Sport på TV | Tour de France | OL Paris | Champions Chess Tour | U18 EM Friidrett | The Open golf | Landsskytterstevne | Diamond League London| Alle resultater

Resultater Stenhoggerrittet 2024

Lignende saker

Startliste, rittprofil og resultater fra Stenhoggerrittet 15. juni 2024.

Publisert 15. juni 2024 i Resultater

Stenhoggerrittet 2024

Dato

15. juni

Sted

Aspedammen, Halden – Viken

Distanse

45 km terrengritt

Startliste

Resultater

Menn

1 Noah Linden Soon CK M20-24 01:54:50 00:00
2 Per Kristian Kirkhus Sandefjord SK M40-44 01:54:50 00:00
3 Johan Prosvik Aarvåg Re SK M17-19 01:58:55 04:05
4 Ole Fredrik Aamodt Halden CK M35-39 02:00:29 05:39
5 Frode Bokerød Halden CK M45-49 02:01:43 06:53
6 Alexander Hagen IF Frøy / Claeshenriksykkel M45-49 02:03:16 08:26
7 Morten Rotnes Smaalenene SK M50-54 02:05:40 10:50
8 Johan Hellman Strömstad CK M45-49 02:06:17 11:27
9 Eirik Aamodt Eikemo Follo SK M17-19 02:06:57 12:07
10 Eivind Aamodt Eikemo Follo SK M17-19 02:07:41 12:51
11 Marius Grødahl Andresen Halden CK M25-29 02:09:38 14:48
12 Trond Aarstad Blindleia CK M50-54 02:09:43 14:53
13 Mats Disenbroen Moss CK M25-29 02:11:55 17:05
14 Atle Kvien Sagene IF Sykkel M50-54 02:12:07 17:17
15 Tancred Andreas Edwin Krokskogen Cykleklubb / Team Glade Hjul M50-54 02:12:29 17:39
16 Håkon Erikstad CK Øst M40-44 02:12:56 18:06
17 Kristoffer Andresen SK Rye sykkel M35-39 02:14:03 19:13
18 Ole-Christian Østreng Høland Sykkel M50-54 02:14:14 19:24
19 Patrick Eriksen Skjeberg CK M45-49 02:15:13 20:23
20 Finn Moe Romeriksåsen SK M40-44 02:16:15 21:25
21 Tommy Frøyna Bærums Verk CK M50-54 02:17:08 22:18
22 Tor Morten Olsen CK Øst M50-54 02:17:10 22:20
23 Lars-Christian Strålsund Stylo Skjeberg CK M45-49 02:17:45 22:55
24 Martin Farrell Konnerud IL M35-39 02:20:02 25:12:00
25 Trond Nilsen Konnerud IL Sykkel M55-59 02:20:51 26:01:00
26 Ivar Simensen Nesodden SK M50-54 02:21:42 26:52:00
27 Sigmund Aas IF Frøy M50-54 02:22:49 27:59:00
28 Thomas Kristiansen Bærums Verk CK M35-39 02:22:59 28:09:00
29 Kenneth Bye Kråkerøy M40-44 02:23:01 28:11:00
30 Jan Harald Scholz Bærums Verk CK M45-49 02:24:02 29:12:00
31 Marius Bekkevold Halden CK M40-44 02:24:15 29:25:00
32 Kryspin Kilichowski Sande I Vestfold M50-54 02:24:53 30:03:00
33 Andreas Bye Halden CK M55-59 02:24:59 30:09:00
34 Stig-Gøran Hagen Smaalenene SK M50-54 02:29:50 35:00:00
35 Per-Erik Olsson Camp Dalsland M65-69 02:32:37 37:47:00
36 Tom Disenbroen Moss CK M50-54 02:32:39 37:49:00
37 Thor Fredrik Kollegård Halden CK M40-44 02:32:44 37:54:00
38 Gaute Kristiansen Røros M50-54 02:33:06 38:16:00
39 John Arne Holtop Bingsfoss SK M65-69 02:34:58 40:08:00
40 Geir Bodahl Konnerud IL Sykkel M50-54 02:38:36 43:46:00
41 Øyvind Akselsen Sarpsborg SK M55-59 02:39:05 44:15:00
42 Brynjulf Spalder Asker CK M50-54 02:39:42 44:52:00
43 Frode Brufladt Lillehammer CK M55-59 02:41:55 47:05:00
44 Lars Buckholm Halden M30-34 02:47:58 53:08:00
45 Even Vaka Halden ck M35-39 02:51:00 56:10:00
46 Lars Magnar Snopestad Halden CK M45-49 02:53:45 58:55:00
47 Johannes Vingerhagen Halden CK M40-44 02:54:55 01:00:05
48 Stål Hermo Drøbak-Frogn IL Sykkel / Vestby SK / Zwift Vikings M50-54 02:56:03 01:01:13
49 Mats Fredrik Halvorsen Langhus M30-34 02:57:15 01:02:25
50 Michael Omvik-Grotkjær Frederiksberg C M45-49 02:57:18 01:02:28
51 Ivar Nielsen Høvik M50-54 03:00:30 01:05:40
52 Trond Høglund Bents Garage LTD M60-64 03:03:02 01:08:12
53 Svein Svendsen Halden CK M60-64 03:05:31 01:10:41
54 Jens Kristian Tveter Moss CK M50-54 03:11:07 01:16:17
55 Per Richard Kaino Arendal CC M45-49 03:16:09 01:21:19
56 Vidar Gustavsen Beste Vestkant M55-59 03:29:27 01:34:37
57 Lars Jørgen Landskaug Oslo M25-29 03:31:17 01:36:27
58 Piotr Wysocki Råholt M40-44 03:44:17 01:49:27
59 Bjørn Vidar Huuse Askim M65-69 03:47:31 01:52:41
60 Carl Skogsund Skoghall M25-29 04:33:08 02:38:18
61 Kristoffer Hansen Halden M30-34 05:44:00 03:49:10
62 Sverre Mikael Kristiansen Knoph Halden M35-39 05:44:05 03:49:15

Kvinner

1 Anna Arvidsson Uddevalla Cykelklubb K40-44 02:29:07 00:00
2 Vilde Brønstad CK Toten K20-24 02:39:34 10:27
3 Thrude Natholmen Sandefjord SK K50-54 02:53:16 24:09:00
4 Lene Puck Nesodden SK K50-54 02:56:51 27:44:00
5 Eirin Fremstad Nesodden SK K50-54 03:00:53 31:46:00
6 Katrine Hofstad IF Frøy K40-44 03:01:36 32:29:00
7 Vibeke Elisabeth Bergsletten Romerike Ultraløperklubb K45-49 04:52:16 02:23:09

Om rittet

Stenhoggerrittet har en krevende løype, men det er allikevel et ritt som passer for nesten alle.

Løypa til Stenhoggerrittet har start og målgang ved Idd Sportsklubbds lokaler på Nyborg. Fra start går traseen på grusvei langs Ørveien, før den fortsetter videre på sti langs Ørsjøen. Etter å ha rundet Ørsjøen ved Prestebakke går traseen innover i skogen, før den fortsetter ned mot Iddefjorden. Derfra går den på stenhoggerstier langs Iddefjorden, før man begynner på stigningspartiet. Gjennom gamle stenbruddsteder går traseen opp fra fjorden og gjennom skogen til man er framme ved mål igjen.

I 2020 ble det gjort enkelte endringer på traseen. Det er fortsatt en løype som passer alle, men med enkelte nye partier.

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater