Sport på TV | Fotball EM | Sykkel NM Bodø | Veteran NM friidrett | NM Friidrett Sandnes | Tour de France| Alle resultater

Resultater Torghatten Maraton 2024

Lignende saker

Startlister og resultater fra Torghatten Maraton som arrangeres lørdag 27. april 2024.

Publisert 27. april 2024 i Resultater

Torghatten Maraton 2024

Dato

27. april

Sted

Brønnøy – Nordland

Distanser

3,6 km | 10 km | Halvmaraton | Maraton

Startliste

Resultater

Maraton menn

1 Magnus Orheim Nesna IL M40-44 02:59:43 00:00
2 Andris Koskevics Brønnøysund M35-39 03:13:03 13:20
3 Rolv-Jørgen Bredesen Sømna IL M50-54 03:35:21 35:38:00
4 Jan-Helge Balto Sirma IL M70-74 03:40:32 40:49:00
5 Eiolf Eivindsen Vevelstad M65-69 04:00:14 01:00:31
6 Mats Figenschau Lier M23-34 04:03:00 01:03:17
7 Brage Arntsen Vega IL M23-34 04:13:53 01:14:10

Maraton kvinner

1 Veronica Vik Olsen Steinkjer Friidrettsklubb K35-39 03:11:18 00:00

Halvmaraton menn, topp 30

1 Lasse Blom Sømna IL M40-44 01:13:51 00:00
2 Jussi Kärkkäinen Lauparlauget 4×4 M23-34 01:23:21 09:30
3 Bernt Kristiansen Træn løp M45-49 01:27:02 13:11
4 Witoslaw Chwasta Hud Medica AS M40-44 01:30:14 16:23
5 Espen Berg Olsen Sømna IL M35-39 01:30:37 16:46
6 Michal Motyka Sport Torghatten IL M40-44 01:32:25 18:34
7 Rune Knoph Brønnøysund IL M50-54 01:32:50 18:59
8 Vidar Slettjord Skonseng M50-54 01:33:24 19:33
9 Ole Martin Valla Bjerka il M35-39 01:33:39 19:48
10 Vetle Vinje Brønnøysund M23-34 01:34:01 20:10
11 Andreas Lindseth-Haugvik Trondheim Triatlonklubb M50-54 01:34:10 20:19
12 Tomas Pietrzykowski MO I Rana M40-44 01:34:31 20:40
13 Gianluca Guglielminetti Trondheim M35-39 01:35:10 21:19
14 Jan Kristian Olsen Lauparlauget 4×4 M45-49 01:35:58 22:07
15 Steinar Johansen Lilleås Brønnøysund Elektriske AS M55-59 01:36:19 22:28
16 Leif Magne Øvrebust Sømna il M60-64 01:36:27 22:36
17 Per Egil Nilsen Brønnøysund IL M55-59 01:36:33 22:42
18 Hogne Lorentzen Mosjøen M35-39 01:36:49 22:58
19 Sverre Svendsen Sport Torghatten IL M40-44 01:38:01 24:10:00
20 Markus Amundsen Nve-Bil M23-34 01:39:37 25:46:00
21 Magnus Moreau Trondheim M35-39 01:39:43 25:52:00
22 Eddy Reinfjord Torsdagsklubben M45-49 01:41:00 27:09:00
23 Ståle Andrè Volden Kolvereid M35-39 01:41:20 27:29:00
24 Werner Reinfjord Sømna IL M55-59 01:42:34 28:43:00
25 Erlend Kleiven Lorentzen Mosjøen IL M45-49 01:42:50 28:59:00
26 Bjørn Erik Jansen Sport Torghatten IL M55-59 01:43:16 29:25:00
26 Fredrik Johansen Torsdagsklubben / Sporttorghatten M50-54 01:43:16 29:25:00
28 Torstein Aasen Leirfjord M60-64 01:45:00 31:09:00
29 Sjur Berglann Nesna M65-69 01:46:34 32:43:00
30 Øyvind Johnsen Hemnesberget M40-44 01:46:56 33:05:00

