Sport på TV | NM sluttspill Ishockey | Snooker VM | Tour de Romandie | Cupen - 2. runde | Rustad IL søker juniortrener| Alle resultater

Svalandsgubben 2023 resultater

Lignende saker

Startliste og resultater fra Svalandsgubben søndag 29. oktober 2023.

Publisert 29. oktober 2023 i Resultater

Svalandsgubben 2023

50. utgave

Dato

29. oktober

Sted

Birkeland – Agder

Distanser

12 km (Kortgubben) | 27 km (Gubben)

Startliste

Resultater

Gubben menn, topp 30

1 Hans Petter Rolke Rustad IL 01:53:01 00:00
2 Eirik Gramstad Oslo 01:54:23 01:22
3 Christian Bøen Kristiansand Løpeklubb / Lagerboxen.No 01:58:44 05:43
4 Lars Aanensen PwC 01:59:25 06:24
5 Magnus Lian AARRESTAD Stirsdag Gronntreningslag 02:00:19 07:18
6 Ståle Gjelsten Kristiansand Løpeklubb 02:00:50 07:49
7 Lars Aasheim Svaland Birkenes IL 02:01:03 08:02
8 Anders Tveit Birkenes IL 02:01:13 08:12
9 Andreas Mjåland Mjåland Kiropraktikk og Trening AS 02:02:46 09:45
10 Per Anders Dugstad Birkenes IL 02:03:17 10:16
11 Olav Meling SPIKKELAND Gular, IL 02:03:36 10:35
12 Knud Kalsås Kristiansand Løpeklubb 02:03:39 10:38
13 Thomas Blom Imås IL, Ski 02:06:19 13:18
14 John Olav Steinsland Team Steinsland Jordbær 02:06:32 13:31
15 Stian Urdal KBR 02:06:40 13:39
16 Atle Wendel Scheie Team Scheie 02:07:55 14:54
17 Thomas Lindal KKG Idrett 02:09:25 16:24
18 Martin Grundetjern Fjellstad Montér Vennesla 02:09:28 16:27
19 Petter Marki Erichsen Nydalens Skiklub 02:09:56 16:55
20 Jon Kristian Svaland Birkenes il 02:11:22 18:21
21 Ørjan Ravndal Dfl/Gti/Ålgård Orientering 02:11:26 18:25
22 Vegard Aanensen Lyn Saanum 02:11:32 18:31
23 Tore Kristian Reiersølmoen Froland IL / Arendal Løpeklubb 02:12:10 19:09
24 Rasmus Tvinnereim Hardbagg IL 02:12:45 19:44
25 Gjermund Steinsland Kristiansand S 02:13:42 20:41
26 Gabriel Ingebresten Kristiansand Løpeklubb 02:13:46 20:45
27 Øystein Støfring Jølster IL 02:14:20 21:19
28 Sindre Stølen Elkem 02:15:07 22:06
29 Mads Langeland Kristiansand Sykkelklubb 02:15:09 22:08
30 Øyvind Bjørgum Valle IL 02:15:40 22:39

Gubben kvinner, topp 30

1 Ingrid Ukkelberg Marnardal IL 02:25:56 00:00
2 Ingvild Sangesland Øvrebø IL 02:28:04 02:08
3 Hege Linn Eie Vatland Lille Eigås Sport 02:28:49 02:53
4 Ida Tjørsvaag Sandnes IL 02:29:03 03:07
5 Melinda Frigstad Kvinesdal IL 02:31:21 05:25
6 Johanne Birkeland Abrahamsen UIB 02:34:34 08:38
7 Stina Meinicke Jutul, IL 02:35:07 09:11
8 Anne Sofie Fosseli Sportsklubben Vidar / Team Machine 02:36:47 10:51
9 Ingrid Bøylestad Landa Froland IL 02:41:16 15:20
10 Randi Marie Dyrkolbotn Mandal og Halse IL-Friidrett 02:41:36 15:40
11 Marie Otelie Line Haugsgjerd Trafikkskole 02:42:24 16:28
12 Viviana Hiis Nedenes 02:42:27 16:31
13 Pauline Tørnby Rømskog IL 02:42:45 16:49
14 Trine Holmer-Hoven Kristiansand Løpeklubb 02:44:53 18:57
15 Hanne Neby Oslo 02:48:25 22:29
16 Sara Ekern Bergen 02:51:02 25:06:00
17 Ingeborg Langeland Marnardal IL 02:52:09 26:13:00
18 Kristin Quickbakke Sandnes Løping Elite 02:53:43 27:47:00
19 Ingerid Bøyum Aase Soon Triathlonklubb 02:54:07 28:11:00
20 Grethe Bjørgum Grimstad 02:54:16 28:20:00
21 Jorid Auale Arendal 02:54:19 28:23:00
22 Ausra A. Johansen Langenes 02:54:45 28:49:00
23 Magnhild Lofthus Lillesand IL 02:55:49 29:53:00
24 Synne Groufh-Jacobsen Kristiansand Løpeklubb 02:56:37 30:41:00
25 Silje Andreassen Færvik 02:57:27 31:31:00
26 Anne Charlotte Ruud Birkeland 02:57:40 31:44:00
27 Liv-Anna Folgerø Søgle IL 02:57:53 31:57:00
28 Marie Bechensteen Bjørnerud Kristiansand S 02:58:16 32:20:00
29 Solveig Granås Arendal Triathlon 02:59:54 33:58:00
30 Anja Kristin Lindanger Spirit Friidrettsklubb 03:01:37 35:41:00

