Sport på TV | Håndball VM kvinner | WC skiskyting Østersund | WC hopp Lillehammer | WC kombinert Lillehammer | IBU Cup Kontiolahti | WC alpint Beaver Creek | WC langrenn Gällivare | NC langrenn Gålå | WC skøyter Stavanger | Hero World Challenge - Golf| Alle resultater

Resultater Solrenningen 2023

Lignende saker

Startlister og resultater fra Solrenningen i orientering 2023.

Publisert 15. april 2023 i Resultater

Solrenningen

Dato

14.-16. april

Sted

Rudskogen – Viken

Invitasjon

Startlister og resultater

Fredag 14. april – Sprint

Startlister og resultater

Lørdag 15. april – Mellomdistanse

Startlister

Resultater

Topp 10 menn

1 Eskil Kinneberg Ok Kåre 33:40:00 00:00
2 Emil Svensk Stora Tuna OK 34:05:00 00:25
3 Gaute Steiwer Fredrikstad SK 34:46:00 01:06
4 Lukas Liland Nydalens SK 34:56:00 01:16
5 Daniel Hubmann Swiss Orienteering Team 34:58:00 01:18
6 Håvard Sandstad Eidsmo Freidig 34:59:00 01:19
7 Magne Dæhli Halden SK 35:14:00 01:34
7 Martin Regborn Hagaby Goif 35:14:00 01:34
9 Lucas Basset OK Linné 35:19:00 01:39
10 Lauri Sild Koovee 35:28:00 01:48

Topp 10 kvinner

1 Tove ALEXANDERSSON Stora Tuna OK 31:41:00 00:00
2 Tone Bergerud Lye Nydalens SK 33:21:00 01:40
3 Simona Aebersold Swiss Orienteering Team 33:36:00 01:55
4 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 34:11:00 02:30
5 Ingrid Lundanes Emblem IL 34:26:00 02:45
6 Marianne Andersen Kristiansand OK 34:51:00 03:10
7 Evely Kaasiku Helsingin Suunistajat 35:10:00 03:29
8 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 35:33:00 03:52
9 Pia Young Vik Nydalens SK 35:36:00 03:55
10 Lisa Risby Ok Kåre 35:53:00 04:12

Søndag 16. april – Langdistanse

Startlister

Resultater

Topp 10 menn

1 Emil Svensk Stora Tuna OK 1:22:32 5:52
2 Kasper Harlem Fosser Heming Orientering 1:22:52 +0:20 5:53
3 Matthias Kyburz Swiss Orienteering Team 1:24:07 +1:35 5:58
4 Martin Regborn Hagaby GoIF 1:25:32 +3:00 6:05
5 Elias Jonsson NTNUI 1:25:42 +3:10 6:05
6 Albin Ridefelt OK Linné 1:26:03 +3:31 6:07
7 Eirik Langedal Breivik NTNUI 1:26:10 +3:38 6:07
8 Håvard Sandstad Eidsmo Freidig 1:26:25 +3:53 6:08
9 Gaute Steiwer Fredrikstad SK 1:26:58 +4:26 6:11
10 Sander Arntzen NTNUI 1:27:29 +4:57 6:13

Topp 10 kvinner

1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 1:15:07 7:27
2 Natalia Gemperle Swiss Orienteering Team 1:16:08 +1:01 7:33
3 Marianne Andersen Kristiansand OK 1:17:19 +2:12 7:40
4 Lisa Risby Ok Kåre 1:19:12 +4:05 7:51
5 Ane Dyrkorn NTNUI 1:20:45 +5:38 8:00
6 Tone Bergerud Lye Nydalens SK 1:21:44 +6:37 8:06
7 Kaja Winsnes Nordhagen Ås-NMBU Orientering 1:21:59 +6:52 8:07
8 Victoria Hæstad Bjørnstad Fossum IF 1:22:02 +6:55 8:08
9 Ingrid Lundanes Emblem IL 1:22:56 +7:49 8:13
10 Andrine Benjaminsen Lillomarka OL 1:22:59 +7:52 8:13

Om løpet

Løpet blir et kompakt og familievennlig arrangement med parkering på arena for mellomdistansen og langdistansen. Vi forventer mange deltakere spesielt på lørdag og søndag hvor eliteklassene har uttak til WorldCup. Vær derfor tidlig ute på løpsdagene for å hente nødvendig materiell før start. Det blir salg av sportsutstyr og både varm og kald mat på arena lørdag og søndag

Hjemmeside

Solrenningen Solrenningen
Alle resultater