Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | Landsskytterstevne| Alle resultater

Resultater SkiLøpet 2023

Lignende saker

Startlister, informasjon og resultater fra SkiLøpet som arrangeres lørdag 2. september 2023.

Publisert 2. september 2023 i Resultater

SkiLøpet 2023

10. utgave

Dato

2. september

Sted

Rådhusplassen, Ski – Viken

Distanse

2 km | 5 km | 10 km

Startliste

Resultater

10 km menn

1 Henrik Husdal Svorkmo NOI / Löplabbet Ski M23-34 33:12.0 0:00.0
2 Geir Gjessing Ski IL Friidrett M23-34 33:31.0 0:19.0
3 Mads Berge Plexusklinikken M23-34 34:37.0 1:25.0
4 Simon Vogel Ski IL Friidrett M23-34 34:55.0 1:43.0
5 Henrik Nøkleby Team Driv Trening M23-34 35:15.0 2:03.0
6 Roger Thompson Follo Brannvesen / Team Sportsmanden M45-49 36:29.0 3:17.0
7 Are Moe Romsdal Randone M35-39 36:58.0 3:46.0
8 Torjus Halden Oslo M23-34 37:08.0 3:56.0
9 Vegard Saga Ski IL Friidrett M35-39 37:13.0 4:01.0
10 Ståle Granheim Skogen IL M35-39 38:01.0 4:49.0
11 Robin Pay Oslo M35-39 38:06.0 4:54.0
12 Børge Andreassen SKI M45-49 38:08.0 4:56.0
13 Artur Skibinski Love Dance Help M35-39 38:18.0 5:06.0
14 Truls Johansen Askim M40-44 38:19.0 5:07.0
15 Sebastian Kristoffer Endrestad Bækkelagets SK M23-34 38:21.0 5:09.0
16 Jonas Jakobsen Nesbru M23-34 38:24.0 5:12.0
17 Petter Saltvik SKI M20-22 38:35.0 5:23.0
18 Eric James Holtquist ÅS M40-44 38:44.0 5:32.0
18 Ole Jakob Martinsen Ski IL Friidrett M35-39 38:44.0 5:32.0
20 Karl Henrik Lilleheier Telenor M50-54 38:47.0 5:35.0
21 Oliver Hjerpseth Langhus M23-34 38:50.0 5:38.0
22 Magnus Sikora Ingstad Langhus M23-34 39:02.0 5:50.0
23 Johnny Stensrud Rygge IL M60-64 39:06.0 5:54.0
24 Thomas Malvin Bärnholdt SKI M23-34 39:08.0 5:56.0
25 Florin Campean Langhus M35-39 39:25.0 6:13.0
26 Øystein Lie Røa IL M50-54 39:33.0 6:21.0
27 Jostein Martinsen ÅS M35-39 39:35.0 6:23.0
28 Svein-Åge Karlsen Moss M40-44 39:36.0 6:24.0
29 Henrik Sørling Pedersen Moss IL M23-34 39:45.0 6:33.0
30 Knut Hesthammer Drøbak M23-34 39:46.0 6:34.0