Kortgubben menn junior

1 Martin Ukkelberg  Sløgedal Kristiansands IF 54:19:00 00:00
2 Sondre Harstad Rinde Skarphedin, Idrettslaget 57:29:00 03:10
3 Markus Mollestad Kristiansand OK 58:05:00 03:46
4 Dennis Bergstrøm-Bendixen Sørild FIK 58:55:00 04:36
5 Tobias Harstad Rinde Skarphedin, Idrettslaget 59:34:00 05:15
6 Elias Gumpen Engesland Birkenes IL 01:00:39 06:20
7 Johannes Gumpen Engesland Birkenes IL 01:01:19 07:00
8 Håkon Auale Lundvall Froland IL 01:02:19 08:00
9 Johan Gjesteland Imås ski 01:02:47 08:28
10 Brage Bjorvand Josefsen Oddersjaa Ssk 01:04:01 09:42
11 Martin Mollestad Birkenes IL 01:04:20 10:01
12 Sindre Halvorsen Froland IL / Sirdal ski 01:05:55 11:36
13 Lauritz Dyrkolbotn Mandal og Halse IL-Friidrett 01:07:25 13:06
14 Jesper Krakstad Imås 01:08:31 14:12
15 Johannes Espegren Birkenes IL 01:12:29 18:10
16 Simen Nygård Birkenes IL 01:12:44 18:25
17 Fabian Johannessen Kristiansand Orienteringsklubb 01:14:21 20:02
18 Edvald Kalsås Kristiansand Løpeklubb 01:16:46 22:27
19 Elias Aanesland Strømme Birkenes IL 01:20:15 25:56:00
20 Johann Gauslå Kile Birkenes IL / Birkenes il Skiskyting 01:26:45 32:26:00

Kortgubben kvinner

1 Solveig Steinsland Elkem 01:04:40 00:00
2 Julie Meinicke Jutul, IL 01:04:56 00:16
3 Thea Baldersheim Will.I.Juice & More 01:22:03 17:23
4 Anne Grete Meinicke Jutul, IL 01:22:38 17:58
5 Malene Kleiven Kristiansand S 01:23:00 18:20
6 Lisa-Marie Kristoffersen Kongshavn 01:23:38 18:58

Kortgubben kvinner junior

1 Camilla Nygård Vindbjart ski / HSG 01:08:01 00:00
2 Vårinn Hagen Korlevoll-Odda, IL / HSG 01:08:51 00:50
3 Camilla Kjelleberg Netland Oddersjaa SSK 01:09:10 01:09
4 Manda Nordhus Thuv Nesodden IF / HSG 01:11:00 02:59
5 Nora Fauske Heia Birkenes IL Langrenn 01:14:30 06:29
6 Mari Baasland Syversen Oddersjaa SSK 01:21:56 13:55

Om Svalandsgubben

Svalandsgubben Skauløp

Svalandsgubben Skauløp har blitt et begrep blant både eliteløpere og mosjonister. Hvert år siden starten i 1974 er siste søndagen i oktober dagen det snakkes om. Når det tradisjonsrike arrangementet skytes i gang med mauser  søndag 31. oktober 2021 er det for 48. gang, fortsatt i den beste alder for seigpinte slitere. Som der tydeligvis er mange av.

