Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Skaubygdaløpet 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Skaubygdaløpet som arrangeres 26. mai 2024.

Publisert 26. mai 2024 i Resultater

Skaubygdaløpet 2024

29. utgave

Dato

26. mai

Sted

Frogn – Viken

Distanse

Terrengløp
7,1 km | Halvmaraton

Startlister

Resultater

Halvmaraton menn, topp 50

1 Anders Haslie Vestby M40-44 1:30:41.6 0:00.0
2 Kristoffer Lamøy Åsen IL M30-34 1:33:06.2 2:24.6
3 Øystein Hansen Rye Sp.Kl. / Bloodtrails Østmarka M45-49 1:36:04.4 5:22.8
4 Roger Thompson Driv Idrettslag / Follo Brannvesen/Team Sportsmanden M45-49 1:37:21.5 6:39.9
5 Marius Pedersen Nesodden IF / Energihuset M55-59 1:37:31.2 6:49.6
6 Tore Jakobsen Follo Brannvesen IKS M45-49 1:38:47.7 8:06.1
7 Ole Anders ek LUNDBY Drøbak-Frogn IL / Norconsult BIL M23-29 1:39:05.1 8:23.5
8 Geir Simonsen DFI Langrenn / Telenor BIL M55-59 1:40:35.0 9:53.4
9 Steinar Frykberg Drammen M45-49 1:41:35.6 10:54.0
10 Halvor Meling Yesh M35-39 1:43:58.5 13:16.9
11 Lars Arnholt Johannessen Drøbak-Frogn IL M50-54 1:44:30.8 13:49.2
12 Erling Hjorthaug Vestby M35-39 1:44:47.9 14:06.3
13 Daniel Ergo Biesenbaum Blylaget IF M35-39 1:45:14.7 14:33.1
14 David Reiss-Andersen SK Vidar M50-54 1:45:23.2 14:41.6
15 Ken Moon-At O2banden M35-39 1:46:15.4 15:33.8
16 Arnfinn Pedersen Nesodden IF M55-59 1:46:26.6 15:45.0
17 Martin Grape Fladby Rykkinn M20-22 1:46:51.0 16:09.4
18 Andreas Berbu Svorkmo N.O.I. / Enve Racing M45-49 1:46:53.3 16:11.7
19 Vegard Hildrum Nesodden IF/ Team Sportienda M45-49 1:47:19.0 16:37.4
20 Erik Solberg Drøbak-Frogn IL M55-59 1:47:51.0 17:09.4
21 Henrik Heiestad Bloodtrails Østmarka M45-49 1:48:11.6 17:30.0
22 Eigil Tarjem O2banden M35-39 1:49:11.3 18:29.7
23 Matias Doyle Nesoddtangen M30-34 1:49:32.0 18:50.4
24 Haakon Solheim Rustad IL M50-54 1:49:35.1 18:53.5
25 Peter Suhr Walla Orkla BIL M30-34 1:49:51.5 19:09.9
26 Sven Eide Oslo M45-49 1:50:41.2 19:59.6
27 Thomas Nyborg Drøbak M35-39 1:50:41.5 19:59.9
28 Fredrik Lundvall Wollbraaten Oslo M23-29 1:51:16.7 20:35.1
29 Stian Haugen Fjellstrand M45-49 1:51:25.8 20:44.2
30 Ole Jacobsen Sportsklubben Vidar / SK Vidar M60-64 1:52:26.5 21:44.9
31 Kjetil Imbsen Nesodden IF / Team Sportienda M45-49 1:52:28.1 21:46.5
32 Gunnar Bjerva Ås IL M16-17 1:52:41.7 22:00.1
33 Theodor Koppang Driv M16-17 1:52:42.2 22:00.6
34 Thomas Ødegård Okseforumet M35-39 1:52:57.9 22:16.3
35 Luca Roncoroni Drøbak M50-54 1:53:10.8 22:29.2
36 Hans Petter Overvoll Ås IL M45-49 1:54:14.8 23:33.2
37 Ole Setsaas Moss M30-34 1:55:09.8 24:28.2
38 Kristian Ødegaard SKI M40-44 1:55:19.0 24:37.4
39 Odd-Egil Fredriksen Skaubygda Idrettslaget M55-59 1:56:13.3 25:31.7
40 Stian Brække Follo SK M40-44 1:56:31.5 25:49.9
41 Håvard Sneis Skaubygda Idrettslaget M23-29 1:56:54.6 26:13.0
42 Espen Berger Oslo M50-54 1:57:17.0 26:35.4
43 Svein Brage Husdal Drøbak-Frogn IL M55-59 1:58:27.8 27:46.2
44 Joakim Hedlund Epilepsiforbundet Romerike M23-29 1:58:45.4 28:03.8
45 Henrik Midtskog Nesodden IF M40-44 1:59:12.1 28:30.5
46 Rune Dragsten Kiwi M50-54 1:59:15.2 28:33.6
47 Dagfinn Mo Våler I Østfold M55-59 2:00:33.3 29:51.7
48 Bjørn Skodvin Hannisdal Skotbu M40-44 2:00:59.5 30:17.9
49 Fredrik Haaker DNB Eiendom M23-29 2:01:19.4 30:37.8
50 Kim Berg-Olsen Skjetten M45-49 2:03:09.6 32:28.0