10 km kvinner

1 Sigrun Gjølberg Rygge IL K23-34 36:16.0 0:00.0
2 Eline Granne Andresen Team Drøbak Multisport K23-34 38:43.0 2:27.0
3 Stina Tuck ÅS K40-44 43:47.0 7:31.0
4 Tina Rusten Bækkelaget SK K23-34 44:23.0 8:07.0
5 Elin Sophie Ones Team Sportsmanden K35-39 45:09.0 8:53.0
6 Ida Marie Pedersen The Pedersens K23-34 46:02.0 9:46.0
7 Marte Ramsfjell Drøbak K40-44 46:06.0 9:50.0
8 Emma Elise Meinert Rød Oppegård il K14-15 46:30.0 10:14.0
9 Siri Gulliksen Schüller Drøbak K23-34 46:50.0 10:34.0
10 Hege Gathen Fredrikstad IF K55-59 47:14.0 10:58.0
11 Ragnhild Tunaal Vidar K55-59 47:19.0 11:03.0
12 Emma Skogstad ÅS K23-34 47:52.0 11:36.0
13 Pernille Feragen Stathacopoulos Tårnåsen K45-49 48:02.0 11:46.0
14 Anne Johansen Askim K40-44 48:08.0 11:52.0
15 Izabela Sliwinska Love Dance Help K40-44 48:47.0 12:31.0
16 Lill Eriksen Team Sportsmanden K65-69 48:51.0 12:35.0
17 Julia Skifjeld Endre Langhus K35-39 48:59.0 12:43.0
18 Agnieszka Satola Love Dance Help K45-49 49:27.0 13:11.0
19 Allegra Winton Spydeberg K40-44 50:22.0 14:06.0
20 Malin Johansen Askim K16-17 50:39.0 14:23.0
21 Katarina Barannik Oslo K23-34 50:51.0 14:35.0
22 Susann Authen SKI K35-39 51:08.0 14:52.0
23 June Foss SKI K23-34 51:23.0 15:07.0
24 Julie Alexandra Tunaal Oslo K23-34 51:41.0 15:25.0
25 Carina Wold SKI K40-44 52:27.0 16:11.0
26 Mie Alræk Plexusklinikken K23-34 52:33.0 16:17.0
27 Maya Kvalsund Ski il Håndball J2010 K13 52:35.0 16:19.0
28 Sara Svennevik Skua SKI K35-39 52:48.0 16:32.0
29 Silje Tiller Ytre Enebakk K14-15 53:40.0 17:24.0
30 Jenny Andreassen Moe Oslo K23-34 53:48.0 17:32.0

5 km menn

1 Kristian Bråthen Børve Ull/Kisa M16-17 15:26.0 0:00.0
2 Ulrik Lolland Rygge IL M23-34 15:47.0 0:21.0
3 Andreas Ullern Tonning Ull/Kisa M18-19 15:57.0 0:31.0
4 Rune Solli SK Vidar M23-34 16:00.0 0:34.0
5 Amund Nybakke Oppegård IL M16-17 16:34.0 1:08.0
6 Ole- Kristian Kværner Ullkisa M18-19 16:55.0 1:29.0
7 Adrian Stene Olsen BUL IL M18-19 16:58.0 1:32.0
8 Magnus Kjærnsmo Langseth Soon Triathlonklubb M23-34 17:54.0 2:28.0
9 Rafal Gola Love Dance Help M35-39 17:56.0 2:30.0
10 Bjørnar Stavrum Melum Midgard Hinderløpsklubb/Åfjord Løpeklubb M23-34 18:25.0 2:59.0
11 Jarle Ruud Skimt Langrenn M45-49 19:31.0 4:05.0
12 Simen Eriksen Vinterbro M23-34 20:07.0 4:41.0
13 Erik Habbestad Oslo M23-34 20:19.0 4:53.0
14 Rolf Gran Team Sportsmanden M55-59 20:26.0 5:00.0
15 Børre Olsen Driv M60-64 20:32.0 5:06.0
16 Daniel Andre Mathisen Vestby M40-44 20:49.0 5:23.0
17 Tarjei Balsvik Drøbak M23-34 21:35.0 6:09.0
18 Tom Erik Aabø Oppegård M50-54 21:45.0 6:19.0
18 Inge Henning Fredagsvik Team Coop Faghandel M55-59 21:45.0 6:19.0
20 Fredrik Hageengen Sweco Ski M23-34 22:00.0 6:34.0
21 Jørgen Grindal Engeset Langhus M23-34 22:06.0 6:40.0
22 Oliver Johansen Cortsen Vestby M14-15 22:29.0 7:03.0
23 Kristoffer Kolsrud Langhus M23-34 22:34.0 7:08.0
24 Thomas Try Myrmel Hobøl IL M11 22:45.0 7:19.0
25 Magnus Budalen Kvisler Tamburbakken Barnehage M20-22 22:53.0 7:27.0
26 Kristian Riiser Norsk Gallup M35-39 22:58.0 7:32.0
27 Kenneth Aschehoug Åsløperne M45-49 23:11.0 7:45.0
28 Thomas Baustad Kopperud Allstars M23-34 23:15.0 7:49.0
29 Dag Hjerpseth Sportsmanden M50-54 23:39.0 8:13.0
30 Trond Godtland #Aktivfornaturoghelse M45-49 23:40.0 8:14.0