Kirsebærtre
Det begynte som en (vill?) ide under kirsebærmauling i tuntreet på gården til Kristian Svaland på Svalandsheia i Birkenes allerede under bærhøsten i 1973.
Han hadde besøk fra dalstroka nedenfor av brødrene Trygve og Torfinn Løland, som aldri var vanskelige å få opp i et overmodent kirsebærtre. På den tida.
Stemninga var høystemt, og for oppadgående etter hvert som løypetraseen ble diskutert. Kanskje hadde frukten begynt å gjære.

Beskrivelse av løypa

Hjemmeside

Værmelding

Tidligere vinnere

Herrer junior

1974 Arild Solås Søgne 1,15,17
1975 Egil Henriksen Moi 1,11,46
1976 Trygve Sundfjord HTKSØ 1,07,08
1977 Jarl Gaute Aase Egersund 1,04,35
1978 Jarl Gaute Aase Egersund 1,03,21
1979 Ørjan Jensen KOK 1,06,58
1980 Helge Dolsvåg Randesund 1,04,42
1981 Helge Dolsvåg Randesund 1,01,32
1982 Helge Dolsvåg KIF 1,04,46
1983 Per M.Kleggetveit Otra 1,05,10
1984 Arvid Falander Birkenes 1,06,13
1985 Trond Ottersland Austre Moland 1,07,19
1986 Tor Helge Hodne Vindbjart 1,09,57
1987 Trygve Randen Egersund 1,07,34
1988 Geir Torgersen Grane 1,04,33
1989 Vidar Fossli Iveland 1,06,35
1990 Odd Snerthammer Knaben 1,06,27
1991 Vidar Fossli Oddersjaa 1,04,57
1992 Ole Kr. Heggheim KIF 1,06,45
1993 Øyvind Væting Birkenes 1,06,37
1994 Tor Øyvind Strøm Vindbjart 1,08,23
1995 Bjørn Eriksen Imås 1,04,13
1996 Jon Kristian Svaland Birkenes 1,04,31
1997 Jon Kristian Svaland Birkenes 1,01,52
1998 Jon Kristian Svaland Birkenes 1,02,10
1999 Jon Kristian Svaland Birkenes 1,02,22
2000 Einar Frøysådal Nydalen SK 1,05,49
2001 Thomas Stave Gabrielsen KIF 1,04,32
2002 Thomas Stave Gabrielsen KIF 1,05,06
2003 Thomas Stave Gabrielsen KIF 1,02,55
2004 Stian Floo Sørild FIK 1,08,30
2005 Øyvind Svaland Birkenes IL 1,09,46
2006 Hans Kristian Fløystad Sørild FIK 1,07,56
2007 Hans Kristian Fløystad Sørild FIK 1,06,13
2008 Eilef Hopland KIF 1:05:08
2009 Hans Kristian Fløystad Sørild FIK 1:00:43
2010 Erik Udø Pedersen Holum IL 1.05.24
2011 Erik Udø Pedersen Holum IL 1.05.26
2012 Erik Udø Pedersen Holum IL 1.00.20
2013 Ole Martin Røssland Bfg Bergen 1.04.28
2014 Erik Udø Pedersen Tjalve ik 1.00.03
Ny løype
2015 Kristian Tjørnhom Krist. løpeklubb 51.26
2016 Thomas Meinicke Jutul IL 52.18
2017 Marius Aurebekk Torridal IL 57.32
2018 Kristian Pytten KOK 51,58
2019 Kristian Pytten  Kristiansand løpeklubb 50,14
2020 Ingen tidtaking
2021 Tor Myhre Vegårshei IL 59.15
2022 Martin Ukkelberg Sløgedal KIF 54.26 

