2023
  77. Benson Tunyo Murkomen M – KEN – 2:11:55 Castellón 2023
  78. Hüseyin Can – TUR – 2:11:56 Sevilla 2022
  79. Hesiquio Flores Romero – MEX – 2:11:57 Sevilla 2023

WOMEN’S ELITE FIELD

  1. Helalia Johannes NAM 2:19:52 Valencia 2020 NR
  2. Azmera Gebru ETH 2:20:48 Amsterdam 2019
  3. Magdalyne Masai KEN 2:22:16 Toronto 2019
  4. Calli Thackery GBR 2:22:17 Valley Cottage 2023
  5. Antonina Kwambai KEN 2:23:20 Toronto 2022
  6. Rose Harvey GBR 2:23:21 Chicago 2023
  7. Sara Moreira POR 2:24:49 Praha 2015
  8. Souad Ait Salem ALG 2:25:05 Roma 2007 NR
  9. Fatima Ouhaddou ESP 2:25:30 Valencia 2023
  10. Dalila Abdulkadir Gosa BHA 2:25:35 Saitama 2018
  11. Fantu Zewude Jifar ETH 2:25:45 Taiyuan 2023
  12. Natasha Cockram GBR 2:26:14 Valencia 2022
  13. Carolina Wikstrøm SWE 2:26:14 Valencia 2022
  14. Rosa Chacha ECU 2:26:34 Hamburgo 2023 NR
  15. Meritxell Soler ESP 2:26:37 Sevilla 2023
  16. María José Pérez Moreno ESP 2:26:42 Valencia 2023
  17. Andrea Deelstra NED 2:26:46 Berlín 2015
  18. Florencia Borelli ARG 2:26:54 Sevilla 2022 NR
  19. Risper Gesabwa MEX 2:26:55 Valencia 2021
  20. Méline Rollin FRA 2:26:58 Amsterdam 2023
  21. Izabela Paszkiewicz POL 2:27:41 Berlín 2021
  22. Asres Ebsite Tilahun ETH 2:27:47 Košice 2022
  23. Derartu Hailu Gerefa ETH 2:27:47 Xuzhou 2023
  24. Iwona Bernardelli POL 2:27:47 Londres 2015
  25. Habela Genet Abdurkadir ETH 2:27:49 Dublin 2023
  26. Chloé Herbiet BEL 2:27:54 Eindhoven 2023
  27. Meryem Erdogan TUR 2:27:57 Valencia 2023
  28. Debele Bizualem Cheklie ETH 2:28:08 Nanjing 2023
  29. Solange Jesús POR 2:28:15 París 2023
  30. Jill Holterman NED 2:28:18 Enschede 2021
  31. Amine Bettiche ALG 2:28:30 Castellón 2023
  32. Nigsti Haftu Tesfay ETH 2:28:38 Berlín 2022
  33. Hanna Lindholm SWE 2:28:59 Sevilla 2020
  34. Tereza Hrochová CZE 2:29:06 Fürstenfeld 2021
  35. Yayla Gönen TUR 2:29:10 Sevilla 2023
  36. Mary Granja ECU 2:29:30 Valencia 2023
  37. Anaïs Quemener FRA 2:29:32 Berlín 2023
  38. Ann Marie McGlynn IRL 2:29:34 Pulford 2021
  39. Monika Jackiewicz POL 2:29:51 Debno 2022
  40. Vianey de Rosa Rojas MEX 2:30:04 Nebraska 2020
  41. Isabel Guadalupe Oropeza MEX 2:30:05 Monterrey 2023
  42. Clara Simal ESP 2:30:25 Sevilla 2023
  43. Louise Small GBR 2:30:54 Berlín 2023
  44. Daiana Ocampo ARG 2:31:33 Wien 2020
  45. Tulu Tejinesh Gebisa ETH 2:31:40 La Rochelle 2023
  46. Emilie Jacquot-Claude FRA 2:31:54 Valencia 2023
  47. Zaida Ramos PER 2:32:07 Lima 2023
  48. Lizaida Thalia Valdivia PER 2:32:34 Lima 2023
  49. Jhoselyn Camargo BOL 2:32:37 Amsterdam 2023 NR
  50. Rahma Tahiri MAR 2:32:37 Roma 2022
  51. Katherine Tisalema ECU 2:32:50 Valencia 2023
  52. Giselle Álvarez CHI 2:33:09 Sevilla 2023
  53. Alina Armas NAM 2:33:09 Mungyeong 2015
  54. Ümmü Kiraz TUR 2:33:23 Budapest 2023
  55. Adela Honorato MEX 2:33:59 Monterrey 2023
  56. Monica Silva POR 2:34:02 Hamburgo 2015
  57. Karen Ehrenreich DIN 2:34:15 Sevilla 2023
  58. Vanessa Wilson AUS 2:34:36 Berlín 2023
  59. Adrijana Pop Arsova MKD 2:35:29 Copenhague 2022
  60. Heather Seaward GBR 2:35:44 Manchester 2022
  61. Luz Mery Rojas PER 2:36:20 Lima 2022
  62. Grace Lynch IRL 2:38:18 Berlin 2022
  63. Sally O’Gorman GBR 2:38:44 Berlín 2023
  64. Mirela Saturnino BRA 2:38:48 Rio de Janeiro 2017
  65. Luján Urrutia F ARG 2:39:00 Hamburgo
  66. Marla Elena Valtierra MEX 2:39:29 Sevilla 2023