5 km kvinner

1 Malin Høntorp Oppegård IL K16-17 19:49.0 0:00.0
2 Guro Bakken Nøkleby Langhus K35-39 20:38.0 0:49.0
3 Mona Lillevik Storebrand Sport K40-44 21:49.0 2:00.0
4 Dorte Foss Raufoss K55-59 23:18.0 3:29.0
5 Pernille Berntsen ÅS K23-34 25:06.0 5:17.0
6 Pernille Ellefsen Drøbak K23-34 25:25.0 5:36.0
7 Torunn Solbraa Ramos SKI K55-59 25:48.0 5:59.0
8 Kristine Eidet Eggen Mosjøen K20-22 26:02.0 6:13.0
9 Monica Godtfredsen Flateby K45-49 26:04.0 6:15.0
9 Elise Øverland Langhus K35-39 26:04.0 6:15.0
11 Julie Ruud Askim K35-39 26:07.0 6:18.0
12 Enja Seline Magnerud Brustad SKI K23-34 26:11.0 6:22.0
13 Anniken Holm Siggerud K35-39 26:13.0 6:24.0
14 Elisabeth Jøssund SKI K23-34 26:19.0 6:30.0
15 Rønning Camilla Kolbotn K23-34 26:26.0 6:37.0
16 Monika Hjerpseth Team Sportsmanden K50-54 26:28.0 6:39.0
17 Frida Slåke Oslo K23-34 27:01.0 7:12.0
18 Maylin Grønvold Rygge K23-34 27:17.0 7:28.0
19 Camilla Hansen Langhus K23-34 27:19.0 7:30.0
20 Kjersti Høimyralmenningen Oslo K23-34 27:42.0 7:53.0
21 Susanne Emberland Østli Barneskole K23-34 27:54.0 8:05.0
22 Helle Throndsen SKI K35-39 27:59.0 8:10.0
23 Charlotte Yttervik Sofiemyr K12 28:09.0 8:20.0
24 Ane-Berit Storvik Hurlen Follo Sk K40-44 28:11.0 8:22.0
25 Jeanette Hafstad SKI K35-39 28:24.0 8:35.0
26 Kirsti Lillelid Gjerde SKI K40-44 28:34.0 8:45.0
27 Lena Sofie Juarez Østli Barneskole K45-49 28:47.0 8:58.0
28 Nora Authen SKI K11 28:50.0 9:01.0
29 Amelie Mustorp SKI K23-34 29:09.0 9:20.0
30 Kristine Ramberg Aasen Vinterbro K40-44 29:15.0 9:26.0
30 Suzanne Solås Baxevanis Ski K23-34 29:15.0 9:26.0

Om løpet

Løypa går hovedsakelig på asfalt gjennom boligstrøk og sentrumsområder, men med innslag av fin og bred sti i et skogparti. Løypa er verken veldig kupert eller flat, men det går litt mer ned enn det går opp.

Gjeldende løyperekord for herrer ble satt av Håkon Brox i løpets debutår, 2012. Tjalve-løperen fullførte på 31:46. I 2014 ble 10K-løypen lagt om, og i gjeldende løype er det Andreas Myhre Sjurseth fra SK Vidar som har løyperekorden. Han fullførte på 31:47 i 2015.

I 2013 satt Annie Bersagel fra Tjalve løyperekorden for kvinner i den opprinnelige SkiLøpet 10K-løypa med tiden 35:05. Etter løypeomleggingen er det Ida Bergsløkken fra SK Vidar som har løpt raskest, med tiden 36:13 i 2015.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater