Sport på TV | Diamond League Eugene | Bislett Games | Giro d'Italia | Tour of Norway | Ishockey VM | Roland Garros | Norway Chess| Alle resultater

Resultater Svalbard Skimaraton 2024

Lignende saker

Startlister og resultater for Svalbard Skimaraton lørdag 13. april 2024.

Publisert 13. april 2024 i Resultater

Svalbard Skimaraton 2024

31. utgave

Dato

13. april

Sted

Longyearbyen – Svalbard

21 eller 42 km klassisk

Startlister

Alle resultater

Maraton menn, topp 50

1 Petter Soleng SKINSTAD VIND IL / TEAM MADSHUS Menn 31-40 02:19:11 00:00
2 Torger Haukåen RINGEBU/FÅVANG SK Menn 21-30 02:29:17 10:06
3 Cédric Steiner NORDIC TEAM DAVOS Menn 21-30 02:30:44 11:33
4 Sjur KVISLE ASKER SK Menn 21-30 02:31:57 12:46
5 Kristian Erling Skogvold GJERDRUM IL Menn 21-30 02:36:02 16:51
6 Morten Johansen Menn 51-60 02:39:43 20:32
7 Olaf Karl Tufte TUFTE MANAGMENT Menn 41-50 02:39:55 20:44
8 Flurin GROND Menn 21-30 02:45:28 26:17:00
9 Petter Homleid SK BÅDEN Menn 31-40 02:52:58 33:47:00
10 Øyvind Leikvin SVALBARD YNWA HESTESENTER Menn 41-50 02:57:14 38:03:00
11 Sindre Arneson NJPIL Menn 21-30 02:58:07 38:56:00
12 Jan Olav Røed Menn 51-60 02:59:53 40:42:00
13 Tore Strandbakken HELP Menn 51-60 03:01:52 42:41:00
14 Odd Harry Hansen MARCIALONGA ARTIC SKI RACE Menn 61-70 03:04:44 45:33:00
15 Jonas Nilsson STOCKHOLMS RULLSKIDKLUBB Menn 51-60 03:07:37 48:26:00
16 Håvard R. Langerud LIER SKILØBERFORENING Menn 51-60 03:09:11 50:00:00
17 Anders Kolloen Menn 51-60 03:09:50 50:39:00
18 Tom Morten Kristiansen MILSLUKEREN Menn 71+ 03:11:43 52:32:00
19 Rolf Berg Menn 51-60 03:12:21 53:10:00
20 Børre Fossli SKIFORENINGEN Menn 61-70 03:12:50 53:39:00
21 Anders Åhs PWT TRAVEL SWEDEN Menn 51-60 03:14:01 54:50:00
22 Terje Ulvestad Menn 51-60 03:14:07 54:56:00
23 Åge Rødde MALVIK IL Menn 51-60 03:18:27 59:16:00
24 Steinar Trædal-Henden UIT Menn 51-60 03:18:53 59:42:00
25 Anders Aalberg LILLEHAMMER SKIKLUB / LILLEHAMMER SKIKLUBB Menn 41-50 03:19:06 59:55:00
26 Ole Fredrik Filberg DRIV IL Menn 31-40 03:19:25 01:00:14
27 Morten Bie BARDUFOSS OG OMEGN IF Menn 51-60 03:20:02 01:00:51
28 Nilst Hult Menn 51-60 03:20:34 01:01:23
29 Jan Petter Lindbak LINDBAK Menn 41-50 03:20:38 01:01:27
30 Marcus Zethraeus Menn 31-40 03:24:56 01:05:45
31 Håvard Kleven Menn 31-40 03:25:17 01:06:06
32 Christian Boye TRYSIL IL Menn 51-60 03:26:19 01:07:08
33 Lars Ove Skorpen Menn 61-70 03:26:50 01:07:39
34 Ruedi Heimann SC OBERWIL Menn 61-70 03:26:52 01:07:41
35 Håkon Skaraberget GRUE FINNSKOG IL Menn 41-50 03:27:58 01:08:47
36 Eirik Hamre Menn 31-40 03:28:33 01:09:22
37 Ivar Morken Menn 61-70 03:28:43 01:09:32
38 Ulf Bergkvist PWT TRAVEL SWEDEN Menn 41-50 03:29:55 01:10:44
39 Jacob Kildegaard Larsen HARESKOV SKIKLUB Menn 51-60 03:30:03 01:10:52
40 Adrian Pop SVALBARD TURN / HURTIGRUTEN SVALBARD Menn 31-40 03:30:39 01:11:28
41 Christopher M Mowe BÅRDAR SWINGCLUB Menn 41-50 03:31:31 01:12:20
42 Arne Bergan BEVER’N, IL Menn 19-20 03:34:06 01:14:55
43 Simen Visedo Storrud DRØBAK-FROGN IL Menn 61-70 03:34:51 01:15:40
44 Raymond Moy PWT NORGE Menn 41-50 03:37:01 01:17:50
45 Ivar Angelsen BODØ Menn 51-60 03:37:25 01:18:14
46 Jørn Limi ELVÅGATRAVERNE Menn 51-60 03:39:02 01:19:51
47 Jens Fredrik Wisløff Menn 41-50 03:39:21 01:20:10
48 Andreas Herstad Dolmen PWT NORGE Menn 51-60 03:39:45 01:20:34
49 Henry Djupvik TOMREFJORD SKILAG Menn 61-70 03:39:57 01:20:46
50 Gunnar Lejdholt Menn 61-70 03:40:48 01:21:37

Maraton kvinner, topp 50

1 Justyna Kowalczyk-Tekieli Kvinner 41-50 02:51:22 00:00
2 Elena Rise Johnsen ASKER SK / TEAM NORCONSULT Kvinner 21-30 02:57:13 05:51
3 Eva Lill Kvisle ASKER SK Kvinner 51-60 03:09:17 17:55
4 Trine Sogn Tomasgaard DRØBAK-FROGN IL LANGRENN Kvinner 61-70 03:38:51 47:29:00
5 Carmen Hoffer NORDIC TEAM DAVOS Kvinner 21-30 03:40:55 49:33:00
6 Siri Aamodt Kvinner 21-30 03:43:07 51:45:00
7 Marit Gystøl NTE BIL Kvinner 41-50 03:43:24 52:02:00
8 Ann Viljugrein ELVÅGATRAVERNE Kvinner 51-60 03:47:09 55:47:00
9 Maeve Mcgovern Kvinner 31-40 03:48:43 57:21:00
10 Mari Kjær SILJAN IL Kvinner 21-30 03:49:59 58:37:00
11 Guri Drottning Aarnes ÅS IL Kvinner 61-70 03:53:10 01:01:48
12 Linn Karlsvik MICASA Kvinner 41-50 03:53:12 01:01:50
13 Kari Anne Lang-Ree Kvinner 51-60 03:53:30 01:02:08
14 Astrid Andersen Jenter 15-16 03:57:32 01:06:10
15 Kirsti Kringhaug KRINGHAUG SPREK OG STERK Kvinner 51-60 03:57:55 01:06:33
16 Kristin Olsen Kvinner 41-50 04:00:15 01:08:53
17 Tone Kittelsen FRILANSLAGET Kvinner 31-40 04:01:12 01:09:50
18 Kathrine Høigaard Bratland Kvinner 41-50 04:01:22 01:10:00
19 Rikke Wiik ROS, IL Kvinner 21-30 04:02:46 01:11:24
20 Nina Putzi NORDIC TEAM DAVOS Kvinner 21-30 04:04:31 01:13:09
21 Kristin Løvendahl Berg Kvinner 21-30 04:04:57 01:13:35
22 Ingeborg Andersen Jenter 15-16 04:05:39 01:14:17
23 Lill-Grete Bie BARDUFOSS OG OMEGN IF / STATSKOG SF Kvinner 51-60 04:05:42 01:14:20
24 Trine Normann L’Abée-Lund KJELSÅS IL Kvinner 51-60 04:06:30 01:15:08
25 Anne Dahl SKATTEETATEN HELSFYR BIL Kvinner 51-60 04:06:38 01:15:16
25 Mari Vanebo GRUE IL Kvinner 41-50 04:06:38 01:15:16
27 Trine Bøystad Kvinner 31-40 04:06:53 01:15:31
28 Camilla Ødegård Kvinner 41-50 04:07:01 01:15:39
29 Sidsel Arnkværn Kvinner 51-60 04:07:39 01:16:17
30 Anne Grethe Holst MICASA Kvinner 41-50 04:09:38 01:18:16
31 Line Nesbakken HØYBRÅTEN OG STOVNER IL Kvinner 51-60 04:10:35 01:19:13
32 Kristin Warø Kvinner 61-70 04:10:37 01:19:15
33 Heidi Harviken SVALBARD TURN Kvinner 41-50 04:11:11 01:19:49
34 Eline Storvig ST. OLAVS SKI Kvinner 61-70 04:11:24 01:20:02
35 Florence Girardin NORDIC TEAM DAVOS Kvinner 21-30 04:12:52 01:21:30
36 Ingvild Sæbu Vatn IF NJAAL Kvinner 41-50 04:22:03 01:30:41
37 Sina Keller Kvinner 21-30 04:22:59 01:31:37
38 Kamilla Wiik INGAROS Kvinner 41-50 04:24:37 01:33:15
39 Sissel Mørreaunet ST.OLAVS BIL Kvinner 61-70 04:27:37 01:36:15
40 Grethe Albrektsen ST.OLAVS HOSPITAL BIL Kvinner 51-60 04:28:11 01:36:49
41 Silje Hagen Kvinner 41-50 04:33:26 01:42:04
42 Catharina Davies NTNU-BIL Kvinner 61-70 04:33:28 01:42:06
43 Hanna Halvarsson SVALBARD TURN / SVALBARD YNWA HESTESENTER Kvinner 41-50 04:36:34 01:45:12
44 Hilde Nicolaisen SVALBARD FOLKEHØGSKOLE Kvinner 51-60 04:39:05 01:47:43
45 Cece Finnerud SVALBARD TURN / SNSK Kvinner 51-60 04:39:19 01:47:57
46 Bente Karin Rønnestad Kvinner 51-60 04:42:10 01:50:48
47 Ingunn Grødset SKIFORENINGEN Kvinner 71+ 04:42:37 01:51:15
48 Magnhild Tonstad Kvinner 71+ 04:44:57 01:53:35
49 Louise Krüger Kvinner 31-40 04:46:58 01:55:36
50 Johanna Guner BROMMA Kvinner 41-50 04:47:29 01:56:07