Damer 12km

1974 Siri Bjorvand Oddersjaa 64,21
1975 Kirsten Hald Oddersjaa 58,40
1976 Kirsten Hald Oddersjaa 57,35
1977 Kirsten Hald Oddersjaa 57,09
1978 Inger Lise Løyning Øvrebø 58,20
1979 Inger Lise Løyning Øvrebø 55,47
1980 Janne Marit Andreassen Birkenes IL 54,57
1981 Janne Marit Andreassen Birkenes IL 55,50
1982 Mette Homme Øvrebø 57,37
1983 Inger Lise Løyning Øvrebø 55,06
1984 Aud Irene Røynestad Kvinesdal 55,29
1985 Solveig Pettersen Oddersjaa 54,04
1986 Aud Irene Røynestad Kvinesdal 56,17
1987 Solveig Pettersen Oddersjaa 55,46
1988 Mette Homme Tinghuset 58,15
1989 Anne G. Grindheim Vidar 58,56
1990 Anne G. Grindheim Minerva 57,30
1991 Trude Harstad Birkenes IL 59,17
1992 Solveig Pettersen Oddersjaa 57,40
1993 Sophie Villeneuve Oddersjaa 54,23
1994 Inger Lise Løyning Skaar Lærerne 55,03
1995 Sophie Villeneuve Oddersjaa 52,03
1996 Trude Harstad Birkenes IL 53,46
1997 Anne Espedal KOK 55,38
1998 Trude Harstad Oddersjaa 1,00,08
1999 Trude Harstad Birkenes skisk.gr. 56,28
2000 Trude Harstad Oddersjaa 55,17
2001 Trude Harstad Oddersjaa 54,10
2002 Trude Harstad Oddersjaa 54,34
2003 Trude Harstad Oddersjaa 54,36
2004 Solveig Steinsland Vindbjart 57,25
2005 Trude Harstad KOK 55,32
2006 Marte Balchen Bekkelaget SK 58,44
2007 Solveig Steinsland Vindbjart 57,42
2008 Solveig Steinsland Vindbjart 54.21
2009 Anneke Hald Bjørgum Kristiansand OK 59.42
2010 Ingvild Sangesland Øvrebø Il 58.40
2011 Ingvild Sangesland Øvrebø Il/Sirdal VGS 56.28
2012 Tone Wigemyr Bekkelaget SK 52.18
2013 Ingvild Sangesland Øvrebø Il 57.11
2014 Elin Uppstad Valle Il 57.56

Kortgubben Damer senior

2015 Marianne Andersen Konnerud Il 1.01.23
2016 Marianne Andersen KOK 57.38
2017 Marianne Andersen KOK 1,02,13
2018 Trude Harstad Skarphedin 1,05,24
2019 Trude Harstad Skarphedin/ Spb. Sør 1,07,53
2020 Ingen tidtaking
2021 Marianne Andersen Krs Løpeklubb 1.01.20
2022 Christina Toogood Sandnes IL 1.05.50 

Kortgubben Damer junior

2018 Maren Wallin Frikstad Egen 1,02,54
2019 Julie Meinicke Jutul 1,06,00
2020 Ingen tidtaking
2021 Camilla Nygård Vindbjart 1.09.34
2022 Julie Meinicke Jutul 1.01.30

Damer 27km

1974 Ingen delt.
1975 Reidun Setane Gry 3,06,47
1976 Elin Pedersen Birkenes IL 2,37,02
1977 Elin Pedersen KOK 2,50,45
1978 Kirsten Hald Oddersjaa 2,24,46
1979 Kirsten Hald Oddersjaa 2,19,37
1980 Åse K.Drangsholt Oddersjaa 2,23,33
1981 ingen delt.
1982 Unni Drangsholt Oddersjaa 2,33,51
1983 Anita Wiberg Otra 2,41,02
1984 Inger Lise Løyning Øvrebø 2,20,57
1985 Inger Lise Løyning Øvrebø 2,22,19
1986 Inger Lise Løyning Øvrebø 2,25,20
1987 Inger Lise Løyning Øvrebø 2,27,27
1988 Turid Lie Nordheimsund 2,37,39
1989 Ingvild Mulen Asker 2,40,02
1990 Irene Beate Øhrn Oddersjaa 2,46,00
1991 Irene Beate Øhrn Oddersjaa 2,23,28
1992 Camilla H.Johansen Skarphedin 2,28,49
1993 Vera Nystad KIF 2,37,45
1994 Mette Homme Øvrebø 2,12,14
1995 Bodil Sandvik Posten 2,21,29
1996 Tove Andersen Vindbjart 2,26,05
1997 Mette Homme Øvrebø 2,11,08
1998 Tone Spikkeland Helle VAS 2,33,58
1999 Marianne Monan Læreren 2,30,52
2000 Mette Homme KIF 2,14,19
2001 Jekke Liby Gjerstad 2,19,07
2002 Solveig Pedersen Oddersjaa 2,19,42
2003 Solveig Pedersen KIF 2,15,18
2004 Solveig Pedersen KIF 2,14,54
2005 Solveig Pedersen KIF 2,13,20
2006 Kjersti Karoline Danielsen SK Vidar 2,10,39
2007 Irene Beate Arnevik KOK 2,23,19
2008 Kjersti Karoline Danielsen SK Vidar 2,03:58
2009 Solveig Pedersen KIF 2.12.58
2010 Kjersti Karoline Danielsen SK Vidar 2.00.08
2011 Solveig Pedersen KIF friidrett 2.14.44
2012 Kjersti Karoline Danielsen SK Vidar 2.00.41
2013 Kjersti Karoline Danielsen SK Vidar 2.13.12
2014 Solveig Pedersen KIF 2.20.44
2015 Ingeborg Kristine Lind Gular Il 2.16.55
2016 Ingeborg Kristine Lind Gular IL 2.14.10
2017 Kjersti Karoline Danielsen Kristiansand 2.13.36
2018 Kjersti Karoline Danielsen Kristiansand 2.05.20
2019 Ingrid Ukkelberg Marnardal IL 2.10.35
2020 Ingen tidtaking
2021 Ingvild Sangesland Vindbjart 2.16.57
2022 Ingvild Sangesland Øvrebø 2.14.59