Halvmaraton kvinner

1 Signe Kristine Fikse Helgådal IL K35-39 01:19:17 00:00
2 Ingvild Bang Brønnøysund K23-34 01:34:12 14:55
3 Anne Kristin Melgård Namdal løpeklubb K45-49 01:37:18 18:01
4 Britt Ina Hals Lauparlauget 4×4 K50-54 01:37:45 18:28
5 Veronika Steen Svendsen Oslo K23-34 01:45:15 25:58:00
6 Ida Brinchmann Styve Sandnessjøen K35-39 01:48:15 28:58:00
7 Kirsty Roy Trondheim K35-39 01:54:21 35:04:00
8 Ragnhild Solli Sømna IL K65-69 01:55:42 36:25:00
9 Christina Berg Orvik Brønnøysund K45-49 01:56:26 37:09:00
9 Berit Pedersen Torsdagsklubben K45-49 01:56:26 37:09:00
11 Maren Frydenlund Bangsund K23-34 01:58:34 39:17:00
12 Jennifer Michaelsen MO I Rana K35-39 01:59:37 40:20:00
13 Linda Kristin Schei Sandnessjøen K50-54 01:59:49 40:32:00
14 Tuva Scharning Vormsund K23-34 02:00:42 41:25:00
15 Veronica Kanters Sandnessjøen K35-39 02:03:34 44:17:00
16 Ellen Nilsen Vega K50-54 02:03:58 44:41:00
17 Ingvild Øverås Norsk Luftambulanse BIL K45-49 02:04:19 45:02:00
18 Brita Røli Løpeklubben Mosjøen K55-59 02:09:32 50:15:00
19 Trude Larem Fick Mosjøen K50-54 02:09:49 50:32:00
20 Solveig Brattland MO I Rana K23-34 02:14:52 55:35:00
21 Bente Mari Mortensen Vega K50-54 02:20:08 01:00:51

10 km menn, topp 30

1 Alexander Kirkeberg Steinkjer Friidrettsklubb M23-34 31:41:00 00:00
2 Waldemar Knygh-Rossdal Sømna IL M18-19 33:56:00 02:15
3 Eirik Nordvik Namdal løpeklubb M40-44 34:41:00 03:00
4 Nils Andre Reinfjord Sømna il M50-54 37:45:00 06:04
5 Einar Melgård Steinkjer Friidrettsklubb M35-39 38:35:00 06:54
6 Mikael Bønå Torghatten Aqua Bedriftsidrettslag M23-34 38:48:00 07:07
7 Asgeir Nergård Lovund M23-34 39:42:00 08:01
8 Snorre Nicolaisen Sømna il M60-64 39:59:00 08:18
9 Kim Robin Fineide Bjerka il M23-34 40:22:00 08:41
10 Andreas Dahle Sømna IL M35-39 40:23:00 08:42
11 Kristian Reinfjord Sømns M23-34 40:41:00 09:00
12 Bjørn-Inge Lange Sømna IL M50-54 42:17:00 10:36
13 Marcus Sevaldsen Mosjøen IL M23-34 42:26:00 10:45
14 Paal Sørensen Team Berg M23-34 42:31:00 10:50
15 Fredrik Breyholtz Lauparlauget 4×4 M35-39 42:45:00 11:04
16 Denys Kobzar Light Fire M18-19 43:13:00 11:32
17 Bjørnar Nergård Lovund M40-44 43:56:00 12:15
18 Øyvind Johansen Brønnøysund M40-44 45:18:00 13:37
19 Carl Øivind Hill Forsland Sandnessjøen IL / SIL M40-44 45:45:00 14:04
20 Conrad Grøttheim Olsen Sport Torghatten IL / BIL G14 M12-13 45:57:00 14:17
21 Jørgen Saur Brønnøysund Elektriske AS M45-49 46:15:00 14:34
22 Daniel Andersen Leirfjord M23-34 46:15:00 14:34
23 Jan Olav Eriksen Sandnessjøen IL / Lauparlauget 4×4 M55-59 46:26:00 14:45
24 Rune Grønli Mosjøen M23-34 46:35:00 14:54
25 Kristian Olaisen Lauparlauget 4×4 M40-44 46:39:00 14:58
26 Leon Endre Lie Sport Torghatten IL / BIL G14 M14-15 49:10:00 17:29
27 Mathias Paulsen Sport Torghatten IL / BIL G14 M14-15 49:55:00 18:14
28 Arnt Bjørnar By Storebrand Sport M45-49 49:58:00 18:17
29 Espen Stokka Sandnessjøen M45-49 50:07:00 18:26
30 Mathias Paulsen Bil/Stil G14 M14-15 50:13:00 18:32

10 km kvinner, topp 30

1 Mari Brox Sømna IL K35-39 40:26:00 00:00
2 Oda Pauline Fikse Vuku K35-39 41:56:00 01:30
3 Henriette Aas Sandnessjøen K45-49 43:47:00 03:21
4 Brynhild Iversen Sandnessjøen K45-49 46:56:00 06:30
5 Sarah Thomassen Lovund Ungdoms og Idrettslag K23-34 48:45:00 08:19
6 Anita Rosland Torsdagsklubben / Sport Torghatten IL K50-54 49:48:00 09:22
7 Rebecca Briel MO I Rana K23-34 51:25:00 10:59
8 Johanne Walnum Dønna K23-34 51:54:00 11:28
9 Terese Bergersen Brønnøysund K35-39 51:57:00 11:31
10 Caroline Røsnes Sømna IL K35-39 54:20:00 13:54
11 Kristin Rørmark Sport Torghatten IL / J15 K14-15 55:10:00 14:44
12 Cathrine Marseliussen Aasen Leirfjord K23-34 56:53:00 16:27
13 Ina Thorgersen Laukvik Brønnøysund K23-34 57:27:00 17:01
14 Elisabeth Marthinussen Sandnessjøen K35-39 58:44:00 18:18
15 Kine Lysfjord Brønnøysund K23-34 58:59:00 18:33
16 Heidi Hanssen Il Vega K65-69 59:35:00 19:09
17 Simone Valla Hoem Mo i Rana K23-34 01:00:04 19:38
18 Margrete Laksfors Grane IL K23-34 01:00:27 20:01
19 Eli Margrete Lyngøy Torgnes Sport Torghatten IL K60-64 01:01:40 21:14
20 Mina Heide Sport Torghatten IL / J15 K14-15 01:02:48 22:22
21 Maja Iren Kveinå Brønnøysund K23-34 01:02:54 22:28
22 Siri-Anna Zahl Kristiansen Digitaliseringsdirektoratet K23-34 01:03:26 23:00
23 Charlotte Marseliussen Aasen Leirfjord K35-39 01:04:34 24:08:00
24 Ingri Wærstad Fiplingdal Trofors K23-34 01:04:37 24:11:00
25 Kjersti Toft Team Valla K50-54 01:05:53 25:27:00
26 Mona Hauglund Sømna K35-39 01:06:44 26:18:00
27 Ida Støen Tiller K35-39 01:07:02 26:36:00
28 Kristine Kilvik Bodø Bauta løpeklubb K40-44 01:07:28 27:02:00
29 Johanne Sagli Brattbakk Mosjøen K23-34 01:08:18 27:52:00
30 Monica Talsnes Norbye Trondheim K35-39 01:08:42 28:16:00

Om løpet

Løpet er et arrangement lokalisert til Brønnøy, «Midt i leia, midt i Norge».

Hel og halv maratonløypa har start og mål på Nordhus Stadion og går på asfalt i naturskjønne omgivelser langs Helgelands vakre skjærgård, med deler av løypa på grusvei rundt sagnomsuste Torghatten.
Arrangementet har flere distanser, som passer for de fleste.

Helmaratonløypa er den samme som halvmaratonløpa x 2. Den har start og mål på Nordhus Stadion. Løypa går på asfalt i naturskjønne omgivelser langs skjærgården på Torgøyene. Deler av løypa går også på grusvei rundt det sagnomsuste fjellet Torghatten. Her er det mulighet for en unik naturopplevelse.

Team Torghatten Maraton ønsker velkommen til løpsfest!

Hjemmeside

Løypetrase

Flere resultater

Alle resultater