Halvmaraton kvinner

1 Elise Røer Drabløs Nesodden IF K23-29 1:43:22.3 0:00.0
2 Jenny Wissting Svorkmo N.O.I. K45-49 1:50:34.9 7:12.6
3 Mari Jørgensen Romerike Ultraløperklubb K45-49 1:55:45.6 12:23.3
4 Hanne Winger Pedersen Rygge IL K40-44 1:58:03.9 14:41.6
5 Wendy Fjellstad Ås IL K50-54 2:03:19.0 19:56.7
6 Stine Jansen Nesodden Trail Running K30-34 2:05:33.9 22:11.6
7 Katrine Enger Fagerstrand K30-34 2:06:52.4 23:30.1
8 Gina Stenberg Nesoddtangen K45-49 2:09:03.3 25:41.0
9 Linda Dvergsdal Nordre Frogn K45-49 2:09:47.7 26:25.4
10 Marit Spørck Nesodden Trail Running K35-39 2:12:00.9 28:38.6
11 Kim Cecilie Braaen DFI K50-54 2:12:42.5 29:20.2
12 Silje Huus Drøbak K35-39 2:15:16.8 31:54.5
13 Molly Carlyle Frogner K30-34 2:16:24.7 33:02.4
14 Marianne Müller Moe Romerike Ultraløperklubb K55-59 2:17:17.2 33:54.9
15 Ida Widing Drøbak K23-29 2:17:37.8 34:15.5
16 Christine Hov DFI K35-39 2:19:30.0 36:07.7
17 Pauline Gjerløw Martinsen BDO AS K30-34 2:20:05.0 36:42.7
18 Alma Flæte Modalsli Nesodden K20-22 2:21:39.3 38:17.0
19 Carina Nilsen Team Nsf, Norsk Sykepleierforbund Viken K35-39 2:21:50.4 38:28.1
20 Miriam Amsen Drøbak K20-22 2:22:07.1 38:44.8
21 Anne Vagstein Fjellstrand K40-44 2:24:18.2 40:55.9
22 Siv Rønnestad-Galloway NTR K45-49 2:26:28.0 43:05.7
23 Marit Jensen Drøbak K45-49 2:27:26.8 44:04.5
24 Brite Vegsund Jardar il K55-59 2:28:05.8 44:43.5
25 Inga Haaland Oslo K35-39 2:29:21.3 45:59.0
26 Cecilie Skiple Nesoddtangen K40-44 2:32:35.9 49:13.6
27 Trine Sogn Tomasgaard DFI Langrenn K60-64 2:35:34.4 52:12.1
28 Lisa Smoleniec Oslo K30-34 2:41:00.3 57:38.0
29 Marie Van Den Bergh Oslo K23-29 2:44:51.9 1:01:29.6
30 Elise Toreid Knudsen Drøbak K40-44 2:48:40.3 1:05:18.0
31 Marija Babic Moss K35-39 2:49:54.6 1:06:32.3
32 Johanne Auset Årnes K55-59 2:50:38.5 1:07:16.2
33 Irene Olaussen Alta Kraftlag K45-49 2:51:40.0 1:08:17.7
34 Maira Santos Lande Nesodden K20-22 2:51:42.5 1:08:20.2
35 Tanya Berger Oslo K50-54 2:52:26.3 1:09:04.0
36 Anniken Marvik Nesoddtangen K20-22 2:55:42.5 1:12:20.2
37 Silke Sommen Oslo K30-34 3:00:37.3 1:17:15.0
38 Amy Thomson Lysaker K45-49 3:07:01.5 1:23:39.2
39 Ingrid Andreassen Moreld Apply K30-34 3:15:17.8 1:31:55.5
40 Thea Fjell Sivertsen Team Spar-Esset K35-39 3:26:09.7 1:42:47.4
41 Paulina Malek Nordre Frogn K23-29 3:56:15.0 2:12:52.7
42 Tonje Viko Spikkestad K23-29 3:58:26.3 2:15:04.0

7 km menn

1 Einar Frøhaug Holeværingen IL / Norconsult BIL M23-29 31:35.0 0:00.0
2 Christian Nitteberg Skaubygda IL M12-13 34:18.2 2:43.2
3 Svein-Ivar Ånesland SON M20-22 34:36.1 3:01.1
4 Bernt Michael Kallevik Frogn Kommune BIL M60-64 34:40.2 3:05.2
5 Torkjel Kleppo Grøndalen Drøbak-Frogn IL M45-49 35:54.2 4:19.2
6 Espen Molund Vinterbro M50-54 36:57.5 5:22.5
7 Christian Bakken Drøbak-Frogn IL M50-54 44:14.4 12:39.4
7 Jesper Brynildsen Oslo M23-29 39:08.7 7:33.7
7 Jørgen Grindal Engeset Langhus M30-34 43:30.8 11:55.8
7 Tinius Jacobsen Vestby M14-15 40:45.4 9:10.4
7 Ole Jakob Trøan Nittedal IL M14-15 40:09.2 8:34.2
8 Thomas Grønnern FIL Bamse M45-49 44:55.5 13:20.5
9 Tor-Øyvind Gundersen Bjørnemyr M50-54 46:43.8 15:08.8
9 Herman Hov DFI Langrenn M12-13 45:23.4 13:48.4
11 Ådne Håland Grimstad Nordstrand Brygge M12-13 47:09.4 15:34.4
12 Rolf-Harald Grimstad Nordstrand Brygge M45-49 47:10.0 15:35.0
13 Jan Billy Aas Lambertseter IF / Team Sporrsmanden M40-44 47:17.0 15:42.0
14 Oliver Magelie DFI Langrenn G10-11 49:57.1 18:22.1
15 Vidar Gustavsen Oslo M55-59 51:00.0 19:25.0
16 Lars Jørgen Landskaug Oslo M23-29 52:13.4 20:38.4

7 km kvinner

1 Aurora Mjøen Grøndalen Drøbak-Frogn IL K20-22 39:19.2 0:00.0
2 Charlotte Hammersborg K16-17 41:08.6 1:49.4
2 Live Hålandgrimstad Nordstrand Brygge K16-17 42:02.1 7:21.9
3 Oda Johanne Grønnern FIL Bamse K14-15 44:53.8 10:13.6
4 Linn Nilsen Linn Nilsen K45-49 45:26.6 6:07.4
5 Karin Bøhlerengen Oslo K50-54 46:52.7 7:33.5
5 Tomje Lie Nesoddtangen K40-44 45:50.4 6:31.2
6 Tina Roesen Drøbak K40-44 47:34.9 8:15.7
7 Hanne Kristoffersen Drøbak K40-44 48:47.7 9:28.5
8 Michelle Delaney Nesodden K45-49 50:25.4 11:06.2
9 Ellen Stensrud Drøbak K45-49 50:37.4 11:18.2
10 Kristin Bøhlerengen Sagstua K55-59 51:59.2 12:40.0
11 Trine Martens Nordre Frogn K40-44 52:41.7 13:22.5
12 Gro Bøhlerengen Drøbak K45-49 53:11.5 13:52.3
13 Brit Oddrun Håland Nordstrand Brygge K45-49 54:53.1 15:33.9
14 Ellen Grimsgaard Drøbak K45-49 56:44.0 17:24.8
15 Benedicte Mortensen Averøy Løpeklubb K45-49 1:00:42.2 21:23.0
16 Jeanett Norshus Nordre Frogn K23-29 1:01:35.7 22:16.5
17 Astrid Henriksen Drøbak K35-39 1:01:36.2 22:17.0
18 Åshild Barkved Fagerstrand K35-39 1:02:01.8 22:42.6

Om løpet

Løpet arrangeres på turstier i Nordre Frogn. Løypelengder med tidtaking er 21,1 km og 7,1 km. Vi har også egen klasse ”Åpen løype” på 3,7 eller 6,4 km uten tidtaking. Løypene har en utfordrende profil. I disse løypene setter man ikke personlige rekorder. Utfordringen blir å kunne beregne sitt eget løp og gjennomføre med stil.

For barna arrangerer vi 200m og 600m.

Hjemmeside

Løypekart

Værvarsel

Beste tider Skaubygdaløpet i nåværende løype (fra 2010):

21,1 km. gul løype, menn. 29.05.22 siste redigering.
Plass Navn Klubb Dato Tid
1 Sjur Prestsæter Oslo 29.05.22 1:19:02
2 John Cristian Deighan Frogner Runners 26.05.19 1:21:22
3 Christoffer Callesen Protector Forsikring 26.05.19 1:22:02
4 Erik Johannes Husom Folldal IF 29.05.22 1:22:04
5 Julius Strømberg Oslostudentene IK Friidrett 26.05.19 1:22:33
6 Borger Melsom Fossum IF 29.05.16 1:23:27
7 Didrik Smith Frogner Runners 26.05.19 1:24:08
8 Erling Christiansen Team Oslo Sportslager 29.05.16 1:24:32
9 Jon Arne Preststulen Tjalve 30.05.10 1:24:37
10 Jostein Andersen Slevik IL 28.05.17 1:24:52
11 Håvard Lucasen Ås IL 20.05.12 1:24:59
12 Harald Solhaug Næss Driv IL-Friidrett 30.05.10 1:26:14
13 Kjetil Dammen Hagtvedt Rustad Il/team 31.05.15 1:26:39
14 Nils Tveite Ås IL 26.05.19 1:26:46
15 Per Øyvind Stene Nydalens Skiklubb 30.05.10 1:27:16
16 Robert Rognli Larvik o-klubb 30.05.10 1:27:54
17 Einar Haakon Christian Rose SK Vidar 25.05.14 1:28:01
18 Even Olsen BK Triathlon Ridley 30.05.10 1:28:02
19 Sondre Albrigtsen Bjørnstad Nesodden IF 29.05.22 1:28:08
20 Frode Stubberud Team Arnesen 30.05.10 1:28:11
21,1 km. gul løype, kvinner. 29.05.22 siste redigering.
Plass Navn Klubb Dato Tid
1 Inger Liv Bjerkreim Nilsen Lillehammer O-klubb 26.05.13 1:29:43
2 Asta Ellingvåg Sportsklubben Vidar 29.05.22 1:34:26
3 Betty Ann Bjerkreim Nilsen Lillehammer O-klubb 26.05.13 1:35:31
4 Siri Størmer Vidar 29.05.11 1:36:50
5 Karoline Næss Ull Kisa 26.05.19 1:37:53
6 Elise Røer Drabløs Nesodden IF 25.05.14 1:41:59
7 Jenny Wissting Svorkmo 31.05.15 1:46:50
8 Hanna Sæverås Breivold Team Ludo Mobil 29.05.11 1:47:18
9 Belinda Aasberg IF Bødalen 29.05.16 1:49:53
10 Eldbjørg Dirdal Moxnes OSI 30.05.10 1:50:34
11 Wendy Fjellstad Ås IL 26.05.13 1:50:43
12 Malin Lundvik NOTEAM 26.05.13 1:50:43
13 Julie Wiik Tjøme løpeklubb 28.05.17 1:50:55
14 Line Hammersmark Nitteberg Nesodden IF 28.05.17 1:51:22
15 Ann Viljugrein Rustad IL 28.05.17 1:51:28
16 Cathrine Lagerberg Team 158 28.05.17 1:52:05
17 Guro Matsen Bull Ski & Kajakk 25.05.14 1:53:10
18 Linn Karlsvik Ernst&Young BIL 20.05.12 1:53:29
19 Tone Ihlebæk Drøbak-Frogn 29.05.11 1:53:45
20 Guro Person Ski 29.05.22 1:54:16
7,1 km. blå løype, kvinner. 29.05.22 Siste redigering.
Plass Navn Klubb Dato Tid
1 Tina Knutsmoen Nesodden IF 26.05.19 31:20
2 Julie Meinicke IL Jutul 29.05.16 32:22
3 Hilde Slørdahl Conradi Nydalens SK 30.05.10 33:08
4 Gerd Borger NOTEAM 25.05.14 33:28
5 Anikken Gjerde Alnæs Gjerderum IL Ski 27.05.18 33:43
6 Emilie Agathe Besseberg DFI-Ski 27.05.18 34:14
7 Maja Ellefsrud Nesodden IF 29.05.16 34:15
8 Elise Røer Drabløs Nesodden IF 30.05.10 34:41
9 Helene Lund-Johansen 29.05.16 34:52
10 Line Hammersmark Nitteberg Nesodden IF 25.05.14 35:21
11 Anne Grete Meinicke IL Jutul 31.05.15 35:25
12 Ingerid Berge Tyrving IL 26.05.19 35:25
13 Victoria Nitteberg Nesodden IF 25.05.14 35:32
14 Manda Norhus Thuv Nesodden IF 29.05.22 35:37
15 Kaja Norhus Thuv Nesodden IF 29.05.22 35:41
16 Aurora Mjøen Grøndalen DFI-Ski 28.05.17 36:31
17 Henriette Bakken DFI-Ski 26.05.19 36:42
18 Stina Meinicke IL Jutul 25.05.14 36:59
19 Embla Hasvoll Kjelsås IL 28.05.17 37:37
20 Mona Strøm Nesodden IF 29.05.16 38:19
7,1 km. blå løype, menn. 29.05.22 Siste redigering.
Plass Navn Klubb Dato Tid
1 Thomas Meinicke IL Jutul 29.05.16 27:48
2 Einar Håkon Christian Rose Sportsklubben Vidar 31.05.15 28:00
3 Anders Tiltnes Slevik IL Friidrett 29.05.16 28:02
4 Emil Andre Wiig Skimt Langeren 29.05.16 28:55
5 Mekonen Abraha Bjørnemyr/ Eritrea 26.05.19 29:30
6 Håkon Mjøen Grøndalen DFI 29.05.16 29:37
7 Dana Fiala Team T.Dahl 29.05.22 29:40
8 Sander August Standal Jensen Drøbak Frogn IL 29.05.16 30:16
9 Henrik Anker-Nilssen Nesodden IF 27.05.18 30:25
10 Jan Billy Aas Drøbak Maratonklubb 26.05.13 30:40
11 Aleksander Fjeld Andersen Geilo IL 28.05.17 30:44
12 Erlend Ekern Oppegård IL 26.05.13 30:47
13 Fillip Fæste DFI 27.05.18 30:52
14 Tor Even Askauterud Nesodden IF 29.05.22 30:57
15 Habtom Gebremeskel Bjørnemyr/ Eritrea 26.05.19 31:18
16 Håvard Langvatn Nesodden IF 31.05.15 31:20
17 Alexander Ray Østmarka IL 20.05.12 31:28
18 Ole Kristian Lied Geovita AS 20.05.12 31:28
19 Eivind Tørstad Oslostudentenes IK-Friidrett 27.05.18 31:29
20 Bjørn Petter Grini TTL 27.05.18 31:37

Resultater

Alle resultater