Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Stenfjellrunden 2024

Lignende saker

Startlister og resultater Stenfjellrunden som arrangeres lørdag 3. februar 2024.

Publisert 3. februar 2024 i Resultater

Stenfjellrunden 2024

46. utgave

Dato

3. februar

Sted

Gåsbu – Innlandet

23 km | 42 km turrenn klassisk

Startliste

Resultater

42 km menn, topp 50

1 Henning Lie Vang Skiløperforening M30-34 01:55:55 00:00
2 Henrik Haugland Syverinsen Lyn Ski / Lyn Ski Moseteråsen M25-29 01:57:09 01:14
3 Halvor KLEIVI AF Gruppen/Milslukern M25-29 01:59:01 03:06
4 Henrik OLIMB Jevnaker Idrettsforening Ski M40-44 01:59:26 03:31
5 Ole Eirik Fuglehaug EKREM Team Næringsbanken Stora Enso / Lillehammer Skiklub M25-29 01:59:31 03:36
6 Jonas Bergli Snertingdal IF Ski / Team Synnfjell / Backe BIL M25-29 02:00:17 04:22
7 Lasse Leth-Olsen Lyn Ski M35-39 02:01:47 05:52
8 Viljar Buer Team Vessøy Invest M25-29 02:01:53 05:58
9 Tobias Holter Team Cereal M30-34 02:01:54 05:59
10 Lars BERGER Dombås IL M45-49 02:02:01 06:06
11 Marius Borge HEIR Fiskebeinern SK M30-34 02:02:27 06:32
12 Sigurd Sollien HULBAK Team Synnfjell M25-29 02:04:04 08:09
13 Christian Melsom Myhre Heming, IL M35-39 02:04:15 08:20
14 Stian Roti SVENDBY Lyn Ski / Lyn Ski Moseteråsen M30-34 02:04:19 08:25
15 Mikkel Sjursen Haslum IL / Strand Kajakklubb M20-24 02:04:57 09:02
16 Kristian Øye Aasum Granli IL M20-24 02:04:59 09:04
17 Christian Gjertveit Fet SK M40-44 02:05:08 09:13
18 Edvard HAMILTON Sør-Fron IL M30-34 02:05:11 09:16
19 Ivar Andre RYTTERVOLD Arctic Securities M25-29 02:05:15 09:20
20 Tarjei Bakken Kamp/Vestheim IF M30-34 02:05:38 09:43
21 Morten Løchen Hemsedal IL / Oslo Kommune BIL M35-39 02:06:48 10:53
22 Roy-Arne Tollefsen Kongsberg IF M40-44 02:06:49 10:54
23 Johan Olrud Fjellvang Oslo M30-34 02:06:56 11:01
24 Erling Stølen Fiskebeinern SK M30-34 02:06:58 11:03
25 Andreas Ruud-Tronsmoen Tynset IF M25-29 02:07:41 11:47
26 Tommy Moe Lørenskog M50-54 02:07:57 12:02
27 Ivar Hesselberg INDBY Rustad IL M35-39 02:08:24 12:29
28 Kristian A KJONERUD Lyn Ski Moseteråsen M30-34 02:08:30 12:35
29 Ole Petter Dirdal Moxnes Bergkameratene Ski M35-39 02:08:55 13:00
30 Erik Andre Syversen Nes Sportsklubb M25-29 02:09:03 13:08
31 Ola Nygård Snellingen Svea Skilag M25-29 02:09:10 13:15
32 Espen Tjørn Tobiasson Bækkelagets SK M35-39 02:11:18 15:23
33 Axel Nymoen Slettan Tynset IF / Tynset If/Team Bare Rør M30-34 02:11:20 15:25
34 Sondre Fylling Moss SK M35-39 02:11:21 15:26
35 Geir STRANDBAKKE Lillehammer Skiklub M60-64 02:11:46 15:51
36 Vebjørn Myhr Svarstad IL / Vasa Gringos M50-54 02:12:03 16:08
37 Elias Nordal EY BIL M25-29 02:12:06 16:11
38 Hans Christian Mickelson Sparebank 1 M35-39 02:12:21 16:26
39 Pål Eggset Alvdal IL M30-34 02:12:42 16:47
40 Anders Hevrøy Ringkollen SK / Team Driv Trening M50-54 02:13:11 17:16
41 Torjus Trømborg Fiskebeinern SK M30-34 02:13:55 18:00
42 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub M30-34 02:14:19 18:24
43 Aadne Bækken Bjerke IL Ski M65-69 02:14:32 18:38
44 Paal Sneve Skrautvål IL M55-59 02:14:35 18:40
45 Ask Tveiten Kongsberg IF – Langrenn M20-24 02:14:52 18:57
46 Nils Berg Team Front/Rustad IL M55-59 02:15:31 19:37
47 Morten Grøan Høybråten og Stovner IL M50-54 02:15:38 19:43
48 Geir Moe Lyn Ski M55-59 02:15:38 19:43
49 Mads Sandbakken Mjøsski M25-29 02:16:45 20:50
50 Arild Hagesveen Team Driv Trening M50-54 02:16:56 21:01

42 km kvinner

1 Solveig Lie Støverud Holmen IF K20-24 02:14:57 00:00
2 Maren Engeskaug Nielsen Team Janteloppet K25-29 02:17:26 02:29
3 Marianne Byfuglien MjøsSki K30-34 02:30:42 15:46
4 Karen Marie Håkonsen Kjellmyra IL / Team Næringsbanken Stora Enso K25-29 02:31:43 16:46
5 Ingeborg K. Hoftun NTNUI K20-24 02:34:28 19:31
6 Vilde Malmei Fiskebeinern SK K25-29 02:37:31 22:34
7 Lin Iren Sætre Nybergsund IL K50-54 02:37:33 22:37
8 Anne Hørsand Ilseng IL K35-39 02:39:30 24:33:00
9 Randi Damgaard Ivrig, IL K35-39 02:39:45 24:48:00
10 Sunniva Dring Lyn Ski / Team Driv K40-44 02:40:32 25:35:00
11 Hannah Glomsås Odal Skiklubb K18-19 02:42:31 27:34:00
12 Elisabeth Longva Berger Rustad IL K55-59 02:44:08 29:11:00
13 Kristine Fjeld Brumunddal K25-29 02:46:42 31:45:00
14 Marit Fiskvik Røe Tynset IF / Tynset Idrettsforening K35-39 02:49:55 34:58:00
15 Ingvild Tveita Fiskebeinern SK K25-29 02:49:58 35:02:00
16 Kristin Holt Rustad IL K50-54 02:51:25 36:28:00
17 Irja Lie Haug Rustad IL K35-39 02:52:07 37:10:00
18 Thine Hestnes Oslo K30-34 02:55:08 40:11:00
19 Madeleine HEIBERG Fiskebeinern K30-34 02:56:04 41:07:00
20 Liv Monsbakken Hamar Skiklubb K45-49 02:58:23 43:26:00
21 Anna Bårdseng Vang Skiløperforening K20-24 02:58:40 43:43:00
22 Elisabeth Westby Strandbygda IL K45-49 03:02:16 47:19:00
23 Linnea Harbyengen MjøsSki K30-34 03:02:20 47:23:00
24 Hilde Michaelsen Rustad IL K45-49 03:02:32 47:35:00
25 Marthe Haavind Rustad IL K45-49 03:03:32 48:35:00
26 Jannecke Lauritzen Stabekk K55-59 03:05:07 50:10:00
27 Kristin Tørnby Rømskog IL K50-54 03:05:31 50:34:00
28 Vibeke Smith Kristiansen Rustad IL K45-49 03:06:58 52:01:00
29 Nina Malme Gulbrandsen Rustad IL K55-59 03:07:56 52:59:00
30 Karine Travaillaud Samoens K40-44 03:10:45 55:48:00
31 Linn BAARLID Oslo K30-34 03:12:22 57:25:00
32 Ragnhild Myhre Sogndal K40-44 03:12:27 57:31:00
33 Bente Storvik MjøsSki K50-54 03:13:50 58:53:00
34 Ida Westgaard Rustad IL K55-59 03:13:51 58:54:00
35 Mari Westre Strømmen K30-34 03:14:44 59:47:00
36 Helene Slettemoen Rustad IL K35-39 03:17:01 01:02:04
37 Marianne Tomter Nylund Vang Skiløperforening K50-54 03:19:59 01:05:02
38 Hanne Neby Oslo K30-34 03:23:54 01:08:57
39 Ingeborg Alsgaard Vang Skiløperforening / Sparebank 1 Østlandet K55-59 03:23:56 01:08:59
40 Birgitte Flåten Deloitte BIL K30-34 03:24:58 01:10:01
41 Camilla Jevanord Lillehammer K25-29 03:26:00 01:11:03
42 Aud Inger Nytrøen Trøsken il K50-54 03:28:39 01:13:42
43 Bjørnhild Fjeld Rustad IL K50-54 03:30:28 01:15:31
44 Stine Moengen Holst Oslo K30-34 03:32:13 01:17:16
45 Ida Ringdal Rustad IL K40-44 03:36:06 01:21:10
46 Linda Irene Huseby Kjelsås IL K50-54 03:36:34 01:21:37
47 Emilie Solberg Gurobu IL K25-29 03:49:04 01:34:07
48 Tone Marie Schwartz Skedsmokorset K55-59 03:53:37 01:38:40
49 Kathrine Lie Rasta K50-54 03:55:25 01:40:28
50 Kristin Dille Oslo K60-64 03:56:43 01:41:46
51 Lise Gram Eriksen Rustad IL K45-49 03:56:59 01:42:02

23 km menn

1 Andreas Hermansen Vang Skiløperforening / NTG Vang Skiløperforening M18-19 01:03:51 00:00
2 Ask Jørgensen If Kilkameratene M18-19 01:06:58 03:07
3 David Bertnes Leite Innstranda Il/Ntg-L M18-19 01:07:04 03:13
4 Martin Stramrud Hamar Skiklubb M20-24 01:07:53 04:02
5 Mikkel Breie Nystuen Rendalen IL / Rendalen IL / Team Savalen M18-19 01:15:28 11:37
6 Jarle Weium Glomseth Vang Skiløperforening M15 01:18:42 14:51
7 Bastian Galgum Vang Skiløperforening M18-19 01:20:07 16:16
8 Mats Cederbrand Kjelsås IL / Krybit.No M25-29 01:22:40 18:49
9 Dag Sannerhaugen Eidsvold Værks Skiklubb M60-64 01:26:44 22:53
10 Mathias Skau Opsahl Vang Skiløperforening / Vsf M18-19 01:27:55 24:04:00
11 Rune Hansen Snertingdal IF Ski M50-54 01:28:24 24:33:00
12 Luis Romundstad Heming, IL M60-64 01:36:55 33:04:00
13 Erik Østreng Vang Skiløperforening M30-34 01:39:01 35:10:00
14 Pawel Janik Ottestad M40-44 01:53:54 50:03:00
15 Jens Olav Kjærstad Backe Romerike M45-49 01:55:26 51:35:00
16 Bjørn-Inge Østby Holter M40-44 01:55:27 51:36:00
17 Tommy Sigg Tomato Team M55-59 02:42:18 01:38:27

23 km kvinner

1 Christiane Hermansen Vang Skiløperforening K16-17 01:27:10 00:00
2 Marthe Sand Lillehammer K25-29 01:32:12 05:02
3 Gunhild Dugstad Ørnar IL K45-49 01:34:24 07:14
4 Pirjo Mühlematter Vang Skiløperforening K20-24 01:36:45 09:35
5 Erle Pedersen Høybråten og Stovner IL K16-17 01:36:51 09:41
6 Edel Optun Elverum K30-34 01:47:43 20:33
7 Astrid Svanes Bertelsen Rustad IL K80+ 02:36:37 01:09:27
8 Helle Sætren Vang PÅ Hedmarken K30-34 02:39:35 01:12:25

Om rennet

Bli med på vinterens vakreste eventyr i Vangsåsen, og skaff deg samtidig bedre starttidspunkt i Vasaloppet og Birkebeinerrennet. Den tradisjonsrike Stenfjellrunden og har start og mål på Gåsbu langrennssenter, arenaen for NM på ski del 1 i 2018 og 2013, samt NM jr 2016! Med opp mot 1000 deltakere på startstreken de siste årene har Stenfjellrunden etablert seg som et av landets største turrenn. Men vi har definitivt plass til flere deltagere. Tar du utfordringen til vinteren?

Rennet har en flott løypetrase på 42,5 km som går i variert og småkupert terreng. Men som «kjennere» på Hedmarksvidda vet, så har traseen også noen utfordrende partier.

I 2016 utgaven av Stenfjellrunden klarte endelig en løper å bryte den magiske 2-timers grensen.  Per-Christian Lysaker Torgersrud (Team Parkettpartner) ble klokket inn på 1.57.02!

I 2022 ble det satt ny løyperekord for både damer og herrer:

Løyperekord damer:        Maren Engeskaug Nilsen, Team Driv trening – 2:14:15

Løyperekord herrer:         Petter Stakston, Søre Ål – 1:52:25

Hjemmeside

Hjemmeside Facebook

Løypekart

42 km 23 km 11 km
Høydeforskjell (SH) 200 meter 200 meter 90 meter
Høydeforskjell i en stigning (SHS) 160 meter 80 meter 60 meter
Sum stigning 850 meter 280 meter
Lengste stigning 2500 meter 2000 meter 1100 meter
Drikkestasjon 6 km – 23 km – 37 km 6 km – 18 km 5,5 km
Matstasjon 18 km – 32 km 9 km

Værvarsel

Flere resultater

Alle resultater