Løypekart

Hjemmeside

Værvarsel

Tidligere vinnere

Year Men’s winner Time (h:m:s) Women’s winner Time (h:m:s)
2023  Gadisa Shumie (ETH) 2:04:59  Jackline Chelal (ETH) 2:20:29
2022  Asrar Abderehman (ETH) 2:04:43  Alemu Megertu (ETH) 2:18:51
2020  Mekuant Ayenew (ETH) 2:04:46  Juliet Chekwel (UGA) 2:23:13
2019  Tsedat Ayana (ETH) 2:06:36  Guteni Shone (ETH) 2:24:29
2018  Dickson Tuwei (KEN) 2:08:18  Kaoutar Boulaid (MAR) 2:25:32
2017  Titus Ekiru (KEN) 2:07:42  Paula González (ESP) 2:28:54
2016  Cosmas Lagat (KEN) 2:08:14  Paula González (ESP) 2:31:18
2015  Lawrence Cherono (KEN) 2:09:39  Filomena Costa (POR) 2:28:00
2014  Cosmas Lagat (KEN) 2:08:33  Pamela Rotich (KEN) 2:35:43
2013  Solomon Busendich (KEN) 2:10:13  Ehite Bizuayehu (ETH) 2:29:52
2012  Mohamed Bilal (MAR) 2:13:41  Jill Hodgins (IRL) 2:46:40
2011  Daniel Abera (ETH) 2:09:53  Alemnesh Eshetu (ETH) 2:33:26
2010  Philipp Biwott (KEN) 2:10:39  Desta Girma (ETH) 2:34:53
2009  Hailu Dogaga (ETH) 2:10:31  Marisa Barros (POR) 2:26:03
2008  Samson Bungei (KEN) 2:10:52  Ana Dias (POR) 2:29:22
2007  Sylvester Chebii (KEN) 2:15:16  Faustina-María Ramos (ESP) 2:45:34
2006  Christopher Kipkoech (KEN) 2:19:12  Faustina-María Ramos (ESP) 2:40:20
2005  Noah Serem (KEN) 2:22:15  Liliya Yadzhak (RUS) 2:45:18
2004  Nelson Lebo (KEN) 2:11:13  Julia Myatt (GBR) 2:46:48
2003  Onesmus Mutisya (KEN) 2:17:24  Beatriz Ros (ESP) 2:31:09
2002  William Musyoki (KEN) 2:16:22  Faustina-María Ramos (ESP) 2:36:13
2001  José Rey (ESP) 2:10:49  Faustina-María Ramos (ESP) 2:34:41
2000  Alexandr Krestyaninov (RUS) 2:16:52  Irina Suvorova (RUS) 2:33:48
1999  John Mutai (KEN) 2:16:35  Marie Söderström-Lundberg (SWE) 2:35:21
1998  Nicolas Kioko (KEN) 2:13:01  Anfisa Kosacheva (RUS) 2:41:25
1997  Agustín Molina (ESP) 2:17:43  Anfisa Kosacheva (RUS) 2:41:18
1996  Jorge Juan Sempere (ESP) 2:16:35  María Luisa Muñoz (ESP) 2:28:59
1995  Diego García (ESP) 2:11:21  Alzira Lário (POR) 2:47:04
1994  José Apalanza (ESP) 2:16:09  Ana Isabel Alonso (ESP) 2:33:18
1993  Vicente Antón (ESP) 2:14:37  Karen MacLeod (GBR) 2:34:30
1992  Miguel Ríos (ESP) 2:15:31  Christine Van Put (BEL) 2:40:46
1991  Laurenio Bezerra (BRA) 2:11:56  Sarah Davis (USA) 2:56:45
1990  Luis Adsuara (ESP) 2:15:01  Marina Prat (ESP) 2:38:14
1989  Suleiman Nyambui (TAN) 2:16:59  Consuelo Alonso (ESP) 2:51:33
1988  Pavel Klimeš (TCH) 2:12:59  Wendy Flath-Harris (USA) 3:03:07
1987  Vicente Antón (ESP) 2:12:56  María Luisa Irízar (ESP) 2:42:08
1986  Vicente Antón (ESP) 2:14:40  Carmen Mingorance (ESP) 2:57:38
1985  Francisco Medina (ESP) 2:21:23  Wendy Harris (USA) 3:12:09

Flere resultater

Alle resultater