Halvmaraton menn, topp 20

1 Vebjørn Røed Menn 21-30 01:37:25 00:00
2 Jim Harald Berge SVALBARD TURN / KSAT Menn 51-60 01:56:19 18:54
3 Kristoffer Nian Brovoll Vaeng SØRREISA O-LAG Gutter 15-16 01:58:08 20:43
4 Hans-Martin Vaeng SØRREISA O-LAG Menn 51-60 01:58:24 20:59
5 Martin Brandsrud Lund Menn 31-40 02:14:05 36:40:00
6 Emil Indreiten-Johansen Gutter 15-16 02:15:40 38:15:00
7 Ida Maudal Jenter 15-16 02:16:34 39:09:00
8 Jørgen Reinnes Menn 21-30 02:24:25 47:00:00
9 Eirik Brandsrud Lund Menn 31-40 02:35:01 57:36:00
10 Knut Ivar Tveit SVALBARD TURN Menn 31-40 02:38:04 01:00:39
11 Even Torstvedt Menn 61-70 02:39:53 01:02:28
12 Felix Bahr Menn 21-30 02:41:39 01:04:14
13 Michael Evertsson PWT TRAVEL SWEDEN Menn 61-70 02:44:45 01:07:20
14 Frode Bakken Menn 51-60 02:46:22 01:08:57
15 Christian Håberget Bakken Menn 21-30 02:46:23 01:08:58
16 Per Lauritz Hanstad Menn 61-70 02:58:20 01:20:55
17 Mårten Hyltner Menn 51-60 02:58:21 01:20:56
18 Göran Söderlindh SÄLENS IF Menn 71+ 02:59:29 01:22:04
19 Kjell Erik Lund Menn 61-70 02:59:39 01:22:14
20 Anders Røed BODØ Menn 21-30 03:05:56 01:28:31

Halvmaraton kvinner, topp 20

1 June Lium Kvinner 31-40 01:58:02 00:00
2 Ninni Heirung LINDBAK Kvinner 31-40 02:03:54 05:52
3 Maiken Vassel SVALBARD YNWA HESTESENTER Kvinner 31-40 02:07:18 09:16
4 Ingrid Fuglem Jenter 15-16 02:10:08 12:06
5 Mette Katrine Grimnes SWECO NORGE AS Kvinner 61-70 02:11:54 13:52
6 Bjørg Helene Holen Kvinner 51-60 02:11:55 13:53
7 siw-Helene Solli TUIL SKI TROMSDALEN Kvinner 41-50 02:14:57 16:55
8 Kristine Winge Kvinner 31-40 02:17:18 19:16
9 Erle Værness Kvinner 31-40 02:18:48 20:46
10 Katrine Wøien Kvinner 51-60 02:19:21 21:19
11 Hege Hansen Kvinner 41-50 02:19:30 21:28
12 Merethe Foss Kvinner 61-70 02:19:36 21:34
13 Marianne Bekken Kvinner 31-40 02:21:34 23:32
14 Monica Eidissen HANDELSBANKEN BIL Kvinner 51-60 02:22:06 24:04:00
15 Marit Sæbu SKRAUTVÅL IL Kvinner 71+ 02:28:32 30:30:00
16 Merethe Moy PWT NORGE Kvinner 41-50 02:28:48 30:46:00
17 Mette Boye TRYSIL IL Kvinner 51-60 02:30:22 32:20:00
18 Marianne Nyheim SVALBARD YNWA HESTESENTER Kvinner 21-30 02:32:11 34:09:00
19 Hilde Steinbakken Kvinner 41-50 02:33:11 35:09:00
20 Marjolaine Verret Kvinner 31-40 02:35:57 37:55:00

Om rennet

Starttider:

Maraton 42 km (med tidtaking) estimert sluttid  kl. 09.00
Maraton 42 km (uten tidtaking)                                kl. 09.10
Halvmaraton 21 km (med og uten tidtaking)        kl. 09.20

Hjemmeside

Løypekart

Værmelding

Flere resultater

Alle resultater