Herrer 27km

1974 Reidar Andreassen Herefoss 1.53.29
1975 Reidar Andreassen Herefoss 1.50.33
1976 Helge Hals Hellas 1,47,52
1977 Jan Fjærestad Fana 1,43,44
1978 Egil Johansen OK Sør 1,45,06
1979 Egil Johansen OK Sør 1,47,48
1980 Egil Johansen OK Sør 1.47.02
1981 Jarl Gaute Aase Skjalg 1.47.45
1982 Egil Johansen OK Sør 1.47.14
1983 Helge Dolsvåg KIF 1.45.33
1984 Helge Dolsvåg KIF 1.49.49
1985 Arvid Falander Birkenes IL 1,52,13
1986 Helge Dolsvåg KIF 1.50.53
1987 Helge Dolsvåg Kif 1.48.30
1988 Joar Kvaase KIF 1,54,01
1989 Helge Dolsvåg BUL 1.50.00
1990 Tor Helge Hodne SSI 1.57.07
1991 Helge Dolsvåg BUL 1.50.08
1992 Tor Helge Hodne Vindbjart 1,59,38
1993 Finn Terje Uberg KOK 1.48.08
1994 Ole Petter Hjelle Ready 1.50.18
1995 Olav Arnfinn Arneberg Otra 1,50,53
1996 Frode K. Salomonsen Gjesdal 1,54,00
1997 Karl.G. Skjønsfjell Nordreisa 1,45,15
1998 Runar Gilberg Ready 1,55,20
1999 Ole Kristian Heggheim KIF 1,53,53
2000 Geir Ludvig Aasen Oddersjaa 1,54,31
2001 Reidar Røyseland Knaben IL 1,53,17
2002 Ole Kristian Heggheim KIF 1,53,25
2003 Knut Aalien Ringerike FIK 1,43,37
2004 Odd Snerthammer Knaben IL 1,49,20
2005 Øystein Sylta SK Vidar 1,49,08
2006 Øystein Sylta SK Vidar 1,49,46
2007 Ole  Kristian Heggheim KIF 1,52,35
2008 Øystein Sylta SK Vidar 1,46,51
2009 Baptiste Rollier Kristiansand OK 1.45.21
2010 Eirik Gramstad OSI Friidrett 1.49.41
2011 Eirik Gramstad SK Vidar 1.44.07
2012 Eirik Gramstad SK Vidar 1.42.35
2013 Eivind Knutsen Tjalve IK 1.48.46
2014 Eirik Gramstad SK Vidar 1.51.26
2015 Eirik Gramstad SK Vidar 1.45.20
2016 Eirik Gramstad SK Vidar 1.46.23
2017 Øystein Sylta Team Mizuno 1.53.59
2018 Erik Udø Pedersen Kr.sand Løpeklubb 1.44.25
2019 Eirik Gramstad SK Vidar 1.51.03
2020 ingen tidtaking
2021 Erik Udø Pedersen Ullensaker/Kisa 1.51.14
2022 Erik Udø Pedersen Ullensaker/Kisa 1.51.51

Flere resultater

Alle resultater